Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

30 kwietnia 2015 r.
16:56

Kryzys w Bogdance. Będą zwolnienia górników

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 9 A A
Kopalnia w Bogdance (Fot. Maciej Kaczanowski)
Kopalnia w Bogdance (Fot. Maciej Kaczanowski)

Niższe niż zwykle wydobycie węgla zmusza zarząd Bogdanki do radykalnych kroków. Do końca roku zatrudnienie zmniejszy się o 350 osób. Redukcja dotyczy przede wszystkim pracowników zatrudnionych w ramach umów czasowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek w Warszawie spółka ogłosiła wyniki za I kwartał. Niestety są one gorsze o ponad 11 proc. w stosunku do II kwartału 2014. – Miniony kwartał pozostawał pod wpływem trudnej sytuacji na rynku węgla, która spowodowała konieczność dostosowania naszej produkcji do możliwości sprzedaży na rynku. Oprócz wysokich zapasów węgla na zwałach, 7,5 mln ton na koniec 2014 roku, 8,5 mln ton na koniec lutego 2015, do przesunięć w harmonogramach dostaw przyczyniła się lekka zima – mówi Zbigniew Stopa, prezes zarządu LW Bogdanka.

W I kwartale poziom produkcji węgla sięgnął w Bogdance 1,99 mln ton, co czyli był niższy o 11,1 proc. od osiągniętego w I kwartale 2014 roku – 2,24 mln ton).

W związku z tym spółka wprowadza plan oszczędnościowym, min. zmierzającą do zmniejszenia zatrudnienia i dostosowania go do planowanego poziomu wydobycia. – W 2015 r. przewidziany jest spadek zatrudnienia o 145 osób rok do roku i ponad 350 na koniec roku. Ograniczenie zatrudnienia odbywa się poprzez planowane odejścia na emeryturę pracowników, który nabyli takie prawa oraz nieprzedłużanie umów zawartych z pracownikami zatrudnionymi na czas określony. W ramach programu oszczędnościowego na 2015 r. przewidziane jest również ograniczenie usług obcych w tym outsourcingu oraz dostosowanie robót przygotowawczych do planowanego poziomu wydobycia – dodaje szef kopalni. Zarząd kopalni zapowiada redukcję średniego poziomu wynagrodzenia o ok. 2-proc. wobec 2014 r.

Zmniejszą się także wydatki na inwestycje w 2015 r o 77,6 mln zł do poziomu 503,1 mln zł. Kopalnia na inwestycje wydała w I kwartale 82,5 mln zł.

– Spodziewamy się, że produkcja w drugim półroczu będzie się odbywać z wykorzystaniem pełnych mocy produkcyjnych, co oznacza, że może być zbliżona do osiągniętej w IV kwartale minionego roku. Od stycznia 2013 roku ceny miałów energetycznych dla energetyki zawodowej (elektrociepłowni, elektrowni – przyp. red.) spadły o ponad 20 proc. – powiedział Zbigniew Stopa.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vi44 / 1 czerwca 2015 o 18:31

Spoko. Stare przysłowie mówi: "Jak zwalniają, to za chwilę będą zatrudniać"

Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 12:46
Tam porządnych ludzi się gnoi
Avatar
bogdan / 3 maja 2015 o 22:18

O jakiej fachowości piszesz? Często młodzi po krótkim okresie prezentują umiejętności wyższe niz niektórzy po 20 latach pracy. Zwłaszcza wśród elektryków i mechaników. Bezwględnie powinni się wylać stary dozór, kierowników i głównych. Ich dobór był na zasadzie BMW (bierny, mierny i wierny) a nie że był fachowcem. Takich dobrych fachowców to w moim oddziale gnojono - serio.

Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 20:12

A fachowość?

Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 17:14
Niestety cięcia w zatrudnieniu dotyczą przede wszystkim młodych pracowników, tj tych na umowach czasowych. Starzy, leniwi i dobrze urządzeni pracownicy LW ani myślą pójść na emeryturę (choć wynosi ona zwykle w genicach 4400 - 5300 zł). Ogólnie zakład schodzi na psy.
Avatar
Maciej Modzelewski / 3 maja 2015 o 13:14
Ilona Różalska ostrzega: wkrótce zagłada atomowa USA i Londynu!!!
https://www.youtube.com/watch?v=WjighsDPiIU
https://www.youtube.com/watch?v=YLbHPk7Teng
Avatar
Gość / 2 maja 2015 o 12:03
Co na to Solidarność i jej przewodniczący? Już nie ratuje kopalń? Czy ratuje ale tylko śląskie? Aaaaaa przypomniałem sobie - on szuka polskiej fabryki śmigłowców - powodzenia panie Duda!
Avatar
ocdp / 2 maja 2015 o 06:43

Rodacy a gdzie jest Autralijski inwestor !!!! gdzie jest kopalnia która tak się JARALIŚCIE !?

Poszukiwany kangur w okolicach Mazowsza znaleziony martwy.

Avatar
Gość / 2 maja 2015 o 01:09
Rodacy a gdzie jest Autralijski inwestor !!!! gdzie jest kopalnia która tak się JARALIŚCIE !?
Avatar
vi44 / 1 czerwca 2015 o 18:31

Spoko. Stare przysłowie mówi: "Jak zwalniają, to za chwilę będą zatrudniać"

Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 12:46
Tam porządnych ludzi się gnoi
Avatar
bogdan / 3 maja 2015 o 22:18

O jakiej fachowości piszesz? Często młodzi po krótkim okresie prezentują umiejętności wyższe niz niektórzy po 20 latach pracy. Zwłaszcza wśród elektryków i mechaników. Bezwględnie powinni się wylać stary dozór, kierowników i głównych. Ich dobór był na zasadzie BMW (bierny, mierny i wierny) a nie że był fachowcem. Takich dobrych fachowców to w moim oddziale gnojono - serio.

Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 20:12

A fachowość?

Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 17:14
Niestety cięcia w zatrudnieniu dotyczą przede wszystkim młodych pracowników, tj tych na umowach czasowych. Starzy, leniwi i dobrze urządzeni pracownicy LW ani myślą pójść na emeryturę (choć wynosi ona zwykle w genicach 4400 - 5300 zł). Ogólnie zakład schodzi na psy.
Avatar
Maciej Modzelewski / 3 maja 2015 o 13:14
Ilona Różalska ostrzega: wkrótce zagłada atomowa USA i Londynu!!!
https://www.youtube.com/watch?v=WjighsDPiIU
https://www.youtube.com/watch?v=YLbHPk7Teng
Avatar
Gość / 2 maja 2015 o 12:03
Co na to Solidarność i jej przewodniczący? Już nie ratuje kopalń? Czy ratuje ale tylko śląskie? Aaaaaa przypomniałem sobie - on szuka polskiej fabryki śmigłowców - powodzenia panie Duda!
Avatar
ocdp / 2 maja 2015 o 06:43

Rodacy a gdzie jest Autralijski inwestor !!!! gdzie jest kopalnia która tak się JARALIŚCIE !?

Poszukiwany kangur w okolicach Mazowsza znaleziony martwy.

Avatar
Gość / 2 maja 2015 o 01:09
Rodacy a gdzie jest Autralijski inwestor !!!! gdzie jest kopalnia która tak się JARALIŚCIE !?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 328 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 198 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!