poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Łęczna

Czy radni z Łęcznej obniżą sobie diety?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2014, 21:00
Autor: Paweł Puzio

We wtorek radni z Łęcznej zdecydują, czy obniżyć sobie diety. Z nieoficjalnych informacji wynika, że projekt ma szansę powodzenia

W Łęcznej szeregowi radni mają ponad 2,5-raza wyższe diety niż w porównywalnym Lubartowie. Dlatego chcemy obniżki diet i zmiany sposobu ich naliczania. Chodzi o to, żeby nie opierały się na kwocie bazowej, ale były stałe. To zapobiegnie automatycznym podwyżkom w kolejnych latach - mówi Leszek Kubiak, reprezentujący pomysłodawców obywatelskie projektu uchwały. Podpisało się pod nim 150 osób. Za styczeń radni otrzymali łącznie 29 455 zł z tytułu diet, gdyby obowiązywałyby nowe regulacje byłoby to 22 059 zł czyli o 25 proc. mniej. Radni od tygodnia mogą się zapoznawać z projektem uchwały. Jak zagłosują? Opozycyjny radny Mariusz Fijałkowski jest zdania, że to część przedwyborczej gry politycznej. - Idea jest słuszna, jestem za obniżką diet. Uważam jednak, że proporcje powinny być zrównoważone, tak aby prezydium rady nie brało dwukrotnie większych diet, niż szeregowy radny. Decyzji nie podjął jeszcze Jacek Kubicki. - Analizuję wszystkie za i przeciw. Diety oczywiście można obniżyć, ale projekt, pod którym dopiski się pan Kubiak, jest nieelegancki. Przypomnę, że był przez kilka kadencji radnym i pobierał diety. - Jeśli chodzi o mnie, to radni mogą nie otrzymywać diet w ogóle. Jednak od pomysłodawców oczekuję rzeczowego uzasadnienia. Mnie interesuje, na jakie konkretnie cele zostaną przeznaczone zaoszczędzone pieniądze. Kiedy i za ile będą zrealizowane za nie konkretne przedsięwzięcia. Takie argumenty do mnie przemawiają, a nie tanie zagrywki polityczne - mówi Zuzanna Lekan. Zdecydowana jest radna Marzena Florek. - Będę głosować za projektem. Ratusz w Łęcznej oficjalnie nie chce komentować obywatelskiego projektu. W nieoficjalnych rozmowach radni twierdzą, że projekt zostanie przyjęty. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że chodzi o pieniądze, a więc wynik głosowania dziś jest trudny do przewidzenia. Komu i o ile mniej Projekt zakłada, że przewodnicząca rady co miesiąc dostanie 85 proc. obecnej stawki, czyli 1689 zł (teraz 1987), wiceprzewodniczący 70 proc. czyli 1391 zł (teraz 1764) , a przewodniczący komisji 50 proc. lub 65 proc., czyli 993 lub 1291 zł (teraz 1344 i 1596 zł). Zwykły radny, który obecnie co miesiąc otrzymuje 1260 zł, brałby 894 zł, czyli o 29 proc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Łęczna radni
buzz off
Gość
Gość
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

buzz off
buzz off (12 lutego 2014 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale to nie jest DUPKU żaden koncert życzeń,zapamiętaj sobie !

BUAHAHAHAHAHAHAHA.........no to asshole.

Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2014 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie życzę sobie dupku abyś wypowiadał się w imieniu wszystkich mieszkańców. Jestem mieszkanką Łęcznej i nie podoba mi się twój wpis. Za kogo się uważasz rysiu przez małe r?!

Ale to nie jest DUPKU żaden koncert życzeń,zapamiętaj sobie !

Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2014 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Urzędniczyna tak ma. Mysli, że może mówić za wszystkich, wszystko wie i zjadł wszystkie umysły.

Rozwiń
jupi a jej
jupi a jej (11 lutego 2014 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A gdzie się podziałeś Ferdku Kiepski? Bez twoich cennych inaczej porad i pouczeń dyskusja zboczyła się i stacza się do poziomu pewnego blogu z wąsami. My mieszkańcy tego miasta bez twoich krótkich ale jakże treściwych kazań upadamy na duchu. Ferdku wracaj! Wybaczamy ci Ł

Nie życzę sobie dupku abyś wypowiadał się w imieniu wszystkich mieszkańców. Jestem mieszkanką Łęcznej i nie podoba mi się twój wpis. Za kogo się uważasz rysiu przez małe r?!

Rozwiń
kucharz
kucharz (11 lutego 2014 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gadanie samemu ze sobą to przecież twojadomena.

Ale chociaż powiedz jakie masz zdanie. Uważasz, że radni powinni zarabiać tyle co radni z Lubartowa? a może NIE DA SIĘ?

odejmij sobie drugie danie podczas jedzenia,jak zjadłeś byle zupinkę i dalej jesteś głodny??????????????

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!