sobota, 24 marca 2018 r.

Łęczna

Łęczna: W Urzędzie Miasta zapłacisz kartą

Dodano: 27 grudnia 2017, 21:32
Autor: Paweł Puzio

Nie trzeba już będzie szukać gotówki, ani biec do bankomatu. W Urzędzie Miasta będzie można płacić kartą, a nawet telefonem komórkowym. Takie udogodnienia mają być wprowadzone już w styczniu

Często, już na miejscu okazuje się, że w portfelu nie ma wystarczającej kwoty gotówki na opłatę. Do najbliższego banku jest kilkaset metrów. Płatność kartą po prostu ułatwi ludziom życie i oszczędzi niepotrzebnej wędrówki – mówi Joanna Wolińska, mieszkanka Łęcznej.

– Zaraz po Nowym Roku uruchomimy możliwość płatności kartą lub telefonem w naszym urzędzie. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli chodzić do banku, stać w długiej kolejce i płacić prowizję. Teraz terminale płatnicze będą znajdowały się w urzędzie – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego magistratu. – Uczestniczymy w programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, który jest prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

To nie koniec nowości. Współpraca zaowocowała jeszcze jedną usługą. – Mieszkańcy posiadający aplikacje PeoPay i Blik, będą mogli szybko i wygodnie dokonywać płatności w trybie online – wyjaśnia Kuczyński. Nowa usługa to coś w rodzaju internetowego odpowiednika terminala płatniczego.

Urzędnik przyjmujący płatność zaloguje się do systemu i wpisze kwotę opłaty administracyjnej. Potem osoba wnosząca opłatę zatwierdzi transakcję używając w swoim telefonie komórkowym aplikacji PeoPay lub Blik. Władze miasta liczą na to, że mieszkańcom będzie wygodniej, a sam urząd skorzysta wizerunkowo.

– Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych w urzędzie jest jednym z oczekiwań nowoczesnego społeczeństwa – wyjaśnia rzecznik. – Rozpoczęcie przyjmowania podatków i opłat w formie bezgotówkowej przekłada się na pozytywne postrzeganie urzędów jako innowacyjnych i przyjaznych mieszkańcom.

Polubiliśmy karty

Popularność płatności bezgotówkowych wyraźnie rośnie. Jeszcze 10 lat temu bezgotówkowo rozliczanych było w Polsce zaledwie 2 proc. transakcji detalicznych. Teraz już co trzecia transakcja opłacana jest kartą lub np. telefonem komórkowym. Natomiast coraz rzadziej– jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego – wypłacamy gotówkę z bankomatów, które coraz częściej służą nam do wpłacania gotówki na konto.

Czytaj więcej o: Łęczna Urząd Miasta
gacopyz
&
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gacopyz
gacopyz (31 grudnia 2017 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdy człowiek poświęci trochę czasu na łęczyńskie mądrości na forum ,to chce się posłuchać piosenek Kazimierza Grześkowiaka one były takie fajne wieśniackie,szacun Kaziu.Kawałeczek "chłop żywemu nie przepuści"" Wkoło spokój wkoło cisza.Gorąc na czterdzieści stopni.Władek patrzej leci mysza.Ulżuj sobie weźże kopnij..................chłop żywemu nie przepuści jak sie żywe napatoczy,nie pożyje se a juści"... Czy coś dobre czy złe "ulżają" sobie.
Rozwiń
&
& (31 grudnia 2017 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
no Panie, sukces, takiego postępu to świat nie widział
 kup se kartę
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2017 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no Panie, sukces, takiego postępu to świat nie widział
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2017 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
No co za nius. Nawet w wiejskich urzędach gmin można to już robić od lat. Łęczna goni wieś. Kuczyński mogłeś wymyśleć jakiś ciekawszy nius.
 Łęczna to się gdzieś ostała czasowo. Panie burmistrzu czas zwolnić miejsce innym
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2017 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No co za nius. Nawet w wiejskich urzędach gmin można to już robić od lat. Łęczna goni wieś. Kuczyński mogłeś wymyśleć jakiś ciekawszy nius.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!