Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

1 września 2017 r.
7:44

Bogdanka musi ujawnić zarobki członków zarządu i rady nadzorczej

Autor: Zdjęcie autora toma
0 15 A A

Wojewódzki Sąd Administracyjny nakazał spółce Lubelski Węgiel Bogdanka ujawnienie wysokości wynagrodzeń członków zarządu i rady nadzorczej. Domagała się tego lubelska Fundacja Wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Działacze fundacji o udostępnienie informacji o wysokości zarobków zwrócili się we wrześniu. Spółka tłumaczyła, że nie jest zobowiązana do udostępniania informacji publicznej, jednak sąd podzielił zdanie fundacji.

Bogdanka musi odpowiedzieć na wniosek w ciągu 14 dni od otrzymania wyroku z pisemnym uzasadnieniem, chyba że złoży skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. – W podobnej sprawie zrobiła tak spółka PGE Dystrybucja – przyznaje Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Tajemnicą nie są jedynie zarobki dwóch wiceprezesów PGE Dystrybucja – Andrzeja Pruszkowskiego i Jana Frani. Obaj są radnymi sejmiku województwa lubelskiego z PiS i mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Wynika z nich, że ich miesięczne wynagrodzenie w państwowej spółce to 40 tys. zł.

Dzięki konsekwentnym działaniom fundacji od 2014 r. wykazy zawieranych umów publikują Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Lublin. Jesienią w internecie ma pojawić się rejestr umów zawieranych przez Lubelski Urząd Wojewódzki.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krzysztof.jakubowski / 1 września 2017 o 10:09
+1
undefined napisał:
a czy prezes fundacji wolności ujawni swoje zarobki? dla przejrzystości tej instytucji. tak po prostu, bez wniosku oraz nakazu sądu ?
 tak, już dawno to zrobiłem. do wglądu tutaj: ******fundacjawolnosci.org/bip/index.php?id=150&id2=178
Avatar
KAROLA / 9 września 2017 o 16:24
qpkers napisał:
krzysztof.jakubowski napisał:
undefined napisał:
 a czy prezes fundacji wolności ujawni swoje zarobki? dla przejrzystości tej instytucji. tak po prostu, bez wniosku oraz nakazu sądu ?
tak, już dawno to zrobiłem. do wglądu tutaj: ******fundacjawolnosci.org/bip/index.php?id=150&id2=178
hahaha, Fundacja Wolności zaorała partyjnych klakierów:-D Może teraz pora by klakierzy się ujawnili? Kto gdzie pracuje, co robi (albo raczej udaje, że robi), ile zarabia?
zatkało kakało? ;)
zatkało kakało? ;) rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:20
kogo to tak interesuje? przecież wiadomo że zarabiają w ch..!
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 02:54
Mogą zarabiać po milionie, byle węgiel był tani na rynku. Od kiedy paliwo jest poniżej 5 zeta, to mi zwisa ile prezes zarabia.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 10:02
Naiwniacy - Wy myślicie, że po ujawnieniu zarobków zostaną one zmniejszone? W przypadku państwowej kasy przysłowie "co za dużo to i świnia nie chce: - nie działa!!!
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 13:33
....co to za kraj w którym byle vice-prezes byle spółki skarbu państwa zarabia więcej niż prezydent tegoż państwa...!!!!!!!!!!!!!!???????????????
Avatar
jkl / 1 września 2017 o 12:35
Dobra Robota Panie Krzysztofie, czas skończyć jeszcze z korytami samorządowców! Gratuluję
Avatar
Obywatel / 1 września 2017 o 11:20
qpkers napisał:
krzysztof.jakubowski napisał:
undefined napisał:
 a czy prezes fundacji wolności ujawni swoje zarobki? dla przejrzystości tej instytucji. tak po prostu, bez wniosku oraz nakazu sądu ?
tak, już dawno to zrobiłem. do wglądu tutaj: ******fundacjawolnosci.org/bip/index.php?id=150&id2=178
hahaha, Fundacja Wolności zaorała partyjnych klakierów:-D Może teraz pora by klakierzy się ujawnili? Kto gdzie pracuje, co robi (albo raczej udaje, że robi), ile zarabia?
 Brawo Fundacja Wolności, wasze działania świetnie pokazują jak działają spółki państwowe (czyt. narodowe), przechowalnia zasłużonych działaczy, bez wiedzy i doświadczenia, mierny, bierny, ale wierny... Tylko naprawdę chcemy żyć w takiej Polsce ?
 Brawo Fundacja Wolności, wasze działania świetnie pokazują jak działają spółki państwowe (czyt. narodowe), przechowalnia zasłużonych działaczy, bez wiedzy i doświadczenia, mierny, bierny, ale wierny... Tylko naprawdę chcemy żyć w takiej Polsce ? rozwiń
Avatar
qpkers / 1 września 2017 o 11:08
krzysztof.jakubowski napisał:
undefined napisał:
a czy prezes fundacji wolności ujawni swoje zarobki? dla przejrzystości tej instytucji. tak po prostu, bez wniosku oraz nakazu sądu ?
tak, już dawno to zrobiłem. do wglądu tutaj: ******fundacjawolnosci.org/bip/index.php?id=150&id2=178
