Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

6 kwietnia 2008 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Do dziś mam na plecach siniaki

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 4 A A

Nagle na mnie skoczył i zaczął okładać pięściami - opowiada Ireneusz R., dziesięć dni temu zatrzymany przez policję w Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna złożył już skargę w prokuraturze. Według mundurowych, wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

O pani Barbarze i policjancie, których o romans pomówił Ireneusz R., pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Mężczyzna podał ich imiona i nazwiska na forum internetowym naszej gazety. - Nie mogłem dłużej znieść, że ta kobieta mnie oszukuje. Jak ich razem zobaczyłem, to się wściekłem i napisałem parę słów w necie - opowiada Irenusz R.

Bohaterowie wpisu twierdzą, że ich romans jest wyssany z palca. - Łączą nas wyłącznie sprawy zawodowe. Kiedyś spotykałam się z Ireneuszem R., ale to już dawno skończone. Teraz ten człowiek mnie prześladuje. Jest chory z zazdrości - mówi pani Barbara, która po incydencie z wpisem na forum złożyła skargę na policji.

Następnego dnia Ireneusz R. został zatrzymany przez policjanta, którego podejrzewa o romans ze swoja byłą dziewczyną.

- Przechodziłem przez przejście dla pieszych, gdy nagle dostałem gazem po twarzy i ktoś mnie przewrócił. Coś do mnie krzyczał i wykręcał ręce, zaczął okładać pięściami. Nie słyszałem sakramentalnego "Stój policja”, nikt nie pokazał mi służbowej legitymacji - opowiada Ireneusz R. - Oczywiście, że zacząłem się bronić i kilka razu uderzyłem napastnika - dodaje.

Inną wersję zdarzenia przedstawia policja. Ireneusza R. od kilku miesięcy poszukiwała lubelska prokuratura. Chodziło o dostarczenie wezwania w sprawie wyłudzenia kredytu przez mężczyznę.

- Funkcjonariusz na widok poszukiwanego krzyknął "Stój policja”. Wtedy Ireneusz R. zaczął uciekać. Policjant musiał więc użyć środków przymusu bezpośredniego - mówi Sławomir Cielniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. - Ale, oczywiście, każdy ma prawo złożyć zażalenie na działania policji. Sprawę badamy - dodaje.

Ireneusz R. ma także pretensje do funkcjonariuszy, że dopiero po dziesięciu godzinach od zatrzymania pozwolili mu pójść do lekarza. - Piekła mnie twarz po gazie łzawiącym. Cały byłem obolały i źle się czułem. Do dziś mam siniaki na łopatce i rękach - opowiada. I dodaje: t Ja nigdy się nie ukrywałem, ani nie uciekałem. Po prostu byłem za granicą. Zaległy kredyt spłaciłem.

