poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Łęczna

Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2013, 17:57

Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł
Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł

Magistrat w Łęcznej oficjalnie nic nie wie o biesiadzie górniczej, która ma się odbyć w tutejszym Zespole Szkół nr 1. Tymczasem zarówno górnicy, jak i dyrekcja szkoły twierdzą, że ratusz wiedział o niezgodnej z prawem imprezie

Informację o biesiadzie w budynku szkoły dostaliśmy od Czytelnika. "Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na tę bulwersującą sprawę. Biesiada organizowana jest w zespole szkół. Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje” – napisał w e-mailu do naszej redakcji.

Bilety na imprezę zaplanowaną na sobotę, 23 listopada, rozprowadza już Związek Zawodowy Górników LW "Bogdanka”. Nikt nie ukrywa, że na spotkaniu będzie piwo. Prawo jest w tej kwestii jednoznaczne. – Ustawa zakazuje picia alkoholu w placówkach oświatowych – mówi Jolanta Misiak z lubelskiego kuratorium oświaty.

– Wiem, że w placówce szkolnej nie wolno organizować imprez z alkoholem. Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki – tłumaczy Andrzej Grzesiuk, dyrektor ZS nr 1 w Łęcznej. – W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto? – pyta. I dodaje: – Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej o wszystkim wiedział.

– Wynajęliśmy ochronę, teren będzie zamknięty, szkoła również. Zapewniamy sto procent spokoju i bezpieczeństwa – mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący związkowców. I dodaje: – W ubiegłym roku biesiada także była w szkole i absolutnie nikt się nie skarżył. Było kulturalnie i spokojnie. Poszliśmy górnikom na rękę, żeby mieli blisko do domu. Od czterech miesięcy rozmawiamy o imprezie z burmistrzem i dyrekcją szkoły. Wszyscy się zgodzili.

Tymczasem urzędnicy twierdzą, że o biesiadzie nic nie wiedzą. – Oficjalnie nic nie wiemy o planowanej imprezie. Gdyby dyrektor Grzesiuk wystąpił do nas z pismem o zgodę na taką imprezę, dostałby odmowę – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. – Dyrektorzy szkół sami decydują, komu i na co wynajmują obiekty po zakończeniu zajęć. A środki z wynajmu wydają według własnego uznania. Już po ubiegłorocznej imprezie górniczej burmistrz wyraził swój negatywny stosunek do organizowania takich imprez na terenie szkoły. Niezadowoleni byli także mieszkańcy pobliskiego osiedla Samsonowicza.

– Dlaczego ktoś chce nam zaszkodzić na kilka dni przed imprezą? Od kilku miesięcy sztab ludzi pracuje nad jej przygotowaniem. To nasze górnicze święto. Nie żadna popijawa, ale wystąpienia i program artystyczny – dodaje Szmuc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
eber
gość
Olga
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

eber
eber (5 grudnia 2014 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skoro sztab ludzi pracuje od miesięcy, to można było znaleźć inną salę... nawet w dalszej odległości. A trzeźwa młodzież jest najważniejsza. To budynek dla młodzieży, do nauki a nie na alkoholowe biby - jakby tego nie nazwać. Nie można organizować wesel, o tym bardziej innych alkoholowych imprez chociażby i pod patronatem nawet samego papieża - na mszy też się pije wino.

Rozwiń
gość
gość (14 listopada 2013 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Burmistrz razem z Panem Dyrektorem co roku brali udział w tej imprezie.Nie rozumiem do prawdy o co chodzi.

Rozwiń
Olga
Olga (14 listopada 2013 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zupełnie nie wierzę w zapewnienia Burmistrza. Były górnik , do tego burmistrz i nie zostałby zaproszony na imprezę !! Oj , nieładnie Panie K. czy uważa Pan, że pański elektorat to idioci ?

Rozwiń
Malina
Malina (14 listopada 2013 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

Rozwiń
goska
goska (14 listopada 2013 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!