Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

27 stycznia 2008 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Dworzec jest, teraz potrzebne jest rondo

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 52 A A

Przy ul. Jana Pawła II 105 w Łęcznej rewolucja. Zyskają na niej pasażerowie i kierowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale nowy dworzec jest interesującą inwestycją z innego powodu - to pierwsza w Łęcznej inwestycja zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.


Pierwsi pasażerowie pojawią się tu w najbliższą sobotę, 2 lutego. Co ciekawe, na budowę dworca, który kosztował astronomiczną sumę 5 milionów złotych, nie została wydana ani złotówka z miejskiej kasy. W zamian za 10 lat dzierżawy gruntu firma Wamex pokryła wszystkie koszty inwestycji.

- Wybudowaliśmy nowy dworzec, z ośmioma stanowiskami dla autobusów, wybrukowanym placem manewrowym o powierzchni pół hektara. W budynku dworca działają cztery sklepy, bar. Dla podróżnych jest toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - opowiada o inwestycji Wojciech Adamski, prezes spółki Wamex.

Utrzymaniem plac manewrowego zajmie się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej. Przy dworcu powstanie również duży parking dla samochodów osobowych.

Wraz z otwarciem dworca, Łęczna wzbogaci się o nowe placówki handlowe. - Obiekty handlowo-usługowe mają łączną powierzchnie ponad 1000 metrów kwadratowych. W nowych punktach znajdzie pracę 40 osób - dodaje Wojciech Adamski. Inwestor liczy, że pasażerowie będą robić zakupy w centrum handlowym Wamex. Tutaj właśnie Adamski widzi biznes, który w dłuższej perspektywie zwróci pieniądze zainwestowane w nowy dworzec.

Teodor Kosiarski nie ukrywa zadowolenia z nowej inwestycji. - Nie wydaliśmy ani złotówki, a miasto wzbogaciło się o nowy dworzec. To jest przykład dobrego działania partnerstwa publiczno-prywatnego - mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Teraz zadbamy o budowę ronda w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Targowej. Takie rozwiązane znacząco ułatwi dojazd z i do nowego dworca - dodaje burmistrz, który już zaczął lobbować na rzecz tej inwestycji. - Chodzi o kwotę 10-12 milionów złotych, których Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, zarządca drogi, nie ma w budżecie. Sprawą już zainteresowałem wpływowych posłów z Lubelszczyzny, aby w Warszawie poparli naszą inicjatywę budowy ronda - dodaje burmistrz.

- Stary dworzec będzie wyburzony. Na jego miejscu powstanie przedłużenie ulicy Stafanii Pawlak - dodaje burmistrz Kosiarski.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2009 o 12:43
Człowieku Łęczna to nie miasto przelotowe żeby nie wiadomo jakie autobusy przez nią przejeżdżały, busy do Lublina masz co parę minut, a tak to praktycznie na nic więcej ludzie nie czekają, Milejów jest o określonych godzinach, tak samo Cyców, więc po cholerę coś takiego budować? Bo paru osobom w d**y zimno? Jeszcze nikt jakoś nie umarł od tego.
Avatar
mocny66 / 3 stycznia 2009 o 19:57
Smieszy mnie fakt ze tak kazdy słodzi burmistrzowi! To nie jest zaden dworzec! to przystanek i tyle! prawdziwy dworzec ma poczekalnie z prawdziwego zdarzenia ,,tam szcególnie w zimie ludzie chronia sie przed mrozem. Jakis tam ORKUS jest tylko podrzednym barkiem do którego mozna wejsc ale trzeba cos zamówic.Co tu gdybac -jaki dworzec taki burmistrz-tam brak i tu brak ..a czego ? niech kazdy sobie dopisze!
Avatar
Gość / 12 lipca 2008 o 06:30
wiekowy mieszaniec napisał:
Strasznie podli ludzie mieszkają w naszym mieście. PROSTACTWO PEŁNĄ GĘBĄ. Łęczna ma taki dworzec na jaki ją stać. Dostaliśmy coś za darmo, więc zastanówcie się czy wypada tak bezczelnie narzekać. Gdyby nie obecny burmistrz mielibyśmy nadal brud, smród i nic by się nie działo. Wstyd moi współmieszkańcy...

Ale nie chodzi o to ze dworzec musi kosztować niewiadomo ile! To jest tandeta a nie dworzec, zresztą budynek obok też szpeci miasto. Chodzi o zwykłe poczucie estetyki! I ustalmy jedno: to nie jest dworzec, tylko pasaż handlowy z towarzyszącą funkcją dworca.

