Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

5 grudnia 2014 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Australijczycy odpowiadają na słowa Piechocińskiego

Autor: Zdjęcie autora (p.p., PAP)
2 10 A A

Janusz Piechociński podczas czwartkowej wizyty w Bogdance, na górniczej Barbórce, jednoznacznie zadeklarował się po stronie lubelskiej kopalni w sporze o koncesje wydobywczą na obszarze K 6-7, położnym w gminie Cyców. Przypomnijmy, że LW Bogdanka toczy spór o te złoże z Ministerstwem Środowiska, które lubelskiej spółce odmówiło wydania koncesji wydobywczej. Zaledwie kilka godzin później polsko-australijska spółka PD Co odniosła się do deklaracji wicepremiera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas czwartkowej Barbórki w Bogdance wicepremier Janusz Piechociński jednoznacznie zadeklarował po stronie LW Bogdanka. - Cieszy mnie ta konsekwencja, z jaką kierownictwo i załoga kopalni myśli o perspektywie. Nie muszę ukrywać, że jestem po waszej stronie w sprawie tych kolejnych koncesji. Dla mnie to niewyobrażalne, abyśmy wciągali graczy zewnętrznych, skoro w oparciu o polskie doświadczenia, polski kapitał możemy to zrobić - powiedział wicepremier Janusz Piechociński podczas uroczystości Święta Górników w kopalni Bogdanka. - Spółka PD Co przyjmuje, że wypowiedź premiera Janusza Piechocińskiego podczas święta Barbórki nie odnosi się do działań i planów naszej Spółki - mówi Kaziemirz Chojna, prawnik PD Co. - Spółce PD Co przysługuje wyłączne prawo do prowadzenia rozpoznania, a następnie pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą na obszarze objętym 4 przyznanymi Spółce koncesjami: Kopina, Cyców, Kulik i Syczyn - czytamy dalej w oficjalnym komunikacie wydanym kilka godzin po wypowiedzi wicepremiera Piechocińskiego. - Jesteśmy przekonani, że Minister Gospodarki miał na uwadze zamiar LW Bogdanka S.A. dotyczący rozszerzenia jej działalności wydobywczej na złoża "Ostrów“ i "Orzechów“. Przypomnijmy, że planowana inwestycji PD Co to budowa nowoczesnej kopalni im. Jana Karskiego, produkującej 6 mln ton węgla kamiennego rocznie. Wydobycie miałoby ruszyć od 2020 r. Inwestycja stworzy 2000 nowych miejsc pracy. Bogdanka otrzymała już koncesje poszukiwawcze na obszary w okolicach Orzechowa i Ostrowa. Stara się także o koncesję na wydobywanie węgla kamiennego na obszarze określanym, jako K-6 i K-7, obejmującym właśnie m.in. okolice Cycowa. Tej koncesji Bogdance odmówiono, a Ministerstwo Środowiska utrzymało w mocy zaskarżoną przez spółkę decyzję o odmowie. Władze Bogdanki zapowiedziały, że złożą skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Koalicjant / 5 grudnia 2014 o 19:27

Idżda chopy ostro to was unia w d..pe kopnie i tak sie ta wasza europejska przygoda skonczy,

jak dziadowanie pod Ruska granica z jablkami. Wista wio...

Avatar
To nie żarty / 5 grudnia 2014 o 17:32

Panie wicepremierze Piechociński ... ostro i po bandzie,

w odniesieniu do tego, ... co jeszcze jest polskie i Polski,

tak jak to robi z powodzeniem ... premier ORBAN na Węgrzech,

a PSL uzyska w następnych wyborach ... ponad 50 % głosów. 

Avatar
Widz / 5 grudnia 2014 o 13:28

PRAWO UNII EUROPEJSKIEJ ODNOSI SIE DO SYTUACJI PRAKTYK MONOPOLISTYCZNYCH -

tyle w temacie.

Avatar
poznaniak / 5 grudnia 2014 o 11:13

1.Dlaczego nie buduja mieszkancy  regionu i zarząd Bogdanka 2.,.Dlaczego Spólka z siedzibą Wawy okrada [czytaj podatki ] region lubelski 3. Dlaczego siedziba nie znajduje się np w Lublinie 4.Dlaczego 20  procent zysku za  zniszcenie środowiska nie zostaje w miastach regionach tam gdzie sa kopalnie,tylko wędruje do rządu  tz Polskiego gdzie w  np USA tam gdzie kopalnie zostaje 25 procent zysku dla terenu i regionu .5.Lubelski region jest traktowany jak kolonia gdzie ludzie zarabiają 1/3 lub 1/2 co w warszawce ?

