Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 sierpnia 2017 r.
20:14

Zainwestowali w odbudowę dworku. Ale księdzu nie w smak restauracja i pensjonat

545 151 A A
– Jedna z ekip pracuje w środku, druga miała lada moment rozpocząć prace przy elewacji zewnętrznej – opowiada Magdalena Czelej, właścicielka nieruchomości. – Nie wiemy jednak, czy te prace ruszą, bo ksiądz rektor wystąpił o cofnięcie pozwolenia na budowę<br />
– Jedna z ekip pracuje w środku, druga miała lada moment rozpocząć prace przy elewacji zewnętrznej – opowiada Magdalena Czelej, właścicielka nieruchomości. – Nie wiemy jednak, czy te prace ruszą, bo ksiądz rektor wystąpił o cofnięcie pozwolenia na budowę
(fot. Magdalena Czelej)

Przygotowania do kosztownej inwestycji trwały latami. W końcu udało się uzyskać wszelkie potrzebne zgody i unijne dofinansowanie. W XVI-wiecznym Dworku Modrzewiowym ma powstać pensjonat i restauracja. Te plany torpeduje ksiądz z pobliskiego kościoła. – To dla nas dramat – załamują ręce inwestorzy. – Włożyliśmy w to wiele serca i pieniędzy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Drewniany Dworek Modrzewiowy przy ul. Narutowicza w Kraśniku od 1996 r. należy do rodziny Czelejów. W 2006 r. chcieli przekazać go nieodpłatnie miastu lub Muzeum Wsi Lubelskiej. Nikt jednak nie był taką darowizną zainteresowany. Zabytek powoli popadał w ruinę, aż w końcu zapadła decyzja o otworzeniu w tym miejscu restauracji i pensjonatu.

Prace projektowe zajęły cztery lata. Pozwolenie na przebudowę wydane zostało w 2013 r. Z rozpoczęciem prac właściciele czekali aż dostaną unijne dofinansowanie. Ponieważ budynek niszczał w 2015 r. konserwator zabytków nakazał jego rozebranie i odtworzenie.

– Zgodnie z decyzją konserwatora zabezpieczyliśmy materiały i rozpoczęliśmy odbudowę dworku. W tej chwili budynek jest już przykryty dachem, wstawione są okna. Jedna z ekip prowadzi prace w środku, druga miała lada moment ruszyć z elewacją zewnętrzną – opowiada Magdalena Czelej, właścicielka nieruchomości. – Nie wiemy jednak, czy te prace ruszą, bo ksiądz rektor wystąpił o cofnięcie pozwolenia na budowę.

Kościół św. Ducha sąsiaduje z Dworkiem Modrzewiowym przez drogę. W linii prostej do kościoła jest ok. 50 m. Bliżej stoi plebania.

– Kiedy stawialiśmy rusztowania ksiądz robił zdjęcia dokumentując, że nie mogła przejechać śmieciarka – opowiada Czelej. – W tej chwili odległość między dworkiem, a plebanią jest dokładnie taka sama jak była przez dziesiątki lat. Nie zmniejszyliśmy jej nawet o centymetr. Ksiądz uważa jednak, że droga jest zbyt wąska i chce nas zmusić do rozbiórki postawionego już budynku. Zainwestowaliśmy w to miejsce dużo serca i pieniędzy. Jest nam bardzo przykro, że ksiądz torpeduje nasze zamierzenia.

Wniosek parafii u wojewody

Ksiądz na ten temat rozmawiać nie chce. – Przekazałem sprawę do prawnika i to on będzie podejmował działania administracyjne z tym związane – ucina.

Bardziej rozmowni są urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. – Za naszym pośrednictwem do wojewody lubelskiego wpłynął wniosek parafii p.w. WNMP w Kraśniku w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji o udzieleniu pozwolenia na budowę i wstrzymania wykonania tej decyzji – przyznaje Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Starostwa.

Jak tłumaczy, spór między inwestorem i parafią dotyczy niezgodnych ze stanem faktycznym zapisów w projekcie budowlanym. Ksiądz uważa, że droga oddzielająca budynki jest w rzeczywistości węższa niż odnotowano to w złożonej w urzędzie dokumentacji (3 metry). To, która strona ma rację, rozstrzygnie wojewoda.

