Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

1 kwietnia 2011 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Nowoczesna rehabilitacja w szpitalu w Łęcznej

0 9 A A
Bogusława Misztal już w trzeciej dobie po operacji czuła się dobrze. – Lekarze wymienili mi staw w p
Bogusława Misztal już w trzeciej dobie po operacji czuła się dobrze. – Lekarze wymienili mi staw w p

Pacjenci już dwie godziny po operacji biodra lub kolana stają na nogi. A po pięciu dobach samodzielnie wracają do domu. To cztery razy szybciej, niż zwykle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bogusława Misztal już w drugiej dobie po operacji o własnych siłach wybrała się do szpitalnego barku na kawę. – Dziś od zabiegu minęły trzy dni, a ja czuję, że mogłabym już wracać do domu. Dwie godziny po zabiegu lekarz wraz z pielęgniarką i rehabilitantem pomagali mi wstać z łóżka – mówi pani Bogusława.

Jest jedną z 64 osób, u których lekarze z Łęcznej przeprowadzili zabieg wstawienia endoprotezy, stosując jednocześnie program szybkiej rehabilitacji zwanej rapid recovery. Z metody korzystają już m.in. ortopedzi z Anglii, Belgii i Niemiec.

Sama operacja nie różni się specjalnie od tych, przeprowadzanych w pozostałych szpitalach. – Nowością jest fakt, że w tym samym dniu, w którym wymieniliśmy staw kolanowy lub biodrowy, chory wstaje z łóżka. Zwykle następuje to co najmniej po kilku dniach – tłumaczy dr Andrzej Jurkiewicz z Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej. – Szybka rehabilitacja pomaga dojść do formy fizycznej i psychicznej.

Pacjent po kilku dobach opuszcza szpital. – Wypisujemy go wtedy, kiedy potrafi poruszać się o kulach, włącznie z wchodzeniem po schodach – dodaje dr Jurkiewicz.

Rapid recovery specjaliści z Łęcznej stosują od stycznia. – Od tego czasu zauważyliśmy, że chorzy po zabiegu potrzebują dużo mniej środków przeciwbólowych – zaznacza ortopeda. Dlatego do ośrodka przyjeżdżają ludzie z całego kraju. Połowa operowanych pochodzi z okolic Śląska, Mazowsza, czy Podkarpacia.

W tej nowatorskiej metodzie niezwykle ważne jest także oswojenie pacjenta ze schorzeniem. – Miesiąc przed zabiegiem organizujemy spotkania dla chorych i ich rodzin, podczas których informujemy o przyczynach zwyrodnień, przebiegu choroby, ale też o rehabilitacji – mówi lek. med. Przemysław Krakowski z SPZOZ w Łęcznej. – Dzięki rapid recovery operowani już po pięciu, siedmiu dobach od zabiegu są wypisywani do domu. W przypadku tradycyjnych sposobów rehabilitacji pacjenci opuszczają szpital dopiero po około 20 dniach – dodaje.

Wstawienie endoprotezy kolana lub biodra w Łęcznej przechodzą chorzy ze zwyrodnieniami stawów, przeważnie między 40 a 70 rokiem życia. Przeciętnie na operację czekają rok.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arbih / 15 października 2011 o 13:09
[quote name='anonim' timestamp='1317841745' post='544477']
ja miałem zabieg na kolano w łęcznej nie rozpoznano u mnie zerwanego acl.mimo otwarcia kolana.ja mijam z dala tych fachowców.
[/quote]