Ale nie chodzi o to ze dworzec musi kosztować niewiadomo ile! To jest tandeta a nie dworzec, zresztą budynek obok też szpeci miasto. Chodzi o zwykłe poczucie estetyki! I ustalmy jedno: to nie jest dworzec, tylko pasaż handlowy z towarzyszącą funkcją dworca. rozwiń
Avatar
wiekowy mieszaniec / 11 lipca 2008 o 21:49
Strasznie podli ludzie mieszkają w naszym mieście. PROSTACTWO PEŁNĄ GĘBĄ. Łęczna ma taki dworzec na jaki ją stać. Dostaliśmy coś za darmo, więc zastanówcie się czy wypada tak bezczelnie narzekać. Gdyby nie obecny burmistrz mielibyśmy nadal brud, smród i nic by się nie działo. Wstyd moi współmieszkańcy...
Avatar
qba / 14 maja 2008 o 19:10
Popieram!!! Szkoda że miasto nie ma gospodarza tylko urzędnika bez wizji ale za to z pensją
Avatar
nemo / 12 maja 2008 o 13:06
kasia napisał:
Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką nawiązywać do sąsiadującego z nim baraku Wamexu?

Ludzie, to nie malkontenctwo sie we mnie odzywa, tylko zwykle poczucie estetyki! Jeszcze kilka takich "rodzynków" i staniemy sie dużym ośrodkiem turystycznym- ludzie będą przyjeżdżać żeby zobaczyyć jak NIE NALEŻY budować.


I do tego ta "FONTANNA"! Boże widzisz i nie grzmisz:)

Popieram!!...Nic ująć nic dodać! Sama prawda.
rozwiń
Avatar
kasia / 10 maja 2008 o 15:58
mieszkaniec Łęcznej napisał:
Twój post to jest dopiero DURNOTA. To jest jakieś kteyńskie podejście do sprawy. Kto ty jesteś ,żeby oceniać inicjatywę prywtną.
MOze wolisz ten chlew który teraz nazywa się dworcem a moze to zabudowanie obok a moze jeszcze wiecej, moze wolisz wnętrze chlwewika koło starego przystanku ?

Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką nawiązywać do sąsiadującego z nim baraku Wamexu?

Ludzie, to nie malkontenctwo sie we mnie odzywa, tylko zwykle poczucie estetyki! Jeszcze kilka takich "rodzynków" i staniemy sie dużym ośrodkiem turystycznym- ludzie będą przyjeżdżać żeby zobaczyyć jak NIE NALEŻY budować.


I do tego ta "FONTANNA"! Boże widzisz i nie grzmisz:)

Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką n... rozwiń
Avatar
Bibus / 6 maja 2008 o 18:15
Gość napisał:
wstyd ze Łęczna ma takich jak ty mieszkańców.... a co do wyborów to możesz .... mozesz swój głos wsadzić sobie w d***e


A ty kto jestes? Wstyd, ze demokracja doczekala sie takiego prostactwa jakie ty prezentujesz. Leb sobie wsadz....
Avatar
~radzący~ / 6 maja 2008 o 06:14
deb***u wart jesteś tyle co twój z**** burmistrz zero koński łep
Avatar
aqq / 6 maja 2008 o 06:11
radzący napisał:
ortografi się naucz pisiorku

synu szmaty i knura fakuj sie do sld
Avatar
Gość / 4 stycznia 2009 o 12:43
Człowieku Łęczna to nie miasto przelotowe żeby nie wiadomo jakie autobusy przez nią przejeżdżały, busy do Lublina masz co parę minut, a tak to praktycznie na nic więcej ludzie nie czekają, Milejów jest o określonych godzinach, tak samo Cyców, więc po cholerę coś takiego budować? Bo paru osobom w d**y zimno? Jeszcze nikt jakoś nie umarł od tego.
Avatar
mocny66 / 3 stycznia 2009 o 19:57
Smieszy mnie fakt ze tak kazdy słodzi burmistrzowi! To nie jest zaden dworzec! to przystanek i tyle! prawdziwy dworzec ma poczekalnie z prawdziwego zdarzenia ,,tam szcególnie w zimie ludzie chronia sie przed mrozem. Jakis tam ORKUS jest tylko podrzednym barkiem do którego mozna wejsc ale trzeba cos zamówic.Co tu gdybac -jaki dworzec taki burmistrz-tam brak i tu brak ..a czego ? niech kazdy sobie dopisze!
Avatar
Gość / 12 lipca 2008 o 06:30
wiekowy mieszaniec napisał:
Strasznie podli ludzie mieszkają w naszym mieście. PROSTACTWO PEŁNĄ GĘBĄ. Łęczna ma taki dworzec na jaki ją stać. Dostaliśmy coś za darmo, więc zastanówcie się czy wypada tak bezczelnie narzekać. Gdyby nie obecny burmistrz mielibyśmy nadal brud, smród i nic by się nie działo. Wstyd moi współmieszkańcy...

