Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

21 czerwca 2010 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Kierowca pijak wpadł pięć razy, trafił do aresztu na dwa miesiące

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

A ch… mi możecie zrobić – rzucił do policjantów 52-letni Marek K. złapany na jeździe po alkoholu. A jednak mu zrobili. Po nocy spędzonej w komendzie w Łęcznej, mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące. To pierwszy taki przypadek w naszym województwie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie przypominam sobie, aby sąd wobec pijanego kierowcy, który nie był sprawcą wypadku czy kolizji, zastosował areszt tymczasowy – przyznaje Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

52-latek jest dobrze znany policji w Łęcznej. W miniony piątek, w Dratowie, policjanci po raz piąty w tym roku zatrzymali go na jeździe po pijanemu i bez uprawnień. Badanie wykazało ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszy raz Marek K., mieszkaniec gminy Spiczyn, wpadł 27 lutego w Zezulinie. Miał wówczas 1,2 promila alkoholu. W kwietniu wpadł w Kijanach – 1,4 promila. Następnie dwukrotnie został zatrzymany w maju – raz miał 1,2, następnym 0,5 promila.

– Miarka się przebrała w miniony piątek – mówi Magdalena Myśliwiec, rzecznik prasowy policji w Łęcznej.
Marek K. podczas kontroli drogowej czuł się bezkarny. Całą sytuację skwitował krótko, mówiąc do policjantów: "A ch… mi możecie zrobić”. Tym razem był w błędzie.

Następnego dnia, w sobotę, policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Sąd tym razem nie patyczkował się z delikwentem – na wniosek prokuratora zastosował wobec Marka K. areszt tymczasowy na dwa miesiące.

– Brawo dla sądu – nie kryje zadowolenia Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego. – Jeżeli taki człowiek ma problem z alkoholem, to musi w samotności przemyśleć swoje zachowanie. Szkoda tylko że to na koszt podatnika. Taka patologia wymaga stanowczej reakcji.

– Teraz prawdopodobnie wszystkie przewinienia Marka K. zostaną przez sąd rozpatrzone łącznie – przewiduje Magdalena Myśliwiec. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara więzienia do lat 2.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
twbkz / 26 czerwca 2010 o 20:48
ky v napisał:
czy to nie jest rowerzysta ?????????????????? redaktorek jakby o tym zapomniał.....

Zaden rowerzysta. Jezdzil autem. Liczba delikatnie mowiac "ludzi ktorzy" maja pretensje do Marka K. bylego koscielnego i grabarza jest ogromna. o jego organizacji pogrzebow slyszaly wszystkie firmy pogrzebowe w lublinie.
Avatar
XxX / 23 czerwca 2010 o 12:52
Jaki przedsiebiorca człowieku ? To byl najwiekszy zlodziej, oszust w gminie !! jezdzil po pijaku samochodem czujac sie bezkarny. A w ogole to cos mial z glowa nie tak. Tyle ludzi co oszukal i wyłudził kasy to baja !!
Avatar
ky v / 22 czerwca 2010 o 14:56
czy to nie jest rowerzysta ?????????????????? redaktorek jakby o tym zapomniał.....
Avatar
Lubelak / 22 czerwca 2010 o 11:06
Wydawałoby się że stan po spożyciu alkoholu u tego gościa to normalność, być może trzeźwiejszy byłby bardziej niebezpieczny na drodze... różne anomalie się zdarzają.... to tak ironicznie było.
Avatar
? / 22 czerwca 2010 o 10:18
Gość napisał:
taka patologia wymaga stanowczej reakcji-teraz dotarło-jak Ziobro to mówił to był oszołomem!

Tylko mówił i nic nie robił jako minister...
Avatar
folkatka / 22 czerwca 2010 o 10:07
Pospolity bandzior, potencjalny morderca. Dwa miesiące to stanowczo za mało. Wszystkim jego obroncom stanowczo NIE ŻYCZĘ aby spotkali sie kidys z pijanym kierowca na drodze...
Avatar
balckie / 22 czerwca 2010 o 09:54
No tak jazda po pijaku nie szkodliwa :D:D:D:D
To jest zwykły morderca. Siadając za kółko po pijaku jest się potencjalnym mordercą. Zabranie prawa jazdy nic tu nie da bo po wyjściu na wolke i tak będzie dalej jeździł nawalony.
Nie ważne czy dobry przedsiębiorca czy żul z meliny pijany kierowca to pijany kierowca = morderca

