sobota, 17 marca 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Wyślij e-maila, zgłoś usterkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2012, 18:18
Autor: Paweł Puzio

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Zniszczona ławka, połamany chodnik czy odwrócony znak – na takie sygnały od mieszkańców czekają miejscy urzędnicy.

Urząd Miasta w Łęcznej utworzył specjalne konto e-mailowe, za pośrednictwem którego, będzie można zgłaszać problemy i usterki występujące w przestrzeni publicznej gminy.

– Czekamy na informacje np. o zgiętych lub odwróconych znakach drogowych, połamanym chodniku czy nieporządku w miejscach publicznych. Mile widziane będą także dołączone do e-maila zdjęcia. Informacje przekazywane będą na bieżąco pracownikom urzędu odpowiedzialnym za konkretną kwestię – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego Ratusza.

Mieszkańcy mają mieszane uczucia. – Pomysł przypadł mi do gustu, bo często widzimy efekty działania wandali, szczególnie po weekendzie. To jest prosty i szybki sposób komunikacji z urzędem – mówi Daniel Kozłowski.

– Nie każdy ma dostęp do Internetu. Pomysł dobry, ale osobiście wolę sam podejść do urzędu i zgłosić problem, bo nie mam komputera – mówi Zdzisław Malczuk, emeryt z Łęcznej.

Jednak urząd liczy na nowy kanał komunikacji. – Sygnały e-mailowe mogące usprawnić prace miejskich służb są dla nas bardzo cenne. Mieszkańcy niejednokrotnie mogą wcześniej dostrzec jakieś nieprawidłowości i nam je zgłosić. Ta skrzynka pocztowa jest odpowiedzią na takie potrzeby – mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej.

Urząd zastrzega, że nie wszystkie sprawy będą podjęte. – Przy zgłoszeniach prosimy brać pod uwagę fakt, że nie wszystkie tereny i drogi są własnością gminy, w związku z tym w niektórych przypadkach będziemy informować, gdzie należy skierować swoje uwagi – dodaje Grzegorz Kuczyński.


– Nie będą brane pod uwagę zgłoszenia anonimowe. Tak więc prosimy o podanie danych kontaktowych – imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu. Dane te nie będą w żaden sposób ujawniane, przechowywane ani przetwarzane. Posłużą jedynie do ewentualnego kontaktu z osobą zgłaszającą nieprawidłowość – dodaje.

Adres e-mailowy, na który należy zgłaszać uwagi to: usterka@um.leczna.pl. E-maile odczytywane będą w godzinach pracy urzędu.

– Skrzynka służy jedynie do zgłaszania spraw mniejszej wagi, niezagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu, niewymagających natychmiastowej reakcji. W sprawach nagłych należy kontaktować się z odpowiednimi służbami, np. strażą pożarną czy pogotowiem energetycznym – kończy Kuczyński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
głupkomstop
Gość
Widz
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

głupkomstop
głupkomstop (25 sierpnia 2012 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1345807621' post='667261']
serwisu Ł24. Serwis ten
[/quote]bartol...Jesteś znowu?
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2012 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzu, nie ma sensu tłumaczyć, urzędasy wiedzą lepiej,
Rozwiń
Widz
Widz (24 sierpnia 2012 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie, jaka skrzynka, jakie usterki? Przecież referat gospodarski komunalnej w osobie głównie dwóch pracowników wozi dupska w tym celu właśnie od godziny 7:00 rano conajmniej pół dnia. Przecież na tym polega ich praca. Mają sprawdzać chodniki, ulice, znaki, nasadzenia roślinne. I za to zarabiają duże pieniądze. Może od nich by tak egzekwować a nie czekać na gotowe. Jest gadu gadu, czego wy więcej chcecie.
Rozwiń
Bishop
Bishop (24 sierpnia 2012 o 15:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panowie i panie, czy wiecie ile interpelacji napisali dotychczas nasi radni? Taka interpelacja to właśnie takie zgłoszenie usterki. Co robi z tym Pan burmistrz? Jak reaguje na pytania składane właśnie w tej formie. Możecie śmiało sprawdzić np. w protokołach z sesji zamieszczanych w BIP'ie. Pokuszę się nawet o stwierdzenie że, takiej ilości chamstwa i buty jaką prezentują nasi włodarze podczas sesji nie widać nawet na wiejskiej. To co obserwujemy obecnie, to według mnie jedynie "symulacja pracy" zastosowana przez urząd miejski w Łęcznej aby odwrócić uwagę od bieżących problemów.
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2012 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież napisałem, że dla mnie też ta inicjatywa jest OK, ale swoją opinię na temat działania skrzynki opieram na podstawie zamieszczania uwag w kierunku urzędu na forum serwisu Ł24. Serwis ten początkowo obiektywny w ostatnich miesiącach stał się stroną urzędową, więc na podstawie działania np. forum można zakładać jak będzie wyglądało podejście UM do zgłoszeń na skrzynkę. Prawdopodobnie także osoby, które zgłoszą jakieś uwagi, zostaną skrytykowane i powie im się żeby trochę same zajęły się miastem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!