Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 listopada 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Wyniki wyborów w Kraśniku. PO płacze, PSL triumfuje

77 60 A A

Po raz pierwszy w historii członek Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie walczyć w drugiej turze o fotel burmistrza Kraśnika. Porażkę zarówno w wyborach na burmistrza, jak też do rady miasta i powiatu poniosła Platforma Obywatelska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To na pewno wielki dzień dla Polskiego Stronnictwa Ludowego - cieszy się Andrzej Maj, szef kraśnickich struktur PSL, starosta kraśnicki. I dodaje: Przez ostatnie cztery lata, a zwłaszcza miniony rok pokazaliśmy, że można spojrzeć na powiat progospodarczo. Staramy się też łagodzić boje w tej potyczce kraśnicko-kraśnickiej między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością.

Triumf PSL zarówno w mieście, jak też powiecie jest niezaprzeczalny. Bo po raz pierwszy kandydatowi popieranemu przez tę partię udało się wejść do drugiej tury wyborów na burmistrza Kraśnika. Piotr Janczarek, który jest członkiem PSL, ale wystartował w wyborach z własnego komitetu zmierzy się 30 listopada z urzędującym burmistrzem Mirosławem Włodarczykiem. Włodarczyk wystartował z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

- Miałem taką świadomość, że może być druga tura - przyznaje Włodarczyk. - Nie jestem też zaskoczony tym, że w dogrywce spotkam się panem Piotrem Janczarkiem. Gratuluję mu wyniku. Mam nadzieję, że dalsza kampania będzie merytoryczna, że będę mógł pokazać rzeczy, które są ważne, że jesteśmy na dobrej drodze.

- To jest duży sukces - znaleźć się w drugiej turze wyborów z aktualnie rządzącym burmistrzem, który głosy miał niejako na wejście - komentuje Urszula Kozyrska, pełnomocnik wyborczy KWW Piotra Janczarka. I dodaje: Piotr Janczarek jest postrzegany jako osoba, która dużo zrobiła w sprawie pozyskiwania środków unijnych. Mieszkańcy miasta dali zielone światło dla szeroko pojętego rozwoju gospodarczego Kraśnika i pozyskiwana środków zewnętrznych.

PSL powodów do świętowania ma też więcej. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, w radzie powiatu kraśnickiego ta partia zdobyła aż 13 mandatów na 21. Wcześniej ludowcy mieli 9 radnych. Wyborczy bój w gminie Dzierzkowice wygrał też kandydat PSL - Marcin Gąsiorowski. Swoją pozycję utrzymał też wójt gminy Kraśnik - Mirosław Chapski.
Wielkim przegranym jest Platforma Obywatelska i to nie tylko w mieście. "Dziękuję blisko 3900 Kraśniczanom, którzy oddali na mnie swój głos we wczorajszych wyborach. Niestety okazało się, że zwyciężyły inne wizje Kraśnika niż ta, którą zaproponowałem (…)” - pisze na Facebooku Jarosław Czerw (członek PO). Startował w wyborach na burmistrza z własnego komitetu wyborczego.

W radzie miasta PO zdobyła tylko jeden głos. Mandat zdobył Zbigniew Marcinkowski. - Nie będę ukrywał, że jest to nasza porażka - komentuje wynik Platformy Marcinkowski, który szefował klubowi radnych PO w Radzie Miasta Kraśnik. - Ale tak zdecydowali wyborcy. Trzeba brać się do pracy.

W nowej radzie zasiądzie też prawdopodobnie trzech reprezentantów KWW Jarosława Czerwa i aż 14 radnych z komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydatom PO do rady powiatu też się nie powiodło. Partia dostanie chyba tylko jeden mandat.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
deja vu / 1 grudnia 2014 o 08:03

dzis dowiedziałem się ,ze wybory na burmistrza wygrał WŁODARCZYK , odetchnąłem z ulgą. Jednak nie ma '' prawdziwgo burmistrza' w Kraśniku. Panie dr Jarku niech Pan pamięta , że kultura i uprzejmnośc mogą wiele- Panu tego brakowało . Dlatego naraził się Pan mocherom i ..... PRZEGRAŁ.  ps. pan janczarek też nie pokazał się z dobrej strony w wywiadzie-konfrontacji w tv lublin i co wyszło...

