Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 września 2011 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Będzie remont kanału Wieprz-Krzna za 1,7 mld zł

4 19 A A
Mamy już szczegółową koncepcję rewitalizacji – mówi Stanisław Jakimiuk, dyrektor WZMiUW w Lublinie,
Mamy już szczegółową koncepcję rewitalizacji – mówi Stanisław Jakimiuk, dyrektor WZMiUW w Lublinie,

Tyle ma kosztować rewitalizacja kanału Wieprz-Krzna. Zarządca opracował już szczegółowy plan inwestycji. Chce ruszyć z pracami na przełomie 2012 i 2013 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pieniądze na ten cel mają pochodzić z budżetu województwa i Unii Europejskiej. – Wystąpimy o nie wiosną 2012 roku – zapowiada Stanisław Jakimiuk, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie.

Całość robót ma być przeprowadzona w ciągu 4–5 lat. – Zakres prac jest ogromny. Teren, którymi zostanie objęty, ma ok. 5 tys. mkw. Sam kanał musi zostać uformowany na nowo i uszczelniony – opisuje Jakimiuk.
Do tego dochodzą jeszcze prace na zbiornikach retencyjnych oraz remont starych pompowni, które służą do ściągania wody z zalanych obszarów i odprowadzania jej do kanału.

– Ale rewitalizacja to ogromna szansa dla naszego województwa. Dzięki niej można reaktywować na dużą skalę hodowlę bydła i owiec na naszym terenie – twierdzi dyrektor.

Zyskać mogą też wędkarze. W tej chwili, mimo że w kanale są ryby, to nie można ich łowić bez specjalnego pozwolenia od WZMiUW. Ostatnio zarząd ich nie wydaje, bo wędkarze wyrządzali tam szkody. – Przy modernizacji weźmiemy po uwagę ich interes i stworzymy kilka miejsc, w których będzie możliwość połowu – mówi dyrektor Jakimiuk.
W ramach rewitalizacji zbudowany zostanie też zbiornik retencyjny w Oleśnikach, który będzie służył planowanej elektrowni pod Łęczną.

– To dla nas bardzo dobra wiadomość – cieszy się Damian Baj, zastępca wójta gminy Trawniki. – Od lat zabiegamy o budowę zbiornika. A sam kanał też jest bardzo zaniedbany. Podczas spotkań z mieszkańcami było na to dużo skarg. Główny problem to bobry, które robią w nim dziury, więc jego uszczelnienie pozwoli ludziom odetchnąć.

Warunek jest jeden: muszą się znaleźć pieniądze. – Rozmawiałem już z wicemarszałkiem Sławomirem Sosnowskim, który zapewnił mnie, że Zarząd Województwa wesprze nasz projekt – twierdzi dyrektor WZMiUW w Lublinie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Antoś / 3 lutego 2014 o 19:39

Znowu " swoi" się nachapią. A ten  kanał jest potrzebny dziś jak zającowi dzwonek!

Avatar
Jancio Wodnik / 3 lutego 2014 o 08:07

Chyba najbardzie szkodliwa inwestycja hydrotechniczna w Polsce? Zniszczyła łąki, lasy, torfowiska...No ,ale wiadomo...Przy ,,rewitalizacji" niejeden się POżywi!

Szanowny Panie Dziedzicu ,biorąc pod uwagę opracowania naukowe i cytując klasyka,to inwestycja kanału Wieprz-Krzna przyniosła więcej plusów dodatnich jak ujemnych.Chyba warto wdrożyć techniki XXI wieku,które dadzą lepsze rozwiązania jak te z połowy XXw.

Avatar
dziedzic Wawrzyniec Pruski / 2 lutego 2014 o 11:55

Chyba najbardzie szkodliwa inwestycja hydrotechniczna w Polsce? Zniszczyła łąki, lasy, torfowiska...No ,ale wiadomo...Przy ,,rewitalizacji" niejeden się POżywi!

