Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

27 grudnia 2016 r.
17:46

Dziadek gwałcił i molestował wnuczkę? Mężczyzna odpowie przed sądem

141 22 A A

Emeryt z Łęcznej jest podejrzewany o pedofilię. Mężczyzna odpowie za gwałty i molestowanie seksualne swojej wnuczki. Koszmar dziecka trwał przez kilka lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Mężczyzna został oskarżony o pięciokrotne dopuszczenie się wobec małoletniej obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych – wyjaśnia Paweł Banach, szef Prokuratury Rejonowej w Lublinie. – Do czynów tych dochodziło w latach 1998-2003.

Włodzimierz Ł., obecnie emeryt, został zatrzymany w sierpniu tego roku. To skutek zeznań, jakie złożyła jego wnuczka, aktualnie dorosła kobieta. Powiedziała śledczym, że jako niespełna 15-letnie dziecko była regularnie wykorzystywana przez swojego dziadka. Kobieta dopiero teraz zdobyła się na spotkanie z prokuratorem. Niewiele brakowało, a Włodzimierz Ł. uniknąłby zarzutów, z uwagi na przedawnienie sprawy.

Śledczy ustalili, że 67-letni dziś mężczyzna w przeszłości napastował nie tylko swoją wnuczkę. Miał również molestować jej koleżankę oraz własną córkę. Obie kobiety złożyły zeznania w tej sprawie i potwierdziły te informacje. W tym przypadku jednak Włodzimierz Ł. nie doczeka się kary. Właśnie z uwagi na przedawnienie.

Z akt sprawy wynika, że pedofilskie skłonności „dziadka” były rodzinną tajemnicą. Nie wiadomo jednak, dlaczego nikt wcześniej nie zareagował. Możliwe, że kobiety, które zdecydowały się na rozmowę z prokuratorem nie są jedynymi ofiarami Włodzimierza Ł. Mężczyzna często bowiem proponował krewnym i znajomym, że zaopiekuje się ich dziećmi na swojej działce rekreacyjnej. Ten wątek prokuratorskiego śledztwa nie zakończył się jednak zarzutami. Śledczy mogli oskarżyć 67-latka jedynie o molestowanie wnuczki.

Sprawą Włodzimierza Ł. zajmie się Sąd Rejonowy Lublin – Wschód. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy. Zamiast aresztu zastosowano wobec niego dozór policji. Oskarżony ma również zakaz zbliżania się do swojej wnuczki oraz dzieci w wieku poniżej 15 lat. Jeśli sąd uzna go za winnego, może trafić za kraty nawet na 12 lat.

Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 08:37
Tak czytam wasze komentarze i płakać się chce co piszecie. Było więcej dzieci kobiet w rodzinie do których się doboeral. Cała rodzina milczala nikt nic nie mówił aż wkoncu znalazła się najmłodsza osoba i powiedziała prawdę. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o sprawiedliwość. Ktoś kto tego nie przeżył nie może wiedzieć co jest w głowie takiej osoby. Sama to przeżyłam jako małe dziecko i potem aby tylko dotknąć. Mam całe życie zepsute. On nie jest święty tylko dlatego się milczalo żeby uniknąć takich komentarzy i wysmoewania się. Niestety odpowie tylko za wnuczke bo wszystkie gwałty i molestowanie są przedawnione z racji wieku. I jak nie znacie sytuacji nie komentujcie
Tak czytam wasze komentarze i płakać się chce co piszecie. Było więcej dzieci kobiet w rodzinie do których się doboeral. Cała rodzina milczala nikt nic nie mówił aż wkoncu znalazła się najmłodsza osoba i powiedziała prawdę. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o sprawiedliwość. Ktoś kto tego nie przeżył nie może wiedzieć co jest w głowie takiej osoby. Sama to przeżyłam jako małe dziecko i potem aby tylko dotknąć. Mam całe życie zepsute. On nie jest święty tylko dlatego się milczalo żeby uniknąć takich komentarzy i wysmoewania się. Niestety odpowi... rozwiń
Avatar
:) / 19 kwietnia 2017 o 23:10
Taka proźba, dziewczyna jest w kiepskim stanie. Nie komentujcie jak nie znacie sprawy.  Molestował wnuczkę córkę obie siostrzenice swojej żony i koleżankę wnuczki. Udało się tylko młodszej wnuczce.Roksanie.  Wnuczka tego człowieka prowadzi własną działalność i nie potrzebuje pieniędzy dziadka. Mało tego to jej ojciec pomagał budować mu domek w miejscowości Krzczeń.  Nie komentujcie jak nie wiecie 
Avatar
wnuczka / 4 stycznia 2017 o 18:08
Ja znam tą wnuczka dziadka nie. Ale wnuczka pazerna na kasę jak dziadek dawał kasę i sponsorowal wszystko to był dobry Ale jak dziadek już kasy nie daje to pedofil. Wnuczka powinna się mocno zastanowić skąd jej tatuś weźmie kasę gdy wszystko wyjdzie na jaw i wszyscy dowiedzą się ze ściemniasz bo kasa od dziadka i babci się włączyła.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 18:35
Ludzie! nie wiecie co to za wnuczka , dopóki dziadek dawał pieniądze to było dobrze , jak przestał dawać to go oskarżyła o molestowanie, nie tylko dziadka , ale i byłego dyrektora szkoły podst. do której chodziła! " pechowa wnuczka" ,że to jej się przytrafiło... Jej dziadek to w porządku facet , znam go z bardzo dobrej strony chce kasę niech idzie do pracy!!! ta wnuczka to cwany, przebiegły "lis" po 20 latach się wnuczka obudziła! może jej się to śniło !??
Avatar
masterfly / 30 grudnia 2016 o 18:26
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
mASZ RACJE!!!!
Napisałeś to 3 minuty później po poprzednim poście i ktoś ma ci uwierzyć że to nie ta sama osoba?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:06
mASZ RACJE!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:03
Jak nie znacie prawdy to po co się w ogóle odzywacie , a alfonsów to se w rodzinie znajdźcie i sami się kastrujcie i fujary se sami obcinajcie jak nawet prawdy nie znacie tu nie ma ani jednej kropli prawdy. TU CHODZI JEDYNIE O KASE i nie komentujcie jak prawdy nie znacie!!!!!!!!!!!! I dopiero się wnuczka obudziła??!! pfff
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 17:46
Chociaż dziadek sobie poużywał..
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 13:25
Teraz zmiana Wydymać dziadka
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 10:16
Dziadek wyruchał wszystkich.
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 08:37
Tak czytam wasze komentarze i płakać się chce co piszecie. Było więcej dzieci kobiet w rodzinie do których się doboeral. Cała rodzina milczala nikt nic nie mówił aż wkoncu znalazła się najmłodsza osoba i powiedziała prawdę. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o sprawiedliwość. Ktoś kto tego nie przeżył nie może wiedzieć co jest w głowie takiej osoby. Sama to przeżyłam jako małe dziecko i potem aby tylko dotknąć. Mam całe życie zepsute. On nie jest święty tylko dlatego się milczalo żeby uniknąć takich komentarzy i wysmoewania się. Niestety odpowie tylko za wnuczke bo wszystkie gwałty i molestowanie są przedawnione z racji wieku. I jak nie znacie sytuacji nie komentujcie
Tak czytam wasze komentarze i płakać się chce co piszecie. Było więcej dzieci kobiet w rodzinie do których się doboeral. Cała rodzina milczala nikt nic nie mówił aż wkoncu znalazła się najmłodsza osoba i powiedziała prawdę. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o sprawiedliwość. Ktoś kto tego nie przeżył nie może wiedzieć co jest w głowie takiej osoby. Sama to przeżyłam jako małe dziecko i potem aby tylko dotknąć. Mam całe życie zepsute. On nie jest święty tylko dlatego się milczalo żeby uniknąć takich komentarzy i wysmoewania się. Niestety odpowi... rozwiń
Avatar
:) / 19 kwietnia 2017 o 23:10
Taka proźba, dziewczyna jest w kiepskim stanie. Nie komentujcie jak nie znacie sprawy.  Molestował wnuczkę córkę obie siostrzenice swojej żony i koleżankę wnuczki. Udało się tylko młodszej wnuczce.Roksanie.  Wnuczka tego człowieka prowadzi własną działalność i nie potrzebuje pieniędzy dziadka. Mało tego to jej ojciec pomagał budować mu domek w miejscowości Krzczeń.  Nie komentujcie jak nie wiecie 
Avatar
wnuczka / 4 stycznia 2017 o 18:08
Ja znam tą wnuczka dziadka nie. Ale wnuczka pazerna na kasę jak dziadek dawał kasę i sponsorowal wszystko to był dobry Ale jak dziadek już kasy nie daje to pedofil. Wnuczka powinna się mocno zastanowić skąd jej tatuś weźmie kasę gdy wszystko wyjdzie na jaw i wszyscy dowiedzą się ze ściemniasz bo kasa od dziadka i babci się włączyła.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 18:35
Ludzie! nie wiecie co to za wnuczka , dopóki dziadek dawał pieniądze to było dobrze , jak przestał dawać to go oskarżyła o molestowanie, nie tylko dziadka , ale i byłego dyrektora szkoły podst. do której chodziła! " pechowa wnuczka" ,że to jej się przytrafiło... Jej dziadek to w porządku facet , znam go z bardzo dobrej strony chce kasę niech idzie do pracy!!! ta wnuczka to cwany, przebiegły "lis" po 20 latach się wnuczka obudziła! może jej się to śniło !??
Avatar
masterfly / 30 grudnia 2016 o 18:26
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
mASZ RACJE!!!!
Napisałeś to 3 minuty później po poprzednim poście i ktoś ma ci uwierzyć że to nie ta sama osoba?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:06
mASZ RACJE!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:03
Jak nie znacie prawdy to po co się w ogóle odzywacie , a alfonsów to se w rodzinie znajdźcie i sami się kastrujcie i fujary se sami obcinajcie jak nawet prawdy nie znacie tu nie ma ani jednej kropli prawdy. TU CHODZI JEDYNIE O KASE i nie komentujcie jak prawdy nie znacie!!!!!!!!!!!! I dopiero się wnuczka obudziła??!! pfff
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 12:43
-1
Można go byłoby przenieść na inna parafię i po sprawie
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 17:46
Chociaż dziadek sobie poużywał..
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 13:25
Teraz zmiana Wydymać dziadka
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 3

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 9 4

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 21 17

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 5

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”