Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

1 lipca 2013 r.
17:19
Edytuj ten wpis

Łęczna: Drugie życie dinozaurów z Podzamcza

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
3 6 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Na razie to miejsce nie przynosi chluby miastu, ale wkrótce ma się to zmienić. "Dolina Dinozaurów” na Podzamczu zostanie wyremontowana. Betonowe dinozaury odzyskają brakujące elementy i zostaną zabezpieczone na przyszłość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale nie tylko. Powstanie także ścieżka szutrowa szerokości 2 m i długości 130 m. Zmodernizowane zostanie oświetlenie "Doliny”.

– Postawimy tam 6 nowych ławek parkowych oraz kosze na śmieci – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego ratusza.

Odnowiona kraina dinozaurów, jak zapewnia rzecznik, stanie się interesującym i ładnym miejscem odpoczynku, spacerów dla mieszkańców Łęcznej.

Koszt odnowy to 68 tys. zł. Miasto otrzyma również 44 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chwastox / 19 października 2014 o 22:04

chwastów w całej Polsce ci dostatek

Avatar
ewka 111 / 19 października 2014 o 15:46

Wreszcie dinozaury doczekają się......!!!!! Nasi "władcy" mają klapki na oczach, których uchylają w wielkim nasileniu w czasie kampanii wyborczej. Smutne to, ale dobre chociaż tyle. Ostrych słów boją się jak diabeł święconej wody, zapominając, iż  krytyka  budującą przecież jest. Zapomniałam, że to takiej oceny trzeba po prostu dorosnąć. Nie o wieku i ilości kadencji myślę.

Nawiązując do pokrzyw na Podzamczu....chwastów w Łęcznej mamy dostatek. Oj, mamy....w przeciwieństwie do kwiatów, których nie można uświadczyć na terenie naszego miasta. Rozumiem, że dużo u nas się remontuje (duży plus stawiam albo i dwa ), ale np.na osławionych pod względem ilości  rondach mogłyby zaistnieć i cieszyć oko... A może przy fontannie zamiast chwastów? Zwracam honor, jeśli w ostatnim czasie coś się zmieniło.

Pozdrawiam czytających.

Wreszcie dinozaury doczekają się......!!!!! Nasi "władcy" mają klapki na oczach, których uchylają w wielkim nasileniu w czasie kampanii wyborczej. Smutne to, ale dobre chociaż tyle. Ostrych słów boją się jak diabeł święconej wody, zapominając, iż  krytyka  budującą przecież jest. Zapomniałam, że to takiej oceny trzeba po prostu dorosnąć. Nie o wieku i ilości kadencji myślę.

Nawiązując do pokrzyw na Podzamczu....chwastów w Łęcznej mamy dostatek. Oj, mamy....w przeciwieństwie do kwiatów, których nie można uświadczyć na tere... rozwiń

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 16:29

nic nie zostało wykoszone, miejska dzunla zamiast miejskiego parku. Burmistrz jak widze chce na siłe pokazac sukcesy ale niebardzo mu to wychodzi.

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 15:40

Z treści artykułu: "zarośnięty park, śmiecie i połamane stare ławki, z których wystają druty, odstraszają turystów".

Dobrze, że autor zauważył ten zarośnięty park. Jakoś gminni urzędnicy nie potrafią. A wiecie może czy wykoszono te metrowe pokrzywy w parku, o których pisał kiedyś Bartol?

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 15:16

te same obiecanki były 4 lata temu http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090709/LECZNA/689208419

a 68 koła można przytulić

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 14:51

Bardzo dobry i potrzebny ruch. Powstały ponad 30 lat temu. Ich twórca codziennie je widzi i cieszy się z ich naprawy.

Avatar
chwastox / 19 października 2014 o 22:04

chwastów w całej Polsce ci dostatek

Avatar
ewka 111 / 19 października 2014 o 15:46

Wreszcie dinozaury doczekają się......!!!!! Nasi "władcy" mają klapki na oczach, których uchylają w wielkim nasileniu w czasie kampanii wyborczej. Smutne to, ale dobre chociaż tyle. Ostrych słów boją się jak diabeł święconej wody, zapominając, iż  krytyka  budującą przecież jest. Zapomniałam, że to takiej oceny trzeba po prostu dorosnąć. Nie o wieku i ilości kadencji myślę.

Nawiązując do pokrzyw na Podzamczu....chwastów w Łęcznej mamy dostatek. Oj, mamy....w przeciwieństwie do kwiatów, których nie można uświadczyć na terenie naszego miasta. Rozumiem, że dużo u nas się remontuje (duży plus stawiam albo i dwa ), ale np.na osławionych pod względem ilości  rondach mogłyby zaistnieć i cieszyć oko... A może przy fontannie zamiast chwastów? Zwracam honor, jeśli w ostatnim czasie coś się zmieniło.

Pozdrawiam czytających.

Wreszcie dinozaury doczekają się......!!!!! Nasi "władcy" mają klapki na oczach, których uchylają w wielkim nasileniu w czasie kampanii wyborczej. Smutne to, ale dobre chociaż tyle. Ostrych słów boją się jak diabeł święconej wody, zapominając, iż  krytyka  budującą przecież jest. Zapomniałam, że to takiej oceny trzeba po prostu dorosnąć. Nie o wieku i ilości kadencji myślę.

Nawiązując do pokrzyw na Podzamczu....chwastów w Łęcznej mamy dostatek. Oj, mamy....w przeciwieństwie do kwiatów, których nie można uświadczyć na tere... rozwiń

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 16:29

nic nie zostało wykoszone, miejska dzunla zamiast miejskiego parku. Burmistrz jak widze chce na siłe pokazac sukcesy ale niebardzo mu to wychodzi.

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 15:40

Z treści artykułu: "zarośnięty park, śmiecie i połamane stare ławki, z których wystają druty, odstraszają turystów".

Dobrze, że autor zauważył ten zarośnięty park. Jakoś gminni urzędnicy nie potrafią. A wiecie może czy wykoszono te metrowe pokrzywy w parku, o których pisał kiedyś Bartol?

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 15:16

te same obiecanki były 4 lata temu http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090709/LECZNA/689208419

a 68 koła można przytulić

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 14:51

Bardzo dobry i potrzebny ruch. Powstały ponad 30 lat temu. Ich twórca codziennie je widzi i cieszy się z ich naprawy.

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 60 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 403 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!