Ale nie chodzi o to ze dworzec musi kosztować niewiadomo ile! To jest tandeta a nie dworzec, zresztą budynek obok też szpeci miasto. Chodzi o zwykłe poczucie estetyki! I ustalmy jedno: to nie jest dworzec, tylko pasaż handlowy z towarzyszącą funkcją dworca.

Ale nie chodzi o to ze dworzec musi kosztować niewiadomo ile! To jest tandeta a nie dworzec, zresztą budynek obok też szpeci miasto. Chodzi o zwykłe poczucie estetyki! I ustalmy jedno: to nie jest dworzec, tylko pasaż handlowy z towarzyszącą funkcją dworca. rozwiń
Avatar
wiekowy mieszaniec / 11 lipca 2008 o 21:49
Strasznie podli ludzie mieszkają w naszym mieście. PROSTACTWO PEŁNĄ GĘBĄ. Łęczna ma taki dworzec na jaki ją stać. Dostaliśmy coś za darmo, więc zastanówcie się czy wypada tak bezczelnie narzekać. Gdyby nie obecny burmistrz mielibyśmy nadal brud, smród i nic by się nie działo. Wstyd moi współmieszkańcy...
Avatar
qba / 14 maja 2008 o 19:10
Popieram!!! Szkoda że miasto nie ma gospodarza tylko urzędnika bez wizji ale za to z pensją
Avatar
nemo / 12 maja 2008 o 13:06
kasia napisał:
Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką nawiązywać do sąsiadującego z nim baraku Wamexu?

Ludzie, to nie malkontenctwo sie we mnie odzywa, tylko zwykle poczucie estetyki! Jeszcze kilka takich "rodzynków" i staniemy sie dużym ośrodkiem turystycznym- ludzie będą przyjeżdżać żeby zobaczyyć jak NIE NALEŻY budować.


I do tego ta "FONTANNA"! Boże widzisz i nie grzmisz:)

Popieram!!...Nic ująć nic dodać! Sama prawda.
rozwiń
Avatar
kasia / 10 maja 2008 o 15:58
mieszkaniec Łęcznej napisał:
Twój post to jest dopiero DURNOTA. To jest jakieś kteyńskie podejście do sprawy. Kto ty jesteś ,żeby oceniać inicjatywę prywtną.
MOze wolisz ten chlew który teraz nazywa się dworcem a moze to zabudowanie obok a moze jeszcze wiecej, moze wolisz wnętrze chlwewika koło starego przystanku ?

Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką nawiązywać do sąsiadującego z nim baraku Wamexu?

Ludzie, to nie malkontenctwo sie we mnie odzywa, tylko zwykle poczucie estetyki! Jeszcze kilka takich "rodzynków" i staniemy sie dużym ośrodkiem turystycznym- ludzie będą przyjeżdżać żeby zobaczyyć jak NIE NALEŻY budować.


I do tego ta "FONTANNA"! Boże widzisz i nie grzmisz:)

Jestem jednym z mieszkancow Łęcznej, ktorzy musza codziennie oglądać ten bubel. I prawde mówiąc, to wolałabym codziennie przechodzić obok pustego placu niż koło samego "dworca". Bez ograniczeń to możesz dekorować swoj dom, a nie zagospodarowywać miejsca publiczne. Wierz mi, lepszą koncepcje potrafiłby przygotować student pierwszego roku architektury. Nie wiem czy projektant tego cuda wie nawet co to jest "koncepcja projektu" w znaczeniu architektonicznym...Ale być może budynek ten miał stylistyką n... rozwiń
Avatar
Bibus / 6 maja 2008 o 18:15
Gość napisał:
wstyd ze Łęczna ma takich jak ty mieszkańców.... a co do wyborów to możesz .... mozesz swój głos wsadzić sobie w d***e


A ty kto jestes? Wstyd, ze demokracja doczekala sie takiego prostactwa jakie ty prezentujesz. Leb sobie wsadz....
Avatar
~radzący~ / 6 maja 2008 o 06:14
deb***u wart jesteś tyle co twój z**** burmistrz zero koński łep
Avatar
aqq / 6 maja 2008 o 06:11
radzący napisał:
ortografi się naucz pisiorku

synu szmaty i knura fakuj sie do sld
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 13

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra