sobota, 24 lutego 2018 r.

Łęczna

Budżet obywatelski w Łęcznej. Urząd czeka na pomysły

Dodano: 10 sierpnia 2017, 10:38
Autor: Paweł Puzio

Między osiedlami Bobrowniki a Niepodległości urządzono skwer z placem do street workoutu<br />
Między osiedlami Bobrowniki a Niepodległości urządzono skwer z placem do street workoutu

Już można składać wnioski w ramach trzeciego budżetu obywatelskiego. Zasady są takie same, jak w latach ubiegłych. Pomysły zgłaszają mieszkańcy, a o tym, które doczekają się realizacji, zdecydują rady osiedli

Podobnie jak w latach ubiegłych gmina Łęczna na budżet obywatelski przeznaczy 232 tys. zł. To już trzeci rok wsparcia oddolnych inicjatyw.

– Zachęcam mieszkańców naszego miasta do składania oryginalnych pomysłów. Wszystkie wpływające wnioski są dla nas niezwykle cenną informacją na temat potrzeb lokalnej społeczności – zapewnia Leszek Włodarski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Budżet partycypacyjny, zwany też obywatelskim, umożliwia mieszkańcom decydowanie o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z miejskiej kasy.

Każde z osiedli ma do swojej dyspozycji określoną kwota. Bobrowniki, Niepodległości i Samsonowicza po 60 tys. zł, Stare Miasto – 25 tys. zł, Słoneczne – 15 tys. zł, Kol. Trębaczów – 12 tys. zł

– Istnieje możliwość łączenia środków przeznaczonych dla poszczególnych osiedli. Warunkiem niezbędnym jest podpisanie w tej sprawie porozumienia przez zarządy osiedli – dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy miasta.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego może zgłosić grupa minimum 5 mieszkańców danego osiedla. Propozycję składa się na specjalnym formularzu do Biura Rady Miejskiej (pl. Kościuszki 22) lub drogą elektroniczną w formie skanu (budzet-obywatelski@um.leczna.pl). Projekt może dotyczyć wyłącznie osiedla, na którym mieszka grupa zgłaszająca. A koszt zgłoszonego projektu nie może przekroczyć kwoty środków przeznaczonych na dane osiedle.

Na pomysły mieszkańców urzędnicy czekają do 21 sierpnia.

– Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane przez zarządy osiedli we współpracy z właściwymi referatami Urzędu Miejskiego. Wyboru projektów do realizacji dokonują rady osiedli, a burmistrz miasta wybrane pomysły wprowadza w projektu budżetu gminy na 2018 – tłumaczy rzecznik.

W roku ubiegłym rady osiedla Bobrowniki i Niepodległości wspólnie, drugi rok z rzędu, za te pieniądze zbudowały skwer z kolejką tyrolską, torami dla rowerów, trampolinami i placem do street workoutu. Osiedle Samsonowicza przez dwa ostatnie lata pieniądze przeznacza na remont amfiteatru.

odp
DZIK
młodzież z samsonowicza
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

odp
odp (23 sierpnia 2017 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuczyński se z domu krzesło przyniesie jak będą występy na amfiteatrze. Postępowy
Rozwiń
DZIK
DZIK (23 sierpnia 2017 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Budżet obywatela ... hehehe
Rozwiń
młodzież z samsonowicza
młodzież z samsonowicza (21 sierpnia 2017 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak na razie to radny rozwalił amfiteatr w Łęcznej za te pieniadze, " obywatelskie "  bo mlodzez sie tam zbierała i piła bo jak młodzież to i pije :) została scena i klepisko po pieknych siedziskach jak z Rzymu, bardzo fajny był ten mini amfiteatr ale cóż, zrobię taką amtyreklamę ze na samsonowicza pies z kulawą noga nie zagłosuje na was
Rozwiń
ghjk
ghjk (15 sierpnia 2017 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuczyński oddaj pieniądze za las
Rozwiń
gajowy
gajowy (14 sierpnia 2017 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lęczna ma niskie zalesienie to chyba i tych "leśnych dziadków" nie ma za wiele/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!