Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

9 września 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Bogdanka wystąpiła o koncesję wydobywczą. Ministerstwo mówi "nie

Autor: Zdjęcie autora pp
2 20 A A

Ministerstwo Środowiska odmówiło LW Bogdanka koncesji wydobywczej K-6-7. Przypomnijmy, że o możliwość wydobywania węgla na tej koncesji stara się także australijska firma PD Co.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o działkę w gminie Cyców, bezpośrednio przylegającą do złóż obecnie eksploatowanych przez LW Bogdanka. Na tej samej działce węgla szuka australijska spółka PD Co., na podstawie koncesji poszukiwawczej. Australijczycy na tym terenie planują wybudowanie nowej kopalni. W międzyczasie LW Bogdanka wystąpiła do MŚ o koncesję wydobywczą. Ministerstwo odmówiło.

- Nasz wniosek o koncesję wydobywczą na obszarze K-6-7, złożony w grudniu 2013 roku, spełniał wszystkie wymagania formalno-prawne, co potwierdziło Ministerstwo Środowiska. Warto dodać, że prace zmierzające do pozyskania koncesji prowadziliśmy od ponad 3 lat. Dlatego dziwi nas decyzja odmowna, wydana po tak długim czasie od złożenia wniosku, a także jej uzasadnienie, powołujące się na "interes publiczny” - mówi Zbigniew Stopa, prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.

Tymczasem Australijczycy nie komentują decyzji MŚ. - Czekamy na informacje z ministerstwa w tej sprawie - mówi Anna Wróbel z PD Co.

- Pozyskanie koncesji na złoże K-6-7, położone w sąsiedztwie naszych złóż, pozwoliłby nam na rozpoczęcie wydobycie węgla z nowych obszarów w krótkim czasie, przy wykorzystaniu obecnej infrastruktury. Dlatego niezwłocznie zwrócimy się do Ministerstwa Środowiska o ponowne rozpatrzenie naszego wniosku - zapowiedział prezes Stopa.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
roger / 16 września 2014 o 05:43

To wszystko już jest od dawna ukartowane.... Mam nadzieję że się mylę ale obawiam się że nie bo tak się postępuje ze spółkami które chce się sprzedać po kosztach. Najpierw doprowadzamy do jakiejś recesji, buntujemy ludzi i w zasadzie samo się wszystko zaczyna dziać... Już raz Państwo Polskie zaczęło z GÓRNIKAMI i co  tego wynikło??? !!! Ludzie tu taj trzeba zacząć działać jak najszybciej. I w sumie ten kto powiedział żeby wykupić spółkę i wziąć ją w swoje ręce ma w zasadzie rację... Ale musi to być toś kto ma ogromne plecy tam bliżej tego wielkiego koryta z którego jedzą najwięksi w tym chorym kraju!!!!!!!!! Jednym słowem trzeba się zjednoczyć...

RADA STARSZYCH =zdecyduje co będziecie robić  ona jest międzynarodowa.

RADA STARSZYCH =zdecyduje co będziecie robić  ona jest międzynarodowa.

rozwiń
Avatar
RAFAŁ / 15 września 2014 o 09:23

To wszystko już jest od dawna ukartowane.... Mam nadzieję że się mylę ale obawiam się że nie bo tak się postępuje ze spółkami które chce się sprzedać po kosztach. Najpierw doprowadzamy do jakiejś recesji, buntujemy ludzi i w zasadzie samo się wszystko zaczyna dziać... Już raz Państwo Polskie zaczęło z GÓRNIKAMI i co  tego wynikło??? !!! Ludzie tu taj trzeba zacząć działać jak najszybciej. I w sumie ten kto powiedział żeby wykupić spółkę i wziąć ją w swoje ręce ma w zasadzie rację... Ale musi to być toś kto ma ogromne plecy tam bliżej tego wielkiego koryta z którego jedzą najwięksi w tym chorym kraju!!!!!!!!! Jednym słowem trzeba się zjednoczyć...

To wszystko już jest od dawna ukartowane.... Mam nadzieję że się mylę ale obawiam się że nie bo tak się postępuje ze spółkami które chce się sprzedać po kosztach. Najpierw doprowadzamy do jakiejś recesji, buntujemy ludzi i w zasadzie samo się wszystko zaczyna dziać... Już raz Państwo Polskie zaczęło z GÓRNIKAMI i co  tego wynikło??? !!! Ludzie tu taj trzeba zacząć działać jak najszybciej. I w sumie ten kto powiedział żeby wykupić spółkę i wziąć ją w swoje ręce ma w zasadzie rację... Ale musi to być toś kto ma ogromne plecy tam bliżej... rozwiń

Avatar
lolo / 12 września 2014 o 19:21

Spółka z Antypodów ma płacić 50zł/godz.

