Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

29 marca 2013 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Pizzeria il Rifiugio w Lublinie (recenzja)

Autor: Zdjęcie autora SZ
2095 44 A A
 (SZ)
(SZ)

Cieniutkie ciasto, bajeczne oliwy, piec opalany drewnem, klimat rodem z Sardynii i zabawne rozmowy z Włochem. Pięć gwiazdek za wyjątkową pizzę, dobre wina w karafce i atmosferę, która latem w ogrodzie sprawia, że kto raz zjadł pizzę u Włocha, gnieciucha na grubym cieście już nie zje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trafić do Włocha, bo tak popularnie mówi się o Pizzeria Il Rifiugio, łatwo nie jest. Od ulicy Kunickiego wjazdu na ulicę Wojciecha Oczki nie ma. Skąd nadworny lekarz króla Zygmunta Augusta znalazł się w sąsiedztwie Władysława Kunickiego, przewodniczącego Okręgowego Komitetu Robotniczego PPS – nie wiadomo. Wiadomo, że Oczko zalecał jazdę konną, zapasy, szermierkę, piłkę i tańce na receptę. Gdyby żył dziś, do zdrowotnego zestawu dodałby cieniutką pizzę z dojrzewającymi wędlinami i gorgonzolą.

W środę musieliśmy rezerwować stolik. W środku język polski mieszał się z włoskim, wszechobecny zapach drzewa mieszał się z zapachem czosnkowej oliwy, balsamico, kawy i rukoli, dodawanej z upodobaniem do pizzy. Karta jest bogata, 40 rodzajów pizzy kusi na wiele sposobów.

Zamówiliśmy "Proscciutto Crudo e Gorgonzola” za 24 zł oraz "Calzone light z serem, mascarpone, rucolą i parmezanem” za 22,50. Do calzone dodaliśmy suszony boczek Pancetta. Na dobry początek zamówiliśmy karafkę (pół litra) "Maremma Blanco IGT Toscana” za 25 zł. Przyjemny bukiet białych owoców z nutą dzikich kwiatów i świeży smak wina z nutą ananasów nastroił nas bardzo optymistycznie. Wjechały pizze.

Uwielbiam surową szynkę dojrzewającą. Na cieniutkim spodzie, mocno podpieczonym od dołu – pyszniły się plastry Proscciutto Crudo. Poprosiliśmy o oliwy i balsamico. Calzone podano w towarzystwie dużej ilości rucoli, którą natychmiast skropiliśmy oliwą i balsamico. Zaczęła się uczta.

Samo ciasto, ciasto z oliwą, samo ciasto z gorgonzolą, gorgonzola z samą pancettą, rukola z ciastem. Każdą kombinację zwilżaliśmy łykiem wina, które rozświetlało smak pizzy. Jakież to było dobre. Choć pizze były duże, to po długich minutach smakowania pozostał niedosyt. Długo studiowaliśmy kartę, żeby na spółę wziąć pizzę na deser. Wybraliśmy pizzę "Piemontese z plastrami gruszki, orzechami i gorgonzolą” za 25 zł.

Nasze zamówienie wyraźnie zaintrygowało właściciela. Nasz deser robił z miłością. To był rodzaj tańca przy piecu, coś nucił, podrzucał ciasto w dłoniach, kroił gruszkę w cienkie plasterki. Posypywał serem, doprawiał. Po polaniu oliwą zaczęliśmy powtórną ucztę. Słodki smak dojrzałej gruszki z pleśniowym serem był obłędny. Wino odkrywało przed nami kolejne aromaty, pod powiekami miałem już drzewa kwitnące w ogrodzie i kolejną wizytę. Zamówiliśmy espresso za 5,50. Już nie żałowaliśmy, że nie było Tiramisu (15 zł) i Panna Cotta (13 zł).

Nasza ocena. Za włoską przyjemność zapłaciliśmy 115 zł. Z radością dajemy 5 gwiazdek. Cieszy nas to, że pizzeria nie ma strony internetowej, żadnej reklamy, a od ponad 10 lat trudno tu o stolik. Włoch żongluje świeżymi produktami, cieszy się z klientów i zachwyca smakiem. Bardzo polecamy.
Pizzeria Il Rifugio w Lublinie
Ul. Wojciecha Oczki 3, tel. 81 744 30 90

Czynne od środy do niedzieli od 17 do 22

Można płacić kartą.
Partner Przewodnika

Partnerem Przewodnika jest Old Poland. Wielkie Polskie Sery. Old Poland to marka najlepszych serów długodojrzewających produkowanych w Polsce. Smakiem i jakością dorównuje najbardziej znanym europejskim serom, pochodzącym ze Szwajcarii, Holandii, Włoch czy Francji.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 00:08
ROZCZAROWANIE. Odwiedziliśmy pizzerię na początku lutego 2016. Na zewnątrz żadnego szyldu, więc trafią tu tylko ci, którzy znają adres. Wnętrze wyjątkowo obskurne, odrapana farba na ścianach, bar pamiętający chyba lata komunizmu, niezbyt świeży obrus na stole - ogólnie miejsce sprawia wrażenie niezadbanego i niezbyt czystego. Przypomina tani bar szybkiej obsługi z lat 80-tych. Salka jest niewielka (kilka stolików), a w niej również piec do pizzy. Oznacza to, że po wizycie w Il Rifugio wszystko co masz na sobie nadaje się tylko do prania. Brak muzyki, więc słyszysz wszystko, co mówią przy sąsiednim stoliku. Zdecydowanie nie jest to miejsce na romantyczny wieczór czy biznesową kolację. Raczej jadłodajnia dla okolicznych mieszkańców. Obsługa zdecydowanie nieuprzejma, traktująca klientów jak zło konieczne. Kelnerkę trzeba "łapać", sama nie zapyta, czy czegoś brakuje, czy smakuje itp. No a teraz o pizzy. W karcie kilkadziesiąt rodzajów, ale jeśli chcesz wymienić jakiś składnik, to... musisz za niego dodatkowo zapłacić. Sama pizza rozczarowuje. Ciasto jest poprawne, ale dość przeciętne, ze zwęglonymi brzegami (wiele restauracji w Lublinie serwuje równie dobre, jeśli nie lepsze, cienkie ciasto do pizzy). Ser jest w ilościach śladowych, a pieczarki są pokrojone na grubość papieru, więc oba te składniki zobaczysz, ale nie poczujesz smaku. Pozostałe dodatki rzucone są byle jak na środek pizzy w jednym miejscu. Czarne oliwki to najtańsza, z konserwantem, wytanianka z Lidla. Pizza ma bardzo nieregularny kształt, co świadczy jedynie o niechlujności właściciela, który osobiście przyrządza jedzenie. Ci, którzy "jedzą oczami" nie mają tu czego szukać - pizze wyglądają na wytwór dziecka, które bawi się w kucharza. Na koniec jeszcze jedna - ważna skądinąd rzecz. Piwo w Il Rifugio kosztuje więcej, niż w najlepszych restauracjach na Starówce, chociaż to zwykły żywiec czy warka, serwowane z butelki. Skandalem natomiast jest to, że za półlitrową butelkę wody trzeba zapłacić 5 czy 6 złotych. Podsumowując - odstraszające miejsce, które uczy, że nie należy się kierować snobistycznymi opisami w internecie ;)
ROZCZAROWANIE. Odwiedziliśmy pizzerię na początku lutego 2016. Na zewnątrz żadnego szyldu, więc trafią tu tylko ci, którzy znają adres. Wnętrze wyjątkowo obskurne, odrapana farba na ścianach, bar pamiętający chyba lata komunizmu, niezbyt świeży obrus na stole - ogólnie miejsce sprawia wrażenie niezadbanego i niezbyt czystego. Przypomina tani bar szybkiej obsługi z lat 80-tych. Salka jest niewielka (kilka stolików), a w niej również piec do pizzy. Oznacza to, że po wizycie w Il Rifugio wszystko co masz na sobie nadaje się tylko do prania. Bra... rozwiń
Avatar
Gość / 6 października 2015 o 09:06
Jest to bez wątpienia najlepsza pizza włoska włoska w Lublinie. Polecam przeczytanie szczegółowej recenzji i obejrzenie zdjęć pizzy. Ostatnim razem gdy tam byłem to było zmodernizowane menu (dużo więcej opcji do wyboru). Zostało stworzonych dużo kompozycji z serem pleśniowymi itp. Więcej o najlepszej pizzy włoskiej w Lublinie przeczytasz na http://piekielnykrytyk.pl/il-rifugio-najlepsza-pizza-wloska-w-lublinie
Avatar
Gość / 4 lutego 2014 o 20:31

