sobota, 24 marca 2018 r.

Łęczna

9 milionów na rewitalizację Starego Miasta w Łęcznej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2011, 19:25
Autor: P.P.

Tak będzie wyglądać plac Kościuszki po rewitalizacji
Tak będzie wyglądać plac Kościuszki po rewitalizacji

Blisko 9 milionów złotych otrzymała Łęczna na pierwszy etap rewitalizacji Starego Miasta. Teraz gmina ma trzy miesiące
na skompletowanie i złożenie dokumentacji niezbędnej do podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim

Do Urzędu Miejskiego w Łęcznej trafiło już oficjalne pismo informujące, że Zarząd Województwa Lubelskiego w rapmach funduszy RPO wybrał do dofinansowania wniosek gminy Łęczna pt. "Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – I etap”.

Całkowity koszt projektu to nieco ponad 12 milionów złotych. Unijne dofinansowanie to blisko 9 milionów. Brakujące 3 mln trzeba znaleźć w miejskiej kasie.

– Rewitalizacja obejmie między innymi kompleksową przebudowę Rynku I i Rynku III, wymianę kanalizacji deszczowej i modernizację budynku komunalnego – informuje Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Niezależnie od formalności projekt jest już w trakcie realizacji. W ubiegłym roku wymieniono sieć kanalizacji deszczowej w ulicach 3 Maja, Kanałowej i placu Kościuszki. Obecnie trwają prace przy kanalizacji deszczowej przy Rynku III oraz modernizacji budynku komunalnego przy placu Kościuszki 1.

24 maja podpisano umowę na wykonanie kanalizacji deszczowej w ulicach Rynek III, Łańcuchowska i plac Kanałowy. – Zostanie wykonane 650 metrów kanalizacji deszczowej z PVC, studnie rewizyjne oraz żeliwne wpusty deszczowe. Prace zostaną zakończone do końca sierpnia. Do tej pory zrobiono już 9 studni i 167 metrów sieci w ulicy Łańcuchowskiej i placu Kanałowym – tłumaczy Grzegorz Kuczyński, rzecznik magistratu.

Jednocześnie prowadzone są prace w budynku komunalnym przy placu Kościuszki 1. Wykonawcą robót jest firma Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków SA. Łączna wartość przewidzianych do wykonania prac wynosi nieco ponad milion złotych. Przewidywany termin zakończenia robót to koniec października tego roku.

– Obecnie trwa rozbiórka ścianek działowych i podłóg oraz wzmacnianie istniejących oraz wykonywanie nowych elementów konstrukcyjnych budynku. Docelowo budynek ma pełnić funkcje usługowo-mieszkalne – dodaje burmistrz Kowalski.

Na parterze powstaną lokale przeznaczone do prowadzenia działalności handlowo- usługowej, natomiast na piętrze i poddaszu powstanie siedem mieszkań komunalnych. (p.p.)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!