Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

30 stycznia 2014 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Łęczna: Radni podpadli mieszkańcom. Będzie obniżka diet?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
3 106 A A

Ponad 150 osób podpisało się pod obywatelskim projektem uchwały obniżającej diety radnych. Mogą stracić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Jednym z niezadowolonych mieszkańców jest Leszek Kubiak, były radny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Albo się jest radnym, albo przychodzi się na posiedzenia dla kasy. W Łęcznej szeregowi radni mają ponad 2,5-raza wyższe diety niż w porównywalnym Lubartowie. Za jedno posiedzenie w miesiącu niejednokrotnie zarabiają więcej niż pracująca cały miesiąc sprzątaczka czy pracownik warzywniaka. Diety radnych miejskiej w Łęcznej należą do najwyższych w województwie. Szeregowi radny inkasuje co miesiąc 1260 zł na rękę. Nie płaci od tego podatku. - W Lubartowie to tylko 497 zł - dodaje Kubiak. Diety w Łęcznej są powiązane z najniższą płacą krajową. Od 2010 roku wzrosły już w sumie o blisko 70 tys. zł. - W tegorocznym budżecie gminy Łęczna na wypłaty dla radnych zapisano 383 tys. zł. Ponad dwa razy więcej niż w Lubartowie. Nie ma na to żadnego racjonalnego uzasadnienia - argumentuje Kubiak. Obywatelski projekt uchwały ma przynieść blisko 70 tys. zł rocznie oszczędności i przewiduje ograniczenia diet nawet o 55 proc. w przypadku szeregowych radnych. - Wiem, że taki projekt wpłynął, ale nie mogą go komentować bez znajomości treści. Diety na tle innych samorządów rzeczywiście są wysokie- mówi Krzysztof Matczuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. - 12 lutego wstawię ten projekt do porządku obrad. Będziemy nad nim obradować i ewentualnie głosować - mówi Krystyna Borkowska, przewodnicząca Rady Miejskiej miasta Łęczna. Pomysłodawcy chcą, aby uchwała weszła w życie 1 marca. W Łęcznej jest 21 miejskich radnych. - Cały czas słyszymy, że brakuje pieniędzy na inwestycje. Oszczędności radni powinni zacząć od siebie. Zobaczymy, jak będą głosować - dodaje Kubiak.
Czytaj więcej o:

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomi / 7 lutego 2014 o 21:44

Kuczyńskiego?

Nie rozumiesz słówka pro? Słownik: «pierwszy człon wyrazów złożonych oznaczających pozytywny stosunek do czegoś lub kogoś»

W tym wypadku za LLE24. Nie jesteś erudytą, pewnie też nie wiesz co to znaczy to słowo.

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 20:40

Przecież jego ojciec wcale nie musi popierać Kosiarskiego. Wystarczy, że syn popiera.

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 20:38

Kuczyńskiego?

Avatar
tomi / 7 lutego 2014 o 18:53

tu się zgodzę !!! brak portali i gazet w Łęcznej, są tylko polityczne blogi, na których wciska się prymitywną propagandę. Mam tylko nadzieje, że brak jest ludzi którzy dają się na takową złapać a wpisy pro LLE24 to tylko ich autorzy :)

I Ferdynand K ojciec jednego z autorów!

Avatar
gość / 7 lutego 2014 o 17:57

tu się zgodzę !!! brak portali i gazet w Łęcznej, są tylko polityczne blogi, na których wciska się prymitywną propagandę. Mam tylko nadzieje, że brak jest ludzi którzy dają się na takową złapać a wpisy pro LLE24 to tylko ich autorzy :)

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 08:35

Wczoraj na wieczór w lęborku : http://a.martino.pl/gwalciciel <-- zgwałcił 2 dzieczyny . policja go szuka

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 07:46

od pisania aktualności są portale i gazety, których niestety w Łęcznej nie ma.

Avatar
Waldek / 7 lutego 2014 o 07:07

co za brednie.... albo pisze się o tym co ważne i aktualne albo wybiera pierdoły i dorabia politykę. czytałem LLE 24 ale faktycznie obiektywizmu to tam próżno szukać... no cóż.

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 00:30

Spełnij fantazje w sieci
http://fw.pl/dziewczynki
 

Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 23:07

On ma coś takiego, że na siłę wszystko chce porównać do siebie i swojej działalności. Nie rozumie, ze ktoś nie jest sługusem, ma swoje zdanie, nie jest uwikłany w żadne szambo. Może kiedyś zrozumie...

Avatar
tomi / 7 lutego 2014 o 21:44

Kuczyńskiego?

Nie rozumiesz słówka pro? Słownik: «pierwszy człon wyrazów złożonych oznaczających pozytywny stosunek do czegoś lub kogoś»

W tym wypadku za LLE24. Nie jesteś erudytą, pewnie też nie wiesz co to znaczy to słowo.

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 20:40

Przecież jego ojciec wcale nie musi popierać Kosiarskiego. Wystarczy, że syn popiera.

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 20:38

Kuczyńskiego?

Avatar
tomi / 7 lutego 2014 o 18:53

tu się zgodzę !!! brak portali i gazet w Łęcznej, są tylko polityczne blogi, na których wciska się prymitywną propagandę. Mam tylko nadzieje, że brak jest ludzi którzy dają się na takową złapać a wpisy pro LLE24 to tylko ich autorzy :)

I Ferdynand K ojciec jednego z autorów!

Avatar
gość / 7 lutego 2014 o 17:57

tu się zgodzę !!! brak portali i gazet w Łęcznej, są tylko polityczne blogi, na których wciska się prymitywną propagandę. Mam tylko nadzieje, że brak jest ludzi którzy dają się na takową złapać a wpisy pro LLE24 to tylko ich autorzy :)

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 08:35

Wczoraj na wieczór w lęborku : http://a.martino.pl/gwalciciel <-- zgwałcił 2 dzieczyny . policja go szuka

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 07:46

od pisania aktualności są portale i gazety, których niestety w Łęcznej nie ma.

Avatar
Waldek / 7 lutego 2014 o 07:07

co za brednie.... albo pisze się o tym co ważne i aktualne albo wybiera pierdoły i dorabia politykę. czytałem LLE 24 ale faktycznie obiektywizmu to tam próżno szukać... no cóż.

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 00:30

Spełnij fantazje w sieci
http://fw.pl/dziewczynki
 

Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 23:07

On ma coś takiego, że na siłę wszystko chce porównać do siebie i swojej działalności. Nie rozumie, ze ktoś nie jest sługusem, ma swoje zdanie, nie jest uwikłany w żadne szambo. Może kiedyś zrozumie...

Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 11

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!