niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Zabrali jej uprawnienia do pracy, bo za późno zaczęła studia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 kwietnia 2009, 13:14
Autor: FABIAN PLAPIS

Iwona Wójcik z Gościeradowa z dnia na dzień dowiedziała się, że nie ma uprawnień do wykonywania zawodu. Choć jako rehabilitant pracowała przez ostatnie dziesięć lat, to straciła pracę.

Dramat pani Iwony zaczął się w połowie marca. W Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie, gdzie pracowała jako rehabilitant, pracownik próbował umieścić informacje o jej wykształceniu w komputerowej bazie danych Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie.

- Nie mogliśmy zamieścić tych danych. Skontaktowaliśmy się z funduszem i okazało się, że wykształcenie pani Iwony nie uprawnia do prowadzenia zabiegów fizjoterapeutycznych. Zacząłem szukać informacji na ten temat i znalazłem artykuł w gazecie, który opisywał podobną sytuację w Rzeszowie - wyjaśnia Tadeusz Sikora, dyrektor DPS w Gościeradowie.

Okazuje się, że pani Iwona rozpoczęła studia… dwa lata za późno. Zgodnie z wprowadzonymi pod koniec ubiegłego roku wytycznymi prezesa NFZ magistrem fizjoterapii jest m.in. osoba, która rozpoczęła studia na kierunku rehabilitacja ruchowa przed 31 grudnia 1997 roku.

Tymczasem pani Iwona najpierw ukończyła specjalistyczny kurs fizjoterapii a następnie, od 1999 roku, studiowała edukację zdrowotną z rehabilitacją w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie i ukończyła ten kierunek z tytułem magistra.

- Teraz okazuje się, że studia zaczęłam o dwa lata za późno? To gdzie ja mam w takim razie pracować? Nie wyobrażam sobie pracy na innym stanowisku - żali się pani Iwona.

18 marca dyrektor wręczył jej wypowiedzenie. - Nie miałem innego wyjścia. Podejrzewam, że bardzo wiele osób może mieć podobne problemy. To nie moja zła wola, choć pani Iwona myśli inaczej i nasłała na mnie już policję i skierowała sprawę do sądu pracy. Takie są wymogi stawiane przez NFZ i to ich wytyczne - mówi dyrektor Sikora.

Według Karola Ługowskiego, rzecznika NFZ w Lublinie, jedynie osoby legitymujące się wykształceniem magistra, licencjata oraz technika fizjoterapii mają prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Osoby po kursach, szkoleniach i szkołach niespełniających wyliczonych przez centralę NFZ kryteriów oraz określonych przez odrębne przepisy, nie mają prawa wykonywania tego zawodu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
JACEK 40
Zdziwiony
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 kwietnia 2009 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Współczuję Ci Iwonko, ponieważ byłaś i jesteś dobrym rehabilitantem.

Co do Pana Dyrektora T. Sikory, jest to człowiek, który w swoich działaniach zatrzymał się w czasach komuny. Dla niego pracownik to zwykły śmieć, którego można po prostu wyrzucić. Pamiętacie czasy czynów społecznych?? W żadnym zakładzie pracy już tego nie ma, a w DPS'ie w Gościeradowie pracownicy muszą odrobić jeden dzień w roku w czynie społecznym sprzątając park wokół pałacu, natomiast opiekunki dzieci muszą dwa dni w miesiącu pracować za darmo. To jest stary komunista, który tylko wie jak władzom powiatowym w d... włazić, aby go ze stołka nie zrzucili. Jakby zależało mu na pracownikach to powinien tą rehabilitantkę przenieść na inne stanowisko. Musiała być niewygodna i po prostu znalazł powód aby ją wywalić.
Rozwiń
JACEK 40
JACEK 40 (27 kwietnia 2009 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
T Pan Dyrektor powinien siępodać do dymisji za brak znajomości przepisów. Na jakiej Podstawie zawarł Pan kontrakt z NFZ wykazująć pracownika bez kwalifikacj??? Przecież przystępując do konkursu odert w zakresie rehabilitacji musiał Pan wykazać personel realizujący świadczenia wraz z kwalifikacjami. A te przepisy odnośnie wykształcenia rehabilitantów są tak durne jak Ci którzy je wymyślili w NFZ. Tam nigdy nie wiadomo o co chodzi a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę..
Rozwiń
Zdziwiony
Zdziwiony (25 kwietnia 2009 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale jak to możliwe? Przepisy weszły w zeszłym roku, a kobieta pracowała już dziesięć lat! Czyżby ustawa działa wstecz?
Rozwiń
K.A.
K.A. (25 kwietnia 2009 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest wyjście. Należy zwolnić i ponownie przyjąć do pracy,bo tylko wówczas Pani ta spełni wymagania tych głupich wytycznych NFZ.
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2009 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I na co czekacie natychmiast do Palikota aby te idiotyzmy zmienić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!