Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

21 marca 2008 r.
14:14
Edytuj ten wpis

Odwołać komendanta, bo na drogach jest horror

0 10 A A

Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego, domaga się zdymisjonowania komendanta powiatowego policji w Łęcznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
oraz naczelnika wydziału ruchu drogowego łęczyńskiej policji.

Powód? - Zatrważający i stale pogarszający się stan bezpieczeństwa na drogach powiatu łęczyńskiego - mówi Gorczyca. - Aż strach wyjechać na tamte ulice.

We wniosku czytamy m.in. że "na drogach powiatu łęczyńskiego w roku 2007 w porównaniu do roku 2006 nastąpił wzrost liczby wypadków o 179 proc., rannych o 194 proc., a zabitych aż o 475 proc. co stanowi chyba niechlubny rekord naszego kraju”.

Pismo od prezesa Automobilu Chełskiego przeczytał już Dariusz Biel, komendant wojewódzki policji w Lublinie.

- Nie do końca jest tak, jak jest napisane - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy KWP w Lublinie. - Statystyki się zgadzają, ale taki stan obserwowany jest w całym kraju, nie tylko na Lubelszczyźnie i powiecie łęczyńskim. Dodatkowo komendant policji w Łęcznej nie odpowiada tylko za ruch drogowy.

Do Automobilklubu dochodziły podobno sygnały o istnym horrorze panującym na łęczyńskich drogach. - Oficjalnie nikt nas nie zawiadomił o tym piśmie - mówi Sławomir Cielniak, rzecznik prasowy łęczyńskiej policji. - Wypadki się zdarzają, ale nie jest to ewenement na skalę kraju. Komendant zwiększył liczbę policjantów w drogówce o ponad połowę. Trudno jest w ogóle winić nas, że są wypadki.

Na razie ani komendantowi, ani naczelnikowi wydziału ruchu drogowego włos z głowy nie spadnie. - Skargę może do nas skierować każdy - dodaje Wójtowicz. - Wszystkie sygnały są sprawdzane, ale w tym przypadku nie doszukiwałbym się jakichkolwiek nieprawidłowości w łęczyńskiej policji. (tom)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
as / 3 kwietnia 2008 o 09:10
jajko napisał:
Na drogach chełmskich tez nie jest lepiej. Pewnie to Ci z Łęcznej tam jeżdżą
Co do horroru na łęczyńskich drogach, to się zgadza. Gdy widzę rejestrację LLE to zachowuję najwyższą ostrożność - niektórzy (nie wszyscy) są nieobliczalni


Irytują mnie takie wpisy, równie dobrze mogę napisać że jak widzę cwaniaczków z LU to zachowuję ostrożność, bo "arystokracja" z wieżowców i 30m mieszkań przyjeżdża na wieś i pokazuje jaka jest super i jak potrafi jeździć.... tylko czemu ma to służyć ? Przykład: w ubiegłym roku jakiś rencista emeryt z Lublina wykosił kilka dzieciaczków wyprzedzając na skrzyżowaniu i przekraczając dozwoloną prędkość.

Są dobrzy kierowcy, kierowcy i ... wołowe. Ponadto w naszym pięknym kraju ludzi się nie szanują w życiu a tym bardziej na ulicach. Wystarczy że jeden drugiemu zajedzie drogę lub popełni małe wykroczenie (najczęściej niechcący) i zaczyna się niepotrzebna gestykulacja, obrażanie, zajeżdżanie ...ściganie. Oczywiście zawsze najszybsze są stare BMW, golfy II i III, no i Audi ...im starsze tym lepsze.

Rozsądku życzę, zwłaszcza komuś piszące tak głupie posty.

Co do samego artykułu, to chyba Szanowny Prezes nie wie, że panuje obiegowa opinia "że jeżeli nie możesz zdać na prawo jazdy w Lublinie, to kup je w Chełmie" . Od Policji Łęczyńskiej i Policjanta to niech sie ... i popatrzy na swoje podwórko ... bo najłatwiej to krytykować innych.

pozdrawiam
ka jest super i jak potrafi jeździć.... tylko czemu ma to służyć ? Przykład: w ubiegłym roku jakiś rencista emeryt z Lublina wykosił kilka dzieciaczków wyprzedzając na skrzyżowaniu i przekraczając dozwoloną prędkość.

