Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 kwietnia 2009 r.
13:14
Edytuj ten wpis

Zabrali jej uprawnienia do pracy, bo za późno zaczęła studia

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 5 A A

Iwona Wójcik z Gościeradowa z dnia na dzień dowiedziała się, że nie ma uprawnień do wykonywania zawodu. Choć jako rehabilitant pracowała przez ostatnie dziesięć lat, to straciła pracę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dramat pani Iwony zaczął się w połowie marca. W Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie, gdzie pracowała jako rehabilitant, pracownik próbował umieścić informacje o jej wykształceniu w komputerowej bazie danych Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie.

- Nie mogliśmy zamieścić tych danych. Skontaktowaliśmy się z funduszem i okazało się, że wykształcenie pani Iwony nie uprawnia do prowadzenia zabiegów fizjoterapeutycznych. Zacząłem szukać informacji na ten temat i znalazłem artykuł w gazecie, który opisywał podobną sytuację w Rzeszowie - wyjaśnia Tadeusz Sikora, dyrektor DPS w Gościeradowie.

Okazuje się, że pani Iwona rozpoczęła studia… dwa lata za późno. Zgodnie z wprowadzonymi pod koniec ubiegłego roku wytycznymi prezesa NFZ magistrem fizjoterapii jest m.in. osoba, która rozpoczęła studia na kierunku rehabilitacja ruchowa przed 31 grudnia 1997 roku.

Tymczasem pani Iwona najpierw ukończyła specjalistyczny kurs fizjoterapii a następnie, od 1999 roku, studiowała edukację zdrowotną z rehabilitacją w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie i ukończyła ten kierunek z tytułem magistra.

- Teraz okazuje się, że studia zaczęłam o dwa lata za późno? To gdzie ja mam w takim razie pracować? Nie wyobrażam sobie pracy na innym stanowisku - żali się pani Iwona.

18 marca dyrektor wręczył jej wypowiedzenie. - Nie miałem innego wyjścia. Podejrzewam, że bardzo wiele osób może mieć podobne problemy. To nie moja zła wola, choć pani Iwona myśli inaczej i nasłała na mnie już policję i skierowała sprawę do sądu pracy. Takie są wymogi stawiane przez NFZ i to ich wytyczne - mówi dyrektor Sikora.

Według Karola Ługowskiego, rzecznika NFZ w Lublinie, jedynie osoby legitymujące się wykształceniem magistra, licencjata oraz technika fizjoterapii mają prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Osoby po kursach, szkoleniach i szkołach niespełniających wyliczonych przez centralę NFZ kryteriów oraz określonych przez odrębne przepisy, nie mają prawa wykonywania tego zawodu.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2009 o 22:41
Współczuję Ci Iwonko, ponieważ byłaś i jesteś dobrym rehabilitantem.

Co do Pana Dyrektora T. Sikory, jest to człowiek, który w swoich działaniach zatrzymał się w czasach komuny. Dla niego pracownik to zwykły śmieć, którego można po prostu wyrzucić. Pamiętacie czasy czynów społecznych?? W żadnym zakładzie pracy już tego nie ma, a w DPS'ie w Gościeradowie pracownicy muszą odrobić jeden dzień w roku w czynie społecznym sprzątając park wokół pałacu, natomiast opiekunki dzieci muszą dwa dni w miesiącu pracować za darmo. To jest stary komunista, który tylko wie jak władzom powiatowym w d... włazić, aby go ze stołka nie zrzucili. Jakby zależało mu na pracownikach to powinien tą rehabilitantkę przenieść na inne stanowisko. Musiała być niewygodna i po prostu znalazł powód aby ją wywalić.
Współczuję Ci Iwonko, ponieważ byłaś i jesteś dobrym rehabilitantem.

