Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

26 czerwca 2009 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Oszczędności podczas budowy szpitala w Łęcznej mogą zaprowadzić starostę za kratki

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 5 A A

O niewłaściwe wykorzystanie 976 tysięcy złotych prokuratura oskarża Adama Niwińskiego, starostę powiatu łęczyńskiego. Do nieprawidłowości miało dojść podczas budowy szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa światło dzienne ujrzała po kontroli NIK. Później była także obiektem zainteresowania CBA. - Materiały zebrane przez obie te instytucje jasno wykazują, że zostało złamane prawo budowlane, a w efekcie publiczne pieniądze zostały wydane nieprawidłowo - mówi Dorota Kawa, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie.

Poszło o dodatkowe źródło zasilania w ciepło. Według przepisów budowlanych, taki obiekt jak szpital musi mieć dwa niezależna źródła zasilania w ciepło - w przypadku tej placówki z Energetyki Łęczyńskiej i własnej, niezależnej kotłowni.

Takie były pierwotne plany. Zarząd starostwa poszedł na skróty. Zostały wprowadzone poprawki w projekcie i zamiast kotłowni (koszt budowy ok.
4 milionów złotych - przyp. red.) do szpitala doprowadzono dodatkową nitkę cieplną z Energetyki Łęczyńskiej. Odbyło się to kosztem 976 tysięcy zł. Na papierze niby są dwa źródła zasilania, ale, niestety, od tego samego dostawcy. - W razie kłopotów, szpital zostanie bez ciepła. A zatem budowa dodatkowej nitki była niezasadna - dodaje prokurator Kawa.

Niwińskiemu, Andrzejowi Dyczewskiemu, jego zastępcy i trzem innym osobom pracującym w Starostwie Powiatowym postawiono zarzuty narażenia starostwa na stratę blisko miliona złotych oraz złamania prawa budowlanego . - Na razie występuję w charakterze oskarżonego. Zanim nie przedstawię swoich racji prokuratorowi, nie będę się wypowiadać - mówi Adam Niwiński, starosta łęczyński. - Wiem, co mi grozi, ale wszystko robiłem dla dobra publicznego.

W podobnym tonie wypowiadał się Andrzej Dyczewski, który stwierdził, że w starostwie podlegają mu szkolnictwo i geodezja, a nie inwestycje. - Podejrzanym, że ze względu na wysokość kwoty, grozi kara do 10 lat więzienia. Podkreślam jednak, że sprawa jest w toku - kończy prokurator Dorota Kawa.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 30 czerwca 2009 o 23:18
Może trzeba sięgnąć wstecz jak Pan Gański był starostą ile zrobił przekrętow związanych z budową szpitala i nie tylko okna Przetupał,trochę rozgłosu i ucichło.Teraz też ma dobrą fuche jak niedasz to nie załatwisz sprawy.Winiarski też był dobry mydlik .Tamtych rozliczyć i za kratki a nie czepiac się tej władzy.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2009 o 17:10
Mówi sie, że w starostwie w Łęcznej w wydziale budowlanym korupcja kwitnie. Architektów z projektami tak sie czepiają, ze jak Ci usłyszą, że dokumentacja ma iść do Starostwa w łęcznej, to niektórzy nie podejmują się nawet projektowania. Podobno towarzystwo wzajemnej adoracji tam istnieje
Avatar
Gość / 30 czerwca 2009 o 16:19
życzliwy włądzom napisał:
Janek a skąd ta podejrzliwość? Czyżby jako katolik z wychowania tak miłujesz bliźniego,ze widzisz w nim tylko przestępcę?
Może popatrz na swoje ręce, czy się coś nie przykleiło,a może masz jeszcze gorsze sprawki. źdźbło w oku bliźniego cię kole a we włąsnym oku belki nie zauważasz. Skąd w tym narodzie tyle nienawiści, tyle zazdrości, tyle judzenia. Opamiętajcie się, patrzecie również na swoje ręce.

A ty co taki obrońca? Gdzie napisałem, że w bliźnim widze przestępcę? Jeśli są zarzuty, to są i podejrzani, proste, nieprawda? Na swoje prywatne ręce mam prawo patrzeć ja, ale na ręce osób publicznych mamy prawo patrzeć wszyscy. Poza tym idź popytaj do Powiatu to się dowiesz jacy tam kompetentni pracują..

A ty co taki obrońca? Gdzie napisałem, że w bliźnim widze przestępcę? Jeśli są zarzuty, to są i podejrzani, proste, nieprawda? Na swoje prywatne ręce mam prawo patrzeć ja, ale na ręce osób publicznych mamy prawo patrzeć wszyscy. Poza tym idź popytaj do Powiatu to się dowiesz jacy tam kompetentni pracują.. rozwiń
Avatar
życzliwy włądzom / 30 czerwca 2009 o 09:09
janek napisał:
Może totalna niekompetencja i buta władz powiatu zostanie wreszcie ukarana.. Napiszcie co dzieje się z burmistrzem kosiarskim? Prokuratura złozyła zażalenie na umorzenie sprawy?

