wtorek, 20 marca 2018 r.

Łęczna

Będą ksztacić techników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2008, 17:43
Autor: Paweł Puzio

Spółka "Medicine luminale” planuje uruchomienie w 2009 roku nowej szkoły, kształcącej w zawodach medycznych i technicznych. Pierwsze zajęcia - prawdopodobnie już w semestrze zimowym.

Placówka będzie się mieścić przy ul. Bogdanowicza 9 w Łęcznej, w budynku po byłej szkole. - Mamy zamiar powołać i utworzyć jednostkę szkolnictwa niepublicznego, posiadającą pełne uprawnienia szkoły publicznej, wpisaną do rejestru Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkoła będzie nastawiona na wysoką jakość kształcenia, a nie liczbę uczniów - zapewnia Paweł Kurdziałek, prezes nowo powstającej spółki.

"Medicine luminale” zapowiada, że nowa szkoła będzie dysponować jedną z najnowocześniejszych w Polsce pracowni dydaktycznych. - Słuchacze będą się kształcić w niewielkich grupach, gwarantujemy im także praktyki zawodowe oraz stypendia pracownicze - informuje Kurdziałek.

Kadra dydaktyczna składać się będzie m.in. z wykładowców lubelskich uczelni. I właśnie to - zdaniem pomysłodawców szkoły - zagwarantuje wysoki poziom kształcenia.

- Nie chcemy tworzyć kolejnej placówki z dużą liczbą kiepsko wykształconych absolwentów - deklaruje prezes Kurdziałek. - Zapewnimy uczniom wysoki poziom nauczania i będziemy wymagać od nich tak samo wysokiego zaangażowania w proces kształcenia.

Nową szkołę mile widzą władze miasta. - Budynek po zlikwidowanej szkole przy ulicy Bogdanowicza 9 stał pusty. Powiat nie chciał go przejąć. Dla nas powstanie szkoły w tym miejscu, to sytuacja wręcz idealna. A na techników zawsze jest zapotrzebowanie - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Władze powiatu są jednak trochę zdziwione informacją o nowej szkole. - Na razie nikt nam nie zgłosił, że w Łęcznej powstaje nowa szkoła, choć wymaga tego prawo. Chyba że będzie to jednostka zamiejscowa - mówi wicestarosta Andrzej Dyczewski. Ale dodaje: Szkoła o takim profilu jest w powiecie potrzebna. Tym bardziej że od nowego roku rusza szpital.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!