Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 lipca 2016 r.
16:57

Krzysztof Cugowski: Górnik powinien grać w Lublinie. To jedyna słuszna decyzja

0 86 A A

Rozmowa z Krzysztofem Cugowskim, wieloletnim wokalistą Budki Suflera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Dobrych parę lat minęło od czasu, gdy śpiewał pan: „Górnik Łęczna, Górnik Łęczna, Lubelszczyzna jest ci wdzięczna”. Dziś także by pan zaśpiewał?

– Jak najbardziej. Przecież Lubelszczyzna wciąż jest dumna z Górnika. W naszym biednym regionie, który jest sportową pustynią, to – oprócz zespołów koszykarskich i piłkarek ręcznych – jedyny klub w najwyższej klasie rozgrywkowej. A piłka to piłka. Jest najpopularniejszym sportem w naszym kraju, wzbudza największe emocje.

• Tylko, że klimat wokół Górnika trochę się zmienił. Degradacja za korupcję, zmiana nazwy, teraz pomysł grania w Lublinie. Wokół klubu jest sporo problemów.

– Robienie sportu na wysokim poziomie w takim biednym regionie jak nasz, gdzie nie ma zbyt wielu sponsorów, to nie jest lekki kawałek chleba. Górnik ma problemy, ale kto ich nie ma? Jeśli odpuścimy ten temat, nie pomożemy klubowi w potrzebie, będziemy oglądali na pięknym nowym stadionie jak gra Motor Lublin z Ładą Biłgoraj. Mówmy otwarcie: sportu w naszym mieście nie ma. Piłka w trzeciej lidze, żużel przestał istnieć... Łęczna to może nie Lublin, ale to tylko 18 km. Za 50 lat będzie pewnie w granicach administracyjnych Lublina.

• Podoba się panu decyzja o rozgrywaniu spotkań Górnika w Lublinie?

– Powiem więcej: moim zdaniem to jedyna słuszna decyzja. Kibicuję tej inicjatywie i mam nadzieję, że dojdzie do skutku. Już dawno zresztą mówiłem, że Górnik powinien grać w Lublinie. Najlepszy klub na najlepszym stadionie. Czy to nie naturalne?

• Wygląda na to, że po ograniczeniu finansowania przez Bogdankę, to jedyny sposób, żeby Górnik pozostał na piłkarskiej mapie Polski.

– Pamiętam, że już w ubiegłym roku, gdy Enea przejęła Bogdankę, były przymiarki do tego, by kopalnia w ogóle wycofała się z finansowania klubu. To byłaby tragedia. Na szczęście tak się nie stało, ale skoro pieniędzy od sponsora jest teraz mniej, to trzeba ich szukać w innych źródłach. Współpraca z Lublinem wydaje się być naturalnym rozwiązaniem, które przyniesie korzyści obu stronom.

• Kibice, zarówno Górnika, jak i Motoru Lublin, są jednak innego zdania.

– Nie jestem tak zaangażowany kibicowsko, jak ci panowie i panie, ale jako osoba prywatna też mogę mieć swoją opinię. Górnik powinien grać w Lublinie.

• Jest pan zdania, że nawet bez tych najbardziej fanatycznych kibiców, trybuny Areny Lublin wypełnią się podczas meczów ekstraklasy?

– Myślę, że to jak najbardziej możliwe. W Lublinie jest głód piłki. Sam znam wiele osób, które chętnie będą chodziły na mecze ekstraklasy na Arenie. To może być świetna okazja, żeby zobaczyć futbol na wysokim poziomie i jednocześnie pokibicować drużynie z regionu.

• Pan będzie oglądał Górnika na Arenie?

– Z wielką przyjemnością. Kilka razy byłem na meczach w Łęcznej. Mały, ładny, kameralny obiekt, sympatyczna atmosfera. Ale w Lublinie stadion jest dużo większy. Górnik na Arenie może zyskać nowy wymiar, lepszą oprawę. Chętnie zobaczę na własne oczy, jak to będzie wyglądało.