Relacja na żywo : http://a.martino.pl/wielkie-szkody <-- W śląsku przeszła trąba powietrzna 

Avatar
Przemysław P / 4 lutego 2014 o 19:40

Przyznam się szczerze, że nie zapoznałem się przed napisaniem swojego wcześniejszego wpisu z innymi pod tym tematem. Na początku zdziwiłem się, że są tacy, którym atmosfera i kuchnia nie odpowiada, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Dla jednego tak jak dla mnie nie ma lepszej pizzy w Lublinie dla Innego pizzą jest dopiero gruba buła z plastrami szynki z Ketchupem. Jeszcze może ktoś napisze, że Włoch się dziwnie obrusza jak się o Ketchup prosi:))

Przed chwilą zjadłem miałem w ustach dwie z Dali i jeśli ktoś je uważa za dobre to niech sobie je je ja idę Manti lub Reni sobie zaaplikować. (niestety dziś Il Rifugio zamknięte)  

Może trochę zszokuję teraz, ale chyba kiedyś faktycznie zaszkodziła mi pizza z łososiem Choć nie wiem do końca czy nie był to efekt mojego złego podejścia do Frutti di mare.  

Z racji dzieci i czasu oczekiwania nie jadam w lokalu a biorę pizzę na wynos. 

Przyznam się szczerze, że nie zapoznałem się przed napisaniem swojego wcześniejszego wpisu z innymi pod tym tematem. Na początku zdziwiłem się, że są tacy, którym atmosfera i kuchnia nie odpowiada, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Dla jednego tak jak dla mnie nie ma lepszej pizzy w Lublinie dla Innego pizzą jest dopiero gruba buła z plastrami szynki z Ketchupem. Jeszcze może ktoś napisze, że Włoch się dziwnie obrusza jak się o Ketchup prosi:))

Przed chwilą zjadłem miałem w ustach dwie z Dali i jeśli ktoś je uważa... rozwiń

Avatar
Przemysław P / 4 lutego 2014 o 19:40

Przyznam się szczerze, że nie zapoznałem się przed napisaniem swojego wcześniejszego wpisu z innymi pod tym tematem. Na początku zdziwiłem się, że są tacy, którym atmosfera i kuchnia nie odpowiada, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Dla jednego tak jak dla mnie nie ma lepszej pizzy w Lublinie dla Innego pizzą jest dopiero gruba buła z plastrami szynki z Ketchupem. Jeszcze może ktoś napisze, że Włoch się dziwnie obrusza jak się o Ketchup prosi:))

Przed chwilą zjadłem miałem w ustach dwie z Dali i jeśli ktoś je uważa za dobre to niech sobie je je ja idę Manti lub Reni sobie zaaplikować. (niestety dziś Il Rifugio zamknięte)  

Może trochę zszokuję teraz, ale chyba kiedyś faktycznie zaszkodziła mi pizza z łososiem Choć nie wiem do końca czy nie był to efekt mojego złego podejścia do Frutti di mare.  

