Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

23 czerwca 2010 r.
21:10
Edytuj ten wpis

Noc Świętojańska w Zakrzowie: Wianki i tancerze ognia

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 4 A A

Czary, wróżby i tajemnicze znaki – to atrakcje Nocy Świętojańskiej, która odbędzie się w sobotę w Zakrzowie. Organizuje ją łęczyńskie Centrum Kultury w Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Odpowiednie powitanie lata ma zapewnić pomyślność zbiorów, dobrą pogodę i obfitość plonów. Tradycyjnie podczas imprezy dziewczęta będą puszczać w nurty rzeki wianki z zapalonymi świecami - mówi Małgorzata Woźniak ze Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

I dodaje: - Jeśli wianek zostanie wyłowiony przez kawalera, oznacza to szybkie zamążpójście. Jeśli będzie płynąć, dziewczyna wyjdzie za mąż, ale nieprędko. Jeśli zaś spłonie, utonie lub zaplącze się w sitowiu, prawdopodobnie zostanie ona starą panną – wyjaśnia Woźniak.

Oprócz tradycyjnych obrzędów Nocy Świętojańskiej, organizatorzy szykują dodatkowe atrakcje: występy tancerzy ognia, konkurs na najpiękniejszy wianek czy degustację potraw kuchni słowiańskiej. Imprezę uświetni spektakl grupy BrannMor, teatru Gravite oraz występ zespołu ANEX.

Tym razem impreza realizowana jest w ramach projektu "Magia miejsc – promocja walorów turystycznych Lubelszczyzny”. Wstęp jest wolny.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lipca 2010 o 12:10
najwidoczniej nie byłeś od początku skoro twierdzisz że wianków nie było. najpierw sprawdź czy tak naprawdę było a później pisz takie rzeczy a skoro dla ciebie to "żenada" to nie przyjeżdżaj więcej nikt ci nie karze
Avatar
nic / 4 lipca 2010 o 21:35
Wielkie biorą pieniądze z gminy burmistrz im daje a to jest ryjo a nie kultura Łecznej brakuje kultury , coraz więcej burmistrz otwiera budki z piwem aby wygrac wybory.
Avatar
Niezawiedziona / 1 lipca 2010 o 22:37
Ludzie zastanówcie się czego wy chcecie.
Wieś śpiewa i tańczy? Chcecie czegoś innego? Proszę bardzo! W muzeum w Łęcznej jest masa koncertów, przyjeżdżają światowej sławy artyści. I co? I nic . Zero zainteresowania, może z pięć osób przyjdzie, to samo w ck, tłumów nie ma a wystawy bardzo fajne. Chcecie kultury? Macie ją pod nosem tylko kogo to interesuje!?! Najlepiej jest krytykować, mówić, że żenada, tylko, że na naprawdę kulturalnych zdarzeniach nie ma NIKOGO!!!! Chcecie żeby to się zmieniło? Najpierw zmieńcie własne podejście, zacznijcie się interesować zdarzeniami kulturalnymi bo wstyd przed artystami, którzy tu przyjeżdżają i widzą, że nie ma odbiorców.... Nie ma to jak imprezka na ławeczce czy stanie pod klatką i robienie chlewu....To dopiero KULTURA!!!!!!!
Ludzie zastanówcie się czego wy chcecie.
Wieś śpiewa i tańczy? Chcecie czegoś innego? Proszę bardzo! W muzeum w Łęcznej jest masa koncertów, przyjeżdżają światowej sławy artyści. I co? I nic . Zero zainteresowania, może z pięć osób przyjdzie, to samo w ck, tłumów nie ma a wystawy bardzo fajne. Chcecie kultury? Macie ją pod nosem tylko kogo to interesuje!?! Najlepiej jest krytykować, mówić, że żenada, tylko, że na naprawdę kulturalnych zdarzeniach nie ma NIKOGO!!!! Chcecie żeby to się zmieniło? Najpierw zmie... rozwiń
Avatar
zawiedziona / 28 czerwca 2010 o 14:26
A wianków nie było... generalnie żenada. Generalnie powinna się odbyć pod nazwą "wieś tańczy - wieś śpiewa".
Avatar
Gość / 9 lipca 2010 o 12:10
najwidoczniej nie byłeś od początku skoro twierdzisz że wianków nie było. najpierw sprawdź czy tak naprawdę było a później pisz takie rzeczy a skoro dla ciebie to "żenada" to nie przyjeżdżaj więcej nikt ci nie karze
Avatar
nic / 4 lipca 2010 o 21:35
Wielkie biorą pieniądze z gminy burmistrz im daje a to jest ryjo a nie kultura Łecznej brakuje kultury , coraz więcej burmistrz otwiera budki z piwem aby wygrac wybory.
Avatar
Niezawiedziona / 1 lipca 2010 o 22:37
Ludzie zastanówcie się czego wy chcecie.
Wieś śpiewa i tańczy? Chcecie czegoś innego? Proszę bardzo! W muzeum w Łęcznej jest masa koncertów, przyjeżdżają światowej sławy artyści. I co? I nic . Zero zainteresowania, może z pięć osób przyjdzie, to samo w ck, tłumów nie ma a wystawy bardzo fajne. Chcecie kultury? Macie ją pod nosem tylko kogo to interesuje!?! Najlepiej jest krytykować, mówić, że żenada, tylko, że na naprawdę kulturalnych zdarzeniach nie ma NIKOGO!!!! Chcecie żeby to się zmieniło? Najpierw zmieńcie własne podejście, zacznijcie się interesować zdarzeniami kulturalnymi bo wstyd przed artystami, którzy tu przyjeżdżają i widzą, że nie ma odbiorców.... Nie ma to jak imprezka na ławeczce czy stanie pod klatką i robienie chlewu....To dopiero KULTURA!!!!!!!
Ludzie zastanówcie się czego wy chcecie.
Wieś śpiewa i tańczy? Chcecie czegoś innego? Proszę bardzo! W muzeum w Łęcznej jest masa koncertów, przyjeżdżają światowej sławy artyści. I co? I nic . Zero zainteresowania, może z pięć osób przyjdzie, to samo w ck, tłumów nie ma a wystawy bardzo fajne. Chcecie kultury? Macie ją pod nosem tylko kogo to interesuje!?! Najlepiej jest krytykować, mówić, że żenada, tylko, że na naprawdę kulturalnych zdarzeniach nie ma NIKOGO!!!! Chcecie żeby to się zmieniło? Najpierw zmie... rozwiń
Avatar
zawiedziona / 28 czerwca 2010 o 14:26
A wianków nie było... generalnie żenada. Generalnie powinna się odbyć pod nazwą "wieś tańczy - wieś śpiewa".
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 19

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!