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
# / 17 lipca 2016 o 18:56
A piłkarze z Dąbrowicy upadają, czemy im panie Cugoski na arewnie Lublin nie zaproponowano grać?
Avatar
-/+ / 17 lipca 2016 o 10:00
Czy ta decyzja nie zapadła już wcześniej a te rozmowy z kibicami to tylko figowy liść? 
Avatar
gmoch.j / 15 lipca 2016 o 22:07
po sezonie spędzonym w Lublinie górnik zrówna się z resztą klóbów z L. mocna pozycja w II lidze :)
Avatar
kopacz piłki / 15 lipca 2016 o 18:54
Motor i Lublinianka wejdą do EXTRAKLASY i po Górniku uważajta chłopy i Dziewczęta to wyraźny podstęp.
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 16:08
Drużyna z Łecznej to kroplówka dla Areny Lublin i Żuka z PO
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 22:39
nikt tu nikogo nie obraza....poprostu z sensem .....skoro kibice bojkotuja to zjawisko tzn jest cos nie tak....a jezeli nie dociera to kilka mocniejszych slow chyba nikogo nie obrazilo...nikt tu nie miesza raczej twórczosci wokalisty z zaistniala sytuacja...proponuj zatem zajác sié totalizatorem sportowym.....bo postac chociaz zasluzona na scenie muzycznej niczego nie wnosi na scenie sportowej.....a bredzic w stylu udanych jakze polityków co 2 potrafi...
Avatar
mieczek / 14 lipca 2016 o 21:25
kszysiek to kibole co piją spryt z Ukrainy obrażają Cię niech każdy chociaż pokarze swoją gębe
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 19:37
poza tym nic nie wnosisz do lubelskiego sportu to sié nie w***aj....graj w totka
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 19:35
facet taki stary i nierozgarniéty.....£éczna to £éczna......Lublin to Lublin....to moe avie jeszcze dorzuccie .....stadion w £écznej jest w sam raz na potrzeby Górnika...
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 15:30
wszyscy 'artysci' to prostytutki, pewnie cugoski liczy na kase od kliki Zuka z peło.
Avatar
# / 17 lipca 2016 o 18:56
A piłkarze z Dąbrowicy upadają, czemy im panie Cugoski na arewnie Lublin nie zaproponowano grać?
Avatar
-/+ / 17 lipca 2016 o 10:00
Czy ta decyzja nie zapadła już wcześniej a te rozmowy z kibicami to tylko figowy liść? 
Avatar
gmoch.j / 15 lipca 2016 o 22:07
po sezonie spędzonym w Lublinie górnik zrówna się z resztą klóbów z L. mocna pozycja w II lidze :)
Avatar
kopacz piłki / 15 lipca 2016 o 18:54
Motor i Lublinianka wejdą do EXTRAKLASY i po Górniku uważajta chłopy i Dziewczęta to wyraźny podstęp.
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 16:08
Drużyna z Łecznej to kroplówka dla Areny Lublin i Żuka z PO
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 22:39
nikt tu nikogo nie obraza....poprostu z sensem .....skoro kibice bojkotuja to zjawisko tzn jest cos nie tak....a jezeli nie dociera to kilka mocniejszych slow chyba nikogo nie obrazilo...nikt tu nie miesza raczej twórczosci wokalisty z zaistniala sytuacja...proponuj zatem zajác sié totalizatorem sportowym.....bo postac chociaz zasluzona na scenie muzycznej niczego nie wnosi na scenie sportowej.....a bredzic w stylu udanych jakze polityków co 2 potrafi...
Avatar
mieczek / 14 lipca 2016 o 21:25
kszysiek to kibole co piją spryt z Ukrainy obrażają Cię niech każdy chociaż pokarze swoją gębe
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 19:37
poza tym nic nie wnosisz do lubelskiego sportu to sié nie w***aj....graj w totka
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 19:35
facet taki stary i nierozgarniéty.....£éczna to £éczna......Lublin to Lublin....to moe avie jeszcze dorzuccie .....stadion w £écznej jest w sam raz na potrzeby Górnika...
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 15:30
wszyscy 'artysci' to prostytutki, pewnie cugoski liczy na kase od kliki Zuka z peło.
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra