czwartek, 22 lutego 2018 r.

Łęczna

Co to jest pole, czyli co burmistrz Łęcznej odpisał posłowi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2013, 13:15
Autor: (pab)

Michał Kabaciński i Teodor Kosiarski (Archiwum)
Michał Kabaciński i Teodor Kosiarski (Archiwum)

Poszło o nieużytki przy ul. Księżycowej w Łęcznej. Mieszkanka poprosiła o interwencję posła Michała Kabacińskiego, a ten sprawę skierował do burmistrza Łęcznej. No i zaczęły się listowne przepychanki.

"Gorszące zdarzenia, spożywanie alkoholu i hałasy dobiegające z gminnego pola”. Tak według mieszkanki bywa w okolicach ul. Księżycowej w Łęcznej. Kobieta poskarżyła się posłowi Michałowi Kabacińskiemu. A ten w piśmie z września ub. roku o interwencję poprosił burmistrza miasta Teodora Kosiarskiego.

Interwencji jednak się nie doczekał. Burmistrz odpisał Kabacińskiemu, że "jeśli jest bałagan to powodują go użytkownicy tego terenu, a są nimi tylko mieszkańcy ul. Księżycowej.” Teodor Kosiarski dodaje, że "nieciekawe wydarzenia mogą zdarzyć się w każdym miejscu (jest to tylko zdarzenie)”. Poza tym upomina posła, że "nieruchomość ta nie jest polem. Pole to obszar ziemi przeznaczony pod uprawę roślin, najczęściej obsiany lub obsadzony jednolitą roślinnością”.

Kabaciński jednak nie dał za wygraną. Odpisał jeszcze raz i zarzucił burmistrzowi, że gdyby coś podobnego działo się w okolicy miejsca jego zamieszkania interwencja byłaby natychmiastowa.

Odpowiedź burmistrza była krótka. Teodor Kosiarski stwierdził jedynie, że teren położony przy ul. Księżycowej nie podlega protekcji Urzędu Miejskiego. "Ponadto nie życzę sobie uwag typu cyt. "Gdyby takie zdarzenia miały miejsce w okolicy Pana miejsca zamieszkania, interwencja z Pana strony byłaby natychmiastowa” – pisze Kosiarski do Kabacińskiego.

Tu korespondencja między posłem, a burmistrzem się urywa. Kabaciński następne pismo kieruje za to do wojewody lubelskiego i prosi o pomoc Jolantę Szołno-Koguc. Urzędnicy wojewody piszą więc do burmistrza Łęcznej ws. ul. Księżycowej najpierw w grudniu, a potem w styczniu.

I po trwającej od września przepychance sprawa najprawdopodobniej znajdzie wreszcie szczęśliwy finał. Bo jak informuje wojewoda w piśmie z lutego, burmistrz napisał jej iż: "Gmina Łęczna uporządkuje część terenu, na którym zlokalizowany jest plac zabaw. Do tych czynności przystąpimy w miesiącach sprzyjających porządkowaniu tj. wczesną wiosną. Część działki, która służy mieszkańcom przyległej Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej Nadzieja jako parking dla samochodów osobowych i maszyn budowlanych zostanie wydzierżawiona za symboliczną kwotę, w zamian za utrzymanie ładu, czystości i porządku.” – obiecał Teodor Kosiarski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
smakosz
antyPalikot
Antymarta
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

smakosz
smakosz (23 lutego 2013 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do przebudowy drogi 82 przez Łęczną przyczynił się w 100% Palikot ,ale o tym nikt nie powie bo on się na okrągło błazni,a każdemu też zależy na dobrej opinii,za parę tygodni jak umocni się SOJUSZ PALIKOT- KWAŚNIEWSKI będzie o tym głośno również w Łęcznej.A drink PALIKOTÓWKA nazywa się KWAŚNA SIWUCHA.
Rozwiń
antyPalikot
antyPalikot (23 lutego 2013 o 19:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lepiej by było gdyby poseł zajął się dziurawymi drogami, bezrobociem... biedą.
Pan poseł mógł zaproponować czyn społeczny tym którzy go prosili o wielką interwencję...
Wiadomo, że chciał zaistnieć bo jak też wszystkim wiadomo władza Posła jest ogromna.... Nawet immunitety sa im potrzebne bo jak pędzą do interwencji to nie muszą się martwić o mandaty
Rozwiń
Antymarta
Antymarta (23 lutego 2013 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marta' timestamp='1361566048' post='737515']
wystarczająco ludzi skłócił,
[/quote]chyba takich pieniaczek jak ty
Rozwiń
radek
radek (23 lutego 2013 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1361612910' post='737616']
Jaki to burmistrz Łęcznej skoro on nawet w Łęcznej nie mieszka, niech zostanie sołtysem swojej wsi a nie tutaj pajacuje.
[/quote]masz gó*no do gadania.
Burmistrza wybrali ludzie a twoje wskazówki wsadź sobie w żo*u
Rozwiń
marszalek
marszalek (23 lutego 2013 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pOsłem niech bedzie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!