Avatar
dowiarek / 21 września 2011 o 11:39
MELIORACJA=uzdatnianie min.przez zmianę stosunków wodnych.Odwodnienie lub nawodnienie.Słownik wyrazów obcych.
Avatar
niedowiarek / 21 września 2011 o 10:17
[quote name='d.k' timestamp='1316546071' post='536483']
cyt. z wikipedia: Badania prowadzone w Katedrze Melioracji i Budownictwa Rolniczego oraz Katedrze Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dawnej Akademii Rolniczej) wykazały, iż na terenach zmeliorowanych dochodzi do wielu negatywnych zjawisk z punktu widzenia zarówno ekologii, jak i rolnictwa. Rowy melioracyjne nie spełniają swoich funkcji, ponieważ w okresie wiosennym mogą przyczyniać się do hamowania odpływu nadmiaru wody, zaś w okresie letnim do przesychania terenu. Na skutek tego następuje intensywny proces murszenia masy torfowej, zanikanie cennych zbiorowisk roślinnych oraz - w konsekwencji - spadek plonów. Osuszanie prowadzi do niszczenia wierzchniej warstwy gleby, intensywnej jej mineralizacji oraz zahamowania wzrostu roślin. Podsumowując można stwierdzić, iż wskutek budowy i dalszego użytkowania kanału stale pogłębia się degradacja przyrodnicza terenów Polesia.

chyba nikt nie ma watpliwosci ze ktos chce zarobic? ale my nie pozwolimy i uwaga jak ktos sie uprze robic przekret to moze stracic stanowisko! czy sie oplaca?
[/quote]
No patrzta odkrywca ,na oceanach nie ma rowów za wyjątkiem tych głębokich.no i wszędzie woda przecież z powodu tych rowów wszędzie stoi woda,a jak rowów nie będzie to sobie popłynie gdzie zechce,WYSOKI INTELEKT =NAUKOWCA,NOWOŚĆ.Panie melioracja to jest pełny system co działa w obydwie strony,my w Polse mamy przeważnie odwodnienia ,a nie melirację.
[quote name='d.k' timestamp='1316546071' post='536483']
cyt. z wikipedia: Badania prowadzone w Katedrze Melioracji i Budownictwa Rolniczego oraz Katedrze Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dawnej Akademii Rolniczej) wykazały, iż na terenach zmeliorowanych dochodzi do wielu negatywnych zjawisk z punktu widzenia zarówno ekologii, jak i rolnictwa. Rowy melioracyjne nie spełniają swoich funkcji, ponieważ w okresie wiosennym mogą przyczyniać się do hamowania odpływu nadmiaru wody, ... rozwiń
Avatar
d.k / 20 września 2011 o 21:14
cyt. z wikipedia: Badania prowadzone w Katedrze Melioracji i Budownictwa Rolniczego oraz Katedrze Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dawnej Akademii Rolniczej) wykazały, iż na terenach zmeliorowanych dochodzi do wielu negatywnych zjawisk z punktu widzenia zarówno ekologii, jak i rolnictwa. Rowy melioracyjne nie spełniają swoich funkcji, ponieważ w okresie wiosennym mogą przyczyniać się do hamowania odpływu nadmiaru wody, zaś w okresie letnim do przesychania terenu. Na skutek tego następuje intensywny proces murszenia masy torfowej, zanikanie cennych zbiorowisk roślinnych oraz - w konsekwencji - spadek plonów. Osuszanie prowadzi do niszczenia wierzchniej warstwy gleby, intensywnej jej mineralizacji oraz zahamowania wzrostu roślin. Podsumowując można stwierdzić, iż wskutek budowy i dalszego użytkowania kanału stale pogłębia się degradacja przyrodnicza terenów Polesia.