Co do Pana Dyrektora T. Sikory, jest to człowiek, który w swoich działaniach zatrzymał się w czasach komuny. Dla niego pracownik to zwykły śmieć, którego można po prostu wyrzucić. Pamiętacie czasy czynów społecznych?? W żadnym zakładzie pracy już tego nie ma, a w DPS'ie w Gościeradowie pracownicy muszą odrobić jeden dzień w roku w czynie społecznym sprzątając park wokół pałacu, natomiast opiekunki dzieci muszą dwa dni w miesiącu pracować za darmo. To jest s... rozwiń
Avatar
JACEK 40 / 27 kwietnia 2009 o 13:31
T Pan Dyrektor powinien siępodać do dymisji za brak znajomości przepisów. Na jakiej Podstawie zawarł Pan kontrakt z NFZ wykazująć pracownika bez kwalifikacj??? Przecież przystępując do konkursu odert w zakresie rehabilitacji musiał Pan wykazać personel realizujący świadczenia wraz z kwalifikacjami. A te przepisy odnośnie wykształcenia rehabilitantów są tak durne jak Ci którzy je wymyślili w NFZ. Tam nigdy nie wiadomo o co chodzi a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę..
Avatar
Zdziwiony / 25 kwietnia 2009 o 20:59
Ale jak to możliwe? Przepisy weszły w zeszłym roku, a kobieta pracowała już dziesięć lat! Czyżby ustawa działa wstecz?
Avatar
K.A. / 25 kwietnia 2009 o 08:24
Jest wyjście. Należy zwolnić i ponownie przyjąć do pracy,bo tylko wówczas Pani ta spełni wymagania tych głupich wytycznych NFZ.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 17:57
I na co czekacie natychmiast do Palikota aby te idiotyzmy zmienić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2009 o 22:41
Współczuję Ci Iwonko, ponieważ byłaś i jesteś dobrym rehabilitantem.

Co do Pana Dyrektora T. Sikory, jest to człowiek, który w swoich działaniach zatrzymał się w czasach komuny. Dla niego pracownik to zwykły śmieć, którego można po prostu wyrzucić. Pamiętacie czasy czynów społecznych?? W żadnym zakładzie pracy już tego nie ma, a w DPS'ie w Gościeradowie pracownicy muszą odrobić jeden dzień w roku w czynie społecznym sprzątając park wokół pałacu, natomiast opiekunki dzieci muszą dwa dni w miesiącu pracować za darmo. To jest stary komunista, który tylko wie jak władzom powiatowym w d... włazić, aby go ze stołka nie zrzucili. Jakby zależało mu na pracownikach to powinien tą rehabilitantkę przenieść na inne stanowisko. Musiała być niewygodna i po prostu znalazł powód aby ją wywalić.
Współczuję Ci Iwonko, ponieważ byłaś i jesteś dobrym rehabilitantem.

Co do Pana Dyrektora T. Sikory, jest to człowiek, który w swoich działaniach zatrzymał się w czasach komuny. Dla niego pracownik to zwykły śmieć, którego można po prostu wyrzucić. Pamiętacie czasy czynów społecznych?? W żadnym zakładzie pracy już tego nie ma, a w DPS'ie w Gościeradowie pracownicy muszą odrobić jeden dzień w roku w czynie społecznym sprzątając park wokół pałacu, natomiast opiekunki dzieci muszą dwa dni w miesiącu pracować za darmo. To jest s... rozwiń
Avatar
JACEK 40 / 27 kwietnia 2009 o 13:31
T Pan Dyrektor powinien siępodać do dymisji za brak znajomości przepisów. Na jakiej Podstawie zawarł Pan kontrakt z NFZ wykazująć pracownika bez kwalifikacj??? Przecież przystępując do konkursu odert w zakresie rehabilitacji musiał Pan wykazać personel realizujący świadczenia wraz z kwalifikacjami. A te przepisy odnośnie wykształcenia rehabilitantów są tak durne jak Ci którzy je wymyślili w NFZ. Tam nigdy nie wiadomo o co chodzi a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę..
Avatar
Zdziwiony / 25 kwietnia 2009 o 20:59
Ale jak to możliwe? Przepisy weszły w zeszłym roku, a kobieta pracowała już dziesięć lat! Czyżby ustawa działa wstecz?
Avatar
K.A. / 25 kwietnia 2009 o 08:24
Jest wyjście. Należy zwolnić i ponownie przyjąć do pracy,bo tylko wówczas Pani ta spełni wymagania tych głupich wytycznych NFZ.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 17:57
I na co czekacie natychmiast do Palikota aby te idiotyzmy zmienić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 1 2

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 2 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 2

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!