niedziela, 25 marca 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Obywatelskie pomysły na miasto

Dodano: 7 listopada 2016, 09:07
Autor: Paweł Puzio

Rady osiedli wybrały już i przesłały do magistratu projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Do rozdysponowania było 232 tys. zł.

Łęczna inaczej niż inne miasta wybiera projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

– Propozycję projektu do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego zgłasza minimum 5 mieszkańców danego osiedla. Zgłoszone projekty weryfikują zarządy osiedli przy współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego. Wyboru projektów do realizacji dokonują rady osiedli. Wybrane projekty ujmuje się w budżecie gminy na przyszły rok – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu.

Podobnie jak rok temu, każde z osiedli miasta miało do dyspozycji określoną kwotę. – Osiedla Bobrowniki, Niepodległości, Samsonowicza miały po 60 tys. zł, Stare Miasto – 25 tys. zł, Słoneczne – 15 tys. zł i Kol. Trębaczów – 12 tys. zł – dodaje rzecznik.

Rada Osiedla Bobrowniki wraz z Radą Osiedla Niepodległości przeznaczają własny budżet na utworzenie parku międzyosiedlowego. Ma to być miejsce do wypoczynku dla osób starszych i młodzieży. – Rada Osiedla Słoneczne chce budowy boiska do piłki nożnej wraz z ogrodzeniem go siatką, natomiast Stare Miasto chce zainwestować w poprawę infrastruktury drogowej – chodzi o uzupełnienie kruszywem dróg szutrowych oraz uzupełnienie ubytków, m.in. na ulicach Nadrzecznej, Doktora Onanowa, Kasztelańskiej, Stadionowej i innych – wymienia rzecznik.

Natomiast osiedle Samsonowicza wybrało, podobnie jak w bieżącym roku, wniosek o kontynuację remontu amfiteatru.

Budżet partycypacyjny, zwany też obywatelskim, umożliwia mieszkańcom decydowanie o przeznaczeniu części miejskich pieniędzy. – Ta forma decydowania o lokalnych inwestycjach jest ważna także dla miasta, gdyż propozycje mieszkańców dotyczą zazwyczaj ich najważniejszych potrzeb – tłumaczy Grzegorz Kuczyński.

W ramach budżetu partycypacyjnego mogą być proponowane projekty wynikające z zadań własnych gminy, służące poprawie warunków życia mieszkańców, możliwe do pełnego zrealizowania w danym roku budżetowym i realizowane na nieruchomościach będących własnością gminy Łęczna. Jest to już drugi budżet realizowany w Łęcznej.

Użytkownik niezarejestrowany
?
GBUR
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 listopada 2016 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolego niżej, ale która z inwestycji ci się nie podoba? Remont amfiteatru, a może boisko na słoneczku? Przecież to są potrzebne działania.
Rozwiń
?
? (8 listopada 2016 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a on ma jakieś koncepcje? on by chciał by mu nikt w jego rządach nie przeszkadzał i dopiero by rządził. już mamy wielkie dziadostwo w mieście a było by jeszcze większe. na c*** komu wydmy asfaltowe za tyle pieniędzy przy kńcowym żółtków?
Rozwiń
GBUR
GBUR (7 listopada 2016 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a jakie ma burmistrz koncepcje?
Rozwiń
Gość
Gość (7 listopada 2016 o 17:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łęczna inaczej niż inne miasta wybiera projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego - jak zwykle tu nie może być normalnie bo ludzie wybraliby coś co Kosiarskiemu by nie przystawało do koncepcji a tak takie Góral;e w radach osiedli wybiorą co Pan rozkaże. Proszę zobaczyć jacy to mieszkańcy złożyli wnioski, które przeszły. Albo to radni miasta albo radni osiedli od Kosiarskiego. Mieszkańców tam nie uświadczy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!