środa, 21 marca 2018 r.

Łęczna

Będzie przebudowa drogi Lublin - Łęczna

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2008, 18:06
Autor: Paweł Puzio

W urzędach gmin w Łęcznej i Wólce możemy oglądać plany przebudowy drogi nr 82 z Lublina do Łęcznej.

W ciągu kilku lat, jedna z najniebezpieczniejszych dróg w regionie ma radykalnie zmienić swój wygląd. Do 12 września można składać zastrzeżenia do projektu.

Projekt wygląda imponująco. Droga będzie szeroka od 8 do 12 metrów. Momentami pojawią się dwa pasy ruchu w jednym kierunku.

- Drogi serwisowe od 3,5 do 6 metrów, łagodniejsze łuki, pasy dla lewo- i prawoskrętów, aktywne znaki świetlne - mówi o projekcie Janusz Wójtowicz, dyrektor Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

- Jest to konkretny projekt, opracowany po głębokich analizach sytuacji na tym odcinku. Chcemy go zrealizować w ramach programu "Bezpieczna 8”. Ten odcinek wymaga przebudowy ze względu na dużą liczbę wypadków i ofiar oraz wysokie natężenie ruchu.

Przebudowa tej drogi jest konieczna, mimo, że "82” niedawno przeszła modernizację. Obecnie odcinek z Lublina do Łęcznej należy do najbardziej zagrożonych wypadkami w regonie.

- Nawierzchnia jest równa i to zachęca wielu kierowców do szybkiej jazdy - mówi Sławomir Cielniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Niestety na tym odcinku brak jest poboczy z prawdziwego zdarzenia, a ruch pieszych, z powodu gęstej zabudowy, jest duży.

- Dlatego dochodzi tu często do niebezpiecznych sytuacji. Brak dróg serwisowych jeszcze bardziej komplikuje sprawę, ze względu na dużą liczbę zjazdów do licznych posesji - dodaje Cielniak.

Również kierowcy potwierdzają, że jazda tą drogą może dostarczyć emocji. - Kierowcy nie zdają sobie sprawy, że samochód można łatwo rozpędzić, a trudniej zatrzymać - mówi Krzysztof Dudziak. - Szczególnie niebezpiecznie jest podczas wakacji, kiedy jest duży ruch w kierunku jezior - dodaje kierowca z Łęcznej.

Projekt drogi jest wyłożony w Urzędzie Gminy w Wólce oraz Urzędzie Miasta w Łęcznej. Do 12 września każdy zainteresowany może zgłaszać swoje uwagi do projektu.

- Mamy jedną. Zgodnie z projektem w Zofiówce ma zniknąć skrzyżowanie. To nam się nie podoba. Na pewno będziemy się starać, żeby ono pozostało - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

- Pierwsze decyzje budowlane zapadną w latach 2009-2010, roboty ruszą za rok lub dwa. Jeżeli tak się stanie, to do 2014 roku droga "82” zmieni oblicze - dodaje Janusz Wójtowicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
szofer
zsunaj
~nemo~
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

szofer
szofer (29 października 2017 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i droga jest i dwa ronda.
Rozwiń
zsunaj
zsunaj (21 września 2008 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po modernizacji nie zapomnijcie o ograniczeniu predkości do 50km/h bo jak się okazuję 70km/h to stanowczo za dużo. Największa durnota bo Ci co szleją i tak będą szaleć a normalny kierowca się tylko wkurza na takie ograniczenia i z reguły i tak jedzie 90km/h.
Rozwiń
~nemo~
~nemo~ (16 września 2008 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka szeroka droga? A co z gruntami, z których ma powstać? Czy mieszkańcy dostaną rekompensaty?
Rozwiń
RT55555
RT55555 (22 sierpnia 2008 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ALE ODKRYCIE TAKI STAN MA 80% DRÓG W KRAJU,WĄSKIE,BEZ POBOCZY,Z PIESZYMI I RUCHEM WSZYSTKIEGO CO MA KOŁA I SILNIK!!! KTÓRE SĄ W WIĘKSZOŚCI ZAPCHANE DO GRANIC MOŻLIWOSCI!!PAN Z GDDKiA Z GÓRY SWEGO STOŁKA MOŻE RZUCAC DATAMI JAK KARATMI DO GRY, BO JEŚLI DROGA NIE POWSTANIE TO JEMU I TAK NIC NIE GROZI PRZYJDZIE NOWY KOLO, JAK ZMNIENI SIE EKIPA NA WIEJSKIEJ W WARSZAWCE A JEST O CO WLACZYĆ:KASKA NIE CIENKA CO MIESIĄC,STOŁEK,FURA I KOMÓRA-TO DLA WIELU WIEŚNIAKÓW JAK ZŁAPAĆ BOGA ZA NOGI!!!BUDOWA I MODERNIZACJA DRÓG W RP TO TAKA SMUTNA WERSJA CZESKIEJ KOMEDII,Z TYSIĄCAMI TRUPÓW KAŻDEGO ROKU!!ALE PLANY MOŻNA ZAWSZE POKAZYWAC NA SHOW W BLASKU FLESZÓW APARATÓW I KAMER PRYWATNYCH STACJI TV!!AMEN.
Rozwiń
jerry
jerry (21 sierpnia 2008 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dopiero rajdy będą odchodzić !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!