Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

12 listopada 2013 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie

2 22 A A
Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł
Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł

Magistrat w Łęcznej oficjalnie nic nie wie o biesiadzie górniczej, która ma się odbyć w tutejszym Zespole Szkół nr 1. Tymczasem zarówno górnicy, jak i dyrekcja szkoły twierdzą, że ratusz wiedział o niezgodnej z prawem imprezie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o biesiadzie w budynku szkoły dostaliśmy od Czytelnika. "Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na tę bulwersującą sprawę. Biesiada organizowana jest w zespole szkół. Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje” – napisał w e-mailu do naszej redakcji.

Bilety na imprezę zaplanowaną na sobotę, 23 listopada, rozprowadza już Związek Zawodowy Górników LW "Bogdanka”. Nikt nie ukrywa, że na spotkaniu będzie piwo. Prawo jest w tej kwestii jednoznaczne. – Ustawa zakazuje picia alkoholu w placówkach oświatowych – mówi Jolanta Misiak z lubelskiego kuratorium oświaty.

– Wiem, że w placówce szkolnej nie wolno organizować imprez z alkoholem. Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki – tłumaczy Andrzej Grzesiuk, dyrektor ZS nr 1 w Łęcznej. – W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto? – pyta. I dodaje: – Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej o wszystkim wiedział.

– Wynajęliśmy ochronę, teren będzie zamknięty, szkoła również. Zapewniamy sto procent spokoju i bezpieczeństwa – mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący związkowców. I dodaje: – W ubiegłym roku biesiada także była w szkole i absolutnie nikt się nie skarżył. Było kulturalnie i spokojnie. Poszliśmy górnikom na rękę, żeby mieli blisko do domu. Od czterech miesięcy rozmawiamy o imprezie z burmistrzem i dyrekcją szkoły. Wszyscy się zgodzili.

Tymczasem urzędnicy twierdzą, że o biesiadzie nic nie wiedzą. – Oficjalnie nic nie wiemy o planowanej imprezie. Gdyby dyrektor Grzesiuk wystąpił do nas z pismem o zgodę na taką imprezę, dostałby odmowę – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. – Dyrektorzy szkół sami decydują, komu i na co wynajmują obiekty po zakończeniu zajęć. A środki z wynajmu wydają według własnego uznania. Już po ubiegłorocznej imprezie górniczej burmistrz wyraził swój negatywny stosunek do organizowania takich imprez na terenie szkoły. Niezadowoleni byli także mieszkańcy pobliskiego osiedla Samsonowicza.

– Dlaczego ktoś chce nam zaszkodzić na kilka dni przed imprezą? Od kilku miesięcy sztab ludzi pracuje nad jej przygotowaniem. To nasze górnicze święto. Nie żadna popijawa, ale wystąpienia i program artystyczny – dodaje Szmuc.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eber / 5 grudnia 2014 o 16:01

Skoro sztab ludzi pracuje od miesięcy, to można było znaleźć inną salę... nawet w dalszej odległości. A trzeźwa młodzież jest najważniejsza. To budynek dla młodzieży, do nauki a nie na alkoholowe biby - jakby tego nie nazwać. Nie można organizować wesel, o tym bardziej innych alkoholowych imprez chociażby i pod patronatem nawet samego papieża - na mszy też się pije wino.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 o 13:49

Pan Burmistrz razem z Panem Dyrektorem co roku brali udział w tej imprezie.Nie rozumiem do prawdy o co chodzi.

Avatar
Olga / 14 listopada 2013 o 13:09

Zupełnie nie wierzę w zapewnienia Burmistrza. Były górnik , do tego burmistrz i nie zostałby zaproszony na imprezę !! Oj , nieładnie Panie K. czy uważa Pan, że pański elektorat to idioci ?

Avatar
Malina / 14 listopada 2013 o 12:51

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

rozwiń
Avatar
goska / 14 listopada 2013 o 11:23

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

Avatar
pytanie / 13 listopada 2013 o 16:48

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

weź ty  się człowieku zastanów co ty bazgrzesz, jakie pomówienia z tych liter wnioskujesz?

Avatar
fan piwa / 13 listopada 2013 o 16:42

Dlaczego nie Cechownia w Bogdance ??? ..... No bo tam wszyscy widzą kto z kim....trzyma i ile wytrzyma ...... A w szkole zawsze znajdzie się boczne wyjście ????

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 16:02

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

ma i GLORIA

Avatar
gość / 13 listopada 2013 o 12:18

Burmistrz parę lat temu bawił się na takich biesiadach a teraz ma negatywny stosunek???

Jak ktoś wyżej napisał po łacinie - Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo) nie miał innego wyjścia.

Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 11:37

z tych P.S.F. to P. napewno ma dziecko bo chodzi z wózkiem

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

Avatar
eber / 5 grudnia 2014 o 16:01

Skoro sztab ludzi pracuje od miesięcy, to można było znaleźć inną salę... nawet w dalszej odległości. A trzeźwa młodzież jest najważniejsza. To budynek dla młodzieży, do nauki a nie na alkoholowe biby - jakby tego nie nazwać. Nie można organizować wesel, o tym bardziej innych alkoholowych imprez chociażby i pod patronatem nawet samego papieża - na mszy też się pije wino.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 o 13:49

Pan Burmistrz razem z Panem Dyrektorem co roku brali udział w tej imprezie.Nie rozumiem do prawdy o co chodzi.

Avatar
Olga / 14 listopada 2013 o 13:09

Zupełnie nie wierzę w zapewnienia Burmistrza. Były górnik , do tego burmistrz i nie zostałby zaproszony na imprezę !! Oj , nieładnie Panie K. czy uważa Pan, że pański elektorat to idioci ?

Avatar
Malina / 14 listopada 2013 o 12:51

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

rozwiń
Avatar
goska / 14 listopada 2013 o 11:23

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

Avatar
pytanie / 13 listopada 2013 o 16:48

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

weź ty  się człowieku zastanów co ty bazgrzesz, jakie pomówienia z tych liter wnioskujesz?

Avatar
fan piwa / 13 listopada 2013 o 16:42

Dlaczego nie Cechownia w Bogdance ??? ..... No bo tam wszyscy widzą kto z kim....trzyma i ile wytrzyma ...... A w szkole zawsze znajdzie się boczne wyjście ????

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 16:02

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

ma i GLORIA

Avatar
gość / 13 listopada 2013 o 12:18

Burmistrz parę lat temu bawił się na takich biesiadach a teraz ma negatywny stosunek???

Jak ktoś wyżej napisał po łacinie - Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo) nie miał innego wyjścia.

Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 11:37

z tych P.S.F. to P. napewno ma dziecko bo chodzi z wózkiem

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!