niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Zbudują nowe dojścia do szpitala

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 września 2014, 13:15
Autor: Paweł Puzio

W przyszłym roku powstaną dwa nowe dojścia do szpitala - od strony osiedla Bobrowniki i Niepodległości. Inwestycja to efekt zaangażowania obu osiedlowych rad oraz mieszkańców, którzy sygnalizowali brak możliwości wygodnego dotarcia do szpitala. Aby definitywnie rozwiązać ten problem, konieczna była zmiana planu zagospodarowania przestrzennego

Teraz mieszkańcy osiedla Bobrowniki i Niepodległości idąc do szpitala korzystają z wydeptanych ścieżek. - Mieszkańcy od momentu uruchomienia szpitala monitowali Ratusz, aby rozwiązać ten problem. Teraz praktycznie nie ma wygodnego dojścia czy dojazdu do szpitala, chyba że naokoło, ulicą Krasnostawską. Jesienią czy zimą, idąc na skróty wydeptaną ścieżką, ciężko dotrzeć do tej placówki - mówi pani Janina Woźniak, mieszkanka osiedla Bobrowniki.

Tymczasem miasto tłumaczy się, że nie mogło wcześniej tej sprawy rozwiązać z powodu braku planu zagospodarowania przestrzennego. - Prace nad nowym planem i poprzedzającym go studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Łęczna znacząco opóźniła konieczność uwzględnienia w planach lokalizacji elektrowni - mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Łęczyńskiego magistratu. - Traktujemy ludzi poważnie i chcemy, żeby zgodnie z nowym planem zagospodarowania przestrzennego mogli oni chodzić do szpitala nie po prowizorycznie wydeptanych ścieżkach. Będzie to dla nas priorytetowa inwestycja - dodaje Kuczyński.

Po wielu miesiącach prac powstała robocza wersja studium, zawierająca odpowiednie zapisy i koncepcje, pozwalające na planowanie niezbędnych inwestycji. Dojście do szpitala - od osiedli Samsonowicza, Niepodległości i Bobrowniki - będzie zrealizowane poprzez budowę nowej drogi, która przedłuży obecną ulicę Wierzbową. Powstaną również chodniki i ścieżka rowerowa.

Drugie dojście poprowadzone zostanie poprzez odbicie z ulicy Nadwieprzańskiej w kierunku szpitala. Tam planowana jest budowa przejścia pieszo-rowerowego. Z tej drogi będą korzystali mieszkańcy południowej części osiedla Bobrowniki. Inwestycja rozpocznie się w momencie przyjęcia przez Radę Miejską studium, a później planu zagospodarowania przestrzennego gminy Łęczna. Tym samym problem zostanie definitywnie rozwiązany.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Łęczna szpital
szaman
Nemezis
pacjent
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

szaman
szaman (6 października 2014 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lepiej późno niż wcale. Krecik Sebuś pewnie będzie dziury rył w ścieżce aż fijoła dostanie. 

Rozwiń
Nemezis
Nemezis (24 września 2014 o 06:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kosiarski trzęsie portkami przed Fijałkowskim i Pawlakiem to się wziął do roboty i pogonił Kowalskiego i Pożaroszczyka. Co robili w tej sprawie przez 7 lat? W mieście brud i syf a ludzie do szpitala chodzili po błocie. Myślą że wszyscy zapomną po jednej obietnicy.

Rozwiń
pacjent
pacjent (23 września 2014 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ulicą Krasnystawską a nie Krasnostawską - czy wam redaktorzy nikt nie sprawdza waszych wypocin ? Żenujące . A z tą ścieżką to wogóle śmiech. Przedewszystkim co za idiota ten szpital zbudowałem ? Plecami ( albo jak kto woli od dupy strony ) do osiedla z dojazdem od peryferii? Dłuższy dojazd to i diagnoza oczywista: robiliśmy co mogliśmy , ale pacjent nie dożył dojazdu do szpitala...

Rozwiń
peryferyjny miastowy
peryferyjny miastowy (22 września 2014 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ja jak chciałem mieć drogę to sobie zbudowałem a w mieście to z innej gliny zrobione i trzeba im zrobić.

Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2014 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

władza w Łęcznej jest już goła ! nie można chyba już dłużej takiej indolencji tolerować

wystarczy porównać wszystkie najbliższe miasta powiatowe, brak pomysłów na gospodarowanie terenem, wieczne remonty  

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!