Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 kwietnia 2016 r.
12:43

Bezrobotny nauczyciel z Łęcznej przed sądem. Miał znieważyć prezydenta w internecie

0 24 A A
(fot. Jacek Szydłowski)
(fot. Jacek Szydłowski)

Rozpoczął się proces Grzegorza J., bezrobotnego nauczyciela z Łęcznej, oskarżonego o znieważenie Prezydenta RP. Mężczyzna miał obrażać Bronisława Komorowskiego, publikując komentarz w internecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z akt sprawy wynika, że w lipcu ubiegłego roku 43-latek zabrał głos w dyskusji, toczącej się pod artykułem zamieszczonym na jednym z portali internetowych. – Bronisław Komorowski to podły łajdak, niewolnik z WSI, homoseksualny c..el – miał pisać o prezydencie Grzegorz J.

Śledczych powiadomił o sprawie internauta z Elbląga. Ci ustalili, że autorem wpisu jest bezrobotny nauczyciel z Łęcznej. Posługiwał się pseudonimem „jenopik”. Mężczyzna usłyszał zarzut publicznego znieważenia Prezydenta RP. W piątek zasiadł na ławie oskarżonych Sądu Okręgowego w Lublinie. Nie przyznał się do winy.

– Nie pamiętam, bym coś takiego wypisywał – oświadczył Grzegorz J., po czym odmówił składania dalszych wyjaśnień. Podobne stanowisko zajmował podczas przesłuchania w prokuraturze. Nie chciał wówczas dobrowolnie poddać się karze.

Obrońca 43-latka przekonywał, że zamieszczony w sieci wpis był widoczny tylko dla internautów śledzących dyskusję. Poza tym został usunięty ze strony. Sąd postanowił zwrócić się do właściciela portalu by ustalić, jak długo kontrowersyjna treść była widoczna w sieci.

Obecny proces nie jest pierwszym w „karierze” Grzegorza J. Przed dwoma laty mężczyzna został już ukarany za znieważanie Prezydenta RP. Usłyszał wówczas wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Była to kara za obraźliwe wpisy, publikowane na ogólnopolskich portalach. Grzegorz J. miał wtedy kłopoty z jasnym wytłumaczeniem swojego zachowania. Z jego relacji wynikało, że wieczorami siadał przed komputerem i pisał. Był przekonany, że nikomu nie będzie się chciało na niego donosić.

Już po pierwszej wpadce policjanci zabezpieczyli komputer należący do Grzegorza J. To nie powstrzymało mężczyzny. 43-latek kupił sobie nowy sprzęt i ponownie rozpoczął publikowanie obraźliwych komentarzy pod adresem prezydenta i Polaków. Pisał m.in., że „rzyga” na Polskę.

W ubiegłym roku został za to skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Zdaniem psychiatrów, którzy badali wówczas Grzegorza J. mężczyzna jest zdrowy. W obecnym procesie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jupi a jej / 8 kwietnia 2016 o 22:48

A gdybym ciebie tak nazwała -to nie wstyd?

Mam to w du*** jakbyś mnie nazwała. Czytaj rozumując całość tego tematu albo spadaj w odbyt.

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 20:26

Coś takiego to mogła napisać tylko menda, cham lub zwykły debil. Wstyd.

A gdybym ciebie tak nazwała -to nie wstyd?

Avatar
jupi a jej / 6 kwietnia 2016 o 22:56

"Grubas" pracował parę lat temu w liceum w Lublinie, ale go wywalili za pijaństwo. Ogólnie nieciekawa postać. Na lekcjach czesto był chamski, wyzywał ibył ogólnie dosyć świniowaty. Do tego niezbyt inteligentny i bez poczucia humoru. Pracę dostał chyba tylko dlatego, że jego matka znała dyrektorke. Czasami potrafił przyjść do szkoły śmierdzący bo się nie mył. Podobno raz się zrzygał na lekcji ale to akurat znam tylko ze słyszenia. Chodziły też plotki, że woli chłopców niż dziewczynki. Wreszcie się doigrał ku uciesze byłych uczniów, którym dopiekł, w tym i mojej.

Coś takiego to mogła napisać tylko menda, cham lub zwykły debil. Wstyd.