Są dobrzy kierowcy, kierowcy i ... wołowe. Ponadto w naszym pięknym kraju ludzi się nie szanują w życiu a tym bardziej na ulicach. Wystarczy że jeden drugiemu zajedzie drogę lub popełni małe wykroczenie (najczęściej niechcący) i zaczyna się niepotrzebna gestykulacja, obrażanie, zajeżdżanie ...ściganie. Oczywiście za... rozwiń
Avatar
ancymonek / 31 marca 2008 o 17:01
gdyby to od policji zależało to drogi byłyby już dawno zrobione. to żadna przyjemność przecież zbierać martwych ludzi z drogi!! przecież kierowane sa pisma dotyczące remontu drogi, ale (jak widać) zero reakcji!! a niech panowie z chełma może napisą wniosek o zwiększenie liczby policjantów w Łęcznej, skoro tak lubią to robić. niestety, przy tak nielicznej, jak na nasze miasto, kadrze w policji czasem niewiele się da zrobić!!
Avatar
blondynka / 28 marca 2008 o 19:48
Od dawna władze miasta i powiatu próbują wpłynąć by w końcu zrobiono u nas porządek z drogą wojewódzką biegnącą przez środek miasta - od lat czekamy na ronda - jak dotąd bez skutku. Może te statystyki uświadomią właścicielowi drogi że najwyższa pora zacząć działać, wystarczą dwa ronda.
Avatar
evo / 23 marca 2008 o 10:01
W Łęcznej na ul. Jana Pawła II doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. W wyniku kolizji, obrażenia, na szczęście niegroźne, odniosła kierująca osobówką i jej dziecko. Zderzenie miało miejsce przed godzina 13. Przez około 40 minut trasa była nieprzejezdna. ZNOWU!!!!!!! Dwie ulice na krzyż i same wypadki!!!
Avatar
jajko / 22 marca 2008 o 20:52
Jeszcze więcej starych golfów z kierowcami w ich wieku i będzie rosła statystyka Jak pamiętam, to drogówka z Łęcznej raczej nie należała do tych "uległych", patrzących przez palce i surowo karała za wykroczenia
Dziwne, że Automobilklub Chełmski ma pretensje do Komendanta Policji w Łęcznej, że kierowcy jeżdżący po tamtejszych drogach to kretyni.
To pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Ciekawe, czy w przypadku większej karalności za przekraczanie prędkości (to niestety najczęstsza przyczyna wypadków, bo kierujący nie umieją zapanować nad autem) i twardsze egzekwowanie wykroczeń potencjalnych zabójców bez wyobraźni i umiejętności w samochodach będzie pochwała od Automobilklubu ?
Na drogach chełmskich tez nie jest lepiej. Pewnie to Ci z Łęcznej tam jeżdżą
Co do horroru na łęczyńskich drogach, to się zgadza. Gdy widzę rejestrację LLE to zachowuję najwyższą ostrożność - niektórzy (nie wszyscy) są nieobliczalni
Jeszcze więcej starych golfów z kierowcami w ich wieku i będzie rosła statystyka Jak pamiętam, to drogówka z Łęcznej raczej nie należała do tych "uległych", patrzących przez palce i surowo karała za wykroczenia
Dziwne, że Automobilklub Chełmski ma pretensje do Komendanta Policji w Łęcznej, że kierowcy jeżdżący po tamtejszych drogach to kretyni.
To pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Ciekawe, czy w przypadku większej karalności za przekraczanie prędkości (to niestety najczęstsza przyczyna wypadków, bo ki... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2008 o 17:42
Ciekawe ?
A może niektóre barany z Łęcznej i okolic nie potrafią jeździć ? A może ludziom wisi po jakich drogach w Łęcznej jeżdżą i nikomu nie chce się ruszyć d... do starostwa, gminy itp aby pogonić urzędasów ? A wreszcie - dziwne jest że, ktoś z Chełma czepia się policji w Łęcznej. Czyżby pan Grzegorz Gorczyca lub ktoś z rodzinki ma na pieńku z komendatem w Łęcznej (dawnym komendantem z Krasnegostawu), może dostało się mandacik albo miało inne problemy z prawem ?
Avatar
łęczynianin z dziada pradz / 21 marca 2008 o 22:30
prawda jest taka,że ludzie z wielką nadzieją czakali na zmianę poprzedniego komendanta. Czekali, czekali i... jaka jest opinia o policji w Łęcznej...
Ludzie narzekają, ze wieczorem za mało patroli, szczyle rządza Łęczna. wszędzie pełno szczyli a szczególnie w klatkach przy sklepach. Niby patrole bywają widzianwe, ale tylko w rdiowozach, a ludzie chcieliby patroli pieszych, Straży miejskiej Tez
Ł
Avatar
ja / 21 marca 2008 o 18:53
a dlaczego akurat automobilklub chełmski, a nie na przykład szczeciński albo podkarpacki, to w Chełmie już nie mają swoich problemów?
Avatar
gutek / 21 marca 2008 o 16:10
Brawo, mają rację - niech gliniarze trochę się wezmą do roboty, bo te statystyki mówią same za siebie!!!
Avatar
ludek / 21 marca 2008 o 15:23
A może tak z powodu wypadków
i złych dróg w Polsce - to odwołać
Prezydenta Stanów Zjednoczonych
Avatar
as / 3 kwietnia 2008 o 09:10
jajko napisał:
Na drogach chełmskich tez nie jest lepiej. Pewnie to Ci z Łęcznej tam jeżdżą
Co do horroru na łęczyńskich drogach, to się zgadza. Gdy widzę rejestrację LLE to zachowuję najwyższą ostrożność - niektórzy (nie wszyscy) są nieobliczalni