chyba nikt nie ma watpliwosci ze ktos chce zarobic? ale my nie pozwolimy i uwaga jak ktos sie uprze robic przekret to moze stracic stanowisko! czy sie oplaca?
cyt. z wikipedia: Badania prowadzone w Katedrze Melioracji i Budownictwa Rolniczego oraz Katedrze Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dawnej Akademii Rolniczej) wykazały, iż na terenach zmeliorowanych dochodzi do wielu negatywnych zjawisk z punktu widzenia zarówno ekologii, jak i rolnictwa. Rowy melioracyjne nie spełniają swoich funkcji, ponieważ w okresie wiosennym mogą przyczyniać się do hamowania odpływu nadmiaru wody, zaś w okresie letnim do przesychania terenu. Na skutek tego następuje intensywny proce... rozwiń
Avatar
d.k / 20 września 2011 o 21:00
No proszę ,ciekawe kto ma w rodzinie wujka ktory ma sprzet do przeprowadzania melioracji i kto wygra przetarg ? jak zwykle bedzie jak zawsze ,po co ladowac tyle kasy jak nikt juz w okolicy prawie nie choduje krow? ludziom nie chce sie nawet kosic i coraz wiecej terenu przechodzi w nieuzytki,a otwieranie nowych wielkich chodowli krow wiaze sie z zanieczyszczeniem gnojowica rzek i starorzeczy.Nie wiem czy unia da kase na taki projekt ,ktory bedzie mial na celu pogorszenie warunkow hydrologicznych na tak cennym terenie ? po za tym kto widzial wypasanie owiec na tych lakach ? przy tej inwestycji ucierpia i tak juz przesuszone torfowiska i tereny podmokle ktore i tak nie beda uzytkowane ,moze wiec niech wlodarze nie probuja robic kolejnych przekretow na kase kosztem srodowiska naturalnego .W przecinym wypadku trzeba bedzie uswiadomic unie europejska na co potrzebne sa te pieniadze.
No proszę ,ciekawe kto ma w rodzinie wujka ktory ma sprzet do przeprowadzania melioracji i kto wygra przetarg ? jak zwykle bedzie jak zawsze ,po co ladowac tyle kasy jak nikt juz w okolicy prawie nie choduje krow? ludziom nie chce sie nawet kosic i coraz wiecej terenu przechodzi w nieuzytki,a otwieranie nowych wielkich chodowli krow wiaze sie z zanieczyszczeniem gnojowica rzek i starorzeczy.Nie wiem czy unia da kase na taki projekt ,ktory bedzie mial na celu pogorszenie warunkow hydrologicznych na tak cennym terenie ? po za tym kto widzial w... rozwiń
Avatar
koom / 15 września 2011 o 07:05
Brawo Panie Dyrektorze dzięki Pana postawie i działaniom melioracja zaczyna normalnie funkcjonować.
Avatar
Wędkarz / 14 września 2011 o 19:39
Panie Dyrektorze jakie zniszczenia zrobili wędkarze? Wstałeś Pan lewą nogą i nie wie Pan co Pan mówisz.
Avatar
Meliorant / 14 września 2011 o 18:11
Panie Redaktorze Marku !
Następnym razem pisząc taki materiał proszę się przygotować !
Która z tych danych jest prawdziwa : 1,7 mld zł, 4-5 lat czy 5 tys. m/2 ???
Wstyd - gzie korekta?
Avatar
Antoś / 3 lutego 2014 o 19:39

Znowu " swoi" się nachapią. A ten  kanał jest potrzebny dziś jak zającowi dzwonek!

Avatar
Jancio Wodnik / 3 lutego 2014 o 08:07

Chyba najbardzie szkodliwa inwestycja hydrotechniczna w Polsce? Zniszczyła łąki, lasy, torfowiska...No ,ale wiadomo...Przy ,,rewitalizacji" niejeden się POżywi!