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 20:27

Podobno jakaś łajza nie chce się POgodzić z wynikiem wyborów i znowu skarży się w sądzie :unsure:

PO podczepiło się pod PSL i przesyła Janczarkowi pocałunek śmierci:)

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 14:45

Podobno jakaś łajza nie chce się POgodzić z wynikiem wyborów i znowu skarży się w sądzie :unsure:

Avatar
bialas / 20 listopada 2014 o 11:28
plurl.pw/wypadek_6_aut_na_nieowietlonym_skrzyowaniu
wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu . Nie zyje 4 osoby (dwoje dzieci)
3 osoby ciezko rannych i 3 osoby wyszly o wlasnych silach z aut
Avatar
ada co gada / 19 listopada 2014 o 17:41

Beny,to Ty jesteś świnią i to z największym RYYYJEMMMMMM!


aga a ty nie wyzywaj ludzi, tak nie wypada,  (kazdy jest zazwyczaj tym co duzo zjada, jakie ty mieso lubisz ? kurczaki czy wolowine )?

Avatar
Ada_co_gada / 19 listopada 2014 o 17:37

mefiu ty nie marw sie o czyjes diety, martw sie o swoje !! to taka rada na marginesie.

Avatar
czytelnik / 19 listopada 2014 o 16:28

ZASTANAWIAM SIĘ DLACZEGO KANDYDACI NA BURMISTRZA KRAŚNIKA W SWOICH PROGRAMACH WYBORCZYCH NIE ZAPROPONOWALI LIKWIDACJI 40% URZĘDNIKÓW,LIKWIDACJI STRAŻY MIEJSKIEJ,CZASU PRACY PLACÓWEK URZĘDU-OD GODZ.9 DO 17,TAK ŻEBY INTERESANT MÓGŁ ZAŁATWIĆ SWOJE SPRAWY PO GODZINACH PRACY.GDYBY TAKIE PROPOZYCJE PADŁY NA PEWNO ZYSKALI BY DUŻO GŁOSÓW.

ZASTANAWIAM SIĘ DLACZEGO KANDYDACI NA BURMISTRZA KRAŚNIKA W SWOICH PROGRAMACH WYBORCZYCH NIE ZAPROPONOWALI LIKWIDACJI 40% URZĘDNIKÓW,LIKWIDACJI STRAŻY MIEJSKIEJ,CZASU PRACY PLACÓWEK URZĘDU-OD GODZ.9 DO 17,TAK ŻEBY INTERESANT MÓGŁ ZAŁATWIĆ SWOJE SPRAWY PO GODZINACH PRACY.GDYBY TAKIE PROPOZYCJE PADŁY NA PEWNO ZYSKALI BY DUŻO GŁOSÓW.

A co Ty na zepsutym komputerze piszesz?

ZASTANAWIAM SIĘ DLACZEGO KANDYDACI NA BURMISTRZA KRAŚNIKA W SWOICH PROGRAMACH WYBORCZYCH NIE ZAPROPONOWALI LIKWIDACJI 40% URZĘDNIKÓW,LIKWIDACJI STRAŻY MIEJSKIEJ,CZASU PRACY PLACÓWEK URZĘDU-OD GODZ.9 DO 17,TAK ŻEBY INTERESANT MÓGŁ ZAŁATWIĆ SWOJE SPRAWY PO GODZINACH PRACY.GDYBY TAKIE PROPOZYCJE PADŁY NA PEWNO ZYSKALI BY DUŻO GŁOSÓW.

A co Ty na zepsutym komputerze piszesz?

rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 16:28

Czy ktokolwiek z myślących zadał już sobie pytanie, jak będą wyglądały dokumenty tworzone przez wojsko spod zielonej koniczynki? Na podstawie tego, co tutaj można przeczytać, zgroza i trwoga to powszechne uczucia: wszędzie błędy ortograficzne, stylistyczne, braki w jasnym wyrażaniu myśli i agresja w każdej wypowiedzi. O czasy! O obyczaje!

Avatar
józwa / 19 listopada 2014 o 14:32

Niech burmistrzem zostanie Janczarek będzie generał bez wojska.Wtedy btylko zatrudni kolesiów.Wrzedzie wygrało PSL jak tak dobrze rządzi to skad te dzisiejsze protesty na drogach sadoowników. Za takie zwycięstwo powinni jabłka skonsumować w postaci cydru.

Ideala szansa do pokazania porozumienia ponad podziałami. Po co narodowi tępe wojsko?

Avatar
Beny / 19 listopada 2014 o 13:44

Beny,to Ty jesteś świnią i to z największym RYYYJEMMMMMM!

No a teraz o co ci bucu chodzi,szukasz szwędy ?

Avatar
deja vu / 1 grudnia 2014 o 08:03

dzis dowiedziałem się ,ze wybory na burmistrza wygrał WŁODARCZYK , odetchnąłem z ulgą. Jednak nie ma '' prawdziwgo burmistrza' w Kraśniku. Panie dr Jarku niech Pan pamięta , że kultura i uprzejmnośc mogą wiele- Panu tego brakowało . Dlatego naraził się Pan mocherom i ..... PRZEGRAŁ.  ps. pan janczarek też nie pokazał się z dobrej strony w wywiadzie-konfrontacji w tv lublin i co wyszło...