Ciekawe czy byś pisał/a że to dobry człowiek gdyby kogoś z Twoich bliskich rozjechał na drodze. Mam nadzieję, że ten przestępca nie wyjdzie szybko z kryminału... oby bo ja i moja rodzina chcemy jeszcze trochę pożyć !
No tak jazda po pijaku nie szkodliwa :D:D:D:D
To jest zwykły morderca. Siadając za kółko po pijaku jest się potencjalnym mordercą. Zabranie prawa jazdy nic tu nie da bo po wyjściu na wolke i tak będzie dalej jeździł nawalony.
Nie ważne czy dobry przedsiębiorca czy żul z meliny pijany kierowca to pijany kierowca = morderca

Ciekawe czy byś pisał/a że to dobry człowiek gdyby kogoś z Twoich bliskich rozjechał na drodze. Mam nadzieję, że ten przestępca nie wyjdzie szybko z kryminału... oby bo ja i moja rodzina chcemy jes... rozwiń
Avatar
toja / 22 czerwca 2010 o 09:49
KNUR napisał:
To skandal, żeby za takie nieszkodliwe czyny iść do więzienia, niektórzy kradną miliony i nie siedzą a tu za jazdę po pijaku do więzienia. Ale tak to juz jest - ten co ma pieniądze może się wykupić a biedny idzie do więzienia


Nieszkodliwy??????
A jak kogoś zabije jadąc po pijaku to będzie krzyk, że wszyscy wiedzieli, a nikt nic nie robił !!!! Wciąż jest społeczne przywolenie na jazdę na podwójnym gazie. Syna moich znajomych zabił pijany kierowca- chłopak na przystanku czekał na autobus do szkoły, samochód kierowany przez pijaka praktycznie wgniótł go w przystanek. Cierpienie tego dziecka (9 lat, zmarł po 2 godzinach), cierpienie rodziców...... Nie życzę, aby ciebie to spotkało, ale może wtedy byś zrozumiał!!!


Nieszkodliwy??????
A jak kogoś zabije jadąc po pijaku to będzie krzyk, że wszyscy wiedzieli, a nikt nic nie robił !!!! Wciąż jest społeczne przywolenie na jazdę na podwójnym gazie. Syna moich znajomych zabił pijany kierowca- chłopak na przystanku czekał na autobus do szkoły, samochód kierowany przez pijaka praktycznie wgniótł go w przystanek. Cierpienie tego dziecka (9 lat, zmarł po 2 godzinach), cierpienie rodziców...... Nie życzę, aby ciebie to spotkało, ale może wtedy byś zrozumiał!... rozwiń
Avatar
kijanczyk / 22 czerwca 2010 o 09:47
jako jedyny człowiek rozsławia naszą gmine .jazda po pijaku to szczyt gory lodowej,jest znany jako największy przedsiębiorca w gminie ,twórca wielu racjonalitorskich rozwiązań w biznesie.MAREK.K JEST WIELKI
Avatar
www / 22 czerwca 2010 o 09:41
KNUR napisał:
To skandal, żeby za takie nieszkodliwe czyny iść do więzienia, niektórzy kradną miliony i nie siedzą a tu za jazdę po pijaku do więzienia. Ale tak to juz jest - ten co ma pieniądze może się wykupić a biedny idzie do więzienia

Faktycznie jesteś knurem, a z której wiochy?
Avatar
twbkz / 26 czerwca 2010 o 20:48
ky v napisał:
czy to nie jest rowerzysta ?????????????????? redaktorek jakby o tym zapomniał.....

Zaden rowerzysta. Jezdzil autem. Liczba delikatnie mowiac "ludzi ktorzy" maja pretensje do Marka K. bylego koscielnego i grabarza jest ogromna. o jego organizacji pogrzebow slyszaly wszystkie firmy pogrzebowe w lublinie.
Avatar
XxX / 23 czerwca 2010 o 12:52
Jaki przedsiebiorca człowieku ? To byl najwiekszy zlodziej, oszust w gminie !! jezdzil po pijaku samochodem czujac sie bezkarny. A w ogole to cos mial z glowa nie tak. Tyle ludzi co oszukal i wyłudził kasy to baja !!
Avatar
ky v / 22 czerwca 2010 o 14:56
czy to nie jest rowerzysta ?????????????????? redaktorek jakby o tym zapomniał.....
Avatar
Lubelak / 22 czerwca 2010 o 11:06
Wydawałoby się że stan po spożyciu alkoholu u tego gościa to normalność, być może trzeźwiejszy byłby bardziej niebezpieczny na drodze... różne anomalie się zdarzają.... to tak ironicznie było.
Avatar
? / 22 czerwca 2010 o 10:18
Gość napisał:
taka patologia wymaga stanowczej reakcji-teraz dotarło-jak Ziobro to mówił to był oszołomem!