Szanowny Panie Dziedzicu ,biorąc pod uwagę opracowania naukowe i cytując klasyka,to inwestycja kanału Wieprz-Krzna przyniosła więcej plusów dodatnich jak ujemnych.Chyba warto wdrożyć techniki XXI wieku,które dadzą lepsze rozwiązania jak te z połowy XXw.

Avatar
dziedzic Wawrzyniec Pruski / 2 lutego 2014 o 11:55

Chyba najbardzie szkodliwa inwestycja hydrotechniczna w Polsce? Zniszczyła łąki, lasy, torfowiska...No ,ale wiadomo...Przy ,,rewitalizacji" niejeden się POżywi!

Avatar
dowiarek / 21 września 2011 o 11:39
MELIORACJA=uzdatnianie min.przez zmianę stosunków wodnych.Odwodnienie lub nawodnienie.Słownik wyrazów obcych.
Avatar
niedowiarek / 21 września 2011 o 10:17
[quote name='d.k' timestamp='1316546071' post='536483']
cyt. z wikipedia: Badania prowadzone w Katedrze Melioracji i Budownictwa Rolniczego oraz Katedrze Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dawnej Akademii Rolniczej) wykazały, iż na terenach zmeliorowanych dochodzi do wielu negatywnych zjawisk z punktu widzenia zarówno ekologii, jak i rolnictwa. Rowy melioracyjne nie spełniają swoich funkcji, ponieważ w okresie wiosennym mogą przyczyniać się do hamowania odpływu nadmiaru wody, zaś w okresie letnim do przesychania terenu. Na skutek tego następuje intensywny proces murszenia masy torfowej, zanikanie cennych zbiorowisk roślinnych oraz - w konsekwencji - spadek plonów. Osuszanie prowadzi do niszczenia wierzchniej warstwy gleby, intensywnej jej mineralizacji oraz zahamowania wzrostu roślin. Podsumowując można stwierdzić, iż wskutek budowy i dalszego użytkowania kanału stale pogłębia się degradacja przyrodnicza terenów Polesia.

chyba nikt nie ma watpliwosci ze ktos chce zarobic? ale my nie pozwolimy i uwaga jak ktos sie uprze robic przekret to moze stracic stanowisko! czy sie oplaca?
[/quote]
No patrzta odkrywca ,na oceanach nie ma rowów za wyjątkiem tych głębokich.no i wszędzie woda przecież z powodu tych rowów wszędzie stoi woda,a jak rowów nie będzie to sobie popłynie gdzie zechce,WYSOKI INTELEKT =NAUKOWCA,NOWOŚĆ.Panie melioracja to jest pełny system co działa w obydwie strony,my w Polse mamy przeważnie odwodnienia ,a nie melirację.
[quote name='d.k' timestamp='1316546071' post='536483']
cyt. z wikipedia: Badania prowadzone w Katedrze Melioracji i Budownictwa Rolniczego oraz Katedrze Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dawnej Akademii Rolniczej) wykazały, iż na terenach zmeliorowanych dochodzi do wielu negatywnych zjawisk z punktu widzenia zarówno ekologii, jak i rolnictwa. Rowy melioracyjne nie spełniają swoich funkcji, ponieważ w okresie wiosennym mogą przyczyniać się do hamowania odpływu nadmiaru wody, ... rozwiń
Avatar
d.k / 20 września 2011 o 21:14
cyt. z wikipedia: Badania prowadzone w Katedrze Melioracji i Budownictwa Rolniczego oraz Katedrze Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dawnej Akademii Rolniczej) wykazały, iż na terenach zmeliorowanych dochodzi do wielu negatywnych zjawisk z punktu widzenia zarówno ekologii, jak i rolnictwa. Rowy melioracyjne nie spełniają swoich funkcji, ponieważ w okresie wiosennym mogą przyczyniać się do hamowania odpływu nadmiaru wody, zaś w okresie letnim do przesychania terenu. Na skutek tego następuje intensywny proces murszenia masy torfowej, zanikanie cennych zbiorowisk roślinnych oraz - w konsekwencji - spadek plonów. Osuszanie prowadzi do niszczenia wierzchniej warstwy gleby, intensywnej jej mineralizacji oraz zahamowania wzrostu roślin. Podsumowując można stwierdzić, iż wskutek budowy i dalszego użytkowania kanału stale pogłębia się degradacja przyrodnicza terenów Polesia.

