Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

22 lutego 2015 r.
10:45
Edytuj ten wpis

Gdzie na hamburgera w Lublinie, gdzie na ormiański szaszłyk?

Autor: Zdjęcie autora (SZ)
2 10 A A

Hamburgery mają w Lublinie coraz więcej fanów. Nic dziwnego, że w kilku restauracjach na Starym Mieście można zjeść przyzwoite hamburgery.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Caffe Trybunalska za 26 zł zjecie Burgera Trybunalskiego skomponowanego przez Jarka Saka, szefa kuchni. To soczysta wołowina, ser Lazur, rukola, relish z buraków i czerwonej cebuli w towarzystwie frytek i surówki.

Restauracja Old Pub, która specjalizuje się w stekach, ma w karcie bardzo smaczne burgery. Old Pub Burger to 10 uncji (280 g) delikatnie przyprawionej wołowiny, chrupiący bekon i świeże warzywa. Tak przyjemność kosztuje 19 zł.

Burgery z grilla, pachnące leśnym dymem zjecie w restauracji Stół i Wół: składniki każdego dnia są na nowo komponowane przez kucharzy.

Anuszik rządzi

W mocno klimatycznym barze Anuszik, prowadzonym przez ormiańską rodzinę na Czechowie, zjecie szaszłyki pieczone na ruszcie opalanym drewnem. Szaszłyki robi się z siekanego mięsa, mięso nakłada na metalowe, skręcone szpadki.

Szaszłyki z dodatkiem cebuli i kiszonych warzyw zawija się w ormiańskie placki lawasz. Można je osobno podpiec na grillu. Smak mięsa doprawionego ormiańskimi ziołami jest niepowtarzalny. Od czasu do czasu właściciele podają szaszłyki w towarzystwie solonego sera. Coś pysznego.

Będą dwie ormiańskie restauracje

Na rogu Bernardyńskiej i ul. Żmigród pizzeria Piano niepostrzeżenie zamienia się w nową knajpę. Piec do pizzy i pizza zostaje. Będzie tu ormiańska restauracja z ogródkiem - otwiera ją ormiańska rodzina.

Ale to jeszcze nie wszystko. Druga ormiańska knajpa pod nazwą Armenia otworzy się na ulicy Narutowicza, wcześniej była tu między innymi restauracja Więzienie. I bardzo dobrze, dobrej ormiańskiej kuchni nigdy nie za wiele.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 10:35
Na hamburgera niebawem będzie można pójść do Baru Nóż. Wcześniej smażyli w Radości. Robią pyszne hambrgery.
Avatar
johnybastard / 28 kwietnia 2015 o 12:00

Najlepszy kebab to kebab w domu.

Avatar
Wacława / 27 kwietnia 2015 o 23:10
Nie raz jadłem red rock i zawsze było spoko co do bułki i wołowiny na pewno lepiej niż np w stół I wół
Avatar
Smakosz / 22 lutego 2015 o 15:41

W Trybunalskiej hamburger suchy i niesmaczny...

Avatar
Andrzejek / 22 lutego 2015 o 13:53

byłem, jadłem - tak spieczonej suchej bułki nie ma nigdzie. wołowina niedosmażona (prosiłem o dobrze wysmażonego burgera), słabo przyprawiona, 

Ten opis dotyczy RedRocka - w mojej opinii - nieumiejętnie zacytowałem przedmówcę.

Celem dalszego sprostowania - następnie również zapytałem o RedRocka - chętnie poznam opinię innych, szczególnie krytyków z gazety

Avatar
Andrzejek / 22 lutego 2015 o 13:51

byłem, jadłem - tak spieczonej suchej bułki nie ma nigdzie. wołowina niedosmażona (prosiłem o dobrze wysmażonego burgera), słabo przyprawiona, 

najlepszy burger jakiego jadłem -to do tej pory w KUŹNI na Solidarności.

Co z innymi restauracjami - wspomniany Red Rock czy JeszBurger czy inne?

PS. dlaczego nie wspiera Dziennik Wschodni polskich restauratorów - szaszłykowców (skoro o nich mowa)? Co na temat szaszłyka z al. Warszawskich? 

Avatar
bigfellow / 22 lutego 2015 o 13:30

Najlepszy burger w Lublinie jest w knajpie Red Rock City na Skłodowskiej. Trybunalska jest przereklamowana, robi się tam masówa jak w Szewcu.

Avatar
zzz / 22 lutego 2015 o 11:57

a dlaczego nie promujecie polskich szaszłyków ?

Avatar
vladimir / 22 lutego 2015 o 11:29

stop kebabom i arabom STOP

Avatar
łysy z Brazzers / 22 lutego 2015 o 11:15

Jedząc kebaba zasiedlasz araba

Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 10:35
Na hamburgera niebawem będzie można pójść do Baru Nóż. Wcześniej smażyli w Radości. Robią pyszne hambrgery.
Avatar
johnybastard / 28 kwietnia 2015 o 12:00

Najlepszy kebab to kebab w domu.

Avatar
Wacława / 27 kwietnia 2015 o 23:10
Nie raz jadłem red rock i zawsze było spoko co do bułki i wołowiny na pewno lepiej niż np w stół I wół
Avatar
Smakosz / 22 lutego 2015 o 15:41

W Trybunalskiej hamburger suchy i niesmaczny...

Avatar
Andrzejek / 22 lutego 2015 o 13:53

byłem, jadłem - tak spieczonej suchej bułki nie ma nigdzie. wołowina niedosmażona (prosiłem o dobrze wysmażonego burgera), słabo przyprawiona, 

Ten opis dotyczy RedRocka - w mojej opinii - nieumiejętnie zacytowałem przedmówcę.

Celem dalszego sprostowania - następnie również zapytałem o RedRocka - chętnie poznam opinię innych, szczególnie krytyków z gazety

Avatar
Andrzejek / 22 lutego 2015 o 13:51

byłem, jadłem - tak spieczonej suchej bułki nie ma nigdzie. wołowina niedosmażona (prosiłem o dobrze wysmażonego burgera), słabo przyprawiona, 

najlepszy burger jakiego jadłem -to do tej pory w KUŹNI na Solidarności.

Co z innymi restauracjami - wspomniany Red Rock czy JeszBurger czy inne?

PS. dlaczego nie wspiera Dziennik Wschodni polskich restauratorów - szaszłykowców (skoro o nich mowa)? Co na temat szaszłyka z al. Warszawskich? 

Avatar
bigfellow / 22 lutego 2015 o 13:30

Najlepszy burger w Lublinie jest w knajpie Red Rock City na Skłodowskiej. Trybunalska jest przereklamowana, robi się tam masówa jak w Szewcu.

Avatar
zzz / 22 lutego 2015 o 11:57

a dlaczego nie promujecie polskich szaszłyków ?

Avatar
vladimir / 22 lutego 2015 o 11:29

stop kebabom i arabom STOP

Avatar
łysy z Brazzers / 22 lutego 2015 o 11:15

Jedząc kebaba zasiedlasz araba

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 33 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!