Coś takiego to mogła napisać tylko menda, cham lub zwykły debil. Wstyd.

rozwiń
Avatar
bez emocji ... / 6 kwietnia 2016 o 21:56

...szacunku nie wyegzekwuje się żadnym postepowaniem prokuratorskim, czy nawet skazaniem prawomocnym wyrokiem. A tak już na marginesie, to czy osobnik zamieszczony na zdjęciu jest w stanie obrazić kogokolwiek? Encyklopedyczny okaz sympatyka partii, której udało się kupić element patologiczny zwany "żelaznym elektoratem"!

Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 15:51
Coś nie chce mi się wierzyć, że sąd go skaże za obrazę Komoruskiego po przegranych przez niego wyborach.
Avatar
Niezly macie tu polew / 5 kwietnia 2016 o 14:53

KODziarze, po ordynarnych wpisach na Prezydenta RP ws jego wypadku na autostradzie, mają już pewnie ciepło.


Wrecz przeciwnie :) pisdzielcu
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 13:04
no i co pomylil sie w ocenie komoroskiego czy nie . Czekamy na wyrok sadu.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 11:46
Ooo to prace teraz dostanie. W TVP najlepiej;P
Avatar
fiej / 5 kwietnia 2016 o 08:16

3 lata za takie coś? Gdzie ja żyje? Grzywna 1000zł to nie jest kara dla bezrobotnego??? Wolicie mu dać 100tys. w ramach utrzymania w pierdlu?

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 23:02
KODziarze, po ordynarnych wpisach na Prezydenta RP ws jego wypadku na autostradzie, mają już pewnie ciepło.
Avatar
jupi a jej / 8 kwietnia 2016 o 22:48

A gdybym ciebie tak nazwała -to nie wstyd?

Mam to w du*** jakbyś mnie nazwała. Czytaj rozumując całość tego tematu albo spadaj w odbyt.

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 20:26

Coś takiego to mogła napisać tylko menda, cham lub zwykły debil. Wstyd.

A gdybym ciebie tak nazwała -to nie wstyd?

Avatar
jupi a jej / 6 kwietnia 2016 o 22:56

"Grubas" pracował parę lat temu w liceum w Lublinie, ale go wywalili za pijaństwo. Ogólnie nieciekawa postać. Na lekcjach czesto był chamski, wyzywał ibył ogólnie dosyć świniowaty. Do tego niezbyt inteligentny i bez poczucia humoru. Pracę dostał chyba tylko dlatego, że jego matka znała dyrektorke. Czasami potrafił przyjść do szkoły śmierdzący bo się nie mył. Podobno raz się zrzygał na lekcji ale to akurat znam tylko ze słyszenia. Chodziły też plotki, że woli chłopców niż dziewczynki. Wreszcie się doigrał ku uciesze byłych uczniów, którym dopiekł, w tym i mojej.

Coś takiego to mogła napisać tylko menda, cham lub zwykły debil. Wstyd.

Coś takiego to mogła napisać tylko menda, cham lub zwykły debil. Wstyd.

rozwiń
Avatar
bez emocji ... / 6 kwietnia 2016 o 21:56

...szacunku nie wyegzekwuje się żadnym postepowaniem prokuratorskim, czy nawet skazaniem prawomocnym wyrokiem. A tak już na marginesie, to czy osobnik zamieszczony na zdjęciu jest w stanie obrazić kogokolwiek? Encyklopedyczny okaz sympatyka partii, której udało się kupić element patologiczny zwany "żelaznym elektoratem"!

Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 15:51
Coś nie chce mi się wierzyć, że sąd go skaże za obrazę Komoruskiego po przegranych przez niego wyborach.
Avatar
Niezly macie tu polew / 5 kwietnia 2016 o 14:53

KODziarze, po ordynarnych wpisach na Prezydenta RP ws jego wypadku na autostradzie, mają już pewnie ciepło.


Wrecz przeciwnie :) pisdzielcu
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 13:04
no i co pomylil sie w ocenie komoroskiego czy nie . Czekamy na wyrok sadu.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 11:46
Ooo to prace teraz dostanie. W TVP najlepiej;P
Avatar
fiej / 5 kwietnia 2016 o 08:16

3 lata za takie coś? Gdzie ja żyje? Grzywna 1000zł to nie jest kara dla bezrobotnego??? Wolicie mu dać 100tys. w ramach utrzymania w pierdlu?

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 23:02
KODziarze, po ordynarnych wpisach na Prezydenta RP ws jego wypadku na autostradzie, mają już pewnie ciepło.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 7

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!