Z tego co się orientuje zerwanie ACL można rozpoznać po wykonaniu odpowiednich testów manualnych przez lekarza............. aż się kolana same uginają
Avatar
anonim / 5 października 2011 o 21:09
ja miałem zabieg na kolano w łęcznej nie rozpoznano u mnie zerwanego acl.mimo otwarcia kolana.ja mijam z dala tych fachowców.
Avatar
czarny staw / 11 kwietnia 2011 o 16:54
Kiedyś byłem w szpitalu w Łęcznej u pewnego ortopedy. Bez wykonania USG,Rentgena dostałem serię zastrzyków dostawowych bagatela za ponad 1000zł na schorzenie na które leczone jest "domową rehabilitacją"... z całym szacunkiem ale omijam łęczyńskich ortopedów. Lepsi są Lublin , Nałęczów. Pozdrawiam
Avatar
czarny staw / 11 kwietnia 2011 o 16:49
[quote name='Wanda' timestamp='1301829406' post='458154']
Byłam w Holandii u córki i tam też przeszłam 2 operacje. To co opisuje artykuł, tam stosuje się od lat. Idąc do szpitala wiedziałam kiedy wyjdę i jak będzie wyglądał czas tam spędzony. 3 godziny po operacji lekarz i rehabilitan postawili mnie na nogi i przeszłam kilka kroków. Czekałam na nich, bo przed operacją byłam w szpitalu na spotkaniu i tam pacjent z oddziału opowiadał jak to wszystko wygląda, dostałam skoroszyt z informacjami. To nie są nowości, najwyższy czas żeby nasze szpitale zaczęły naśladować europejskie. Tylko czemu tak późno skoro u nich od lat? czemu tylko Łęczna, gdzie ciężko dojechć z mojego miasta? Zazdroszczę chorym z regionu takich możliwości.
[/quote]
[quote name='Wanda' timestamp='1301829406' post='458154']
Byłam w Holandii u córki i tam też przeszłam 2 operacje. To co opisuje artykuł, tam stosuje się od lat. Idąc do szpitala wiedziałam kiedy wyjdę i jak będzie wyglądał czas tam spędzony. 3 godziny po operacji lekarz i rehabilitan postawili mnie na nogi i przeszłam kilka kroków. Czekałam na nich, bo przed operacją byłam w szpitalu na spotkaniu i tam pacjent z oddziału opowiadał jak to wszystko wygląda, dostałam skoroszyt z informacjami. To nie są nowości, na... rozwiń
Avatar
john / 6 kwietnia 2011 o 15:37
http://www.niedlapsakielbasa.pl/
Avatar
Wanda / 3 kwietnia 2011 o 13:22
[quote name='manio' timestamp='1301725326' post='457850']
pani Jasińska może podobnie jak dorn pisać bajki dla dzieci.Dwie godziny po operacji człowiek nie wie jak się nazywa, a nie rwie się do chodzenia. Mam dwie protezy kolana i jedną biodra- nie dla mnie ten kit fantastko.
[/quote]

Zdaje się, że zostało Panu jeszcze jedno biodro, może warto pójść do Łęcznej i wstać z łóżka kiedy jeszcze działa porządne znieczulenie.
Avatar
Wanda / 3 kwietnia 2011 o 13:16
Byłam w Holandii u córki i tam też przeszłam 2 operacje. To co opisuje artykuł, tam stosuje się od lat. Idąc do szpitala wiedziałam kiedy wyjdę i jak będzie wyglądał czas tam spędzony. 3 godziny po operacji lekarz i rehabilitan postawili mnie na nogi i przeszłam kilka kroków. Czekałam na nich, bo przed operacją byłam w szpitalu na spotkaniu i tam pacjent z oddziału opowiadał jak to wszystko wygląda, dostałam skoroszyt z informacjami. To nie są nowości, najwyższy czas żeby nasze szpitale zaczęły naśladować europejskie. Tylko czemu tak późno skoro u nich od lat? czemu tylko Łęczna, gdzie ciężko dojechć z mojego miasta? Zazdroszczę chorym z regionu takich możliwości.
Byłam w Holandii u córki i tam też przeszłam 2 operacje. To co opisuje artykuł, tam stosuje się od lat. Idąc do szpitala wiedziałam kiedy wyjdę i jak będzie wyglądał czas tam spędzony. 3 godziny po operacji lekarz i rehabilitan postawili mnie na nogi i przeszłam kilka kroków. Czekałam na nich, bo przed operacją byłam w szpitalu na spotkaniu i tam pacjent z oddziału opowiadał jak to wszystko wygląda, dostałam skoroszyt z informacjami. To nie są nowości, najwyższy czas żeby nasze szpitale zaczęły naśladować europejskie. Tylko czemu tak późno s... rozwiń
Avatar
Przemysław Krakowki / 2 kwietnia 2011 o 09:47
[quote name='manio' timestamp='1301725326' post='457850']
pani Jasińska może podobnie jak dorn pisać bajki dla dzieci.Dwie godziny po operacji człowiek nie wie jak się nazywa, a nie rwie się do chodzenia. Mam dwie protezy kolana i jedną biodra- nie dla mnie ten kit fantastko.
[/quote]
Avatar
manio / 2 kwietnia 2011 o 08:22
pani Jasińska może podobnie jak dorn pisać bajki dla dzieci.Dwie godziny po operacji człowiek nie wie jak się nazywa, a nie rwie się do chodzenia. Mam dwie protezy kolana i jedną biodra- nie dla mnie ten kit fantastko.
Avatar
arbih / 15 października 2011 o 13:09
[quote name='anonim' timestamp='1317841745' post='544477']
ja miałem zabieg na kolano w łęcznej nie rozpoznano u mnie zerwanego acl.mimo otwarcia kolana.ja mijam z dala tych fachowców.
[/quote]

