Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 stycznia 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Miejskim autobusem do Łęcznej i Lubartowa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
2 24 A A

Po tym jak połączenie do Świdnika okazało się sukcesem, MPK Lublin chce jeździć do Łęcznej i Lubartowa. Władze tych miast są za, ale dopłacać do kursów nie zamierzają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
MPK Lublin chce rozszerzyć sieć połączeń o kolejne dwa satelickie miasta. - Poważnie myślimy o połączeniach z Łęczną i Lubartowem. Już rozpoczęliśmy rozmowy na ten temat z burmistrzami miast - mówi Tomasz Fulara, prezes spółki przewozowej z Lublina. Samorządowcy nie mówią nie. - Z pewnością takie połączenia spotkałyby się z aprobatą młodzieży, która dojeżdża z Łęcznej do Lublina. Mnie również podoba się takie rozwiązanie - mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Ze swojej strony mogę zaoferować pośrednictwo w rozmowach na temat przystanków. Ale o jakichkolwiek dopłatach do tych połączeń, jak ma to miejsce w przypadku Świdnika, nie ma mowy. Połączenie musi się kalkulować - dodaje Kosiarski. Praktycznie monopolistą na tej trasie jest firma ŁęczTrans. W orbicie zainteresowań MPK Lublin jest także Lubartów. Podróżujący do Lublina mieszkańcy Lubartowa mają do dyspozycji szynobus oraz 35 różnego rodzaju połączeń autobusowych. - O tym pomyśle MPK Lublin mówi się od dawna. Do nas również trafiła taka propozycja. Na pewno poddam tę ofertę pod konsultacje społeczne. Ale trzeba pamiętać, że Lubartów jest doskonale skomunikowany z Lublinem - podkreśla Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa. - Negocjacje z samorządami wymagają czasu. Myślę, że powoli dojdziemy do porozumienia. Na początek chcielibyśmy otworzyć linię do Łęcznej przez Świdnik. To tylko dodatkowe 10-15 kilometrów - dodaje Tomasz Fulara. W nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 pojawiła się możliwość realizowania inwestycji przez kilka różnych gmin. - Wspólne działania mogą być prowadzone również w zakresie transportu zbiorowego - mówi Justyna Góźdź, podinspektor ds. marketingu z ZTM w Lublinie. - ZTM jest otwarty na oferty i propozycje w zakresie rozwoju komunikacji miejskiej, także poza obszarem gminy Lublin. To korzystne dla pasażerów rozwiązanie, chociażby z punktu widzenia taryfy biletowej.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2014 o 23:50

Legalne zarabianie w sieci, szczegóły: http://dolarek.ulinks.net

Avatar
Gość / 22 stycznia 2014 o 20:44

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/radardokladny
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Gość / 12 stycznia 2014 o 08:19

ZAPYTAJCIE PREZESA FULARY DLACZEGO AKURAT PRZEZ KRZESIMÓW!

Avatar
pasażir / 10 stycznia 2014 o 08:32

dobra Łęczniaki przejedzieta się przegubowcem do Lublina porównując do żółtych stonek to bedzieta mieli KOMFORTA.

Avatar
Mateusz / 9 stycznia 2014 o 08:56

A czym Fulara zamierza jeździć ?? Chyba nie ma co zrobić z starymi jelczami które dawno powinny być skasowane, bo to 30 letnie złomy. Zresztą swoich autobusów Mpk ma aby 1/3, reszta to dzierżawiona od ztmu za co nawet nie płaci prezes po zawodówce, ale z jedynej słusznej partii.

Avatar
Josef / 9 stycznia 2014 o 08:33

Lubelska mpk to zwykła pijawka,ktora szuka pieniędzy ,a nie serwowania dobrych usług.Co na to urząd marszałkowski ,ktory wydajkje koncesje prywartnym przewoźnikom,za co pobiera haracz.MPK spowoduje wzrost cen biletów i będzie doic pieniądze ,a prywatni przewioźnicy diopłacać???Coś tu nie gra.Burmistrz Lubartow powinien powiedziec stanowczo nie,bo zburzy dotychczasowy niezły ład transportowy!

Avatar
Janosik / 9 stycznia 2014 o 08:24

Fujara, weź się zamij autobusami bo robi się tragedia jak za Miłosza !!!

Avatar
świdman / 8 stycznia 2014 o 23:40

Połączenie do Świdnika okazało się sukcesem tak ale dla mpk  z biletów od pasażerów mają na pokrycie kosztów dojazdu do Świdnika a 500 tyś rocznej dotacji od Świdnickich podatników zostaje w kasie firmy

Avatar
Trans-Port-Kowiec / 8 stycznia 2014 o 22:21

A niech jeździ MPK, my się nie boimy ani Fujarki ani Królikowskiej.

Fujarka za chwile wypadnie z fotela do Zuk moze nie wytrzymac presji - a ile mozna tolerowac goscia przez którego niezdrowa ambicje miasto dostaje po kieszeni.

A ile jeszcze beda emitować biletow ulgowych zeby "normalni" kupowali po 2 ulgowe zamiast jednego normalnego? A moze wtedy tez jakies dopłaty ida do ulgowych?

A Królikowska zamiast powiedziec ze wreszcie ma goscia ktory moze cos w tym bagienku zrobic to zapowiada zmiany w zarzadzie. Oj Penarek juz zostal poswiecony ... I tak koncza ludzie ktorzy cos robia ...

A niech jeździ MPK, my się nie boimy ani Fujarki ani Królikowskiej.