"Stoi w tym samym miejscu"

Parafia, jako sąsiad, inwestycji była w 2013 r. informowana o zamierzonych pracach. Nie miała wtedy żadnych zastrzeżeń. Te pojawiły się dopiero teraz.

– Poprzedniemu księdzu budowa nie przeszkadzała, ale ksiądz się zmienił i nowy rektor poszedł z dworkiem na wojnę – komentuje jedna z mieszkanek Kraśnika. – Nikt nie wie, czy ma rację, czy nie, bo nikt z parafian drogi nie mierzył. Wiemy tylko, że odbudowany dworek stoi dokładnie w tym miejscu, w którym stał. Nowi właściciele nic nie zmienili. Księdzu chyba nie przeszkadza sam budynek, tylko to, że ma być w nim restauracja. Pewnie nie chce głośnych zabaw przy plebani.

Quiz: Jak dobrze znasz turystyczne zakątki województwa lubelskiego?

Jak dobrze znasz turystyczne zakątki województwa lubelskiego?

Komentarze 151

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 18:09
+1
Z takiego m.in. powodami wypisałam się z KK, choć wierzę w Boga jako Stwórcę i jestem prawicowa. KK był tak blisko prawdy i tak dalece się oddalił, że po uczynkach ich poznacie. Im też się marzy władza ludźmi jak za średniowiecza.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 17:02
+1
Prawdziwy Polski ksiądz !!! Miłość do bliźniego swego w całej krasie !!! Czarna MAFIA-Wiara za pieniądze !!! Jak mu Miasto kasę dało na mur wokół kościoła to nie protestował na inwestycje? Podejrzewam jak by tej HIENIE dać co łaska to by odpuścił! Niestety pod przykrywką wiary , trzeba,, paść !!!" OBROŃCÓW KATOLICYZMU !!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 o 11:34
Skąd w was pseudo-katolicy tyle jadu, nienawiści i zwykłej ludzkiej głupoty ? Zamiast się cieszyć, że ktoś za własne ciężko wypracowanie pieniądze odtwarza piękny obiekt i upiększa tym samym wasze brudne, paskudne miasteczko kraśnik, to plujecie na ludzi którzy chcą coś zmienić na lepsze i piękniejsze w myśl zasady BO ONI MAJĄ TO IM NIE DAMY ŻYĆ ! Wstyd ! Czy te wszystkie posty pisze PAN ksiądz, a pomagają mu w tym parafianki z kółka różańcowego ? Jestem katolikiem, praktykującym i głęboko wierzącym w Boga w miłość Chrystusa, ale nawet do głowy by mi nie przyszło by być tak perfidnie złym i mściwym człowiekiem. Czy Pan ksiądz to ksiądz czy szef sekty ? Zastanówcie się. Kasa Panie ksiądz sama przyjdzie, jak ludzie będą zamawiali u ciebie śluby. Jeśli dalej tak będziecie postępować to wierni przeniosą się troszkę dalej, do innego kościoła i co wtedy ? Czas będzie zamykać plebanię. Pomyśl Panie ksiądz, co na to Bóg który jest miłością? Może czas zacząć kochać ludzi i siebie samego.
Skąd w was pseudo-katolicy tyle jadu, nienawiści i zwykłej ludzkiej głupoty ? Zamiast się cieszyć, że ktoś za własne ciężko wypracowanie pieniądze odtwarza piękny obiekt i upiększa tym samym wasze brudne, paskudne miasteczko kraśnik, to plujecie na ludzi którzy chcą coś zmienić na lepsze i piękniejsze w myśl zasady BO ONI MAJĄ TO IM NIE DAMY ŻYĆ ! Wstyd ! Czy te wszystkie posty pisze PAN ksiądz, a pomagają mu w tym parafianki z kółka różańcowego ? Jestem katolikiem, praktykującym i głęboko wierzącym w Boga w miłość Chrystusa, ale nawet do gł... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 18:55
Całe życie dupy lizali plebanom a tu nagle jeden normalny co nie bierze i zaczynają się problemy
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 10:46
