poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Spacerowa będzie dla spacerowiczów

Dodano: 1 listopada 2016, 18:09
Autor: p.p.

Obecnie na drodze prowadzone są prace wykończeniowe i porządkowe
Obecnie na drodze prowadzone są prace wykończeniowe i porządkowe

Trwają ostatnie prace przy remoncie ulicy Spacerowej w Łęcznej. Robotnicy montują słupki zabezpieczające przed parkowaniem samochodów na nowym chodniku.

Przebudowa ulicy realizowana była w granicach pasa drogowego, którym dysponuje gmina Łęczna. Wzdłuż niej pojawił się chodnik, którego od zawsze tu – mimo nazwy – brakowało. Są dwa wyniesione przejścia dla pieszych i dwie zatoki parkingowe. Delikatnie przebudowane zostało oświetlenie. Z uwagi na 6-procentowy spadek terenu na jednym z chodników (zgodnie z przepisami) musiały pojawiły się schody. Dlatego nieopodal zbudowano zjazd dla wózków.

Remont ulicy Spacerowej wywołał awanturę. Poszło o miejsca parkingowe. Przed remontem szeroki pas drogi, biegnącej po gruntach miejskich i spółdzielnie mieszkaniowych, umożliwiał nie tylko przejazd, ale także gwarantował kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Kierowcy obawiali się, że remont znacząco zredukuje liczbę miejsc parkingowych.

– Po zakończeniu prac utwardzona powierzchnia miejsc, na których dotychczas stały auta, będzie zbliżona do tej sprzed przebudowy. Obniżono krawężniki, aby parkowanie nie stwarzało problemów kierowcom – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy UM Łęczna. Gmina zadeklarowała także, że udzieli wszelkich zgód, jeśli spółdzielnie będą chciały wybudować parkingi na terenie przylegającym do ulicy Spacerowej.

Obecnie na drodze prowadzone są prace wykończeniowe i porządkowe (na zdjęciu). Ulica zostanie oddana do użytku w połowie listopada. Koszt prac to 333 tysiące złotych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Bober
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 listopada 2016 o 01:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grubszych słubków nie było? Jest owszem chodnik ale ile miejsca zabrały słupy. Nie można było troche bliżej krawężnika. Ciekawe jakby palił się blok to jak straż podjedzie bliżej przez te słupki.I ta krętość ulicy. Poczuć się można jak w górach.
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2016 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gmina zwala koszt budowy miejsc parkingowych na spółdzielnie, gdzie udział terenu w miejscu parkingowym Spółdzielni jest nie wielki zaledwie ok. może 1,5 metra, pozostała część tj. 3/4 urzędu miasta. Nie odwalajcie winny na Spółdzielnie, jak zaczeliście inwestycje to skończcie jak należy, dokończcie miejsca parkingowe i poprawcie przejścia dla pieszych na tej ulicy, a nie pasy będą wymalowane w całkiem innym miejscu niż powinny, ludzie żeby to wyglądało jak należy. Jak się coś zaczyna to i kończy, tak to u nas w kraju jest...
Rozwiń
Bober
Bober (2 listopada 2016 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przy takim dostatku miejsc parkingowych jaki mamy w Łęcznej pozostaje pogratulować, że znów się władzunia nie dogadała. Jedni na drugich będą zwalać winę a zwykli mieszkańcy dostają po tyłkach.... Żenada.
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2016 o 18:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tępy zwyczajnie tępy
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2016 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
(zgodnie z przepisami) musiały pojawiły się schody. Dlatego nieopodal zbudowano zjazd dla wózków. Co ty bredzisz -musiały pojawiły się schody a nie opodal pisze się osobno. Jaki to rzecznik prasowy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!