chyba nikt nie ma watpliwosci ze ktos chce zarobic? ale my nie pozwolimy i uwaga jak ktos sie uprze robic przekret to moze stracic stanowisko! czy sie oplaca?
cyt. z wikipedia: Badania prowadzone w Katedrze Melioracji i Budownictwa Rolniczego oraz Katedrze Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dawnej Akademii Rolniczej) wykazały, iż na terenach zmeliorowanych dochodzi do wielu negatywnych zjawisk z punktu widzenia zarówno ekologii, jak i rolnictwa. Rowy melioracyjne nie spełniają swoich funkcji, ponieważ w okresie wiosennym mogą przyczyniać się do hamowania odpływu nadmiaru wody, zaś w okresie letnim do przesychania terenu. Na skutek tego następuje intensywny proce... rozwiń
Avatar
d.k / 20 września 2011 o 21:00
No proszę ,ciekawe kto ma w rodzinie wujka ktory ma sprzet do przeprowadzania melioracji i kto wygra przetarg ? jak zwykle bedzie jak zawsze ,po co ladowac tyle kasy jak nikt juz w okolicy prawie nie choduje krow? ludziom nie chce sie nawet kosic i coraz wiecej terenu przechodzi w nieuzytki,a otwieranie nowych wielkich chodowli krow wiaze sie z zanieczyszczeniem gnojowica rzek i starorzeczy.Nie wiem czy unia da kase na taki projekt ,ktory bedzie mial na celu pogorszenie warunkow hydrologicznych na tak cennym terenie ? po za tym kto widzial wypasanie owiec na tych lakach ? przy tej inwestycji ucierpia i tak juz przesuszone torfowiska i tereny podmokle ktore i tak nie beda uzytkowane ,moze wiec niech wlodarze nie probuja robic kolejnych przekretow na kase kosztem srodowiska naturalnego .W przecinym wypadku trzeba bedzie uswiadomic unie europejska na co potrzebne sa te pieniadze.
No proszę ,ciekawe kto ma w rodzinie wujka ktory ma sprzet do przeprowadzania melioracji i kto wygra przetarg ? jak zwykle bedzie jak zawsze ,po co ladowac tyle kasy jak nikt juz w okolicy prawie nie choduje krow? ludziom nie chce sie nawet kosic i coraz wiecej terenu przechodzi w nieuzytki,a otwieranie nowych wielkich chodowli krow wiaze sie z zanieczyszczeniem gnojowica rzek i starorzeczy.Nie wiem czy unia da kase na taki projekt ,ktory bedzie mial na celu pogorszenie warunkow hydrologicznych na tak cennym terenie ? po za tym kto widzial w... rozwiń
Avatar
koom / 15 września 2011 o 07:05
Brawo Panie Dyrektorze dzięki Pana postawie i działaniom melioracja zaczyna normalnie funkcjonować.
Avatar
Wędkarz / 14 września 2011 o 19:39
Panie Dyrektorze jakie zniszczenia zrobili wędkarze? Wstałeś Pan lewą nogą i nie wie Pan co Pan mówisz.
Avatar
Meliorant / 14 września 2011 o 18:11
Panie Redaktorze Marku !
Następnym razem pisząc taki materiał proszę się przygotować !
Która z tych danych jest prawdziwa : 1,7 mld zł, 4-5 lat czy 5 tys. m/2 ???
Wstyd - gzie korekta?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 0 0

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 6 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 16

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich