piątek, 23 marca 2018 r.

Krasnystaw

Krasnystaw: Mieszkańcy stawiają na wypoczynek

Autor: bar

(fot. Google Strett View)
(fot. Google Strett View)

Krasnostawianie już po raz trzeci wskazują gospodarzom miasta najważniejsze ich zdaniem przedsięwzięcia zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa już tylko do poniedziałku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje na rzecz sportu i rekreacji, w tym ścieżkę rowerową i chodnika wzdłuż ul. Rybiej przez mostek na Wieprzu do ul. Zawieprze. Z przedsięwzięciem związane jest inne: zagospodarowanie starorzecza Wieprza przy ul. Kościuszki, w tym budowę łowiska wędkarskiego i zbiornika rekreacyjnego, a także ścieżki spacerowo-rowerowej i siłowni pod chmurką.

Kolejna tego rodzaju inicjatywa to utworzenie miejsca do wypoczynku przy zbiorniku Lubawka. Pomysł obejmuje montaż altany oraz zorganizowanie paleniska. Podobne miejsce może powstać także przy ul. Lwowskiej. W tym przypadku chodzi o budowę i wyposażenie placu zabaw dla dzieci, siłowni oraz dwóch stołów piknikowych z ławami.

Na liście do głosowania znalazł się także I Miejski Festiwal Sportu. Kolejny pomysł to Seniorada, czyli impreza, której celem jest integracja i aktywizacja środowiska najstarszych krasnostawian. Ma obejmować takie wydarzenia, jak np. nordic walking, zawody pływackie, strzeleckie, przegląd twórczości artystycznej, plener malarski, warsztaty samoobrony, wykłady, wycieczki oraz warsztaty kulinarne.

Niewykluczone, że głosujący wskażą także na zadanie, jakim jest budowa siłowni zewnętrznej oraz przebudowa nawierzchni alejki ze żwirowej na brukowaną pomiędzy ulicami Zawieprze, Nieczaja i Krótką.

Pozostałe z 20 zadań to remonty i budowy ulic i chodników, modernizacja oświetlenia, ale też… kompleksowa sterylizacja psów i kotów. Oryginalnym pomysłem jest też zorganizowanie pleneru rzeźbiarskiego i instalacja powstałych rzeźb w otoczeniu Dworku Starościńskiego. 

Czytaj więcej o: Krasnystaw budżet obywatelski
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!