wtorek, 24 października 2017 r.

Łęczna

Będzie przebudowa drogi Lublin - Łęczna

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2008, 18:06
Autor: Paweł Puzio

W urzędach gmin w Łęcznej i Wólce możemy oglądać plany przebudowy drogi nr 82 z Lublina do Łęcznej.

W ciągu kilku lat, jedna z najniebezpieczniejszych dróg w regionie ma radykalnie zmienić swój wygląd. Do 12 września można składać zastrzeżenia do projektu.

Projekt wygląda imponująco. Droga będzie szeroka od 8 do 12 metrów. Momentami pojawią się dwa pasy ruchu w jednym kierunku.

- Drogi serwisowe od 3,5 do 6 metrów, łagodniejsze łuki, pasy dla lewo- i prawoskrętów, aktywne znaki świetlne - mówi o projekcie Janusz Wójtowicz, dyrektor Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

- Jest to konkretny projekt, opracowany po głębokich analizach sytuacji na tym odcinku. Chcemy go zrealizować w ramach programu "Bezpieczna 8”. Ten odcinek wymaga przebudowy ze względu na dużą liczbę wypadków i ofiar oraz wysokie natężenie ruchu.

Przebudowa tej drogi jest konieczna, mimo, że "82” niedawno przeszła modernizację. Obecnie odcinek z Lublina do Łęcznej należy do najbardziej zagrożonych wypadkami w regonie.

- Nawierzchnia jest równa i to zachęca wielu kierowców do szybkiej jazdy - mówi Sławomir Cielniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Niestety na tym odcinku brak jest poboczy z prawdziwego zdarzenia, a ruch pieszych, z powodu gęstej zabudowy, jest duży.

- Dlatego dochodzi tu często do niebezpiecznych sytuacji. Brak dróg serwisowych jeszcze bardziej komplikuje sprawę, ze względu na dużą liczbę zjazdów do licznych posesji - dodaje Cielniak.

Również kierowcy potwierdzają, że jazda tą drogą może dostarczyć emocji. - Kierowcy nie zdają sobie sprawy, że samochód można łatwo rozpędzić, a trudniej zatrzymać - mówi Krzysztof Dudziak. - Szczególnie niebezpiecznie jest podczas wakacji, kiedy jest duży ruch w kierunku jezior - dodaje kierowca z Łęcznej.

Projekt drogi jest wyłożony w Urzędzie Gminy w Wólce oraz Urzędzie Miasta w Łęcznej. Do 12 września każdy zainteresowany może zgłaszać swoje uwagi do projektu.

- Mamy jedną. Zgodnie z projektem w Zofiówce ma zniknąć skrzyżowanie. To nam się nie podoba. Na pewno będziemy się starać, żeby ono pozostało - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

- Pierwsze decyzje budowlane zapadną w latach 2009-2010, roboty ruszą za rok lub dwa. Jeżeli tak się stanie, to do 2014 roku droga "82” zmieni oblicze - dodaje Janusz Wójtowicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zsunaj
~nemo~
RT55555
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zsunaj
zsunaj (21 września 2008 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po modernizacji nie zapomnijcie o ograniczeniu predkości do 50km/h bo jak się okazuję 70km/h to stanowczo za dużo. Największa durnota bo Ci co szleją i tak będą szaleć a normalny kierowca się tylko wkurza na takie ograniczenia i z reguły i tak jedzie 90km/h.
Rozwiń
~nemo~
~nemo~ (16 września 2008 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka szeroka droga? A co z gruntami, z których ma powstać? Czy mieszkańcy dostaną rekompensaty?
Rozwiń
RT55555
RT55555 (22 sierpnia 2008 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ALE ODKRYCIE TAKI STAN MA 80% DRÓG W KRAJU,WĄSKIE,BEZ POBOCZY,Z PIESZYMI I RUCHEM WSZYSTKIEGO CO MA KOŁA I SILNIK!!! KTÓRE SĄ W WIĘKSZOŚCI ZAPCHANE DO GRANIC MOŻLIWOSCI!!PAN Z GDDKiA Z GÓRY SWEGO STOŁKA MOŻE RZUCAC DATAMI JAK KARATMI DO GRY, BO JEŚLI DROGA NIE POWSTANIE TO JEMU I TAK NIC NIE GROZI PRZYJDZIE NOWY KOLO, JAK ZMNIENI SIE EKIPA NA WIEJSKIEJ W WARSZAWCE A JEST O CO WLACZYĆ:KASKA NIE CIENKA CO MIESIĄC,STOŁEK,FURA I KOMÓRA-TO DLA WIELU WIEŚNIAKÓW JAK ZŁAPAĆ BOGA ZA NOGI!!!BUDOWA I MODERNIZACJA DRÓG W RP TO TAKA SMUTNA WERSJA CZESKIEJ KOMEDII,Z TYSIĄCAMI TRUPÓW KAŻDEGO ROKU!!ALE PLANY MOŻNA ZAWSZE POKAZYWAC NA SHOW W BLASKU FLESZÓW APARATÓW I KAMER PRYWATNYCH STACJI TV!!AMEN.
Rozwiń
jerry
jerry (21 sierpnia 2008 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dopiero rajdy będą odchodzić !
Rozwiń
sw
sw (20 sierpnia 2008 o 23:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
drB napisał:
A kiedy będzie modernizacja drogi do Kraśnika??? Tu dopiero jest niebezpiecznie -a co tam Wólka z pijaczkami na drodze...

bedzie "19" droga ekspresowa bedzie normalna droga do krasnika, niestety nie wczesniej
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!