Janek a skąd ta podejrzliwość? Czyżby jako katolik z wychowania tak miłujesz bliźniego,ze widzisz w nim tylko przestępcę?
Może popatrz na swoje ręce, czy się coś nie przykleiło,a może masz jeszcze gorsze sprawki. źdźbło w oku bliźniego cię kole a we włąsnym oku belki nie zauważasz. Skąd w tym narodzie tyle nienawiści, tyle zazdrości, tyle judzenia. Opamiętajcie się, patrzecie również na swoje ręce.

Janek a skąd ta podejrzliwość? Czyżby jako katolik z wychowania tak miłujesz bliźniego,ze widzisz w nim tylko przestępcę?
Może popatrz na swoje ręce, czy się coś nie przykleiło,a może masz jeszcze gorsze sprawki. źdźbło w oku bliźniego cię kole a we włąsnym oku belki nie zauważasz. Skąd w tym narodzie tyle nienawiści, tyle zazdrości, tyle judzenia. Opamiętajcie się, patrzecie również na swoje ręce. rozwiń
Avatar
janek / 27 czerwca 2009 o 07:13
Może totalna niekompetencja i buta władz powiatu zostanie wreszcie ukarana.. Napiszcie co dzieje się z burmistrzem kosiarskim? Prokuratura złozyła zażalenie na umorzenie sprawy?
Avatar
Mieszkaniec / 30 czerwca 2009 o 23:18
Może trzeba sięgnąć wstecz jak Pan Gański był starostą ile zrobił przekrętow związanych z budową szpitala i nie tylko okna Przetupał,trochę rozgłosu i ucichło.Teraz też ma dobrą fuche jak niedasz to nie załatwisz sprawy.Winiarski też był dobry mydlik .Tamtych rozliczyć i za kratki a nie czepiac się tej władzy.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2009 o 17:10
Mówi sie, że w starostwie w Łęcznej w wydziale budowlanym korupcja kwitnie. Architektów z projektami tak sie czepiają, ze jak Ci usłyszą, że dokumentacja ma iść do Starostwa w łęcznej, to niektórzy nie podejmują się nawet projektowania. Podobno towarzystwo wzajemnej adoracji tam istnieje
Avatar
Gość / 30 czerwca 2009 o 16:19
życzliwy włądzom napisał:
Janek a skąd ta podejrzliwość? Czyżby jako katolik z wychowania tak miłujesz bliźniego,ze widzisz w nim tylko przestępcę?
Może popatrz na swoje ręce, czy się coś nie przykleiło,a może masz jeszcze gorsze sprawki. źdźbło w oku bliźniego cię kole a we włąsnym oku belki nie zauważasz. Skąd w tym narodzie tyle nienawiści, tyle zazdrości, tyle judzenia. Opamiętajcie się, patrzecie również na swoje ręce.

A ty co taki obrońca? Gdzie napisałem, że w bliźnim widze przestępcę? Jeśli są zarzuty, to są i podejrzani, proste, nieprawda? Na swoje prywatne ręce mam prawo patrzeć ja, ale na ręce osób publicznych mamy prawo patrzeć wszyscy. Poza tym idź popytaj do Powiatu to się dowiesz jacy tam kompetentni pracują..

A ty co taki obrońca? Gdzie napisałem, że w bliźnim widze przestępcę? Jeśli są zarzuty, to są i podejrzani, proste, nieprawda? Na swoje prywatne ręce mam prawo patrzeć ja, ale na ręce osób publicznych mamy prawo patrzeć wszyscy. Poza tym idź popytaj do Powiatu to się dowiesz jacy tam kompetentni pracują.. rozwiń
Avatar
życzliwy włądzom / 30 czerwca 2009 o 09:09
janek napisał:
Może totalna niekompetencja i buta władz powiatu zostanie wreszcie ukarana.. Napiszcie co dzieje się z burmistrzem kosiarskim? Prokuratura złozyła zażalenie na umorzenie sprawy?

Janek a skąd ta podejrzliwość? Czyżby jako katolik z wychowania tak miłujesz bliźniego,ze widzisz w nim tylko przestępcę?
Może popatrz na swoje ręce, czy się coś nie przykleiło,a może masz jeszcze gorsze sprawki. źdźbło w oku bliźniego cię kole a we włąsnym oku belki nie zauważasz. Skąd w tym narodzie tyle nienawiści, tyle zazdrości, tyle judzenia. Opamiętajcie się, patrzecie również na swoje ręce.

Janek a skąd ta podejrzliwość? Czyżby jako katolik z wychowania tak miłujesz bliźniego,ze widzisz w nim tylko przestępcę?
Może popatrz na swoje ręce, czy się coś nie przykleiło,a może masz jeszcze gorsze sprawki. źdźbło w oku bliźniego cię kole a we włąsnym oku belki nie zauważasz. Skąd w tym narodzie tyle nienawiści, tyle zazdrości, tyle judzenia. Opamiętajcie się, patrzecie również na swoje ręce. rozwiń
Avatar
janek / 27 czerwca 2009 o 07:13
Może totalna niekompetencja i buta władz powiatu zostanie wreszcie ukarana.. Napiszcie co dzieje się z burmistrzem kosiarskim? Prokuratura złozyła zażalenie na umorzenie sprawy?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 0

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 5 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 8

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 21 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 61 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 20

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!