Tylko mówił i nic nie robił jako minister...
Avatar
folkatka / 22 czerwca 2010 o 10:07
Pospolity bandzior, potencjalny morderca. Dwa miesiące to stanowczo za mało. Wszystkim jego obroncom stanowczo NIE ŻYCZĘ aby spotkali sie kidys z pijanym kierowca na drodze...
Avatar
balckie / 22 czerwca 2010 o 09:54
No tak jazda po pijaku nie szkodliwa :D:D:D:D
To jest zwykły morderca. Siadając za kółko po pijaku jest się potencjalnym mordercą. Zabranie prawa jazdy nic tu nie da bo po wyjściu na wolke i tak będzie dalej jeździł nawalony.
Nie ważne czy dobry przedsiębiorca czy żul z meliny pijany kierowca to pijany kierowca = morderca

Ciekawe czy byś pisał/a że to dobry człowiek gdyby kogoś z Twoich bliskich rozjechał na drodze. Mam nadzieję, że ten przestępca nie wyjdzie szybko z kryminału... oby bo ja i moja rodzina chcemy jeszcze trochę pożyć !
No tak jazda po pijaku nie szkodliwa :D:D:D:D
To jest zwykły morderca. Siadając za kółko po pijaku jest się potencjalnym mordercą. Zabranie prawa jazdy nic tu nie da bo po wyjściu na wolke i tak będzie dalej jeździł nawalony.
Nie ważne czy dobry przedsiębiorca czy żul z meliny pijany kierowca to pijany kierowca = morderca

Ciekawe czy byś pisał/a że to dobry człowiek gdyby kogoś z Twoich bliskich rozjechał na drodze. Mam nadzieję, że ten przestępca nie wyjdzie szybko z kryminału... oby bo ja i moja rodzina chcemy jes... rozwiń
Avatar
toja / 22 czerwca 2010 o 09:49
KNUR napisał:
To skandal, żeby za takie nieszkodliwe czyny iść do więzienia, niektórzy kradną miliony i nie siedzą a tu za jazdę po pijaku do więzienia. Ale tak to juz jest - ten co ma pieniądze może się wykupić a biedny idzie do więzienia


Nieszkodliwy??????
A jak kogoś zabije jadąc po pijaku to będzie krzyk, że wszyscy wiedzieli, a nikt nic nie robił !!!! Wciąż jest społeczne przywolenie na jazdę na podwójnym gazie. Syna moich znajomych zabił pijany kierowca- chłopak na przystanku czekał na autobus do szkoły, samochód kierowany przez pijaka praktycznie wgniótł go w przystanek. Cierpienie tego dziecka (9 lat, zmarł po 2 godzinach), cierpienie rodziców...... Nie życzę, aby ciebie to spotkało, ale może wtedy byś zrozumiał!!!


Nieszkodliwy??????
A jak kogoś zabije jadąc po pijaku to będzie krzyk, że wszyscy wiedzieli, a nikt nic nie robił !!!! Wciąż jest społeczne przywolenie na jazdę na podwójnym gazie. Syna moich znajomych zabił pijany kierowca- chłopak na przystanku czekał na autobus do szkoły, samochód kierowany przez pijaka praktycznie wgniótł go w przystanek. Cierpienie tego dziecka (9 lat, zmarł po 2 godzinach), cierpienie rodziców...... Nie życzę, aby ciebie to spotkało, ale może wtedy byś zrozumiał!... rozwiń
Avatar
kijanczyk / 22 czerwca 2010 o 09:47
jako jedyny człowiek rozsławia naszą gmine .jazda po pijaku to szczyt gory lodowej,jest znany jako największy przedsiębiorca w gminie ,twórca wielu racjonalitorskich rozwiązań w biznesie.MAREK.K JEST WIELKI
Avatar
www / 22 czerwca 2010 o 09:41
KNUR napisał:
To skandal, żeby za takie nieszkodliwe czyny iść do więzienia, niektórzy kradną miliony i nie siedzą a tu za jazdę po pijaku do więzienia. Ale tak to juz jest - ten co ma pieniądze może się wykupić a biedny idzie do więzienia

Faktycznie jesteś knurem, a z której wiochy?
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 11 7

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 23 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra