środa, 24 stycznia 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Seniorzy zamieszkają w dawnym spichlerzu

Dodano: 13 listopada 2017, 10:08
Autor: Paweł Puzio

To już pewne. Zdewastowany spichlerz w Parku Podzamcze zostanie odnowiony. Po remoncie zadomowi się tu Środowiskowy Dom Samopomocy.

Łęczyński ratusz przygotował 4 wnioski o dofinansowanie rewitalizacji zespołu dworsko-parkowego. Jeden z projektów dotyczący zagospodarowania skarpy nad Świnką i Wieprzem jest jeszcze oceniany. Pozostałe trzy otrzymały już dofinansowanie ze środków europejskich.

– Otrzymaliśmy dotację w wysokości 2,5 mln zł na przystosowanie obiektu do dziennej opieki nad 60 podopiecznymi – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy UM Łęczna.

Przylegająca do spichlerza dobudówka zostanie rozebrana i wybudowana na nowo. W odnowionym obiekcie znajdą się sale zajęciowe, pracownie, zaplecze socjalne i szatniowe, kuchnia i jadalnia. W budynku będzie też pokój psychologa i pielęgniarki.

– Znajdą się także 4 mieszkania treningowe i 2 pokoje interwencyjne. Podopieczni będą mieli do dyspozycji taras do odpoczynku. Cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zostanie wyposażony m.in. w windę – dodaje Kuczyński.

Prace będą prowadzone w parku i w zabudowaniach folwarcznych, które były zapleczem gospodarstwa. Pierwszy etap rewitalizacji jest już na ukończeniu. Centralna część parku już zamieniła się ogród włoski, który tu istniał w przeszłości. Kolejny etap będzie realizowany w przyszłym roku. Dawna obora, stajnia, suszarnia chmielu i budynek gospodarczy zostaną zabezpieczone i udostępnione do zwiedzania. Suszarnia zmieni się w wieże widokową.

Planowany łączny koszt rewitalizacji całego kompleksu to 9,7 mln zł. Otrzymane dofinansowanie to 6,7 mln zł. 

Dorosły znacznie
a to kapeć
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dorosły znacznie
Dorosły znacznie (15 listopada 2017 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Seniorzy tyle dużo wnieśli swojego zaangażowania w jestestwo Łęcznej,że warto nawet dopłacić.
Rozwiń
a to kapeć
a to kapeć (14 listopada 2017 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
opłacalność przesięwzięć miejskich spółek opisuje LLe24, jeśli ktoś wierzy że to sie uda nie przeczyta o wulkanizacji, :)
Rozwiń
Gość
Gość (13 listopada 2017 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję że pojawi się tam monitoring i patrole policji by ukrócić trochę miejsca schadzek lokalnej patologii niszczącej i zaśmiecającej ten piękny kawałek Łęcznej. Pomysł zacny bo budynek niszczeje z każdym rokiem tylko pytam też o koszty utrzymania bo będą spore więc jakaś forma odpłatności podopiecznych wskazana i to niemała.
Rozwiń
Gość
Gość (13 listopada 2017 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"wyposażony m.in. w windę " -powinni w dobie nowoczesności wstawiać przeszklone windy, bo np niektórzy cierpią na klaustrofobię albo jak zasłabną to ktoś chociaż zobaczy od razu a nie po miesiącu...Okropne są te windy w lublinie przy estakadzie przy makro i kerfurze ...strach się bać wsiadać, zabudowane, pancerne pudła -nikt nawet nie usłyszy wołania o pomoc ani nawet nie zobaczy miesiącami -ewentualnie zalegających tam zwłok niepełnosprawnego, który nie zdarzył wezwać pomocy albo telefon mu padł lub nie miał zasięgu
Rozwiń
Gość
Gość (13 listopada 2017 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ILE BĘDZIE WYNOSIŁ KOSZT POBYTU MIESIĘCZNEGO.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!