Artykuł skrajnie manipulacyjny. Po co piszecie o dworku skoro go NIE MA! To jest nowa inwestycja, całkowicie i jak się można domyślać będzie to knajpa stojąca w sprzeczności z przepisami zachowania min. 100 metrów sprzedaży alkoholu od miejsc kultu. Po drugie - nawet z tego zdjęcia widać że z rekonstrukcją to nie ma on wiele wspólnego poza bryłą. Brak zachowania zasad budowy. Nawet nie chcę myśleć co będzie z zachowanie funkcji wnętrza!
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 09:23
Pani Czelej mocno mija się z prawdą. " W tej chwili odległość między dworkiem, a plebanią jest dokładnie taka sama jak była przez dziesiątki lat. Nie zmniejszyliśmy jej nawet o centymetr" . Podobno jest to 90 cm, a ma jeszcze dworek być ocieplany styropianem + elewacja z drewna + ogrodzenie !
Avatar
xyz / 16 sierpnia 2017 o 09:08
Co do pozwolenia poprzedniego rektora "Małego Kościółka", Ksiądz W., króry wreszcie został przeniesiony to też pewnie nieźle wziął, aby ta budowa dworku miała miejsce. ON to lubił brać, za wszystko..... I NIC nie zrobił w Kościółku, o przepraszam tylko krzyż odnowił :) A ten nowy Rektor ile już wypracował. Brawo, brawo, brawo dla Nowego Księdza. Aż miło patrzeć jak wszystko się rozwija uczciwą pracą. Tak jak mój poprzednik: "Szacun dla Księdza!!!!"
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 o 08:51
Działka w centrum miasta sprzedana za bezcen, pod warunkiem opieki nad zabytkiem.......... Doprowadzono dworek do ruiny, aby wybudować nowy. Ale mało tego wybudowano go z ewidentnym naruszeniem kilku przepisów prawa budowlanego......, a nasz nadzór budowlany tego nie zauważył ? Szacun dla księdza.
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2017 o 20:45
Straszne.
Avatar
Kraśnik / 15 sierpnia 2017 o 17:19
Oj biedni uciśnieni Cz........!!! Komentarze tutaj to chyba sami sobie piszą, bo Ci co ICH znają to wiedzą, że od samego początku to był niezły przekręt z tym Dworkiem!!!! Mówią, że tak długo czekali na pozwolenie...... przecież to było specjalnie wzięte na przeczekanie, po to aby zapłacić tylko 1000 złotych kary, a nie pare tysięcy..... KTOŚ ICH DOBRZE POINFORMOWAŁ W TYM KIERUNKU,  nie martwcie się:) U nich tylko wyzysk, człowiek się nie liczy..... A ci co piszą nie znając tematu, tylko usłyszą, że chodzi o księdza to trzeba skrytykować.... Ludzie wiem, że kościół i wiara nie jest na topie, ale jeśli wypowiadacie się na jakiś temat, to trochę zaczerpnijcie informacji na ten temat. Bo Ci, którzy piszą tu opinie przeciwko księdzu to nieźle dostali w łape......:) Pozdrawiam Księdza i życzę wytrwałości!!!! Wreszcie KTOŚ się postawił. 
Oj biedni uciśnieni Cz........!!! Komentarze tutaj to chyba sami sobie piszą, bo Ci co ICH znają to wiedzą, że od samego początku to był niezły przekręt z tym Dworkiem!!!! Mówią, że tak długo czekali na pozwolenie...... przecież to było specjalnie wzięte na przeczekanie, po to aby zapłacić tylko 1000 złotych kary, a nie pare tysięcy..... KTOŚ ICH DOBRZE POINFORMOWAŁ W TYM KIERUNKU,  nie martwcie się:) U nich tylko wyzysk, człowiek się nie liczy..... A ci co piszą nie znając tematu, tylko usłyszą, że chodzi o księdza to trzeba skrytykować..... rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 o 11:34