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 20:27

Podobno jakaś łajza nie chce się POgodzić z wynikiem wyborów i znowu skarży się w sądzie :unsure:

PO podczepiło się pod PSL i przesyła Janczarkowi pocałunek śmierci:)

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 14:45

Podobno jakaś łajza nie chce się POgodzić z wynikiem wyborów i znowu skarży się w sądzie :unsure:

Avatar
bialas / 20 listopada 2014 o 11:28
plurl.pw/wypadek_6_aut_na_nieowietlonym_skrzyowaniu
wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu . Nie zyje 4 osoby (dwoje dzieci)
3 osoby ciezko rannych i 3 osoby wyszly o wlasnych silach z aut
Avatar
ada co gada / 19 listopada 2014 o 17:41

Beny,to Ty jesteś świnią i to z największym RYYYJEMMMMMM!


aga a ty nie wyzywaj ludzi, tak nie wypada,  (kazdy jest zazwyczaj tym co duzo zjada, jakie ty mieso lubisz ? kurczaki czy wolowine )?

Avatar
Ada_co_gada / 19 listopada 2014 o 17:37

mefiu ty nie marw sie o czyjes diety, martw sie o swoje !! to taka rada na marginesie.

Avatar
czytelnik / 19 listopada 2014 o 16:28

ZASTANAWIAM SIĘ DLACZEGO KANDYDACI NA BURMISTRZA KRAŚNIKA W SWOICH PROGRAMACH WYBORCZYCH NIE ZAPROPONOWALI LIKWIDACJI 40% URZĘDNIKÓW,LIKWIDACJI STRAŻY MIEJSKIEJ,CZASU PRACY PLACÓWEK URZĘDU-OD GODZ.9 DO 17,TAK ŻEBY INTERESANT MÓGŁ ZAŁATWIĆ SWOJE SPRAWY PO GODZINACH PRACY.GDYBY TAKIE PROPOZYCJE PADŁY NA PEWNO ZYSKALI BY DUŻO GŁOSÓW.

ZASTANAWIAM SIĘ DLACZEGO KANDYDACI NA BURMISTRZA KRAŚNIKA W SWOICH PROGRAMACH WYBORCZYCH NIE ZAPROPONOWALI LIKWIDACJI 40% URZĘDNIKÓW,LIKWIDACJI STRAŻY MIEJSKIEJ,CZASU PRACY PLACÓWEK URZĘDU-OD GODZ.9 DO 17,TAK ŻEBY INTERESANT MÓGŁ ZAŁATWIĆ SWOJE SPRAWY PO GODZINACH PRACY.GDYBY TAKIE PROPOZYCJE PADŁY NA PEWNO ZYSKALI BY DUŻO GŁOSÓW.

A co Ty na zepsutym komputerze piszesz?

ZASTANAWIAM SIĘ DLACZEGO KANDYDACI NA BURMISTRZA KRAŚNIKA W SWOICH PROGRAMACH WYBORCZYCH NIE ZAPROPONOWALI LIKWIDACJI 40% URZĘDNIKÓW,LIKWIDACJI STRAŻY MIEJSKIEJ,CZASU PRACY PLACÓWEK URZĘDU-OD GODZ.9 DO 17,TAK ŻEBY INTERESANT MÓGŁ ZAŁATWIĆ SWOJE SPRAWY PO GODZINACH PRACY.GDYBY TAKIE PROPOZYCJE PADŁY NA PEWNO ZYSKALI BY DUŻO GŁOSÓW.

A co Ty na zepsutym komputerze piszesz?

rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 16:28

Czy ktokolwiek z myślących zadał już sobie pytanie, jak będą wyglądały dokumenty tworzone przez wojsko spod zielonej koniczynki? Na podstawie tego, co tutaj można przeczytać, zgroza i trwoga to powszechne uczucia: wszędzie błędy ortograficzne, stylistyczne, braki w jasnym wyrażaniu myśli i agresja w każdej wypowiedzi. O czasy! O obyczaje!

Avatar
józwa / 19 listopada 2014 o 14:32

Niech burmistrzem zostanie Janczarek będzie generał bez wojska.Wtedy btylko zatrudni kolesiów.Wrzedzie wygrało PSL jak tak dobrze rządzi to skad te dzisiejsze protesty na drogach sadoowników. Za takie zwycięstwo powinni jabłka skonsumować w postaci cydru.

Ideala szansa do pokazania porozumienia ponad podziałami. Po co narodowi tępe wojsko?

Avatar
Beny / 19 listopada 2014 o 13:44

Beny,to Ty jesteś świnią i to z największym RYYYJEMMMMMM!

No a teraz o co ci bucu chodzi,szukasz szwędy ?

Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 1

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 4

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 8

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!