sobota, 24 lutego 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Nowa ulica już gotowa. Kiedy pojadą nią kierowcy?

Dodano: 6 grudnia 2017, 17:22
Autor: Paweł Puzio

Nowa ulica z lotu ptaka
Nowa ulica z lotu ptaka

Od marca trwała budowa nowej drogi łączącej osiedla Bobrowniki i Pasternik w Łęcznej. Prace są na ukończeniu.

Po odbiorach, za kilka dni, zostanie udostępniona kierowcom.

Prace podzielone zostały na dwa odcinki – przed i za nowym rondem na ulicy Krasnystawskiej. Dłuższy ma 1219 m i obejmuje ulicę Wierzbową od pętli autobusowej przy Stokrotce, budowę jej przedłużenia przez obecne pola przy szpitalu do ulicy Perłowej przy pizzerii.

Drugi odcinek ma długość 676 m. Rozpoczyna się za rondem i poprowadzony został do ulicy Przemysłowej. Dotarcie do „Mościsk” ułatwiają nowe ścieżki rowerowe. Nowa droga wyeliminuje problem dojazdu i dojścia do szpitala. Karetki i pacjenci szybciej dotrą do lecznicy. 

Większość prac na nowej ulicy już wykonano. – W bezpośrednim sąsiedztwie ul. Wierzbowej powstały 132 miejsca postojowe, a w rejonie szkoły przy ul. Jaśminowej – dwie zatoki autobusowe. Z przystanku do szkoły będzie prowadził nowy chodnik o długości 72 m – wymienia Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Przy szpitalu powstała pętla, dzięki czemu autobusy dowiozą pasażerów bezpośrednio do lecznicy. Wybudowane przy drodze chodniki i ścieżki rowerowe połączą się w jeden system z chodnikami i ścieżkami wybudowanymi w poprzednich latach przy ul. Wyszyńskiego oraz przy szpitalu.

Nowa inwestycja promuje także rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W okolicy Zespołu Szkół nr 2 wybudowano wyniesione przejście dla pieszych oraz zamontowano aktywne oznakowanie przejścia. Przy Stokrotce powstało oświetlone przejście dla pieszych.

Jest to już czwarta inwestycja drogowa gminy Łęczna dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej – tym razem kwota 2 mln zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów SA. Prace objęte zostaną 6-letnią gwarancją. Całkowity koszt inwestycji to 4,2 mln zł.

 

Czytaj więcej o: Łęczna
UA
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

UA
UA (7 grudnia 2017 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na wschodzie mówią "likarnia".
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co za barani łeb, lecznica jest dla zwierząt , proszę zmienić dostawcę tych pseudo niusów bo już skonam ze śmiechu :)
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuczyński jesteś żałosny. Rzecznik.
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowa ulica obok szkoły a brak zajazdu dla rodziców odwożących dzieci ..... czy ktoś o tym w ogóle pomyślał..... ja w tym widzę celowe działanie władzy.... już trzeba będzie o przebudowie myśleć..... i znowu jakaś dola..... wstyd !!!
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niesamowite jak się czyta, dech zapiera od rozmachu inwestycji, ale jedno małe ale, to dopiero jak pisze autor "większość prac na nowej ulicy już wykonano" to dlaczego już o tym piszecie??? napiszecie jak już wykonacie towarzysze! i te zwroty :) "karetki i pacjenci szybciej dotrą do lecznicy" - ogólnie wszystkim nam będzie żyło się lepiej i wnuczek babcie przeprowadzi przez nową ulicę ;) a harcerze coś zrobili w czynie społecznym???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!