niedziela, 25 marca 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Słupki stoją, ale dojazd jest

Dodano: 17 września 2017, 15:53
Autor: Paweł Puzio

Teren zablokowany słupkami nie jest drogą, lecz... trawnikiem
Teren zablokowany słupkami nie jest drogą, lecz... trawnikiem

Rozwiązała się sprawa dojazdu do tymczasowego parkingu dla mieszkańców przy remontowanej ulicy Skarbek w Łęcznej. Spółdzielnia mieszkaniowa wyznaczyła inne drogi.

Na czas remontu ulicy Skarbka w Łęcznej miasto zorganizowało tymczasowy parking na terenie gminnym, nieopodal ulicy Żabickiego. Parking ma służyć mieszkańcom bloków przy remontowanej ulicy.

– Gmina na ten cel przeznaczyła własny teren. Jednak w piątek otrzymaliśmy informacje o słupkach, które zagradzają wjazd na tymczasowy parking przygotowany przez miasto – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy miasta. Słupki zostały postawione przez Spółdzielnię Mieszkaniową Skarbek, ponieważ część drogi dojazdowej do parkingu jest własnością spółdzielni.

– Byłem mocno zdziwiony, że na dojeździe stoją słupki. Teraz, gdy remont ulicy nabrał tempa, z parkowaniem są duże problemy – mówi pan Tomasz, mieszkaniec bloku przy ulicy Skarbek. – Zirytowałem się tym, że spółdzielnia utrudnia nam życie – dodaje.

– Jesteśmy zdziwieni takim postępowaniem. Nie wiemy, jaka była przyczyna postawienia słupków, ani w jakim celu spółdzielnia zamknęła dostęp do tymczasowych miejsc postojowych – mówi Kuczyński.

Spółdzielnia ma jednak proste wytłumaczenie i proponuje inne rozwiązanie. – Dojazd na tymczasowy parking zaproponowany przez Urząd Miasta nie istnieje na mapie. Ten fragment ktoś kiedyś wysypał tłuczniem i każdy uważa go za drogę. W rzeczywistości, zgodnie z planami, jest to trawnik. Dlatego postawiliśmy słupki – tłumaczy Grażyna Bondyra, prezes SM Skarbek.

Spółdzielnia nie zamierza komplikować życia kierowcom i wyznaczyła nowe dojazdy. – Są dwie drogi do tego tymczasowego placu parkingowego. Wyznaczyliśmy je od budynku przy Żabickiego 2. Obie są oznaczone tablicami informacyjnymi – wyjaśnia Grażyna Bondyra. Parking w tym miejscu będzie funkcjonować przez miesiąc lub dwa.

Czytaj więcej o: drogi Łęczna SM Skarbek
kosiarz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kosiarz
kosiarz (17 września 2017 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale w Łęcznie jest chetnych do koszenia aż domagają się na forach,kupcie w Urzędzie na rachunek VAT kosy marki GROMADA, kosiska z pierścieniami mocującymi, pałąki,ostrzałki tzw." babki"/klepadła/ do klepania kos,no i twarde młotki i niech naginają.Najlepiej kosić z rosą bo trawa nie wymyka się spod kosy.Nie klepcie kos w pobliżu siedlisk ludzkich bo to jest trochę łoskotu.
Rozwiń
Gość
Gość (17 września 2017 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny raz urząd nie wie, gdzie ma swoje tereny. Gdzieś na mapach widzieli, że była ich działka, ale gdzie?, z tym już jest gorzej. W tym przypadku gospodarz i jego niedorzecznik nie mieli pojęcia jak dojechać do urzędowego pola. A kosić go w ogóle kosicie, czy zarasta jak większość chaszczami. I on się zwie jako prawdziwy gospodarz. A tamten rzecznik. Ludzie obciach miastu robicie!
Rozwiń
Gość
Gość (17 września 2017 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi Dzienniku! tego wizerunku już się nie poprawi, słuchajcie ludzi którzy was czytają a nie urzędasów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!