Fujarka za chwile wypadnie z fotela do Zuk moze nie wytrzymac presji - a ile mozna tolerowac goscia przez którego niezdrowa ambicje miasto dostaje po kieszeni.

A ile jeszcze beda emitować biletow ulgowych zeby "normalni" kupowali po 2 ulgowe zamiast jednego normalnego? A moze wtedy tez jakies dopłaty ida do ulgowych?

A Królikowska zamiast powiedziec ze wreszcie ma goscia ktory moze cos w tym bagienku zrobic to zapowiada zmiany w zarzadzie. Oj Penarek ... rozwiń

Avatar
MPK-owiec II / 8 stycznia 2014 o 22:13

Tez czytam. No nie przesadzalbym z tym konsorcjum PKS`u - w końcu coś dobrego chciał człowiek zrobic a nie siedzieć w tym syfie to mu solidaruchy sejmik zorganizowały. jak znam zycie to zaraz nasz hetman lubelski peknie przed Królem (a szkoda ze w swięto 3 króli Król się nie popisywał), zawoła sobie króliczka i kaze mu wyp... prezesa i powolaja sobie swojego kolesia który dalej w tym syfie będzie mieszal a herbatka nie bedzie słodsza - chyba ze swojemu dadzą kaskę i dalej się parę latek przebimbają

Avatar
Gość / 1 lutego 2014 o 23:50

Legalne zarabianie w sieci, szczegóły: http://dolarek.ulinks.net

Avatar
Gość / 22 stycznia 2014 o 20:44

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/radardokladny
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
Gość / 12 stycznia 2014 o 08:19

ZAPYTAJCIE PREZESA FULARY DLACZEGO AKURAT PRZEZ KRZESIMÓW!

Avatar
pasażir / 10 stycznia 2014 o 08:32

dobra Łęczniaki przejedzieta się przegubowcem do Lublina porównując do żółtych stonek to bedzieta mieli KOMFORTA.

Avatar
Mateusz / 9 stycznia 2014 o 08:56

A czym Fulara zamierza jeździć ?? Chyba nie ma co zrobić z starymi jelczami które dawno powinny być skasowane, bo to 30 letnie złomy. Zresztą swoich autobusów Mpk ma aby 1/3, reszta to dzierżawiona od ztmu za co nawet nie płaci prezes po zawodówce, ale z jedynej słusznej partii.

Avatar
Josef / 9 stycznia 2014 o 08:33

Lubelska mpk to zwykła pijawka,ktora szuka pieniędzy ,a nie serwowania dobrych usług.Co na to urząd marszałkowski ,ktory wydajkje koncesje prywartnym przewoźnikom,za co pobiera haracz.MPK spowoduje wzrost cen biletów i będzie doic pieniądze ,a prywatni przewioźnicy diopłacać???Coś tu nie gra.Burmistrz Lubartow powinien powiedziec stanowczo nie,bo zburzy dotychczasowy niezły ład transportowy!

Avatar
Janosik / 9 stycznia 2014 o 08:24

Fujara, weź się zamij autobusami bo robi się tragedia jak za Miłosza !!!

Avatar
świdman / 8 stycznia 2014 o 23:40

Połączenie do Świdnika okazało się sukcesem tak ale dla mpk  z biletów od pasażerów mają na pokrycie kosztów dojazdu do Świdnika a 500 tyś rocznej dotacji od Świdnickich podatników zostaje w kasie firmy

Avatar
Trans-Port-Kowiec / 8 stycznia 2014 o 22:21

A niech jeździ MPK, my się nie boimy ani Fujarki ani Królikowskiej.

Fujarka za chwile wypadnie z fotela do Zuk moze nie wytrzymac presji - a ile mozna tolerowac goscia przez którego niezdrowa ambicje miasto dostaje po kieszeni.

A ile jeszcze beda emitować biletow ulgowych zeby "normalni" kupowali po 2 ulgowe zamiast jednego normalnego? A moze wtedy tez jakies dopłaty ida do ulgowych?

A Królikowska zamiast powiedziec ze wreszcie ma goscia ktory moze cos w tym bagienku zrobic to zapowiada zmiany w zarzadzie. Oj Penarek juz zostal poswiecony ... I tak koncza ludzie ktorzy cos robia ...

A niech jeździ MPK, my się nie boimy ani Fujarki ani Królikowskiej.

Fujarka za chwile wypadnie z fotela do Zuk moze nie wytrzymac presji - a ile mozna tolerowac goscia przez którego niezdrowa ambicje miasto dostaje po kieszeni.

A ile jeszcze beda emitować biletow ulgowych zeby "normalni" kupowali po 2 ulgowe zamiast jednego normalnego? A moze wtedy tez jakies dopłaty ida do ulgowych?

A Królikowska zamiast powiedziec ze wreszcie ma goscia ktory moze cos w tym bagienku zrobic to zapowiada zmiany w zarzadzie. Oj Penarek ... rozwiń

Avatar
MPK-owiec II / 8 stycznia 2014 o 22:13

Tez czytam. No nie przesadzalbym z tym konsorcjum PKS`u - w końcu coś dobrego chciał człowiek zrobic a nie siedzieć w tym syfie to mu solidaruchy sejmik zorganizowały. jak znam zycie to zaraz nasz hetman lubelski peknie przed Królem (a szkoda ze w swięto 3 króli Król się nie popisywał), zawoła sobie króliczka i kaze mu wyp... prezesa i powolaja sobie swojego kolesia który dalej w tym syfie będzie mieszal a herbatka nie bedzie słodsza - chyba ze swojemu dadzą kaskę i dalej się parę latek przebimbają

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!