środa, 24 stycznia 2018 r.

Krasnystaw

Krasnystaw: Proponował seks 15-latce, wpadł dzięki prowokacji

Dodano: 14 marca 2017, 10:05

W poniedziałek 36-latek został zatrzymany
W poniedziałek 36-latek został zatrzymany

36-latek myślał, że namawia na seks 15-letnią dziewczynę. Okazało się, że to prowokacja, teraz mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia

Mężczyzna korespondował z kobietą przez internet. Autorka podszyła się pod małoletnią dziewczynę, a 36-latek "złapał haczyk" i zaproponował jej seks.

Wtedy kobieta uzgodniła termin i miejsce spotkania, a następnie zadzwoniła po policję.

W poniedziałek 36-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj więcej o: Krasnystaw
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 marca 2017 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w artykule nic nie ma, że jej oferował seks za kase, ani też ze ona oferowała kasę za seks.. na *** piszą, że później zanizała wiek na 14. nie znamy szczegółów. a media szukaja sensacji.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież ściganie z art 199 odbywa się na wniosek pokrzywdzonego lub opiekuna prawnego.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
***wyborcza.pl/1,76842,2805071.html cały art.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cytując profesora M. Filara: Drżyjcie zalotnicy, jeżeli zdobędziecie względy swojej dziewczyny, która nie ukończyła jeszcze 18 lat - a więc np. siedemnastolatki - obietnicą poślubienia czy choćby sprezentowania w przyszłości sznura korali. Czyha na was nowy art. 199 par. 3 kk, który grozi karą do lat pięciu temu, kto doprowadza osobę małoletnią (która nie ukończyła 18 lat) do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej - np. pieszczotom - poprzez nadużycie jej zaufania albo udzielenie korzyści majątkowej lub obietnicy takiej korzyści!
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 07:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie takie proste wszystko. Nie znamy szczegolow. CYTAT Wydaje się, że penalizacja zawarta w art. 199 § 3 k.k. stanowi przykład zbyt daleko idącej ingerencji prawa karnego w sferę wolności seksualnej. Zauważyć należy, że przepis ten chronić ma małoletnich, a nie małoletnich poniżej lat 15. Przyjmując, że małoletnim jest osoba poniżej 18 lat, przy czym nie uważa się za małoletnią kobiety zamężnej mającej ukończone lat 16, okazuje się, że art. 199 § 3 k.k. wprowadza daleko idącą prohibicję seksualną względem osób poniżej 18 roku życia, z wyjątkiem jedynie mężatek po 16 roku życia. Należy zaaprobować to, że z uwagi na karalność doprowadzenia do aktu seksualnego droga udzielenia korzyści majątkowej lub jej obietnicy, przestępstwem jest korzystanie z usług małoletnich prostytutek, także mających ukończone lat 15. Zaaprobować należy także i to, że spenalizowano zachowania , które prowadzą do demoralizacji nieletnich (w szczególności mających ukończone lat 15), tj. nakłanianie takich osób do aktywności seksualnej drogą zachęt materialnych – przed nowelizacją kodeksu karnego zachowania takie, podejmowane wobec małoletnich mających ukończone lat 15, nie były karalne. Wątpliwości budzi już natomiast spenalizowanie doprowadzenia do aktu seksualnego osoby mającej ukończone lat 15 drogą udzielenia korzyści osobistej lub jej obietnicy. Wydaje się wszak, że z istoty rzeczy obietnica udzielenia korzyści osobistej albo jej udzielenie należy do zachowań typowo podejmowanych w celu pozyskania partnera seksualnego. Postulować należy w tym zakresie zwężającą wykładnię art. 199 § 3 k.k., tj. rozumienie tego przepisu w ten sposób, że karalne jest jedynie uzależnienie udzielenia korzyści osobistej od uległości seksualnej ofiary – na przykład wytwarzanie wrażenia, że jeżeli ofiara pragnie przyjaźni sprawcy, to musi zostać jego kochanką (uzależnienie upragnionej przez ofiarę korzyści osobistej w postaci przyjaźni od uległości seksualnej ofiary).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!