Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 lipca 2015 r.
12:17

Lubelski Węgiel Bogdanka. Kryzys zmniejsza wydobycie

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 13 A A
Lubelski Węgiel Bogdanka (fot. Maciej Kaczanowski)
Lubelski Węgiel Bogdanka (fot. Maciej Kaczanowski)

W pierwszym półroczu 2015 roku Bogdanka sprzedała mniej węgla. Spadek – w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku – wynosi ponad pół miliona ton.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spółka w pierwszym półroczu wyprodukowała 3,89 mln ton węgla, a sprzedaż wyniosła 3,82 mln ton, wobec odpowiednio 4,25 mln ton i 4,33 mln ton w tym samym okresie 2014 roku. Niższe wydobycie oraz sprzedaż związane są z utrzymującą się trudną sytuacją rynkową i nadpodażą węgla na polskim rynku. Zrealizowane wydobycie i sprzedaż są zgodne z tegorocznym harmonogramem wydobycia i dostaw.

– Produkcja i sprzedaż w drugim kwartale były zgodne z założeniami. Podtrzymujemy nasze deklaracje dotyczące sprzedaży na poziomie 8,5 mln ton węgla w tym roku. Oznacza to, że zarówno produkcja, jak i sprzedaż w drugim półroczu będą istotnie wyższe niż w pierwszych sześciu miesiącach roku – powiedział Zbigniew Stopa, prezes zarządu LW Bogdanka.

Spółka realizuje program oszczędnościowy, który polega na redukcji kosztów oraz obniżeniu nakładów inwestycyjnych. Zgodnie z tym programem załoga zostanie zredukowana o 350 etatów – osób odchodzących na emerytury oraz zatrudnionych na umowy czasowe. W czarnym scenariuszu redukcje mogą objąć kolejne 50 osób.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inwestor / 22 lipca 2015 o 22:58

PD Co będzie fedrować!?

Avatar
madaman / 15 lipca 2015 o 21:37

Zadana głupota, trzeba się cieszyć przecież jakaś gmina z tego skorzysta jakieś kilkaset osób, a całe społeczeństwo no cóż będzie musiało dokładać z podatków kolejne miliardy złotych rocznie do spracowanych 45 letnich górników emerytów

byłeś na dole widziałeś prace na dole? jeden dzień pracy na ścianie strugowej i gadał byś inaczej

Avatar
"patriot" / 14 lipca 2015 o 07:30

Kopalnia węgla kamiennego w lubelskim wszystkich kłuje w oczy,bo wylazła z trudności lat 90-tych i pokazała Ślązakom jak należy gospodarować aby być najlepszym w kraju Europie?.To pokutuje do tej pory bo lubelskie chłopy pokazali jak tanio,dobrze i z głową kopie się węgiel.Nie wspomnę o rozwoju regionu z tego tytułu.

Avatar
kaku / 13 lipca 2015 o 16:45

Widziałeś gdzieś 45-letniego górnika emeryta?

Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 09:48
Były już pracownik.... Bardzo dobrze napisał.. Tylko że 50 osób mniej to bardzo zaniżona liczba.... wielu młodych by się utrzymało z ich pensji.... Druga sprawa jest taka że dziwnym jest to że mówią iż węgla sprzedaje się mniej... a tak popatrzeć na składy które wyjeżdżają zapełnione po brzegi... i ile ich wyjezdza... sammi oceńcie... A to że mają zamiar otwierać nową kopalnie to BARDZO DOBRZE... I W DUPIE BĘDĄ MIELI POLSKI RYNEK... WYPCHNĄ WSZYSTKO NA ZACHÓD zrobią po prostu to czego nie mogli zrobić nasi zajebani geniusze od sprzedaży przez tyle lat... i to oni pogrążają tą kopalnię
Były już pracownik.... Bardzo dobrze napisał.. Tylko że 50 osób mniej to bardzo zaniżona liczba.... wielu młodych by się utrzymało z ich pensji.... Druga sprawa jest taka że dziwnym jest to że mówią iż węgla sprzedaje się mniej... a tak popatrzeć na składy które wyjeżdżają zapełnione po brzegi... i ile ich wyjezdza... sammi oceńcie... A to że mają zamiar otwierać nową kopalnie to BARDZO DOBRZE... I W DUPIE BĘDĄ MIELI POLSKI RYNEK... WYPCHNĄ WSZYSTKO NA ZACHÓD zrobią po prostu to czego nie mogli zrobić nasi zajebani geniusze od sprzedaży prze... rozwiń
Avatar
aaaaa / 9 lipca 2015 o 16:53

Chciałeś napisać na czas określony, co?

Nie napisałem bardzo dobrze na czas nieokreślony

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 16:39

Zadana głupota, trzeba się cieszyć przecież jakaś gmina z tego skorzysta jakieś kilkaset osób, a całe społeczeństwo no cóż będzie musiało dokładać z podatków kolejne miliardy złotych rocznie do spracowanych 45 letnich górników emerytów

Chyba Ci się kopalnie pomyliły..

Avatar
elektromen / 8 lipca 2015 o 16:02

Prezes Spółki zapomniał dodać, że zwalniają pracowników młodych, zatrudnionych na czas nieokreślony...