Ireneusz R. złożył już skargę na działanie mundurowych. Z kolei policja w Łęcznej prawdopodobnie oskarży Ireneusza R. o znieważenie funkcjonariusza publicznego i o stawianie czynnego oporu podczas zatrzymania.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marlenkac4 / 7 kwietnia 2008 o 19:21
DO wolanda: jak możesz tak generalizować,bez przesady!!!jestem z Łęcznej i nie uważam się ani za patafiana ani za idiotę...są niestety idioci w Łęcznej,ale to chyba wszędzie tak jest,a taka ogólna nagonka na miasto tylko świadczy o twojej kulturze,której w twoim poście nie dostrzegłam.Na drugi raz jak masz wypisywać takie rzeczy to się zastanów.
Avatar
woland / 7 kwietnia 2008 o 10:48
I znowu jakaś sierota z łęcznej, jak zwykle patafian i matoł rości pretensje do całego świata. Nie dość że jeździć po ulicach nie umiecie, to jeszcze w żadny razie nie wykazujecie respektu do stanowionego i obowiązującego prawa w III RP. A do tego wszystkiego, jakieś ćwoki z łęcznej piszą, że Świdnik to taka sama dziura ja łęczna, Świdnik to miasto, soc-realistyczne co prawda, ale miasto. A łęczna to zwykły azyl dla prostaków i parweniuszy intelektualnych. Choć chyba raczej abnegatów. Ludzie -mieszkańcy łęcznej, ponawiam apel, zostawcie swoje zdezelowane golfy, jeździjcie po swoich tylko podwórkach wiejskich, i nie konfrontujcie się z prawem i tak go nie ROZUMIECIE, nie dla was ono jest uchwalane. Was tylko obejmuje i tylko w tym zakresie was dotyczy. Reszta to mrzonka. Poczytajcie lepiej Fakt albo Super Express, tam właśnie zamieszczane są informacje przez was pożądane i w miarę dla was przejrzyste. Choć pewnie też nie do końca. Pozdrawiam serdecznie -Świdniczanin.
I znowu jakaś sierota z łęcznej, jak zwykle patafian i matoł rości pretensje do całego świata. Nie dość że jeździć po ulicach nie umiecie, to jeszcze w żadny razie nie wykazujecie respektu do stanowionego i obowiązującego prawa w III RP. A do tego wszystkiego, jakieś ćwoki z łęcznej piszą, że Świdnik to taka sama dziura ja łęczna, Świdnik to miasto, soc-realistyczne co prawda, ale miasto. A łęczna to zwykły azyl dla prostaków i parweniuszy intelektualnych. Choć chyba raczej abnegatów. Ludzie -mieszkańcy łęcznej, ponawiam apel, zostawcie sw... rozwiń
Avatar
tezłęczynianin / 7 kwietnia 2008 o 08:11
ot łęcznianin ty chyba nie rozumiesz o co chodzi, sam węszysz aferkę.
TU chodzi o to kto kogo zaczepił. Poszkodowany-poszukiwany przez prokuratora czy policjant. W dzisiejszych głupich czasach łatwo jest oskarżyć policjanta. i zauważ,że robi to coraz więcej zatrzymancy a nawet przestępców. W ten sposób oddala sie jakby winę od podejrzanego,a swiatła fleszy kieruje na policjanta.Policjant powinien byc chroniony i powinien bronić się nawet bronią jesli zajdzie potrzeba. nIedopuszczalne jest aby przy interwencji pobito policjantów jak np. kibice pobili ok 30 . A gdzie mają ostrą amunicję? Jestem zwolennikiem strzelania do bandziorów z ostrej.
ot łęcznianin ty chyba nie rozumiesz o co chodzi, sam węszysz aferkę.
TU chodzi o to kto kogo zaczepił. Poszkodowany-poszukiwany przez prokuratora czy policjant. W dzisiejszych głupich czasach łatwo jest oskarżyć policjanta. i zauważ,że robi to coraz więcej zatrzymancy a nawet przestępców. W ten sposób oddala sie jakby winę od podejrzanego,a swiatła fleszy kieruje na policjanta.Policjant powinien byc chroniony i powinien bronić się nawet bronią jesli zajdzie potrzeba. nIedopuszczalne jest aby przy interwencji pobito policjantów jak n... rozwiń
Avatar
łęcznianin / 7 kwietnia 2008 o 07:41
No no aferka się rozwija ciekawe co na to społeczeństwo łęcznej - przecież nic tak ludzi nie cieszy jak ludzka krzywda, nie ważne czy niewinny człowiek został został pobity, czy rozpada się małżeństwo - Wszystko jedno !!! SENSACJA to jest ważne.
Avatar
marlenkac4 / 7 kwietnia 2008 o 19:21
DO wolanda: jak możesz tak generalizować,bez przesady!!!jestem z Łęcznej i nie uważam się ani za patafiana ani za idiotę...są niestety idioci w Łęcznej,ale to chyba wszędzie tak jest,a taka ogólna nagonka na miasto tylko świadczy o twojej kulturze,której w twoim poście nie dostrzegłam.Na drugi raz jak masz wypisywać takie rzeczy to się zastanów.
Avatar
woland / 7 kwietnia 2008 o 10:48
I znowu jakaś sierota z łęcznej, jak zwykle patafian i matoł rości pretensje do całego świata. Nie dość że jeździć po ulicach nie umiecie, to jeszcze w żadny razie nie wykazujecie respektu do stanowionego i obowiązującego prawa w III RP. A do tego wszystkiego, jakieś ćwoki z łęcznej piszą, że Świdnik to taka sama dziura ja łęczna, Świdnik to miasto, soc-realistyczne co prawda, ale miasto. A łęczna to zwykły azyl dla prostaków i parweniuszy intelektualnych. Choć chyba raczej abnegatów. Ludzie -mieszkańcy łęcznej, ponawiam apel, zostawcie swoje zdezelowane golfy, jeździjcie po swoich tylko podwórkach wiejskich, i nie konfrontujcie się z prawem i tak go nie ROZUMIECIE, nie dla was ono jest uchwalane. Was tylko obejmuje i tylko w tym zakresie was dotyczy. Reszta to mrzonka. Poczytajcie lepiej Fakt albo Super Express, tam właśnie zamieszczane są informacje przez was pożądane i w miarę dla was przejrzyste. Choć pewnie też nie do końca. Pozdrawiam serdecznie -Świdniczanin.
I znowu jakaś sierota z łęcznej, jak zwykle patafian i matoł rości pretensje do całego świata. Nie dość że jeździć po ulicach nie umiecie, to jeszcze w żadny razie nie wykazujecie respektu do stanowionego i obowiązującego prawa w III RP. A do tego wszystkiego, jakieś ćwoki z łęcznej piszą, że Świdnik to taka sama dziura ja łęczna, Świdnik to miasto, soc-realistyczne co prawda, ale miasto. A łęczna to zwykły azyl dla prostaków i parweniuszy intelektualnych. Choć chyba raczej abnegatów. Ludzie -mieszkańcy łęcznej, ponawiam apel, zostawcie sw... rozwiń
Avatar
tezłęczynianin / 7 kwietnia 2008 o 08:11
ot łęcznianin ty chyba nie rozumiesz o co chodzi, sam węszysz aferkę.
TU chodzi o to kto kogo zaczepił. Poszkodowany-poszukiwany przez prokuratora czy policjant. W dzisiejszych głupich czasach łatwo jest oskarżyć policjanta. i zauważ,że robi to coraz więcej zatrzymancy a nawet przestępców. W ten sposób oddala sie jakby winę od podejrzanego,a swiatła fleszy kieruje na policjanta.Policjant powinien byc chroniony i powinien bronić się nawet bronią jesli zajdzie potrzeba. nIedopuszczalne jest aby przy interwencji pobito policjantów jak np. kibice pobili ok 30 . A gdzie mają ostrą amunicję? Jestem zwolennikiem strzelania do bandziorów z ostrej.
ot łęcznianin ty chyba nie rozumiesz o co chodzi, sam węszysz aferkę.
TU chodzi o to kto kogo zaczepił. Poszkodowany-poszukiwany przez prokuratora czy policjant. W dzisiejszych głupich czasach łatwo jest oskarżyć policjanta. i zauważ,że robi to coraz więcej zatrzymancy a nawet przestępców. W ten sposób oddala sie jakby winę od podejrzanego,a swiatła fleszy kieruje na policjanta.Policjant powinien byc chroniony i powinien bronić się nawet bronią jesli zajdzie potrzeba. nIedopuszczalne jest aby przy interwencji pobito policjantów jak n... rozwiń
Avatar
łęcznianin / 7 kwietnia 2008 o 07:41
No no aferka się rozwija ciekawe co na to społeczeństwo łęcznej - przecież nic tak ludzi nie cieszy jak ludzka krzywda, nie ważne czy niewinny człowiek został został pobity, czy rozpada się małżeństwo - Wszystko jedno !!! SENSACJA to jest ważne.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 7 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 36 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 17 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 330 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!