Z tego co się orientuje zerwanie ACL można rozpoznać po wykonaniu odpowiednich testów manualnych przez lekarza............. aż się kolana same uginają
Avatar
anonim / 5 października 2011 o 21:09
ja miałem zabieg na kolano w łęcznej nie rozpoznano u mnie zerwanego acl.mimo otwarcia kolana.ja mijam z dala tych fachowców.
Avatar
czarny staw / 11 kwietnia 2011 o 16:54
Kiedyś byłem w szpitalu w Łęcznej u pewnego ortopedy. Bez wykonania USG,Rentgena dostałem serię zastrzyków dostawowych bagatela za ponad 1000zł na schorzenie na które leczone jest "domową rehabilitacją"... z całym szacunkiem ale omijam łęczyńskich ortopedów. Lepsi są Lublin , Nałęczów. Pozdrawiam
Avatar
czarny staw / 11 kwietnia 2011 o 16:49
[quote name='Wanda' timestamp='1301829406' post='458154']
Byłam w Holandii u córki i tam też przeszłam 2 operacje. To co opisuje artykuł, tam stosuje się od lat. Idąc do szpitala wiedziałam kiedy wyjdę i jak będzie wyglądał czas tam spędzony. 3 godziny po operacji lekarz i rehabilitan postawili mnie na nogi i przeszłam kilka kroków. Czekałam na nich, bo przed operacją byłam w szpitalu na spotkaniu i tam pacjent z oddziału opowiadał jak to wszystko wygląda, dostałam skoroszyt z informacjami. To nie są nowości, najwyższy czas żeby nasze szpitale zaczęły naśladować europejskie. Tylko czemu tak późno skoro u nich od lat? czemu tylko Łęczna, gdzie ciężko dojechć z mojego miasta? Zazdroszczę chorym z regionu takich możliwości.
[/quote]
[quote name='Wanda' timestamp='1301829406' post='458154']
Byłam w Holandii u córki i tam też przeszłam 2 operacje. To co opisuje artykuł, tam stosuje się od lat. Idąc do szpitala wiedziałam kiedy wyjdę i jak będzie wyglądał czas tam spędzony. 3 godziny po operacji lekarz i rehabilitan postawili mnie na nogi i przeszłam kilka kroków. Czekałam na nich, bo przed operacją byłam w szpitalu na spotkaniu i tam pacjent z oddziału opowiadał jak to wszystko wygląda, dostałam skoroszyt z informacjami. To nie są nowości, na... rozwiń
Avatar
john / 6 kwietnia 2011 o 15:37
http://www.niedlapsakielbasa.pl/
Avatar
Wanda / 3 kwietnia 2011 o 13:22
[quote name='manio' timestamp='1301725326' post='457850']
pani Jasińska może podobnie jak dorn pisać bajki dla dzieci.Dwie godziny po operacji człowiek nie wie jak się nazywa, a nie rwie się do chodzenia. Mam dwie protezy kolana i jedną biodra- nie dla mnie ten kit fantastko.
[/quote]

Zdaje się, że zostało Panu jeszcze jedno biodro, może warto pójść do Łęcznej i wstać z łóżka kiedy jeszcze działa porządne znieczulenie.
Avatar
Wanda / 3 kwietnia 2011 o 13:16
Byłam w Holandii u córki i tam też przeszłam 2 operacje. To co opisuje artykuł, tam stosuje się od lat. Idąc do szpitala wiedziałam kiedy wyjdę i jak będzie wyglądał czas tam spędzony. 3 godziny po operacji lekarz i rehabilitan postawili mnie na nogi i przeszłam kilka kroków. Czekałam na nich, bo przed operacją byłam w szpitalu na spotkaniu i tam pacjent z oddziału opowiadał jak to wszystko wygląda, dostałam skoroszyt z informacjami. To nie są nowości, najwyższy czas żeby nasze szpitale zaczęły naśladować europejskie. Tylko czemu tak późno skoro u nich od lat? czemu tylko Łęczna, gdzie ciężko dojechć z mojego miasta? Zazdroszczę chorym z regionu takich możliwości.
Byłam w Holandii u córki i tam też przeszłam 2 operacje. To co opisuje artykuł, tam stosuje się od lat. Idąc do szpitala wiedziałam kiedy wyjdę i jak będzie wyglądał czas tam spędzony. 3 godziny po operacji lekarz i rehabilitan postawili mnie na nogi i przeszłam kilka kroków. Czekałam na nich, bo przed operacją byłam w szpitalu na spotkaniu i tam pacjent z oddziału opowiadał jak to wszystko wygląda, dostałam skoroszyt z informacjami. To nie są nowości, najwyższy czas żeby nasze szpitale zaczęły naśladować europejskie. Tylko czemu tak późno s... rozwiń
Avatar
Przemysław Krakowki / 2 kwietnia 2011 o 09:47
[quote name='manio' timestamp='1301725326' post='457850']
pani Jasińska może podobnie jak dorn pisać bajki dla dzieci.Dwie godziny po operacji człowiek nie wie jak się nazywa, a nie rwie się do chodzenia. Mam dwie protezy kolana i jedną biodra- nie dla mnie ten kit fantastko.
[/quote]
Avatar
manio / 2 kwietnia 2011 o 08:22
pani Jasińska może podobnie jak dorn pisać bajki dla dzieci.Dwie godziny po operacji człowiek nie wie jak się nazywa, a nie rwie się do chodzenia. Mam dwie protezy kolana i jedną biodra- nie dla mnie ten kit fantastko.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!