Ma płacić 50, a zapłaci 5

Avatar
górnik / 11 września 2014 o 09:31

Do Pracowników LW BOGDANKA!! Panowie musimy wziac Kopalnie w swoje rece!! Założymy Stowarzyszenie odłożymy z każdej wypłaty po pare stówek reszte na kredyt i społka jest nasza!!!wykupmy te akcje....

Avatar
Josef / 10 września 2014 o 09:00

Bogdanka nie otrzymała koncesji bo krajowy inwestor nie może dać odsypu.Zagraniczny daje polskiemu pośrednikowi i bierze od tego prowizję.Być może jest nim  Jan Kulczyk ,który wszędzie w tego typu transakcjach występuje i bierze po miliardzie premii.Tak było z rafinerią gdańską i telekomunikacją polską sa.

Avatar
Gość / 10 września 2014 o 08:22

majątek już dawno rozpieprzony, to co pozostało to już tylko ochłapy, pretensję możesz mieć do solidaruchów z lat 80 min. do wałęsy, to oni zaczęli rozpieprzać nasz kraj. także nie idę, pieprzę już byłam w ubiegłym roku i co, cisza, i po wuj to było jechać,

Mazowiecki zaczął z zakładami Kasprzaka - Unitra i tak zostało do dziś. Niemiecki Siemens kupił zakłady zagarnął co wartościowe a resztę zburzył, oczywiście ludzi zwolnił. Wszystkie (nie)rządy takie same.

Mazowiecki zaczął z zakładami Kasprzaka - Unitra i tak zostało do dziś. Niemiecki Siemens kupił zakłady zagarnął co wartościowe a resztę zburzył, oczywiście ludzi zwolnił. Wszystkie (nie)rządy takie same.

rozwiń
Avatar
pies DINGO / 10 września 2014 o 08:12

I bardzo dobrze. Bogdanka zakłada spółkę w której płaci ludziom za ciężką pracę pod ziemią 10zł brutto. Dziady.

Spółka z Antypodów ma płacić 50zł/godz.

Avatar
kango / 10 września 2014 o 05:45

Po co Bogdanka fedruje w kierunku Chełma miasto Chełm nic z tego nie ma wieć może i zagraniczny wydobywać węgiel istotne jest aby siedziba Spółki była w Chełmie to miasto na tym zyska

A spółka ma siedzibę gdzie?Na Antypodach.

Avatar
MDO / 9 września 2014 o 22:19

I bardzo dobrze. Bogdanka zakłada spółkę w której płaci ludziom za ciężką pracę pod ziemią 10zł brutto. Dziady.

Avatar
Gość / 9 września 2014 o 21:34

Po co Bogdanka fedruje w kierunku Chełma miasto Chełm nic z tego nie ma wieć może i zagraniczny wydobywać węgiel istotne jest aby siedziba Spółki była w Chełmie to miasto na tym zyska

te Kargul podejdz no do płota... a postaw se kopalnie i se fedruj pod swoim Chełmem

Avatar
roger / 16 września 2014 o 05:43

To wszystko już jest od dawna ukartowane.... Mam nadzieję że się mylę ale obawiam się że nie bo tak się postępuje ze spółkami które chce się sprzedać po kosztach. Najpierw doprowadzamy do jakiejś recesji, buntujemy ludzi i w zasadzie samo się wszystko zaczyna dziać... Już raz Państwo Polskie zaczęło z GÓRNIKAMI i co  tego wynikło??? !!! Ludzie tu taj trzeba zacząć działać jak najszybciej. I w sumie ten kto powiedział żeby wykupić spółkę i wziąć ją w swoje ręce ma w zasadzie rację... Ale musi to być toś kto ma ogromne plecy tam bliżej tego wielkiego koryta z którego jedzą najwięksi w tym chorym kraju!!!!!!!!! Jednym słowem trzeba się zjednoczyć...

RADA STARSZYCH =zdecyduje co będziecie robić  ona jest międzynarodowa.

RADA STARSZYCH =zdecyduje co będziecie robić  ona jest międzynarodowa.

rozwiń
Avatar
RAFAŁ / 15 września 2014 o 09:23

To wszystko już jest od dawna ukartowane.... Mam nadzieję że się mylę ale obawiam się że nie bo tak się postępuje ze spółkami które chce się sprzedać po kosztach. Najpierw doprowadzamy do jakiejś recesji, buntujemy ludzi i w zasadzie samo się wszystko zaczyna dziać... Już raz Państwo Polskie zaczęło z GÓRNIKAMI i co  tego wynikło??? !!! Ludzie tu taj trzeba zacząć działać jak najszybciej. I w sumie ten kto powiedział żeby wykupić spółkę i wziąć ją w swoje ręce ma w zasadzie rację... Ale musi to być toś kto ma ogromne plecy tam bliżej tego wielkiego koryta z którego jedzą najwięksi w tym chorym kraju!!!!!!!!! Jednym słowem trzeba się zjednoczyć...

To wszystko już jest od dawna ukartowane.... Mam nadzieję że się mylę ale obawiam się że nie bo tak się postępuje ze spółkami które chce się sprzedać po kosztach. Najpierw doprowadzamy do jakiejś recesji, buntujemy ludzi i w zasadzie samo się wszystko zaczyna dziać... Już raz Państwo Polskie zaczęło z GÓRNIKAMI i co  tego wynikło??? !!! Ludzie tu taj trzeba zacząć działać jak najszybciej. I w sumie ten kto powiedział żeby wykupić spółkę i wziąć ją w swoje ręce ma w zasadzie rację... Ale musi to być toś kto ma ogromne plecy tam bliżej... rozwiń

Avatar
lolo / 12 września 2014 o 19:21

Spółka z Antypodów ma płacić 50zł/godz.

Ma płacić 50, a zapłaci 5

Avatar
górnik / 11 września 2014 o 09:31

Do Pracowników LW BOGDANKA!! Panowie musimy wziac Kopalnie w swoje rece!! Założymy Stowarzyszenie odłożymy z każdej wypłaty po pare stówek reszte na kredyt i społka jest nasza!!!wykupmy te akcje....

Avatar
Josef / 10 września 2014 o 09:00

Bogdanka nie otrzymała koncesji bo krajowy inwestor nie może dać odsypu.Zagraniczny daje polskiemu pośrednikowi i bierze od tego prowizję.Być może jest nim  Jan Kulczyk ,który wszędzie w tego typu transakcjach występuje i bierze po miliardzie premii.Tak było z rafinerią gdańską i telekomunikacją polską sa.

Avatar
Gość / 10 września 2014 o 08:22

majątek już dawno rozpieprzony, to co pozostało to już tylko ochłapy, pretensję możesz mieć do solidaruchów z lat 80 min. do wałęsy, to oni zaczęli rozpieprzać nasz kraj. także nie idę, pieprzę już byłam w ubiegłym roku i co, cisza, i po wuj to było jechać,

Mazowiecki zaczął z zakładami Kasprzaka - Unitra i tak zostało do dziś. Niemiecki Siemens kupił zakłady zagarnął co wartościowe a resztę zburzył, oczywiście ludzi zwolnił. Wszystkie (nie)rządy takie same.

Mazowiecki zaczął z zakładami Kasprzaka - Unitra i tak zostało do dziś. Niemiecki Siemens kupił zakłady zagarnął co wartościowe a resztę zburzył, oczywiście ludzi zwolnił. Wszystkie (nie)rządy takie same.

rozwiń
Avatar
pies DINGO / 10 września 2014 o 08:12

I bardzo dobrze. Bogdanka zakłada spółkę w której płaci ludziom za ciężką pracę pod ziemią 10zł brutto. Dziady.

Spółka z Antypodów ma płacić 50zł/godz.

Avatar
kango / 10 września 2014 o 05:45

Po co Bogdanka fedruje w kierunku Chełma miasto Chełm nic z tego nie ma wieć może i zagraniczny wydobywać węgiel istotne jest aby siedziba Spółki była w Chełmie to miasto na tym zyska

A spółka ma siedzibę gdzie?Na Antypodach.

Avatar
MDO / 9 września 2014 o 22:19

I bardzo dobrze. Bogdanka zakłada spółkę w której płaci ludziom za ciężką pracę pod ziemią 10zł brutto. Dziady.

Avatar
Gość / 9 września 2014 o 21:34

Po co Bogdanka fedruje w kierunku Chełma miasto Chełm nic z tego nie ma wieć może i zagraniczny wydobywać węgiel istotne jest aby siedziba Spółki była w Chełmie to miasto na tym zyska

te Kargul podejdz no do płota... a postaw se kopalnie i se fedruj pod swoim Chełmem

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!