wtorek, 20 marca 2018 r.

Łęczna

Licytacja stulecia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2007, 19:14
Autor: PAWEŁ PUZIO

Za dwie działki przy ulicy Chełmskiej małżeństwo Huszaluków zapłaciło 1,5 miliona złotych.

Naprzeciwko siebie stanęły łeczyńska firma Grago oraz chełmska spółka Graf. Bój szedł o gminne działki. Ich ceny osiągnęły poziom niespotykany w historii Łęcznej.
Cały Urząd Miasta Łęczna czeka na 2 października. Na ten dzień wyznaczono termin podpisania aktu notarialnego dotyczącego kupna dwóch działek wylicytowanych przez małżeństwo Huszaluków (firma Grago).
- Jedna działek przy ulicy Chełmskiej o powierzchni 37 arów wylicytował Leszek Huszaluk z cenę 300 tys. złotych plus VAT. Kolejną działkę w tym samym rejonie o powierzchni ponad 29 arów wylicytowała Grażyna Huszaluk za kwotę ponad miliona dwustu tysięcy złotych plus VAT - mówi Izabela Wierzchowska, odpowiedzialna za gospodarkę gruntami w Urzędzie Miejskim w Łęcznej.
W tym samym kompleksie ziemię wylicytowała też chełmska spółka Graf należąca do Krzysztofa Kościuka, oferując 37 tysięcy złotych za 11 arów 19 metrów. Nikt inny nie stanął do przetargu na tę działkę. Te grunty zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod handel hurtowy, rzemiosło oraz parking.
Walka między Grago a Grafem idzie o duże pieniądze. Małżeństwo Huszaluków ma już spore grunty po drugiej stronie ulicy Chełmskiej w Łęcznej i chce tam zbudować market (spółka zajmuje się handlem detalicznym, ma sieć małych i średnich sklepów). Natomiast chełmska spółka przystąpiła do licytacji również z planem budowy marketu. Gdyby ją wygrała i szybko go postawiła, to grunt po drugiej stronie ulicy Chełmskiej należący do Grago, z handlowego punktu widzenia byłyby niewiele wart.
- Sprawy nie będziemy komentować - usłyszeliśmy od sekretarki w firmie Graf. - Stanęliśmy do przetargu i przegraliśmy go. Adam Olifirowicz, prokurent, nic na ten temat nie powie. Nie mogliśmy się także skontaktować z Grażyną Huszaluk.
Na 2 października małżeństwo Huszaluków musi przygotować ponad 2 miliony złotych, płacąc za metr kwadratowy ponad 400 złotych, czyli cenę warszawską w Łęcznej.
- Jesteśmy tego ciekawi, czy pani Huszaluk podpisze akt notarialny i wpłaci te pieniądze - powiedział nam pracownik urzędu w Łęcznej. - Jeżeli tak, to będą to najdroższe działki w historii miasta.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mirek
ortograf
ortograf
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mirek
mirek (24 września 2007 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
glupszego tekstu dawno nie czytalem. dlaczego autor tak nie lubi tych huszalukow?
Rozwiń
ortograf
ortograf (24 września 2007 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
j.w.
Rozwiń
ortograf
ortograf (24 września 2007 o 09:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
j.w.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!