Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

5 kwietnia 2013 r.
15:07
Edytuj ten wpis

Restauracja japońska Zipang w Lublinie (recenzja)

Autor: Zdjęcie autora (sz)
23 39 A A
Restauracja japońska Zipang w Lublinie
Restauracja japońska Zipang w Lublinie

Jeśli chcesz zjeść polską sałatkę ziemniaczaną, kotlet wieprzowy po japońsku, szaszłyk wieprzowy po japońsku, mielony po japońsku i stek po japońsku, możesz odwiedzić japońską restaurację na Starym Mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kiedy zapytasz kelnerki o prawdziwie japońskie danie rozłoży ręce i poleci Katsu Don: kotlet wieprzowy podawany z jajkiem w misie z ryżem za 24 zł. Albo zupę Sake Dashi Ciazuke z kawałkami pieczonego łososia za 20 zł. Ale nie dajcie się nabrać na liczbę mnogą, w talerzy dojrzycie jeden malutki kawałek mięsa.

Japoński przybytek sztuki kulinarnej z polskimi kotletami odwiedziłem sam. To dwie sale z odkrytą cegłą i pięknymi sklepieniami. W środku pusto, nijako, trochę barowo, na stolikach zapachowe świece. W oknie niepodlane kwiatki z rozpaczą wyglądające kobiecej dłoni.

Na początek zamówiłem Hosomaki z tuńczykiem za 14 zł. To rodzaj sushi, w którym ryż i pokrojone w wąskie paski kawałki surowej ryby zawinięte są w płat nori. Do tego Yaki Gyoza (tradycyjne pierożki japońskie z wieprzowiną) za 15 zł. Hosomaki były zrobione od ręki, takie na jeden kęs i smaczne.

Kiedy byłem przy trzecim maku, kelnerka wniosła pierożki. Na pytanie, czego tak szybko, jeszcze jem, odparła, że kucharz szybko realizuje zamówienie. No dobra. Spróbowałem pierożka. W środku kryło się bardzo aromatyczne nadzienie, pierożki były z jednej strony mocno podpieczone na woku. Duet zakąsek był niezły.

W karcie zupy są dwie: Tamago Soup za 8 zł i Sake Dashi Ciazuke za 20 zł. Pierwsza to bulion rybny zaciągnięty jajkiem, druga to samo plus kawałki pieczonego łososia. I ten łosoś mnie skusił. I co? W sporej misce dostałem dużo rozgotowanego ryżu, bulion i jeden samotny kawałeczek pieczonego łososia. Zupa była kiepska, brakowało jej finezji i lekkości. Przypominała nasze zupy z proszku z dodatkiem taniego sosu sojowego. Wymoknięty ryż najlepsze chwile miał już za sobą. Tylko łosoś błysnął smakiem na krótko.

Próby konsultacji drugiego dania z kelnerką spełzły na niczym. Na pytanie, dlaczego w japońskiej restauracji znajdują się polskie kotlety i mielone – odparła, że goście lubią mięso.

Wybrałem Tonteki Pork Steak Zipang Sauce za 25 zł. Czyli stek z sosem a la Zipang. Zamiast ryżu zamówiłem sałatkę ziemniaczaną, dodatkowo surówkę z sałaty z czerwoną cebulą i marchewką w sosie sezamowym. Dostałem stek. Pierwszy kęs rozwiał nadzieje na dobrą, japońską kuchnię. Dostałem żylasty, twardy karczek podlany niemiłosiernie słonym sosem z marną sałatą i sałatką. Sałatka to były zmielone ziemniaki z kiełkami. Ale i tak były lepsze od japońskiej karkówki.

Nasza ocena? Zapłaciłem 82 zł. Aż 2 gwiazdki. Jedna za pierożki po japońsku i Hosomaki, druga za marketing. Czyli polskie kotlety, szaszłyki, mielone i steki po japońsku.

