Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

17 grudnia 2015 r.
21:31

Chcą powrotu gminnych posterunków policji

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A

Kilka lat temu zniknęły, teraz mogą wrócić. Wójt gminy Milejów już od roku stara się o reaktywację posterunku policji. W Cycowie też chętnie przyjmą mundurowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kilka lat temu policja masowo likwidowała gminne posterunki. Wówczas tłumaczono to względami ekonomicznymi. A miejsce małych posterunków miały zastąpić częstsze patrole z większych ośrodków. System jednak nie do końca zdał egzamin.

– Teraz, po kilku latach, wielu ekspertów krytycznie ocenia tamtą decyzję. Dlatego już rok temu złożyłem do szefa Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej pismo z prośbą o możliwość reaktywacji posterunku w Milejowie – mówi wójt Tomasz Andrzej Suryś.

Również wójt Cycowa nie miałby nic przeciwko powrotowi posterunku do jego gminy. – Posterunek jest na pewno lepszy, niż nawet częstsze patrole z Łęcznej – uważa Wiesław Pikuła.
Wójt Milejowa przyjąłby policjantów już nawet dzisiaj. – Budynek po byłym posterunku stoi pusty.

Kolejny najemca właśnie go opuścił. Wystarczy niewielki remont i może być gotowy do użytku – zachwala Suryś. – Wolę co roku dopłacać do etatu, niż wspierać zakup samochodu patrolowego. Posterunek policji w gminie zapewnia większe bezpieczeństwo, niż przyjezdne patrole – dodaje.

– U nas niestety byłoby trudniej. W budynku byłego komisariatu mieści się teraz biblioteka. W razie potrzeby znajdziemy jednak lokum – deklaruje Wiesław Pikuła. – Oczywiście jestem także za powrotem posterunku policji do naszej gminy – dodaje wójt Cycowa.

Tymczasem policja w Łęcznej ma związane ręce. – Jeżeli otrzymamy rozkaz reorganizacji struktury policji w powiecie, to oczywiście go wykonamy. Jednak jako komenda powiatowa nie możemy sami organizować posterunków w gminach – mówi mł. asp. Magdalena Krasna, rzecznik policji w Łęcznej. Warto dodać, że rejon gmin Cyców i Milejów obsługuje po dwóch dzielnicowych.

– Pamiętam czasy, gdy był u nas posterunek. Przed nim zawsze stał radiowóz. Było wiadomo, że władza czuwa. Teraz już nie ma takiego poczucia. Przez gminę od czasu do czasu przejedzie radiowóz. To chyba za mało – dodaje pan Jerzy, mieszkaniec Milejowa.

Istnieje jednak spora szansa, że wrócą posterunki nie tylko do Milejowa, Cycowa, ale także do innych gmin naszego województwa. Od 11 grudnia stanowisko komendanta głównego policji zajmuje insp. Zbigniew Maj. Jednym z jego priorytetów jest ponowna organizacja struktur policji w gminach.

Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:28

Walka z biurokracją jest taka sama jak z globalnym ociepleniem

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 16:16

skąd gwarancja że posterunki gminne to mniejsza biurokracja?

Avatar
J. / 27 grudnia 2015 o 21:27

popieram taki krok, w powiecie sama biurokracja! 

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 21:46

No to ciekawie będzie ? Posterunki REAKTYWACJA ? A z kąt brać etaty na te nowe jednostki ? Ile etatów zlikwidowano przez ostatnie np. 5 lat ??? Ciekawe kto zna prawidłową odpowiedz ?

Gówniarzu książkę do ręki, a nie komputer i takie głupoty wypisywać, w dodatku nie znając poprawnej pisowni. Czy ty jesteś debil "z kątów".

Avatar
czytelnik / 18 grudnia 2015 o 09:52

za to generałem został

Avatar
vn78r / 18 grudnia 2015 o 09:42

Fakt taki, wywalili wszystkich oprócz jednego.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 09:10
Brakuje kolesi co przymkną oko na jazdę po pijanemu i drobne kurestwa. Teraz w miejscowościach gdzie nie ma posterunków policja dociera dużo szybciej po zawiadomieniu. I nie ma pewności czy Józek ma dzisiaj wachtę?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:55

GARBÓW - dawno, dawno temu był posterunek. Na S17 byłoby co robić.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:53
WIADOMO NOWA WŁADZA I JAK ZA PO -NAJWIĘCEJ MIEJSC PRACY POWSTANIE DLA POLICJI....MIAŁO BYĆ JAK W RAJU A WYCHODZI FAŁSZ ,OBŁUDA I NABIJANIE SIĘ Z WYBORCÓW BO ONI NIE SĄ LEPSI OD ZŁODZIEJSKIEGO PO ,JESZCZE POKAŻĄ PAZURY ...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:00

A na posterunku milicji w Trawnikach w stanie wojennym była bimbrownia.

Byłeś , piłeś a czy dobry był ???????

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:28

Walka z biurokracją jest taka sama jak z globalnym ociepleniem

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 16:16

skąd gwarancja że posterunki gminne to mniejsza biurokracja?

Avatar
J. / 27 grudnia 2015 o 21:27

popieram taki krok, w powiecie sama biurokracja! 

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 21:46

No to ciekawie będzie ? Posterunki REAKTYWACJA ? A z kąt brać etaty na te nowe jednostki ? Ile etatów zlikwidowano przez ostatnie np. 5 lat ??? Ciekawe kto zna prawidłową odpowiedz ?

Gówniarzu książkę do ręki, a nie komputer i takie głupoty wypisywać, w dodatku nie znając poprawnej pisowni. Czy ty jesteś debil "z kątów".

Avatar
czytelnik / 18 grudnia 2015 o 09:52

za to generałem został

Avatar
vn78r / 18 grudnia 2015 o 09:42

Fakt taki, wywalili wszystkich oprócz jednego.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 09:10
Brakuje kolesi co przymkną oko na jazdę po pijanemu i drobne kurestwa. Teraz w miejscowościach gdzie nie ma posterunków policja dociera dużo szybciej po zawiadomieniu. I nie ma pewności czy Józek ma dzisiaj wachtę?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:55

GARBÓW - dawno, dawno temu był posterunek. Na S17 byłoby co robić.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:53
WIADOMO NOWA WŁADZA I JAK ZA PO -NAJWIĘCEJ MIEJSC PRACY POWSTANIE DLA POLICJI....MIAŁO BYĆ JAK W RAJU A WYCHODZI FAŁSZ ,OBŁUDA I NABIJANIE SIĘ Z WYBORCÓW BO ONI NIE SĄ LEPSI OD ZŁODZIEJSKIEGO PO ,JESZCZE POKAŻĄ PAZURY ...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:00

A na posterunku milicji w Trawnikach w stanie wojennym była bimbrownia.

Byłeś , piłeś a czy dobry był ???????

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 14 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 14 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 24 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 18 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!