Irytują mnie takie wpisy, równie dobrze mogę napisać że jak widzę cwaniaczków z LU to zachowuję ostrożność, bo "arystokracja" z wieżowców i 30m mieszkań przyjeżdża na wieś i pokazuje jaka jest super i jak potrafi jeździć.... tylko czemu ma to służyć ? Przykład: w ubiegłym roku jakiś rencista emeryt z Lublina wykosił kilka dzieciaczków wyprzedzając na skrzyżowaniu i przekraczając dozwoloną prędkość.

Są dobrzy kierowcy, kierowcy i ... wołowe. Ponadto w naszym pięknym kraju ludzi się nie szanują w życiu a tym bardziej na ulicach. Wystarczy że jeden drugiemu zajedzie drogę lub popełni małe wykroczenie (najczęściej niechcący) i zaczyna się niepotrzebna gestykulacja, obrażanie, zajeżdżanie ...ściganie. Oczywiście zawsze najszybsze są stare BMW, golfy II i III, no i Audi ...im starsze tym lepsze.

Rozsądku życzę, zwłaszcza komuś piszące tak głupie posty.

Co do samego artykułu, to chyba Szanowny Prezes nie wie, że panuje obiegowa opinia "że jeżeli nie możesz zdać na prawo jazdy w Lublinie, to kup je w Chełmie" . Od Policji Łęczyńskiej i Policjanta to niech sie ... i popatrzy na swoje podwórko ... bo najłatwiej to krytykować innych.

pozdrawiam
ka jest super i jak potrafi jeździć.... tylko czemu ma to służyć ? Przykład: w ubiegłym roku jakiś rencista emeryt z Lublina wykosił kilka dzieciaczków wyprzedzając na skrzyżowaniu i przekraczając dozwoloną prędkość.

