Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

3 czerwca 2015 r.
15:03

Bogdanka chce interwencji UOKiK. "Kompania sprzedaje węgiel poniżej kosztów wydobycia"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 10 A A

LW Bogdanka zwróciła się do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęcie postępowania dotyczącego stosowania przez Kompanię Węglową SA niedozwolonych praktyk rynkowych ograniczających konkurencję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W opinii lubelskiej spółki Kompania Węglowa sprzedaje węgiel poniżej kosztów wydobycia, narusza tym samym przepisy dotyczące ochrony konkurencji, co również ma kwalifikować się jako czyny nieuczciwej konkurencji.

- Działania prowadzone przez KW SA kierowane są bezpośrednio do odbiorców LW Bogdanka SA, którym – jak wynika m.in. z danych prezentowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu – oferowane są ceny znacząco niższe niż ceny dla innych klientów KW SA. Zróżnicowanie to nie jest związane ani z jakością węgla ani też z innymi warunkami umownymi dostaw. Działania te w naszej opinii mają na celu wykluczenie lub ograniczenie działania naszej kopalni na rynku – mówi Zbigniew Stopa, prezes Zarządu LW Bogdanka.

Sytuacja taka, zdaniem szefostwa lubelskiej spółki, zmusza do ograniczenia produkcji, czego skutkiem jest m.in. konieczność redukcji zatrudnienia.

– Pomimo faktu, że jesteśmy najbardziej efektywną kosztowo kopalnią w Polsce. Obecna sytuacja na rynku węgla, wyniszczająca dla graczy działających na zasadach rynkowych, może okazać się katastrofalna w skutkach dla całej branży. Dlatego zwróciliśmy się do prezesa UOKiK o wszczęcie postępowania w sprawie niedozwolonych praktyk ograniczających konkurencję stosowanych w naszej opinii przez KW SA – dodaje Zbigniew Stopa.

Szefowie Bogdanki są przekonani, że sprzedaż węgla poniżej kosztów produkcji prowadzona przez KW SA możliwa jest tylko dlatego, że spółka ta oczekuje na „dotacje do cen węgla”, które należy w takiej sytuacji uznać za pomoc publiczną.

– Pomoc publiczną stanowi również odroczenie zaległości podatkowych czy zaległości wobec ZUS, a także inne formy niezatwierdzonego wsparcia przez państwo, o ile wsparcie takie nie spełnia określonych kryteriów. Wsparcie udzielane KW SA musiałoby zostać uznane za dopuszczalne przez Komisję Europejską, a naszym zdaniem – z punktu widzenia przepisów unijnych – trudno znaleźć uzasadnienie dla takiego rozstrzygnięcia – tłumaczy Zbigniew Stopa.

Zarówno KW SA, jak i LW Bogdanka sprzedają zdecydowaną większość wytwarzanego przez siebie miału węglowego na rynku polskim. – Konsekwentnie nie komentujemy tej sytuacji. Mogę jedynie powiedzieć, że nie sprzedajemy węgla poniżej kosztów wydobycia – mówi Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy katowickiej Kompanii Węglowej.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 10:05
Wartość kopalni spadła do 300ml zł, i pewnie jeszcze stanieje...Drodzy koledzy górnicy a może by tak założyć fundusz pracowniczy i spróbować przejąć pakiet akcji i wtedy bedziemy mieli coś do powiedzenia
Avatar
dołowy / 11 czerwca 2015 o 06:31

czy z odejsciem Kopacz i Karpińskiego coś się zmieni? chyba nic

Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 20:03
"nareszcie kopalnie zaczną upadać, ok. 35 lat temu chcieli mieć kapitalizm no to niech go w końcu doświadczą" gleboko sie mylisz upadaja przez socjalizm - podejscie socjalistyczne
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 21:55
Bogdanka już od dawna musi łożyć na KW, dlaczego Dobra Lubelska kopalnia musi łożyć na śląsk
Avatar
tobiasz / 5 czerwca 2015 o 19:53

A może tak obniżyć zyski płynyce do OFE z LWB z 300 milionów do nieco niżżych,załóżmy 80-100?,ale najlepiej jest zwalniać pracowników i nie przedłużać umów o opracę!Obecny Zarzad prowadzi rabunkową gospodarkę w kopalni!!!

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 23:09
...proroctwa o upadaniu kopalń są nie tylko przedwczesne, ale w ogóle odrealnione. Oczywiście nowe czasy wymuszają rozwiązań na miarę współczesnych technologii oraz rzetelnego rachunku ekonomicznego. Nie da się zaczarować rzeczywistości oraz uciec od wymagań stawianych przez rynek chyba, że zaistnieje wola zniszczenia czegoś konkretnego! Związki Zawodowe upolityczniają swoją rolę i w kilku wypadkach doprowadziły juz do istnej katastrofy! Na przykład stocznie potrzebowały dziesiątek lat, aby ponownie zaistnieć i zacząć święcić tryumfy na międzynarodowych rynkach. To samo czeka nasz przemysł wydobywczy, chociaż brak woli polityków na twarde warunki i realne rozwiązania może okazać się nie tylko szkodliwe, ale wręcz katastrofalne. Górnicy z WL nie nauczyli się rozumu i teraz załamują ręce nad ewentualnością utraty miejsc pracy. To nie rządzący, ale Wy sami poparliście nierealne żądania śląskich nierobów ...
...proroctwa o upadaniu kopalń są nie tylko przedwczesne, ale w ogóle odrealnione. Oczywiście nowe czasy wymuszają rozwiązań na miarę współczesnych technologii oraz rzetelnego rachunku ekonomicznego. Nie da się zaczarować rzeczywistości oraz uciec od wymagań stawianych przez rynek chyba, że zaistnieje wola zniszczenia czegoś konkretnego! Związki Zawodowe upolityczniają swoją rolę i w kilku wypadkach doprowadziły juz do istnej katastrofy! Na przykład stocznie potrzebowały dziesiątek lat, aby ponownie zaistnieć i zacząć święcić tryumfy na m... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 21:36

nareszcie kopalnie zaczną upadać, ok. 35 lat temu chcieli mieć kapitalizm no to niech go w końcu doświadczą

Avatar
mr. Refleksja / 4 czerwca 2015 o 12:58

....stare przysłowie mówi, że nie ma dymu bez ognia! Nasi rządzący ulegli presji związków zawodowych doprowadzając do rynkowego absurdu. LW działając na zasadach komercyjny w konkurencji z kopalniami dofinansowywanymi z budżetu skazana jest na porażkę! Udziałowcy powinni baczniej przyglądać się rozwojowi sytuacji i ewentualnie zażądać obniżki kosztów, ponieważ obecnie ponoszą niczym nieuzasadnione straty. Ograniczenie produkcji, redukcja zatrudnienia oraz cięcie  kosztów eksploatacyjnych wszędzie tam, gdzie tylko można tego dokonać bez pomniejszenia wartości spółki. Na pewno nie obejdzie się bez dochodzenia prawa do odszkodowań przed Komisją Europejską.

W chwili obecnej nie istnieje uzasadnienie dla tak dużego zatrudnienia i najprawdopodobniej oszczędności uzyskać można poprzez szersze wprowadzanie firm zewnętrznych... Dwa plus dwa musi być równe cztery ...  

....stare przysłowie mówi, że nie ma dymu bez ognia! Nasi rządzący ulegli presji związków zawodowych doprowadzając do rynkowego absurdu. LW działając na zasadach komercyjny w konkurencji z kopalniami dofinansowywanymi z budżetu skazana jest na porażkę! Udziałowcy powinni baczniej przyglądać się rozwojowi sytuacji i ewentualnie zażądać obniżki kosztów, ponieważ obecnie ponoszą niczym nieuzasadnione straty. Ograniczenie produkcji, redukcja zatrudnienia oraz cięcie  kosztów eksploatacyjnych wszędzie tam, gdzie tylko ... rozwiń

Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 20:49
zwrócić się... a zacząć działać to dwie różne sprawy. I następnie to niech wezmą się za restrukturyzację ale od tego wielkiego czarnego budynku zwanego PENTAGONEM i dla dobra zakładu niech zwolnią sami siebie a przy okazji obetną sobie płace i zaczną oszczędzać od siebie. Załoga wtedy weżmie związkowców za DUPY i albo zaczną coś działać albo niech walą się na ryj i nie liczą na kasę od prezesostwa... Narobili szumu że chcą ograniczyć dostęp spółek do kopalni tyle że to akurat nie ma z tą całą sytuacją nic wspólnego bo przecież spółki też realizują plany i założenia LW i nie działają na szkodę spółki... zresztą sami podpisali się pod tymi wszystkimi dokumentami dopuszczającymi je do wykonywania robót na rzecz LWB... I każdy widzi ze związki tak naprawdę nic nie robią dla tych wszystkich pracowników... Ciekawe zy jakby wyszły poza obszar kopalni i musiały działać z zewnątrz tak dalej miały by to wszystko w dupie.
zwrócić się... a zacząć działać to dwie różne sprawy. I następnie to niech wezmą się za restrukturyzację ale od tego wielkiego czarnego budynku zwanego PENTAGONEM i dla dobra zakładu niech zwolnią sami siebie a przy okazji obetną sobie płace i zaczną oszczędzać od siebie. Załoga wtedy weżmie związkowców za DUPY i albo zaczną coś działać albo niech walą się na ryj i nie liczą na kasę od prezesostwa... Narobili szumu że chcą ograniczyć dostęp spółek do kopalni tyle że to akurat nie ma z tą całą sytuacją nic wspólnego bo przecież spółki też rea... rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 15:55
Znaczy się - ekonomicznie - Zarząd do du.py, ale zarobki to hoho Fachowcy pracujący na rzecz Bogdanki OK, ale zarobki ...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 10:05
Wartość kopalni spadła do 300ml zł, i pewnie jeszcze stanieje...Drodzy koledzy górnicy a może by tak założyć fundusz pracowniczy i spróbować przejąć pakiet akcji i wtedy bedziemy mieli coś do powiedzenia
Avatar
dołowy / 11 czerwca 2015 o 06:31

czy z odejsciem Kopacz i Karpińskiego coś się zmieni? chyba nic

Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 20:03
"nareszcie kopalnie zaczną upadać, ok. 35 lat temu chcieli mieć kapitalizm no to niech go w końcu doświadczą" gleboko sie mylisz upadaja przez socjalizm - podejscie socjalistyczne
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 21:55
Bogdanka już od dawna musi łożyć na KW, dlaczego Dobra Lubelska kopalnia musi łożyć na śląsk
Avatar
tobiasz / 5 czerwca 2015 o 19:53

A może tak obniżyć zyski płynyce do OFE z LWB z 300 milionów do nieco niżżych,załóżmy 80-100?,ale najlepiej jest zwalniać pracowników i nie przedłużać umów o opracę!Obecny Zarzad prowadzi rabunkową gospodarkę w kopalni!!!

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 23:09
...proroctwa o upadaniu kopalń są nie tylko przedwczesne, ale w ogóle odrealnione. Oczywiście nowe czasy wymuszają rozwiązań na miarę współczesnych technologii oraz rzetelnego rachunku ekonomicznego. Nie da się zaczarować rzeczywistości oraz uciec od wymagań stawianych przez rynek chyba, że zaistnieje wola zniszczenia czegoś konkretnego! Związki Zawodowe upolityczniają swoją rolę i w kilku wypadkach doprowadziły juz do istnej katastrofy! Na przykład stocznie potrzebowały dziesiątek lat, aby ponownie zaistnieć i zacząć święcić tryumfy na międzynarodowych rynkach. To samo czeka nasz przemysł wydobywczy, chociaż brak woli polityków na twarde warunki i realne rozwiązania może okazać się nie tylko szkodliwe, ale wręcz katastrofalne. Górnicy z WL nie nauczyli się rozumu i teraz załamują ręce nad ewentualnością utraty miejsc pracy. To nie rządzący, ale Wy sami poparliście nierealne żądania śląskich nierobów ...
...proroctwa o upadaniu kopalń są nie tylko przedwczesne, ale w ogóle odrealnione. Oczywiście nowe czasy wymuszają rozwiązań na miarę współczesnych technologii oraz rzetelnego rachunku ekonomicznego. Nie da się zaczarować rzeczywistości oraz uciec od wymagań stawianych przez rynek chyba, że zaistnieje wola zniszczenia czegoś konkretnego! Związki Zawodowe upolityczniają swoją rolę i w kilku wypadkach doprowadziły juz do istnej katastrofy! Na przykład stocznie potrzebowały dziesiątek lat, aby ponownie zaistnieć i zacząć święcić tryumfy na m... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 21:36

nareszcie kopalnie zaczną upadać, ok. 35 lat temu chcieli mieć kapitalizm no to niech go w końcu doświadczą

