niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Łęczna

Miejskim autobusem do Łęcznej i Lubartowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2014, 00:01
Autor: Paweł Puzio

Po tym jak połączenie do Świdnika okazało się sukcesem, MPK Lublin chce jeździć do Łęcznej i Lubartowa. Władze tych miast są za, ale dopłacać do kursów nie zamierzają.

MPK Lublin chce rozszerzyć sieć połączeń o kolejne dwa satelickie miasta. - Poważnie myślimy o połączeniach z Łęczną i Lubartowem. Już rozpoczęliśmy rozmowy na ten temat z burmistrzami miast - mówi Tomasz Fulara, prezes spółki przewozowej z Lublina. Samorządowcy nie mówią nie. - Z pewnością takie połączenia spotkałyby się z aprobatą młodzieży, która dojeżdża z Łęcznej do Lublina. Mnie również podoba się takie rozwiązanie - mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Ze swojej strony mogę zaoferować pośrednictwo w rozmowach na temat przystanków. Ale o jakichkolwiek dopłatach do tych połączeń, jak ma to miejsce w przypadku Świdnika, nie ma mowy. Połączenie musi się kalkulować - dodaje Kosiarski. Praktycznie monopolistą na tej trasie jest firma ŁęczTrans. W orbicie zainteresowań MPK Lublin jest także Lubartów. Podróżujący do Lublina mieszkańcy Lubartowa mają do dyspozycji szynobus oraz 35 różnego rodzaju połączeń autobusowych. - O tym pomyśle MPK Lublin mówi się od dawna. Do nas również trafiła taka propozycja. Na pewno poddam tę ofertę pod konsultacje społeczne. Ale trzeba pamiętać, że Lubartów jest doskonale skomunikowany z Lublinem - podkreśla Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa. - Negocjacje z samorządami wymagają czasu. Myślę, że powoli dojdziemy do porozumienia. Na początek chcielibyśmy otworzyć linię do Łęcznej przez Świdnik. To tylko dodatkowe 10-15 kilometrów - dodaje Tomasz Fulara. W nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 pojawiła się możliwość realizowania inwestycji przez kilka różnych gmin. - Wspólne działania mogą być prowadzone również w zakresie transportu zbiorowego - mówi Justyna Góźdź, podinspektor ds. marketingu z ZTM w Lublinie. - ZTM jest otwarty na oferty i propozycje w zakresie rozwoju komunikacji miejskiej, także poza obszarem gminy Lublin. To korzystne dla pasażerów rozwiązanie, chociażby z punktu widzenia taryfy biletowej.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
Gość
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lutego 2014 o 23:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Legalne zarabianie w sieci, szczegóły: http://dolarek.ulinks.net

Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2014 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/radardokladny
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2014 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ZAPYTAJCIE PREZESA FULARY DLACZEGO AKURAT PRZEZ KRZESIMÓW!

Rozwiń
pasażir
pasażir (10 stycznia 2014 o 08:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

dobra Łęczniaki przejedzieta się przegubowcem do Lublina porównując do żółtych stonek to bedzieta mieli KOMFORTA.

Rozwiń
Mateusz
Mateusz (9 stycznia 2014 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A czym Fulara zamierza jeździć ?? Chyba nie ma co zrobić z starymi jelczami które dawno powinny być skasowane, bo to 30 letnie złomy. Zresztą swoich autobusów Mpk ma aby 1/3, reszta to dzierżawiona od ztmu za co nawet nie płaci prezes po zawodówce, ale z jedynej słusznej partii.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!