Avatar
Patriota / 5 grudnia 2014 o 11:05

ta australijska spółka jest zarejestrowana KRS w Warszawie więc podatki spływaja do warszawki nasz regin  nic z tego nie ma, niech zarejestrują spółkę w Lublinie i będzie OK

NIE dla Lublina! Albo Chełm albo wypad do Australii z misiem koala liście prostować. Już raz Lublin w bambuko zrobił Chełm lokując kopalnię w Bogdance a nie w Stefanowie. Drugi raz się nie damy! Wara od chełmskiego węgla!

Avatar
crx / 5 grudnia 2014 o 11:04

 Poczytaj sobie wypowiedzi osób pracujących w Polsce (Wrocław) dla Amazona, to zobaczysz jakimi pracodawcami są "niepolacy".... wisi nad Twoją głową skaner, który odlicza Ci w sekundach czas na wykonanie pracy. Jeżeli nie wyrabiasz się w czasie - reprymenda, jak sytuacja się powtarza... good bye  :(

Chodzi mi o statystykę , a nie pojedyncze przypadki. Wystarczy ruszyć się za granicę !Ponad 2,5 mln rodaków już tak zrobiło i dopiero wtedy znalazło szczęście w życiu , a nie wegeytację jak w RP !!!

Chodzi mi o statystykę , a nie pojedyncze przypadki. Wystarczy ruszyć się za granicę !Ponad 2,5 mln rodaków już tak zrobiło i dopiero wtedy znalazło szczęście w życiu , a nie wegeytację jak w RP !!!

rozwiń
Avatar
swidnik / 5 grudnia 2014 o 10:44

Wielce szanowny pan wiecepremier nie rozumie, że statystycznie najgorszym pracodawcą we wszechświecie są Polacy !!! Oby jak najwięcej tych resztek co zostały , trafiło w ręce zagranicznych pracodawców. Już socjaliści postawili na przemysł w rękach Polaków i co z tego wyszło ?

 Poczytaj sobie wypowiedzi osób pracujących w Polsce (Wrocław) dla Amazona, to zobaczysz jakimi pracodawcami są "niepolacy".... wisi nad Twoją głową skaner, który odlicza Ci w sekundach czas na wykonanie pracy. Jeżeli nie wyrabiasz się w czasie - reprymenda, jak sytuacja się powtarza... good bye  :(

 Poczytaj sobie wypowiedzi osób pracujących w Polsce (Wrocław) dla Amazona, to zobaczysz jakimi pracodawcami są "niepolacy".... wisi nad Twoją głową skaner, który odlicza Ci w sekundach czas na wykonanie pracy. Jeżeli nie wyrabiasz się w czasie - reprymenda, jak sytuacja się powtarza... good bye  :(

rozwiń
Avatar
lbn / 5 grudnia 2014 o 10:44

ta australijska spółka jest zarejestrowana KRS w Warszawie więc podatki spływaja do warszawki nasz regin  nic z tego nie ma, niech zarejestrują spółkę w Lublinie i będzie OK

Avatar
gość / 5 grudnia 2014 o 10:38

Powiem tak.......... A co miał powiedzieć Pan Piechociński skoro został zaproszony na uroczystości świętowania Barbórki... Przecież nie powie, że jest przeciwny... Jeżeli naprawdę byłby za naszą kopalnią to przecież już dawno sprawa była by załatwiona... Jak by nie patrzeć jest przecież MINISTREM GOSPODARKI I V-CE PREMIEREM.... Niech oni wszyscy nie będą tacy dobrzy... I zamiast gadać i brnąć dalej w kłamstwa zaczną naprawdę robić coś pożytecznego... Już pokazali raz jacy to oni są dobrzy jak oni to dbają o Tą Jak oni to mówią NASZĄ KOPALNIĘ... A oddali Ją w ręce jakiegoś francuzika który to myślał że węgiel to się robi sam bez żadnego przygotowania wyrobiska, że kombajn czy tam strug sobie wjeżdża i ten ściany.... Myślał że to jest jak złapać żabę nad sadzawką wsadzić do garnka i ją ugotować czy tam upiec se te żabie udka... A teraz myśli jak tu ludziom upier***ić wypłaty, co by tu jeszcze zrobić żeby zaoszczędzić na kasie...  Najlepiej to niech sam odejdzie i zostawi tą Kopalnie tym którzy pracują w niej od kilkudziesięciu lat.... Ludzie powinni wykupić wszystkie te akcje i odebrać mu te prawa do niej.....