Są dobrzy kierowcy, kierowcy i ... wołowe. Ponadto w naszym pięknym kraju ludzi się nie szanują w życiu a tym bardziej na ulicach. Wystarczy że jeden drugiemu zajedzie drogę lub popełni małe wykroczenie (najczęściej niechcący) i zaczyna się niepotrzebna gestykulacja, obrażanie, zajeżdżanie ...ściganie. Oczywiście za... rozwiń
Avatar
ancymonek / 31 marca 2008 o 17:01
gdyby to od policji zależało to drogi byłyby już dawno zrobione. to żadna przyjemność przecież zbierać martwych ludzi z drogi!! przecież kierowane sa pisma dotyczące remontu drogi, ale (jak widać) zero reakcji!! a niech panowie z chełma może napisą wniosek o zwiększenie liczby policjantów w Łęcznej, skoro tak lubią to robić. niestety, przy tak nielicznej, jak na nasze miasto, kadrze w policji czasem niewiele się da zrobić!!
Avatar
blondynka / 28 marca 2008 o 19:48
Od dawna władze miasta i powiatu próbują wpłynąć by w końcu zrobiono u nas porządek z drogą wojewódzką biegnącą przez środek miasta - od lat czekamy na ronda - jak dotąd bez skutku. Może te statystyki uświadomią właścicielowi drogi że najwyższa pora zacząć działać, wystarczą dwa ronda.
Avatar
evo / 23 marca 2008 o 10:01
W Łęcznej na ul. Jana Pawła II doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. W wyniku kolizji, obrażenia, na szczęście niegroźne, odniosła kierująca osobówką i jej dziecko. Zderzenie miało miejsce przed godzina 13. Przez około 40 minut trasa była nieprzejezdna. ZNOWU!!!!!!! Dwie ulice na krzyż i same wypadki!!!
Avatar
jajko / 22 marca 2008 o 20:52
Jeszcze więcej starych golfów z kierowcami w ich wieku i będzie rosła statystyka Jak pamiętam, to drogówka z Łęcznej raczej nie należała do tych "uległych", patrzących przez palce i surowo karała za wykroczenia
Dziwne, że Automobilklub Chełmski ma pretensje do Komendanta Policji w Łęcznej, że kierowcy jeżdżący po tamtejszych drogach to kretyni.
To pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Ciekawe, czy w przypadku większej karalności za przekraczanie prędkości (to niestety najczęstsza przyczyna wypadków, bo kierujący nie umieją zapanować nad autem) i twardsze egzekwowanie wykroczeń potencjalnych zabójców bez wyobraźni i umiejętności w samochodach będzie pochwała od Automobilklubu ?
Na drogach chełmskich tez nie jest lepiej. Pewnie to Ci z Łęcznej tam jeżdżą
Co do horroru na łęczyńskich drogach, to się zgadza. Gdy widzę rejestrację LLE to zachowuję najwyższą ostrożność - niektórzy (nie wszyscy) są nieobliczalni
Jeszcze więcej starych golfów z kierowcami w ich wieku i będzie rosła statystyka Jak pamiętam, to drogówka z Łęcznej raczej nie należała do tych "uległych", patrzących przez palce i surowo karała za wykroczenia
Dziwne, że Automobilklub Chełmski ma pretensje do Komendanta Policji w Łęcznej, że kierowcy jeżdżący po tamtejszych drogach to kretyni.
To pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Ciekawe, czy w przypadku większej karalności za przekraczanie prędkości (to niestety najczęstsza przyczyna wypadków, bo ki... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2008 o 17:42
Ciekawe ?
A może niektóre barany z Łęcznej i okolic nie potrafią jeździć ? A może ludziom wisi po jakich drogach w Łęcznej jeżdżą i nikomu nie chce się ruszyć d... do starostwa, gminy itp aby pogonić urzędasów ? A wreszcie - dziwne jest że, ktoś z Chełma czepia się policji w Łęcznej. Czyżby pan Grzegorz Gorczyca lub ktoś z rodzinki ma na pieńku z komendatem w Łęcznej (dawnym komendantem z Krasnegostawu), może dostało się mandacik albo miało inne problemy z prawem ?
Avatar
łęczynianin z dziada pradz / 21 marca 2008 o 22:30
prawda jest taka,że ludzie z wielką nadzieją czakali na zmianę poprzedniego komendanta. Czekali, czekali i... jaka jest opinia o policji w Łęcznej...
Ludzie narzekają, ze wieczorem za mało patroli, szczyle rządza Łęczna. wszędzie pełno szczyli a szczególnie w klatkach przy sklepach. Niby patrole bywają widzianwe, ale tylko w rdiowozach, a ludzie chcieliby patroli pieszych, Straży miejskiej Tez
Ł
Avatar
ja / 21 marca 2008 o 18:53
a dlaczego akurat automobilklub chełmski, a nie na przykład szczeciński albo podkarpacki, to w Chełmie już nie mają swoich problemów?
Avatar
gutek / 21 marca 2008 o 16:10
Brawo, mają rację - niech gliniarze trochę się wezmą do roboty, bo te statystyki mówią same za siebie!!!
Avatar
ludek / 21 marca 2008 o 15:23
A może tak z powodu wypadków
i złych dróg w Polsce - to odwołać
Prezydenta Stanów Zjednoczonych
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!