Skąd w was pseudo-katolicy tyle jadu, nienawiści i zwykłej ludzkiej głupoty ? Zamiast się cieszyć, że ktoś za własne ciężko wypracowanie pieniądze odtwarza piękny obiekt i upiększa tym samym wasze brudne, paskudne miasteczko kraśnik, to plujecie na ludzi którzy chcą coś zmienić na lepsze i piękniejsze w myśl zasady BO ONI MAJĄ TO IM NIE DAMY ŻYĆ ! Wstyd ! Czy te wszystkie posty pisze PAN ksiądz, a pomagają mu w tym parafianki z kółka różańcowego ? Jestem katolikiem, praktykującym i głęboko wierzącym w Boga w miłość Chrystusa, ale nawet do głowy by mi nie przyszło by być tak perfidnie złym i mściwym człowiekiem. Czy Pan ksiądz to ksiądz czy szef sekty ? Zastanówcie się. Kasa Panie ksiądz sama przyjdzie, jak ludzie będą zamawiali u ciebie śluby. Jeśli dalej tak będziecie postępować to wierni przeniosą się troszkę dalej, do innego kościoła i co wtedy ? Czas będzie zamykać plebanię. Pomyśl Panie ksiądz, co na to Bóg który jest miłością? Może czas zacząć kochać ludzi i siebie samego.
Skąd w was pseudo-katolicy tyle jadu, nienawiści i zwykłej ludzkiej głupoty ? Zamiast się cieszyć, że ktoś za własne ciężko wypracowanie pieniądze odtwarza piękny obiekt i upiększa tym samym wasze brudne, paskudne miasteczko kraśnik, to plujecie na ludzi którzy chcą coś zmienić na lepsze i piękniejsze w myśl zasady BO ONI MAJĄ TO IM NIE DAMY ŻYĆ ! Wstyd ! Czy te wszystkie posty pisze PAN ksiądz, a pomagają mu w tym parafianki z kółka różańcowego ? Jestem katolikiem, praktykującym i głęboko wierzącym w Boga w miłość Chrystusa, ale nawet do gł... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 18:55
Całe życie dupy lizali plebanom a tu nagle jeden normalny co nie bierze i zaczynają się problemy
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 10:46
Artykuł skrajnie manipulacyjny. Po co piszecie o dworku skoro go NIE MA! To jest nowa inwestycja, całkowicie i jak się można domyślać będzie to knajpa stojąca w sprzeczności z przepisami zachowania min. 100 metrów sprzedaży alkoholu od miejsc kultu. Po drugie - nawet z tego zdjęcia widać że z rekonstrukcją to nie ma on wiele wspólnego poza bryłą. Brak zachowania zasad budowy. Nawet nie chcę myśleć co będzie z zachowanie funkcji wnętrza!
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 09:23
Pani Czelej mocno mija się z prawdą. " W tej chwili odległość między dworkiem, a plebanią jest dokładnie taka sama jak była przez dziesiątki lat. Nie zmniejszyliśmy jej nawet o centymetr" . Podobno jest to 90 cm, a ma jeszcze dworek być ocieplany styropianem + elewacja z drewna + ogrodzenie !
Avatar
xyz / 16 sierpnia 2017 o 09:08
Co do pozwolenia poprzedniego rektora "Małego Kościółka", Ksiądz W., króry wreszcie został przeniesiony to też pewnie nieźle wziął, aby ta budowa dworku miała miejsce. ON to lubił brać, za wszystko..... I NIC nie zrobił w Kościółku, o przepraszam tylko krzyż odnowił :) A ten nowy Rektor ile już wypracował. Brawo, brawo, brawo dla Nowego Księdza. Aż miło patrzeć jak wszystko się rozwija uczciwą pracą. Tak jak mój poprzednik: "Szacun dla Księdza!!!!"
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 o 08:51
Działka w centrum miasta sprzedana za bezcen, pod warunkiem opieki nad zabytkiem.......... Doprowadzono dworek do ruiny, aby wybudować nowy. Ale mało tego wybudowano go z ewidentnym naruszeniem kilku przepisów prawa budowlanego......, a nasz nadzór budowlany tego nie zauważył ? Szacun dla księdza.
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2017 o 20:45
Straszne.
Avatar
Kraśnik / 15 sierpnia 2017 o 17:19