Powiem tak.......... A co miał powiedzieć Pan Piechociński skoro został zaproszony na uroczystości świętowania Barbórki... Przecież nie powie, że jest przeciwny... Jeżeli naprawdę byłby za naszą kopalnią to przecież już dawno sprawa była by załatwiona... Jak by nie patrzeć jest przecież MINISTREM GOSPODARKI I V-CE PREMIEREM.... Niech oni wszyscy nie będą tacy dobrzy... I zamiast gadać i brnąć dalej w kłamstwa zaczną naprawdę robić coś pożytecznego... Już pokazali raz jacy to oni są dobrzy jak oni to dbają o Tą Jak oni to mówią NASZĄ KOPAL... rozwiń

Avatar
crx / 5 grudnia 2014 o 10:26

Wielce szanowny pan wiecepremier nie rozumie, że statystycznie najgorszym pracodawcą we wszechświecie są Polacy !!! Oby jak najwięcej tych resztek co zostały , trafiło w ręce zagranicznych pracodawców. Już socjaliści postawili na przemysł w rękach Polaków i co z tego wyszło ?

Avatar
Koalicjant / 5 grudnia 2014 o 19:27

Idżda chopy ostro to was unia w d..pe kopnie i tak sie ta wasza europejska przygoda skonczy,

jak dziadowanie pod Ruska granica z jablkami. Wista wio...

Avatar
To nie żarty / 5 grudnia 2014 o 17:32

Panie wicepremierze Piechociński ... ostro i po bandzie,

w odniesieniu do tego, ... co jeszcze jest polskie i Polski,

tak jak to robi z powodzeniem ... premier ORBAN na Węgrzech,

a PSL uzyska w następnych wyborach ... ponad 50 % głosów. 

Avatar
Widz / 5 grudnia 2014 o 13:28

PRAWO UNII EUROPEJSKIEJ ODNOSI SIE DO SYTUACJI PRAKTYK MONOPOLISTYCZNYCH -

tyle w temacie.

Avatar
poznaniak / 5 grudnia 2014 o 11:13

1.Dlaczego nie buduja mieszkancy  regionu i zarząd Bogdanka 2.,.Dlaczego Spólka z siedzibą Wawy okrada [czytaj podatki ] region lubelski 3. Dlaczego siedziba nie znajduje się np w Lublinie 4.Dlaczego 20  procent zysku za  zniszcenie środowiska nie zostaje w miastach regionach tam gdzie sa kopalnie,tylko wędruje do rządu  tz Polskiego gdzie w  np USA tam gdzie kopalnie zostaje 25 procent zysku dla terenu i regionu .5.Lubelski region jest traktowany jak kolonia gdzie ludzie zarabiają 1/3 lub 1/2 co w warszawce ?

Avatar
Patriota / 5 grudnia 2014 o 11:05

ta australijska spółka jest zarejestrowana KRS w Warszawie więc podatki spływaja do warszawki nasz regin  nic z tego nie ma, niech zarejestrują spółkę w Lublinie i będzie OK

NIE dla Lublina! Albo Chełm albo wypad do Australii z misiem koala liście prostować. Już raz Lublin w bambuko zrobił Chełm lokując kopalnię w Bogdance a nie w Stefanowie. Drugi raz się nie damy! Wara od chełmskiego węgla!

Avatar
crx / 5 grudnia 2014 o 11:04

 Poczytaj sobie wypowiedzi osób pracujących w Polsce (Wrocław) dla Amazona, to zobaczysz jakimi pracodawcami są "niepolacy".... wisi nad Twoją głową skaner, który odlicza Ci w sekundach czas na wykonanie pracy. Jeżeli nie wyrabiasz się w czasie - reprymenda, jak sytuacja się powtarza... good bye  :(

Chodzi mi o statystykę , a nie pojedyncze przypadki. Wystarczy ruszyć się za granicę !Ponad 2,5 mln rodaków już tak zrobiło i dopiero wtedy znalazło szczęście w życiu , a nie wegeytację jak w RP !!!