Chciałeś napisać na czas określony, co?

Avatar
Były już pracownik / 8 lipca 2015 o 15:24

Zwolnić powinni emerytów (tj ludzi, którzy mają uprawnienia emerytalne), którzy wolą okupować wysokie stanowiska i nie myślą ustępować. Wystarczy wymienić głównego elektryka, głownego mechanika, nadsztygarów górniczych, mechanicznych, szybowych, elektrycznych i bhp. Oczywiście są też przewodniczący związków i ich zastępcy oraz masa klakierów w inwestycjach czy podobnych oodziałów. Z 50 osób co najmniej się znajdzie.

Avatar
Helmut / 8 lipca 2015 o 15:03

Bo pod Chełmem kopalnię sfinansują Niemcy, którzy węgiel będą pchać do swoich elektrownii, po co mają płacić Polakom skoro węgiel będą mieć swój

Avatar
inwestor / 22 lipca 2015 o 22:58

PD Co będzie fedrować!?

Avatar
madaman / 15 lipca 2015 o 21:37

Zadana głupota, trzeba się cieszyć przecież jakaś gmina z tego skorzysta jakieś kilkaset osób, a całe społeczeństwo no cóż będzie musiało dokładać z podatków kolejne miliardy złotych rocznie do spracowanych 45 letnich górników emerytów

byłeś na dole widziałeś prace na dole? jeden dzień pracy na ścianie strugowej i gadał byś inaczej

Avatar
"patriot" / 14 lipca 2015 o 07:30

Kopalnia węgla kamiennego w lubelskim wszystkich kłuje w oczy,bo wylazła z trudności lat 90-tych i pokazała Ślązakom jak należy gospodarować aby być najlepszym w kraju Europie?.To pokutuje do tej pory bo lubelskie chłopy pokazali jak tanio,dobrze i z głową kopie się węgiel.Nie wspomnę o rozwoju regionu z tego tytułu.

Avatar
kaku / 13 lipca 2015 o 16:45

Widziałeś gdzieś 45-letniego górnika emeryta?

Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 09:48
Były już pracownik.... Bardzo dobrze napisał.. Tylko że 50 osób mniej to bardzo zaniżona liczba.... wielu młodych by się utrzymało z ich pensji.... Druga sprawa jest taka że dziwnym jest to że mówią iż węgla sprzedaje się mniej... a tak popatrzeć na składy które wyjeżdżają zapełnione po brzegi... i ile ich wyjezdza... sammi oceńcie... A to że mają zamiar otwierać nową kopalnie to BARDZO DOBRZE... I W DUPIE BĘDĄ MIELI POLSKI RYNEK... WYPCHNĄ WSZYSTKO NA ZACHÓD zrobią po prostu to czego nie mogli zrobić nasi zajebani geniusze od sprzedaży przez tyle lat... i to oni pogrążają tą kopalnię
Były już pracownik.... Bardzo dobrze napisał.. Tylko że 50 osób mniej to bardzo zaniżona liczba.... wielu młodych by się utrzymało z ich pensji.... Druga sprawa jest taka że dziwnym jest to że mówią iż węgla sprzedaje się mniej... a tak popatrzeć na składy które wyjeżdżają zapełnione po brzegi... i ile ich wyjezdza... sammi oceńcie... A to że mają zamiar otwierać nową kopalnie to BARDZO DOBRZE... I W DUPIE BĘDĄ MIELI POLSKI RYNEK... WYPCHNĄ WSZYSTKO NA ZACHÓD zrobią po prostu to czego nie mogli zrobić nasi zajebani geniusze od sprzedaży prze... rozwiń
Avatar
aaaaa / 9 lipca 2015 o 16:53

Chciałeś napisać na czas określony, co?

Nie napisałem bardzo dobrze na czas nieokreślony

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 16:39

Zadana głupota, trzeba się cieszyć przecież jakaś gmina z tego skorzysta jakieś kilkaset osób, a całe społeczeństwo no cóż będzie musiało dokładać z podatków kolejne miliardy złotych rocznie do spracowanych 45 letnich górników emerytów

Chyba Ci się kopalnie pomyliły..

Avatar
elektromen / 8 lipca 2015 o 16:02

Prezes Spółki zapomniał dodać, że zwalniają pracowników młodych, zatrudnionych na czas nieokreślony...

Chciałeś napisać na czas określony, co?

Avatar
Były już pracownik / 8 lipca 2015 o 15:24

Zwolnić powinni emerytów (tj ludzi, którzy mają uprawnienia emerytalne), którzy wolą okupować wysokie stanowiska i nie myślą ustępować. Wystarczy wymienić głównego elektryka, głownego mechanika, nadsztygarów górniczych, mechanicznych, szybowych, elektrycznych i bhp. Oczywiście są też przewodniczący związków i ich zastępcy oraz masa klakierów w inwestycjach czy podobnych oodziałów. Z 50 osób co najmniej się znajdzie.

Avatar
Helmut / 8 lipca 2015 o 15:03

Bo pod Chełmem kopalnię sfinansują Niemcy, którzy węgiel będą pchać do swoich elektrownii, po co mają płacić Polakom skoro węgiel będą mieć swój

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 6

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 4

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria