środa, 21 marca 2018 r.

Łęczna

Prezydent w Łęcznej: "Lament, bo kobiety zwalniają się przez 500 plus? I dobrze"

Dodano: 5 grudnia 2016, 20:41
Autor: Paweł Puzio

Ponad 800 osób przyszło w poniedziałek do hali sportowej w Łęcznej na spotkanie z Andrzejem Dudą. Wcześniej prezydent spotkał się z górnikami i miał rozmowę z nauczycielami, którzy protestowali przeciwko reformie oświaty.

Przed spotkaniem z mieszkańcami prezydent był u górników w Bogdance. Prawie cała zmiana wprost z szychty przyszła zobaczyć się z prezydentem. – Podoba mi się, że prezydent dostrzega rolę i wagę węgla w naszej gospodarce – mówił górnik Jarosław Dybek.

– Prezydent interesował się warunkami pracy w kopalni, sprawami bezpieczeństwa – relacjonował rozmowę z głową państwa sztygar Tomasz Czechowski.

WIDEO

– Andrzej Duda, Andrzej Duda – skandowali mieszkańcy Łęcznej witając prezydenta na spotkaniu w hali sportowej Zespołu Szkół przy ulicy Jaśminowej. Podczas przemówienia do mieszkańców prezydent odniósł się do programu 500 plus. – W mediach podnoszony jest lament, że kobiety zwalniają się z pracy z powodu programu 500 plus. I bardzo dobrze. Płaćcie im więcej. 1200 złotych na kasie to za mało – argumentował prezydent.

Prezydent spotkał się też z protestującymi przeciwko reformie oświaty nauczycielami. – Powiedzieliśmy m.in. o tempie wprowadzania reformy. To jest istota tego problemu. Osobiście zaproponowałem, aby reforma dotyczyła dzieci z klas 1–4. Wówczas nauczyciele i samorządy mieliby czas przygotować się do zmian – mówi Tomasz Żuraw, dyrektor Gimnazjum w Spiczynie.

Po oficjalnej części prezydent podszedł do mieszkańców. Ludzie robili sobie zdjęcia z głową państwa, prosili o autografy. – To jest nasz prezydent. Głosowałem na niego – nie krył wzruszenia Janusz Pastuszak z Łęcznej.

Na koniec burmistrz Teodor Kosiarski zaprosił prezydenta na obchody 550-lecia Łęcznej. Andrzej Duda obiecał, że przyjedzie.

WIDEO

WIDEO

WIDEO

Czytaj więcej o: Łęczna bogdanka Andrzej Duda
barakowy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(76) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

barakowy
barakowy (4 stycznia 2017 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OC wszędzie poszło w gorę więc to nie tylko kwestia "dobrej" zmiany. Ale ja mam ubezpieczenie OC w PZU i płacę niewiele więcej niż rok temu (532 zł)
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda klawiatury !!
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nieżle truje
Rozwiń
Gość
Gość (10 grudnia 2016 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"To jest nasz prezydent. Głosowałem na niego – nie krył wzruszenia Janusz Pastuszak z Łęcznej." Janusz.... Pastuszak- chyba dalszy komentarz jest zbędny ;)
Rozwiń
uczestniczka
uczestniczka (10 grudnia 2016 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Był pobłogosławił,dał się dotknąć -pojechał.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (76)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!