Avatar
mr. Refleksja / 4 czerwca 2015 o 12:58

....stare przysłowie mówi, że nie ma dymu bez ognia! Nasi rządzący ulegli presji związków zawodowych doprowadzając do rynkowego absurdu. LW działając na zasadach komercyjny w konkurencji z kopalniami dofinansowywanymi z budżetu skazana jest na porażkę! Udziałowcy powinni baczniej przyglądać się rozwojowi sytuacji i ewentualnie zażądać obniżki kosztów, ponieważ obecnie ponoszą niczym nieuzasadnione straty. Ograniczenie produkcji, redukcja zatrudnienia oraz cięcie  kosztów eksploatacyjnych wszędzie tam, gdzie tylko można tego dokonać bez pomniejszenia wartości spółki. Na pewno nie obejdzie się bez dochodzenia prawa do odszkodowań przed Komisją Europejską.

W chwili obecnej nie istnieje uzasadnienie dla tak dużego zatrudnienia i najprawdopodobniej oszczędności uzyskać można poprzez szersze wprowadzanie firm zewnętrznych... Dwa plus dwa musi być równe cztery ...  

....stare przysłowie mówi, że nie ma dymu bez ognia! Nasi rządzący ulegli presji związków zawodowych doprowadzając do rynkowego absurdu. LW działając na zasadach komercyjny w konkurencji z kopalniami dofinansowywanymi z budżetu skazana jest na porażkę! Udziałowcy powinni baczniej przyglądać się rozwojowi sytuacji i ewentualnie zażądać obniżki kosztów, ponieważ obecnie ponoszą niczym nieuzasadnione straty. Ograniczenie produkcji, redukcja zatrudnienia oraz cięcie  kosztów eksploatacyjnych wszędzie tam, gdzie tylko ... rozwiń

Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 20:49
zwrócić się... a zacząć działać to dwie różne sprawy. I następnie to niech wezmą się za restrukturyzację ale od tego wielkiego czarnego budynku zwanego PENTAGONEM i dla dobra zakładu niech zwolnią sami siebie a przy okazji obetną sobie płace i zaczną oszczędzać od siebie. Załoga wtedy weżmie związkowców za DUPY i albo zaczną coś działać albo niech walą się na ryj i nie liczą na kasę od prezesostwa... Narobili szumu że chcą ograniczyć dostęp spółek do kopalni tyle że to akurat nie ma z tą całą sytuacją nic wspólnego bo przecież spółki też realizują plany i założenia LW i nie działają na szkodę spółki... zresztą sami podpisali się pod tymi wszystkimi dokumentami dopuszczającymi je do wykonywania robót na rzecz LWB... I każdy widzi ze związki tak naprawdę nic nie robią dla tych wszystkich pracowników... Ciekawe zy jakby wyszły poza obszar kopalni i musiały działać z zewnątrz tak dalej miały by to wszystko w dupie.
zwrócić się... a zacząć działać to dwie różne sprawy. I następnie to niech wezmą się za restrukturyzację ale od tego wielkiego czarnego budynku zwanego PENTAGONEM i dla dobra zakładu niech zwolnią sami siebie a przy okazji obetną sobie płace i zaczną oszczędzać od siebie. Załoga wtedy weżmie związkowców za DUPY i albo zaczną coś działać albo niech walą się na ryj i nie liczą na kasę od prezesostwa... Narobili szumu że chcą ograniczyć dostęp spółek do kopalni tyle że to akurat nie ma z tą całą sytuacją nic wspólnego bo przecież spółki też rea... rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 15:55
Znaczy się - ekonomicznie - Zarząd do du.py, ale zarobki to hoho Fachowcy pracujący na rzecz Bogdanki OK, ale zarobki ...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 1 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 4

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 15 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 221 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!