Z racji dzieci i czasu oczekiwania nie jadam w lokalu a biorę pizzę na wynos. 

Przyznam się szczerze, że nie zapoznałem się przed napisaniem swojego wcześniejszego wpisu z innymi pod tym tematem. Na początku zdziwiłem się, że są tacy, którym atmosfera i kuchnia nie odpowiada, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Dla jednego tak jak dla mnie nie ma lepszej pizzy w Lublinie dla Innego pizzą jest dopiero gruba buła z plastrami szynki z Ketchupem. Jeszcze może ktoś napisze, że Włoch się dziwnie obrusza jak się o Ketchup prosi:))

Przed chwilą zjadłem miałem w ustach dwie z Dali i jeśli ktoś je uważa... rozwiń

Avatar
Przemysław P / 4 lutego 2014 o 18:55

To niestety prawda szczęśliwy ten co pizzy od Włocha nie jadł !!!! bo jeśli to zrobił to faktycznie inne wyroby z innych naszych pizzerii tych co jadłem to nawet do porównania w szranki stawiać niegodne!  

Avatar
kamil / 14 listopada 2013 o 16:29

Najlepsza i najtańsza pizza w mieście zapraszamy www.pizza-euforia.pl

Avatar
Olcia / 17 sierpnia 2013 o 17:16

Najlepsza jest w Chili na pogodnej w lublinie

Avatar
Barakuda12 / 23 lipca 2013 o 14:59

Ja też przyznaję się, że ta pizza mi wyjątkowo smakuje, świeża, smaczna. Nic dodać nic ująć. Wiadomo, że nie każdemu przypadnie do gustu więc i negatywy tez będą na forum.

Avatar
megi / 22 lipca 2013 o 20:43

Jest pyszna! Może nie każdy wie lub nie każdemu smakuje, ale własnie prawdziwa włoska pizza jest cienka, krotko trzymana w bardzo goracaym opalanym drewnem piecu, i przez to odrobinę spieczona na spodzie. Kto był we Włoszech ten wie, tam wszyscy wicinają cienką i prostą margeritę - dobre ciasto, sos i ser to podstawa.  Il Rifugio ma pyszna pizzę, swieze składniki, smak tej pizzy nie równa sie zadnej innej w Lublinie. Już na wejściu witają smakowite zapachy. Ponadto wnętrze i klimat jak w wiejskiej, włoskiej knajpce. Super! 

Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 00:08
ROZCZAROWANIE. Odwiedziliśmy pizzerię na początku lutego 2016. Na zewnątrz żadnego szyldu, więc trafią tu tylko ci, którzy znają adres. Wnętrze wyjątkowo obskurne, odrapana farba na ścianach, bar pamiętający chyba lata komunizmu, niezbyt świeży obrus na stole - ogólnie miejsce sprawia wrażenie niezadbanego i niezbyt czystego. Przypomina tani bar szybkiej obsługi z lat 80-tych. Salka jest niewielka (kilka stolików), a w niej również piec do pizzy. Oznacza to, że po wizycie w Il Rifugio wszystko co masz na sobie nadaje się tylko do prania. Brak muzyki, więc słyszysz wszystko, co mówią przy sąsiednim stoliku. Zdecydowanie nie jest to miejsce na romantyczny wieczór czy biznesową kolację. Raczej jadłodajnia dla okolicznych mieszkańców. Obsługa zdecydowanie nieuprzejma, traktująca klientów jak zło konieczne. Kelnerkę trzeba "łapać", sama nie zapyta, czy czegoś brakuje, czy smakuje itp. No a teraz o pizzy. W karcie kilkadziesiąt rodzajów, ale jeśli chcesz wymienić jakiś składnik, to... musisz za niego dodatkowo zapłacić. Sama pizza rozczarowuje. Ciasto jest poprawne, ale dość przeciętne, ze zwęglonymi brzegami (wiele restauracji w Lublinie serwuje równie dobre, jeśli nie lepsze, cienkie ciasto do pizzy). Ser jest w ilościach śladowych, a pieczarki są pokrojone na grubość papieru, więc oba te składniki zobaczysz, ale nie poczujesz smaku. Pozostałe dodatki rzucone są byle jak na środek pizzy w jednym miejscu. Czarne oliwki to najtańsza, z konserwantem, wytanianka z Lidla. Pizza ma bardzo nieregularny kształt, co świadczy jedynie o niechlujności właściciela, który osobiście przyrządza jedzenie. Ci, którzy "jedzą oczami" nie mają tu czego szukać - pizze wyglądają na wytwór dziecka, które bawi się w kucharza. Na koniec jeszcze jedna - ważna skądinąd rzecz. Piwo w Il Rifugio kosztuje więcej, niż w najlepszych restauracjach na Starówce, chociaż to zwykły żywiec czy warka, serwowane z butelki. Skandalem natomiast jest to, że za półlitrową butelkę wody trzeba zapłacić 5 czy 6 złotych. Podsumowując - odstraszające miejsce, które uczy, że nie należy się kierować snobistycznymi opisami w internecie ;)
ROZCZAROWANIE. Odwiedziliśmy pizzerię na początku lutego 2016. Na zewnątrz żadnego szyldu, więc trafią tu tylko ci, którzy znają adres. Wnętrze wyjątkowo obskurne, odrapana farba na ścianach, bar pamiętający chyba lata komunizmu, niezbyt świeży obrus na stole - ogólnie miejsce sprawia wrażenie niezadbanego i niezbyt czystego. Przypomina tani bar szybkiej obsługi z lat 80-tych. Salka jest niewielka (kilka stolików), a w niej również piec do pizzy. Oznacza to, że po wizycie w Il Rifugio wszystko co masz na sobie nadaje się tylko do prania. Bra... rozwiń
Avatar
Gość / 6 października 2015 o 09:06
Jest to bez wątpienia najlepsza pizza włoska włoska w Lublinie. Polecam przeczytanie szczegółowej recenzji i obejrzenie zdjęć pizzy. Ostatnim razem gdy tam byłem to było zmodernizowane menu (dużo więcej opcji do wyboru). Zostało stworzonych dużo kompozycji z serem pleśniowymi itp. Więcej o najlepszej pizzy włoskiej w Lublinie przeczytasz na http://piekielnykrytyk.pl/il-rifugio-najlepsza-pizza-wloska-w-lublinie
Avatar
Gość / 4 lutego 2014 o 20:31

Relacja na żywo : http://a.martino.pl/wielkie-szkody <-- W śląsku przeszła trąba powietrzna 

Avatar
Przemysław P / 4 lutego 2014 o 19:40

Przyznam się szczerze, że nie zapoznałem się przed napisaniem swojego wcześniejszego wpisu z innymi pod tym tematem. Na początku zdziwiłem się, że są tacy, którym atmosfera i kuchnia nie odpowiada, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Dla jednego tak jak dla mnie nie ma lepszej pizzy w Lublinie dla Innego pizzą jest dopiero gruba buła z plastrami szynki z Ketchupem. Jeszcze może ktoś napisze, że Włoch się dziwnie obrusza jak się o Ketchup prosi:))

Przed chwilą zjadłem miałem w ustach dwie z Dali i jeśli ktoś je uważa za dobre to niech sobie je je ja idę Manti lub Reni sobie zaaplikować. (niestety dziś Il Rifugio zamknięte)  

Może trochę zszokuję teraz, ale chyba kiedyś faktycznie zaszkodziła mi pizza z łososiem Choć nie wiem do końca czy nie był to efekt mojego złego podejścia do Frutti di mare.  

Z racji dzieci i czasu oczekiwania nie jadam w lokalu a biorę pizzę na wynos. 

Przyznam się szczerze, że nie zapoznałem się przed napisaniem swojego wcześniejszego wpisu z innymi pod tym tematem. Na początku zdziwiłem się, że są tacy, którym atmosfera i kuchnia nie odpowiada, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Dla jednego tak jak dla mnie nie ma lepszej pizzy w Lublinie dla Innego pizzą jest dopiero gruba buła z plastrami szynki z Ketchupem. Jeszcze może ktoś napisze, że Włoch się dziwnie obrusza jak się o Ketchup prosi:))

Przed chwilą zjadłem miałem w ustach dwie z Dali i jeśli ktoś je uważa... rozwiń

Avatar
Przemysław P / 4 lutego 2014 o 19:40

Przyznam się szczerze, że nie zapoznałem się przed napisaniem swojego wcześniejszego wpisu z innymi pod tym tematem. Na początku zdziwiłem się, że są tacy, którym atmosfera i kuchnia nie odpowiada, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Dla jednego tak jak dla mnie nie ma lepszej pizzy w Lublinie dla Innego pizzą jest dopiero gruba buła z plastrami szynki z Ketchupem. Jeszcze może ktoś napisze, że Włoch się dziwnie obrusza jak się o Ketchup prosi:))

Przed chwilą zjadłem miałem w ustach dwie z Dali i jeśli ktoś je uważa za dobre to niech sobie je je ja idę Manti lub Reni sobie zaaplikować. (niestety dziś Il Rifugio zamknięte)  

Może trochę zszokuję teraz, ale chyba kiedyś faktycznie zaszkodziła mi pizza z łososiem Choć nie wiem do końca czy nie był to efekt mojego złego podejścia do Frutti di mare.  

Z racji dzieci i czasu oczekiwania nie jadam w lokalu a biorę pizzę na wynos. 

Przyznam się szczerze, że nie zapoznałem się przed napisaniem swojego wcześniejszego wpisu z innymi pod tym tematem. Na początku zdziwiłem się, że są tacy, którym atmosfera i kuchnia nie odpowiada, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Dla jednego tak jak dla mnie nie ma lepszej pizzy w Lublinie dla Innego pizzą jest dopiero gruba buła z plastrami szynki z Ketchupem. Jeszcze może ktoś napisze, że Włoch się dziwnie obrusza jak się o Ketchup prosi:))

Przed chwilą zjadłem miałem w ustach dwie z Dali i jeśli ktoś je uważa... rozwiń

Avatar
Przemysław P / 4 lutego 2014 o 18:55

To niestety prawda szczęśliwy ten co pizzy od Włocha nie jadł !!!! bo jeśli to zrobił to faktycznie inne wyroby z innych naszych pizzerii tych co jadłem to nawet do porównania w szranki stawiać niegodne!  

Avatar
kamil / 14 listopada 2013 o 16:29

Najlepsza i najtańsza pizza w mieście zapraszamy www.pizza-euforia.pl

Avatar
Olcia / 17 sierpnia 2013 o 17:16

Najlepsza jest w Chili na pogodnej w lublinie

Avatar
Barakuda12 / 23 lipca 2013 o 14:59

Ja też przyznaję się, że ta pizza mi wyjątkowo smakuje, świeża, smaczna. Nic dodać nic ująć. Wiadomo, że nie każdemu przypadnie do gustu więc i negatywy tez będą na forum.

Avatar
megi / 22 lipca 2013 o 20:43

Jest pyszna! Może nie każdy wie lub nie każdemu smakuje, ale własnie prawdziwa włoska pizza jest cienka, krotko trzymana w bardzo goracaym opalanym drewnem piecu, i przez to odrobinę spieczona na spodzie. Kto był we Włoszech ten wie, tam wszyscy wicinają cienką i prostą margeritę - dobre ciasto, sos i ser to podstawa.  Il Rifugio ma pyszna pizzę, swieze składniki, smak tej pizzy nie równa sie zadnej innej w Lublinie. Już na wejściu witają smakowite zapachy. Ponadto wnętrze i klimat jak w wiejskiej, włoskiej knajpce. Super! 

Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 34 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 33 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 415 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!