Restauracja japońska Zipang

Lublin, ul Grodzka 1,
Czynne: wtorek-sobota 12 do 23, niedziela 12 do 21
Można płacić kartą

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
agatajas / 18 lutego 2016 o 18:14

Ja bym się wybrał i sam wystawił taka recenzje ale teraz szukam praca dla nauczycieli japońskiego w Lublinie przez Preply http://preply.com/pl/lublin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-japońskiego

Avatar
gość / 15 maja 2013 o 00:51
Zipang (Jipangu, Chipangu etc.) nie jest chińską nazwą, tylko zapisem fonetycznym określenia na Japonię usłyszanego przez Marco Polo podczas podróży po Chinach od tamtejszych ludów. Pod tą nazwą Japonia była znana w średniowiecznej Europie.
Proszę zapytać jakiegoś Chińczyka- 99% nie będzie wiedziało o związkach tej nazwy z Chinami.
Avatar
dzemski / 7 maja 2013 o 07:47
To tak jakbym restaurację chińską nazwał sobie: ちゅうごく
Avatar
dzemski / 7 maja 2013 o 07:44
Ale po co nazywać japońską restaurację chińską nazwą japonii? W Chinach jesteśmy?
Avatar
Na zdrowie / 7 maja 2013 o 00:19
[quote name='dzemski' timestamp='1367825409' post='766063']
coś mnie się wydaje, że ta restauracja to raczej chińska jest, tyle, ze ma trochę dań japońskich także. Wtraz Zipang jest chiński. Jesli natomiast to japońska restauracja, to jaki inteligent nazwał ją chińską nazwą? Jesli jedzenie jest takie samo jak nazwa, to ja dziękuję.
[/quote]

Names of Japan. Odsyłąm do wikipedii: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_Japan"]http://en.wikipedia..../Names_of_Japan[/url]
Z tego co wiem, to siedzi tam importowany Samurai ;-)
[quote name='dzemski' timestamp='1367825409' post='766063']
coś mnie się wydaje, że ta restauracja to raczej chińska jest, tyle, ze ma trochę dań japońskich także. Wtraz Zipang jest chiński. Jesli natomiast to japońska restauracja, to jaki inteligent nazwał ją chińską nazwą? Jesli jedzenie jest takie samo jak nazwa, to ja dziękuję.
[/quote]

Names of Japan. Odsyłąm do wikipedii: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_Japan"]http://en.wikipedia..../Names_of_Japan[/url]
Z tego ... rozwiń
Avatar
dzemski / 6 maja 2013 o 09:30
coś mnie się wydaje, że ta restauracja to raczej chińska jest, tyle, ze ma trochę dań japońskich także. Wtraz Zipang jest chiński. Jesli natomiast to japońska restauracja, to jaki inteligent nazwał ją chińską nazwą? Jesli jedzenie jest takie samo jak nazwa, to ja dziękuję.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 o 20:21
Co dalej "recenzencie" Waldku, co dalej ?!
Kto następny będzie musiał znosić twoje humory.
Avatar
Stefan Głodny / 8 kwietnia 2013 o 21:41
[color=#ff0000][size=6]Czy to też spotka Berbelucha i Dziennik???[/size][/color]
[size=5]Restauratorzy pójdą wreszcie tą drogą !!![/size]
[size=5]Grupa restauratorów, u których dokonywały się - choć z dyskusyjnym efektem - Kuchenne Rewolucje, rozważa złożenie cywilnego pozwu zbiorowego przeciwko producentom programu TVN. Wśród nich jest też Justyna Tywoniuk z hrubieszowskiej restauracji "Magistrat"[/size].
[size=5]- Mam tego dosyć - mówi dziś z żalem właścicielka restauracji "Magistrat" w Hrubieszowie, w której Magda Gessler dokonywała rewolucji. - Gdyby ktoś mi powiedział, że to tylko show i nic poza tym… to bym się na to nie zdecydowała.