Chodzi mi o statystykę , a nie pojedyncze przypadki. Wystarczy ruszyć się za granicę !Ponad 2,5 mln rodaków już tak zrobiło i dopiero wtedy znalazło szczęście w życiu , a nie wegeytację jak w RP !!!

rozwiń
Avatar
swidnik / 5 grudnia 2014 o 10:44

Wielce szanowny pan wiecepremier nie rozumie, że statystycznie najgorszym pracodawcą we wszechświecie są Polacy !!! Oby jak najwięcej tych resztek co zostały , trafiło w ręce zagranicznych pracodawców. Już socjaliści postawili na przemysł w rękach Polaków i co z tego wyszło ?

 Poczytaj sobie wypowiedzi osób pracujących w Polsce (Wrocław) dla Amazona, to zobaczysz jakimi pracodawcami są "niepolacy".... wisi nad Twoją głową skaner, który odlicza Ci w sekundach czas na wykonanie pracy. Jeżeli nie wyrabiasz się w czasie - reprymenda, jak sytuacja się powtarza... good bye  :(

 Poczytaj sobie wypowiedzi osób pracujących w Polsce (Wrocław) dla Amazona, to zobaczysz jakimi pracodawcami są "niepolacy".... wisi nad Twoją głową skaner, który odlicza Ci w sekundach czas na wykonanie pracy. Jeżeli nie wyrabiasz się w czasie - reprymenda, jak sytuacja się powtarza... good bye  :(

rozwiń
Avatar
lbn / 5 grudnia 2014 o 10:44

ta australijska spółka jest zarejestrowana KRS w Warszawie więc podatki spływaja do warszawki nasz regin  nic z tego nie ma, niech zarejestrują spółkę w Lublinie i będzie OK

Avatar
gość / 5 grudnia 2014 o 10:38

Powiem tak.......... A co miał powiedzieć Pan Piechociński skoro został zaproszony na uroczystości świętowania Barbórki... Przecież nie powie, że jest przeciwny... Jeżeli naprawdę byłby za naszą kopalnią to przecież już dawno sprawa była by załatwiona... Jak by nie patrzeć jest przecież MINISTREM GOSPODARKI I V-CE PREMIEREM.... Niech oni wszyscy nie będą tacy dobrzy... I zamiast gadać i brnąć dalej w kłamstwa zaczną naprawdę robić coś pożytecznego... Już pokazali raz jacy to oni są dobrzy jak oni to dbają o Tą Jak oni to mówią NASZĄ KOPALNIĘ... A oddali Ją w ręce jakiegoś francuzika który to myślał że węgiel to się robi sam bez żadnego przygotowania wyrobiska, że kombajn czy tam strug sobie wjeżdża i ten ściany.... Myślał że to jest jak złapać żabę nad sadzawką wsadzić do garnka i ją ugotować czy tam upiec se te żabie udka... A teraz myśli jak tu ludziom upier***ić wypłaty, co by tu jeszcze zrobić żeby zaoszczędzić na kasie...  Najlepiej to niech sam odejdzie i zostawi tą Kopalnie tym którzy pracują w niej od kilkudziesięciu lat.... Ludzie powinni wykupić wszystkie te akcje i odebrać mu te prawa do niej.....

Powiem tak.......... A co miał powiedzieć Pan Piechociński skoro został zaproszony na uroczystości świętowania Barbórki... Przecież nie powie, że jest przeciwny... Jeżeli naprawdę byłby za naszą kopalnią to przecież już dawno sprawa była by załatwiona... Jak by nie patrzeć jest przecież MINISTREM GOSPODARKI I V-CE PREMIEREM.... Niech oni wszyscy nie będą tacy dobrzy... I zamiast gadać i brnąć dalej w kłamstwa zaczną naprawdę robić coś pożytecznego... Już pokazali raz jacy to oni są dobrzy jak oni to dbają o Tą Jak oni to mówią NASZĄ KOPAL... rozwiń

Avatar
crx / 5 grudnia 2014 o 10:26

Wielce szanowny pan wiecepremier nie rozumie, że statystycznie najgorszym pracodawcą we wszechświecie są Polacy !!! Oby jak najwięcej tych resztek co zostały , trafiło w ręce zagranicznych pracodawców. Już socjaliści postawili na przemysł w rękach Polaków i co z tego wyszło ?

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 86 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 348 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 64

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!