Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

6 grudnia 2017 r.
17:22

Łęczna: Nowa ulica już gotowa. Kiedy pojadą nią kierowcy?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
2 5 A A
Nowa ulica z lotu ptaka
Nowa ulica z lotu ptaka

Od marca trwała budowa nowej drogi łączącej osiedla Bobrowniki i Pasternik w Łęcznej. Prace są na ukończeniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po odbiorach, za kilka dni, zostanie udostępniona kierowcom.

Prace podzielone zostały na dwa odcinki – przed i za nowym rondem na ulicy Krasnystawskiej. Dłuższy ma 1219 m i obejmuje ulicę Wierzbową od pętli autobusowej przy Stokrotce, budowę jej przedłużenia przez obecne pola przy szpitalu do ulicy Perłowej przy pizzerii.

Drugi odcinek ma długość 676 m. Rozpoczyna się za rondem i poprowadzony został do ulicy Przemysłowej. Dotarcie do „Mościsk” ułatwiają nowe ścieżki rowerowe. Nowa droga wyeliminuje problem dojazdu i dojścia do szpitala. Karetki i pacjenci szybciej dotrą do lecznicy. 

Większość prac na nowej ulicy już wykonano. – W bezpośrednim sąsiedztwie ul. Wierzbowej powstały 132 miejsca postojowe, a w rejonie szkoły przy ul. Jaśminowej – dwie zatoki autobusowe. Z przystanku do szkoły będzie prowadził nowy chodnik o długości 72 m – wymienia Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Przy szpitalu powstała pętla, dzięki czemu autobusy dowiozą pasażerów bezpośrednio do lecznicy. Wybudowane przy drodze chodniki i ścieżki rowerowe połączą się w jeden system z chodnikami i ścieżkami wybudowanymi w poprzednich latach przy ul. Wyszyńskiego oraz przy szpitalu.

Nowa inwestycja promuje także rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W okolicy Zespołu Szkół nr 2 wybudowano wyniesione przejście dla pieszych oraz zamontowano aktywne oznakowanie przejścia. Przy Stokrotce powstało oświetlone przejście dla pieszych.

Jest to już czwarta inwestycja drogowa gminy Łęczna dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej – tym razem kwota 2 mln zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów SA. Prace objęte zostaną 6-letnią gwarancją. Całkowity koszt inwestycji to 4,2 mln zł.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
UA / 7 grudnia 2017 o 08:31
Na wschodzie mówią "likarnia".
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 22:38
co za barani łeb, lecznica jest dla zwierząt , proszę zmienić dostawcę tych pseudo niusów bo już skonam ze śmiechu :)
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 21:49
Kuczyński jesteś żałosny. Rzecznik.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 21:01
Nowa ulica obok szkoły a brak zajazdu dla rodziców odwożących dzieci ..... czy ktoś o tym w ogóle pomyślał..... ja w tym widzę celowe działanie władzy.... już trzeba będzie o przebudowie myśleć..... i znowu jakaś dola..... wstyd !!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 20:41
niesamowite jak się czyta, dech zapiera od rozmachu inwestycji, ale jedno małe ale, to dopiero jak pisze autor "większość prac na nowej ulicy już wykonano" to dlaczego już o tym piszecie??? napiszecie jak już wykonacie towarzysze! i te zwroty :) "karetki i pacjenci szybciej dotrą do lecznicy" - ogólnie wszystkim nam będzie żyło się lepiej i wnuczek babcie przeprowadzi przez nową ulicę ;) a harcerze coś zrobili w czynie społecznym???
Avatar
UA / 7 grudnia 2017 o 08:31
Na wschodzie mówią "likarnia".
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 22:38
co za barani łeb, lecznica jest dla zwierząt , proszę zmienić dostawcę tych pseudo niusów bo już skonam ze śmiechu :)
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 21:49
Kuczyński jesteś żałosny. Rzecznik.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 21:01
Nowa ulica obok szkoły a brak zajazdu dla rodziców odwożących dzieci ..... czy ktoś o tym w ogóle pomyślał..... ja w tym widzę celowe działanie władzy.... już trzeba będzie o przebudowie myśleć..... i znowu jakaś dola..... wstyd !!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 20:41
niesamowite jak się czyta, dech zapiera od rozmachu inwestycji, ale jedno małe ale, to dopiero jak pisze autor "większość prac na nowej ulicy już wykonano" to dlaczego już o tym piszecie??? napiszecie jak już wykonacie towarzysze! i te zwroty :) "karetki i pacjenci szybciej dotrą do lecznicy" - ogólnie wszystkim nam będzie żyło się lepiej i wnuczek babcie przeprowadzi przez nową ulicę ;) a harcerze coś zrobili w czynie społecznym???
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 11

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!