poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r.

Łęczna

Budżet obywatelski w Łęcznej. Urząd czeka na pomysły

Dodano: 10 sierpnia 2017, 10:38
Autor: Paweł Puzio

Między osiedlami Bobrowniki a Niepodległości urządzono skwer z placem do street workoutu<br />
Między osiedlami Bobrowniki a Niepodległości urządzono skwer z placem do street workoutu

Już można składać wnioski w ramach trzeciego budżetu obywatelskiego. Zasady są takie same, jak w latach ubiegłych. Pomysły zgłaszają mieszkańcy, a o tym, które doczekają się realizacji, zdecydują rady osiedli

Podobnie jak w latach ubiegłych gmina Łęczna na budżet obywatelski przeznaczy 232 tys. zł. To już trzeci rok wsparcia oddolnych inicjatyw.

– Zachęcam mieszkańców naszego miasta do składania oryginalnych pomysłów. Wszystkie wpływające wnioski są dla nas niezwykle cenną informacją na temat potrzeb lokalnej społeczności – zapewnia Leszek Włodarski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Budżet partycypacyjny, zwany też obywatelskim, umożliwia mieszkańcom decydowanie o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z miejskiej kasy.

Każde z osiedli ma do swojej dyspozycji określoną kwota. Bobrowniki, Niepodległości i Samsonowicza po 60 tys. zł, Stare Miasto – 25 tys. zł, Słoneczne – 15 tys. zł, Kol. Trębaczów – 12 tys. zł

– Istnieje możliwość łączenia środków przeznaczonych dla poszczególnych osiedli. Warunkiem niezbędnym jest podpisanie w tej sprawie porozumienia przez zarządy osiedli – dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy miasta.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego może zgłosić grupa minimum 5 mieszkańców danego osiedla. Propozycję składa się na specjalnym formularzu do Biura Rady Miejskiej (pl. Kościuszki 22) lub drogą elektroniczną w formie skanu (budzet-obywatelski@um.leczna.pl). Projekt może dotyczyć wyłącznie osiedla, na którym mieszka grupa zgłaszająca. A koszt zgłoszonego projektu nie może przekroczyć kwoty środków przeznaczonych na dane osiedle.

Na pomysły mieszkańców urzędnicy czekają do 21 sierpnia.

– Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane przez zarządy osiedli we współpracy z właściwymi referatami Urzędu Miejskiego. Wyboru projektów do realizacji dokonują rady osiedli, a burmistrz miasta wybrane pomysły wprowadza w projektu budżetu gminy na 2018 – tłumaczy rzecznik.

W roku ubiegłym rady osiedla Bobrowniki i Niepodległości wspólnie, drugi rok z rzędu, za te pieniądze zbudowały skwer z kolejką tyrolską, torami dla rowerów, trampolinami i placem do street workoutu. Osiedle Samsonowicza przez dwa ostatnie lata pieniądze przeznacza na remont amfiteatru.

młodzież z samsonowicza
ghjk
gajowy
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

młodzież z samsonowicza
młodzież z samsonowicza (dzisiaj o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak na razie to radny rozwalił amfiteatr w Łęcznej za te pieniadze, " obywatelskie "  bo mlodzez sie tam zbierała i piła bo jak młodzież to i pije :) została scena i klepisko po pieknych siedziskach jak z Rzymu, bardzo fajny był ten mini amfiteatr ale cóż, zrobię taką amtyreklamę ze na samsonowicza pies z kulawą noga nie zagłosuje na was
Rozwiń
ghjk
ghjk (6 dni temu o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuczyński oddaj pieniądze za las
Rozwiń
gajowy
gajowy (14 sierpnia 2017 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lęczna ma niskie zalesienie to chyba i tych "leśnych dziadków" nie ma za wiele/
Rozwiń
Gość
Gość (13 sierpnia 2017 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Budżet partycypacyjny, zwany też obywatelskim, umożliwia mieszkańcom decydowanie o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z miejskiej kasy." - panie Puzio, czy możesz Pan sprawdzić chociaż raz informacje beszczelnie wklejane z maila od urzędnika? W Łęcznej nie decydują mieszkańcy tylko leśne dziadki z rad osiedli.
Rozwiń
adbuster
adbuster (13 sierpnia 2017 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To gxxno a nie budżet obywatelski. W duxe sobie wsadźcie. To zwykła ustawka.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!