hahaha, Fundacja Wolności zaorała partyjnych klakierów:-D Może teraz pora by klakierzy się ujawnili? Kto gdzie pracuje, co robi (albo raczej udaje, że robi), ile zarabia?
hahaha, Fundacja Wolności zaorała partyjnych klakierów:-D Może teraz pora by klakierzy się ujawnili? Kto gdzie pracuje, co robi (albo raczej udaje, że robi), ile zarabia? rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 10:09
A jakim to Pruszkowski jest specjalista od energetyki ??? Rozróżnia prąd od napięcia?? Z zawodu socjolog po KUL jak to się ma do energetyki? Całe życie ślizgał się po państwowych posadach za psią wierność partii. To dojenie państwa musi się kiedyś skończyć
Avatar
KAROLA / 9 września 2017 o 16:24
qpkers napisał:
krzysztof.jakubowski napisał:
undefined napisał:
 a czy prezes fundacji wolności ujawni swoje zarobki? dla przejrzystości tej instytucji. tak po prostu, bez wniosku oraz nakazu sądu ?
tak, już dawno to zrobiłem. do wglądu tutaj: ******fundacjawolnosci.org/bip/index.php?id=150&id2=178
hahaha, Fundacja Wolności zaorała partyjnych klakierów:-D Może teraz pora by klakierzy się ujawnili? Kto gdzie pracuje, co robi (albo raczej udaje, że robi), ile zarabia?
zatkało kakało? ;)
zatkało kakało? ;) rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:20
kogo to tak interesuje? przecież wiadomo że zarabiają w ch..!
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 02:54
Mogą zarabiać po milionie, byle węgiel był tani na rynku. Od kiedy paliwo jest poniżej 5 zeta, to mi zwisa ile prezes zarabia.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 10:02
Naiwniacy - Wy myślicie, że po ujawnieniu zarobków zostaną one zmniejszone? W przypadku państwowej kasy przysłowie "co za dużo to i świnia nie chce: - nie działa!!!
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 13:33
....co to za kraj w którym byle vice-prezes byle spółki skarbu państwa zarabia więcej niż prezydent tegoż państwa...!!!!!!!!!!!!!!???????????????
Avatar
jkl / 1 września 2017 o 12:35
Dobra Robota Panie Krzysztofie, czas skończyć jeszcze z korytami samorządowców! Gratuluję
Avatar
Obywatel / 1 września 2017 o 11:20
qpkers napisał:
krzysztof.jakubowski napisał:
undefined napisał:
 a czy prezes fundacji wolności ujawni swoje zarobki? dla przejrzystości tej instytucji. tak po prostu, bez wniosku oraz nakazu sądu ?
tak, już dawno to zrobiłem. do wglądu tutaj: ******fundacjawolnosci.org/bip/index.php?id=150&id2=178
hahaha, Fundacja Wolności zaorała partyjnych klakierów:-D Może teraz pora by klakierzy się ujawnili? Kto gdzie pracuje, co robi (albo raczej udaje, że robi), ile zarabia?
 Brawo Fundacja Wolności, wasze działania świetnie pokazują jak działają spółki państwowe (czyt. narodowe), przechowalnia zasłużonych działaczy, bez wiedzy i doświadczenia, mierny, bierny, ale wierny... Tylko naprawdę chcemy żyć w takiej Polsce ?
 Brawo Fundacja Wolności, wasze działania świetnie pokazują jak działają spółki państwowe (czyt. narodowe), przechowalnia zasłużonych działaczy, bez wiedzy i doświadczenia, mierny, bierny, ale wierny... Tylko naprawdę chcemy żyć w takiej Polsce ? rozwiń
Avatar
qpkers / 1 września 2017 o 11:08
krzysztof.jakubowski napisał:
undefined napisał:
a czy prezes fundacji wolności ujawni swoje zarobki? dla przejrzystości tej instytucji. tak po prostu, bez wniosku oraz nakazu sądu ?
tak, już dawno to zrobiłem. do wglądu tutaj: ******fundacjawolnosci.org/bip/index.php?id=150&id2=178
hahaha, Fundacja Wolności zaorała partyjnych klakierów:-D Może teraz pora by klakierzy się ujawnili? Kto gdzie pracuje, co robi (albo raczej udaje, że robi), ile zarabia?
hahaha, Fundacja Wolności zaorała partyjnych klakierów:-D Może teraz pora by klakierzy się ujawnili? Kto gdzie pracuje, co robi (albo raczej udaje, że robi), ile zarabia? rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 10:09
A jakim to Pruszkowski jest specjalista od energetyki ??? Rozróżnia prąd od napięcia?? Z zawodu socjolog po KUL jak to się ma do energetyki? Całe życie ślizgał się po państwowych posadach za psią wierność partii. To dojenie państwa musi się kiedyś skończyć
Avatar
krzysztof.jakubowski / 1 września 2017 o 10:09
+1
undefined napisał:
a czy prezes fundacji wolności ujawni swoje zarobki? dla przejrzystości tej instytucji. tak po prostu, bez wniosku oraz nakazu sądu ?
 tak, już dawno to zrobiłem. do wglądu tutaj: ******fundacjawolnosci.org/bip/index.php?id=150&id2=178
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 0

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 12

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!