niedziela, 25 marca 2018 r.

Kraśnik

Z MPK do Urzędu Miasta. Nowy zastępca burmistrza Kraśnika

Dodano: 19 września 2016, 15:47
Autor: aa

Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk (na zdjęciu z prawej strony). Obok  jego nowy zastępca - Dariusz Lisek. (fot. Urząd Miasta w Kraśniku)
Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk (na zdjęciu z prawej strony). Obok jego nowy zastępca - Dariusz Lisek. (fot. Urząd Miasta w Kraśniku)

Burmistrz Kraśnika ma nowego zastępcę. Został nim Dariusz Lisek, dotychczasowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku, z wykształcenia prawnik. Lisek będzie odpowiadać za sprawy związane z inwestycjami, planowaniem przestrzennym, gospodarką mieniem i ochroną środowiska. Będzie też pełnić nadzór nad spółkami komunalnymi.

Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika o swojej decyzji poinformował dzisiaj podczas konferencji prasowej. Włodarczyk nie miał drugiego zastępcy od końca lutego br., kiedy to z urzędu na stanowisko wiceprezesa PGE Dystrybucja przeszedł Zbigniew Dżugaj.

Nowy – drugi zastępca burmistrza – Dariusz Lisek będzie pełnić tę funkcję od jutra.

– To człowiek, który dał się poznać jako ambitny, nieunikający wyzwań – uzasadnia swoją decyzje burmistrz Kraśnika. – Kierując MPK podjął ogromny wysiłek wyprowadzenia na prostą przedsiębiorstwa, które z trudem radziło sobie na rynku. Po pięciu latach miejski przewoźnik stanowi realną konkurencję dla przedsiębiorstw prywatnych, rozwija się, wprowadza nowe rozwiązania i usługi.

Nowy zastępca burmistrza Kraśnika przyznaje, że propozycja objęcia tej funkcji pojawiał się niedawno.

– Kilka dni temu zapytał mnie o to pan burmistrz – mówi Lisek. – Wyznanie jest na pewno duże. Zakres moich działań jest ogromny. To nie tylko inwestycje i gospodarka komunalna, ale też planowanie przestrzenne. Spraw na pewno jest dużo.

Nowy zastępca burmistrza jutro ma spotkać się z pracownikami.

Dariusz Lisek jest kraśniczaninem. Jest absolwentem Wydziału Prawa KUL. Po studiach był aplikantem w Prokuraturze Rejonowej w Kraśniku, następnie pracował w biurze maklerskim banku Pekao S. A. w Kraśniku. W późniejszym czasie był związany z prywatnym przedsiębiorstwem zajmującym się przewozami międzynarodowymi. Lisek w 2011 roku został prezesem MPK Kraśnik.

ewa
gość
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ewa
ewa (20 września 2016 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MPK dostaje dotację, bo musi dawać ulgi, na przykład darmowe przejazdy dla osób starszych czy bilety miesięczne po 10zł dla rodzin wielodzietnych. Jakoś poprzednim prezesom te dotacje nie wystarczyły, żeby choćby wyjść na zaro na koniec roku, ciągle były straty. 
Rozwiń
gość
gość (20 września 2016 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dobra, zmiana dla swoich z PiS.
Coo może takiego nieuka jak Ty powinien zatrudnić działacza KOD lub Nowoczesnej.
Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2016 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobra, zmiana dla swoich z PiS.
Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2016 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może korektor by się Wam przydał bo błędów bez liku?
Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2016 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie włodarczyk, firma mpk zawsze sobie poradzi na rynku niezależnie od tego czy kieruje nią geniusz lisek czy ktoś inny bowiem z budżetu miasta otrzymuje co miesiąc potężną dotację. Niech pan więc nie opowiada głupot o wysiłku liska- niech on spróbuje kierować firmą prywatną wożącą pasażerów bez dotacji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!