Restauratorka przyznaje jednak, że od grudnia, czyli od pobytu ekscentrycznej restauratorki w Hrubieszowie, w restauracji jest więcej klientów. - Tyle, że więcej jest też szumu medialnego i oskarżeń pod moim adresem.[/size]
[size=3]Tekst z Kuriera.[/size]
[color=#ff0000][size=6]Czy to też spotka Berbelucha i Dziennik???[/size][/color]
[size=5]Restauratorzy pójdą wreszcie tą drogą !!![/size]
[size=5]Grupa restauratorów, u których dokonywały się - choć z dyskusyjnym efektem - Kuchenne Rewolucje, rozważa złożenie cywilnego pozwu zbiorowego przeciwko producentom programu TVN. Wśród nich jest też Justyna Tywoniuk z hrubieszowskiej restauracji "Magistrat"[/size].
[size=5]- M... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2013 o 21:06
To berbeluch jest z Konopnicy ?
...i jest z metra cięty ?!

Tak czy inaczej zgadzam się z postem # 30.
Berbeluch powinien zaniechać wypisywania co tydzień tych swoich bzdur.
Jednakże wątpię w to że skończy, jeszcze się najwidoczniej nie nadział na jakąś większą "kluchę smacznej okrasy".

[size=2]...a jak się nadzieje, to nawet się nikomu nie przyzna, tylko przełknie po cichu, bo będzie mu głupio się przyznać że coś jest na rzeczy.[/size]
To berbeluch jest z Konopnicy ?
...i jest z metra cięty ?!

Tak czy inaczej zgadzam się z postem # 30.
Berbeluch powinien zaniechać wypisywania co tydzień tych swoich bzdur.
Jednakże wątpię w to że skończy, jeszcze się najwidoczniej nie nadział na jakąś większą "kluchę smacznej okrasy".

[size=2]...a jak się nadzieje, to nawet się nikomu nie przyzna, tylko przełknie po cichu, bo będzie mu głupio się przyznać że coś jest na rzeczy.[/size] rozwiń
Avatar
Radawczyk / 8 kwietnia 2013 o 09:00
[size=5]Przestań wypisywać te bzdury [color=#800000][size=6][size=7]B[/size]uraku ćwikłowy z Konopnicy[/size][/color], z metra cięty[/size]...
Avatar
agatajas / 18 lutego 2016 o 18:14

Ja bym się wybrał i sam wystawił taka recenzje ale teraz szukam praca dla nauczycieli japońskiego w Lublinie przez Preply http://preply.com/pl/lublin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-japońskiego

Avatar
gość / 15 maja 2013 o 00:51
Zipang (Jipangu, Chipangu etc.) nie jest chińską nazwą, tylko zapisem fonetycznym określenia na Japonię usłyszanego przez Marco Polo podczas podróży po Chinach od tamtejszych ludów. Pod tą nazwą Japonia była znana w średniowiecznej Europie.
Proszę zapytać jakiegoś Chińczyka- 99% nie będzie wiedziało o związkach tej nazwy z Chinami.
Avatar
dzemski / 7 maja 2013 o 07:47
To tak jakbym restaurację chińską nazwał sobie: ちゅうごく
Avatar
dzemski / 7 maja 2013 o 07:44
Ale po co nazywać japońską restaurację chińską nazwą japonii? W Chinach jesteśmy?
Avatar
Na zdrowie / 7 maja 2013 o 00:19
[quote name='dzemski' timestamp='1367825409' post='766063']
coś mnie się wydaje, że ta restauracja to raczej chińska jest, tyle, ze ma trochę dań japońskich także. Wtraz Zipang jest chiński. Jesli natomiast to japońska restauracja, to jaki inteligent nazwał ją chińską nazwą? Jesli jedzenie jest takie samo jak nazwa, to ja dziękuję.
[/quote]

Names of Japan. Odsyłąm do wikipedii: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_Japan"]http://en.wikipedia..../Names_of_Japan[/url]
Z tego co wiem, to siedzi tam importowany Samurai ;-)
[quote name='dzemski' timestamp='1367825409' post='766063']
coś mnie się wydaje, że ta restauracja to raczej chińska jest, tyle, ze ma trochę dań japońskich także. Wtraz Zipang jest chiński. Jesli natomiast to japońska restauracja, to jaki inteligent nazwał ją chińską nazwą? Jesli jedzenie jest takie samo jak nazwa, to ja dziękuję.
[/quote]

Names of Japan. Odsyłąm do wikipedii: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_Japan"]http://en.wikipedia..../Names_of_Japan[/url]
Z tego ... rozwiń
Avatar
dzemski / 6 maja 2013 o 09:30
coś mnie się wydaje, że ta restauracja to raczej chińska jest, tyle, ze ma trochę dań japońskich także. Wtraz Zipang jest chiński. Jesli natomiast to japońska restauracja, to jaki inteligent nazwał ją chińską nazwą? Jesli jedzenie jest takie samo jak nazwa, to ja dziękuję.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2013 o 20:21
Co dalej "recenzencie" Waldku, co dalej ?!
Kto następny będzie musiał znosić twoje humory.
Avatar
Stefan Głodny / 8 kwietnia 2013 o 21:41
[color=#ff0000][size=6]Czy to też spotka Berbelucha i Dziennik???[/size][/color]
[size=5]Restauratorzy pójdą wreszcie tą drogą !!![/size]
[size=5]Grupa restauratorów, u których dokonywały się - choć z dyskusyjnym efektem - Kuchenne Rewolucje, rozważa złożenie cywilnego pozwu zbiorowego przeciwko producentom programu TVN. Wśród nich jest też Justyna Tywoniuk z hrubieszowskiej restauracji "Magistrat"[/size].
[size=5]- Mam tego dosyć - mówi dziś z żalem właścicielka restauracji "Magistrat" w Hrubieszowie, w której Magda Gessler dokonywała rewolucji. - Gdyby ktoś mi powiedział, że to tylko show i nic poza tym… to bym się na to nie zdecydowała.

Restauratorka przyznaje jednak, że od grudnia, czyli od pobytu ekscentrycznej restauratorki w Hrubieszowie, w restauracji jest więcej klientów. - Tyle, że więcej jest też szumu medialnego i oskarżeń pod moim adresem.[/size]
[size=3]Tekst z Kuriera.[/size]
[color=#ff0000][size=6]Czy to też spotka Berbelucha i Dziennik???[/size][/color]
[size=5]Restauratorzy pójdą wreszcie tą drogą !!![/size]
[size=5]Grupa restauratorów, u których dokonywały się - choć z dyskusyjnym efektem - Kuchenne Rewolucje, rozważa złożenie cywilnego pozwu zbiorowego przeciwko producentom programu TVN. Wśród nich jest też Justyna Tywoniuk z hrubieszowskiej restauracji "Magistrat"[/size].
[size=5]- M... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2013 o 21:06
To berbeluch jest z Konopnicy ?
...i jest z metra cięty ?!

Tak czy inaczej zgadzam się z postem # 30.
Berbeluch powinien zaniechać wypisywania co tydzień tych swoich bzdur.
Jednakże wątpię w to że skończy, jeszcze się najwidoczniej nie nadział na jakąś większą "kluchę smacznej okrasy".

[size=2]...a jak się nadzieje, to nawet się nikomu nie przyzna, tylko przełknie po cichu, bo będzie mu głupio się przyznać że coś jest na rzeczy.[/size]
To berbeluch jest z Konopnicy ?
...i jest z metra cięty ?!

Tak czy inaczej zgadzam się z postem # 30.
Berbeluch powinien zaniechać wypisywania co tydzień tych swoich bzdur.
Jednakże wątpię w to że skończy, jeszcze się najwidoczniej nie nadział na jakąś większą "kluchę smacznej okrasy".

[size=2]...a jak się nadzieje, to nawet się nikomu nie przyzna, tylko przełknie po cichu, bo będzie mu głupio się przyznać że coś jest na rzeczy.[/size] rozwiń
Avatar
Radawczyk / 8 kwietnia 2013 o 09:00
[size=5]Przestań wypisywać te bzdury [color=#800000][size=6][size=7]B[/size]uraku ćwikłowy z Konopnicy[/size][/color], z metra cięty[/size]...
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 0

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 22 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 34 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 24 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!