Oj biedni uciśnieni Cz........!!! Komentarze tutaj to chyba sami sobie piszą, bo Ci co ICH znają to wiedzą, że od samego początku to był niezły przekręt z tym Dworkiem!!!! Mówią, że tak długo czekali na pozwolenie...... przecież to było specjalnie wzięte na przeczekanie, po to aby zapłacić tylko 1000 złotych kary, a nie pare tysięcy..... KTOŚ ICH DOBRZE POINFORMOWAŁ W TYM KIERUNKU,  nie martwcie się:) U nich tylko wyzysk, człowiek się nie liczy..... A ci co piszą nie znając tematu, tylko usłyszą, że chodzi o księdza to trzeba skrytykować.... Ludzie wiem, że kościół i wiara nie jest na topie, ale jeśli wypowiadacie się na jakiś temat, to trochę zaczerpnijcie informacji na ten temat. Bo Ci, którzy piszą tu opinie przeciwko księdzu to nieźle dostali w łape......:) Pozdrawiam Księdza i życzę wytrwałości!!!! Wreszcie KTOŚ się postawił. 
Oj biedni uciśnieni Cz........!!! Komentarze tutaj to chyba sami sobie piszą, bo Ci co ICH znają to wiedzą, że od samego początku to był niezły przekręt z tym Dworkiem!!!! Mówią, że tak długo czekali na pozwolenie...... przecież to było specjalnie wzięte na przeczekanie, po to aby zapłacić tylko 1000 złotych kary, a nie pare tysięcy..... KTOŚ ICH DOBRZE POINFORMOWAŁ W TYM KIERUNKU,  nie martwcie się:) U nich tylko wyzysk, człowiek się nie liczy..... A ci co piszą nie znając tematu, tylko usłyszą, że chodzi o księdza to trzeba skrytykować..... rozwiń
Avatar
gość / 15 sierpnia 2017 o 16:46
To nie jest odbudowa, tylko nowa budowa. Dawny dworek szlag trafił, a do tego przyczynili się konserwatorzy zabytków, bo wiadome im było co się święci i przymykali oczy na lasowanie się zabytku. To było z góry zaplanowane, żeby kupić tą działkę w centrum za 1% wartości, czyli za bezcen, a już to finansowanie z Unii to kuriozum! Ja się nie dziwię księdzu (jestem ateistą), że protestuje, bo kto by chciał mieć po sąsiedzku taki obiekt? Wiadomo, z czym się to wiąże. A skoro to jest nowy obiekt, to i droga powinna być odpowiednio szeroka. Plastiki okna, dach nie mający nic wspólnego z zabytkowym, żelbet w konstrukcji etc., więc niech pani Czelej nie udaje, że odbudowuje zabytek!!! Niech Urząd Miasta zwróci tej pani kwotę jaką zapłaciła za dworek i niech zorganizuje sprzedaż tego obiektu po cenach wolnorynkowych. To co włożyła do tej pory powinno być ceną za dotychczasowe kombinowanie, czyli zmarnowanie zabytku i okłamywanie społeczeństwa, że dobrodziejka "ratuje" zabytek.  W latach 80-90 wiele było różnych przejęć obiektów za przysłowiową złotówkę i "ręka rękę myła", a koleś kolesiowi raił interes. PIS powinien odgrzebać te sprawy i należycie osądzić, a cwaniacy powinni zapłacić wyrównanie.
To nie jest odbudowa, tylko nowa budowa. Dawny dworek szlag trafił, a do tego przyczynili się konserwatorzy zabytków, bo wiadome im było co się święci i przymykali oczy na lasowanie się zabytku. To było z góry zaplanowane, żeby kupić tą działkę w centrum za 1% wartości, czyli za bezcen, a już to finansowanie z Unii to kuriozum! Ja się nie dziwię księdzu (jestem ateistą), że protestuje, bo kto by chciał mieć po sąsiedzku taki obiekt? Wiadomo, z czym się to wiąże. A skoro to jest nowy obiekt, to i droga powinna być odpowiednio szeroka. Plasti... rozwiń
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2017 o 20:34
Dajesz łapówki? Ja nie. I nikogo nie oskarżam. Ale tobie nie przeszkadza opluwać, bo masz problem z kościołem. Lecz się z chronicznej nienawiści.
Zobacz wszystkie komentarze 151

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 38 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra