piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Łęczna

Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie

Dodano: 12 listopada 2013, 17:57

Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł
Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł

Magistrat w Łęcznej oficjalnie nic nie wie o biesiadzie górniczej, która ma się odbyć w tutejszym Zespole Szkół nr 1. Tymczasem zarówno górnicy, jak i dyrekcja szkoły twierdzą, że ratusz wiedział o niezgodnej z prawem imprezie

Informację o biesiadzie w budynku szkoły dostaliśmy od Czytelnika. "Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na tę bulwersującą sprawę. Biesiada organizowana jest w zespole szkół. Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje” – napisał w e-mailu do naszej redakcji.

Bilety na imprezę zaplanowaną na sobotę, 23 listopada, rozprowadza już Związek Zawodowy Górników LW "Bogdanka”. Nikt nie ukrywa, że na spotkaniu będzie piwo. Prawo jest w tej kwestii jednoznaczne. – Ustawa zakazuje picia alkoholu w placówkach oświatowych – mówi Jolanta Misiak z lubelskiego kuratorium oświaty.

– Wiem, że w placówce szkolnej nie wolno organizować imprez z alkoholem. Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki – tłumaczy Andrzej Grzesiuk, dyrektor ZS nr 1 w Łęcznej. – W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto? – pyta. I dodaje: – Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej o wszystkim wiedział.

– Wynajęliśmy ochronę, teren będzie zamknięty, szkoła również. Zapewniamy sto procent spokoju i bezpieczeństwa – mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący związkowców. I dodaje: – W ubiegłym roku biesiada także była w szkole i absolutnie nikt się nie skarżył. Było kulturalnie i spokojnie. Poszliśmy górnikom na rękę, żeby mieli blisko do domu. Od czterech miesięcy rozmawiamy o imprezie z burmistrzem i dyrekcją szkoły. Wszyscy się zgodzili.

Tymczasem urzędnicy twierdzą, że o biesiadzie nic nie wiedzą. – Oficjalnie nic nie wiemy o planowanej imprezie. Gdyby dyrektor Grzesiuk wystąpił do nas z pismem o zgodę na taką imprezę, dostałby odmowę – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. – Dyrektorzy szkół sami decydują, komu i na co wynajmują obiekty po zakończeniu zajęć. A środki z wynajmu wydają według własnego uznania. Już po ubiegłorocznej imprezie górniczej burmistrz wyraził swój negatywny stosunek do organizowania takich imprez na terenie szkoły. Niezadowoleni byli także mieszkańcy pobliskiego osiedla Samsonowicza.

– Dlaczego ktoś chce nam zaszkodzić na kilka dni przed imprezą? Od kilku miesięcy sztab ludzi pracuje nad jej przygotowaniem. To nasze górnicze święto. Nie żadna popijawa, ale wystąpienia i program artystyczny – dodaje Szmuc.
Czytaj więcej o:
eber
gość
Olga
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

eber
eber (5 grudnia 2014 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skoro sztab ludzi pracuje od miesięcy, to można było znaleźć inną salę... nawet w dalszej odległości. A trzeźwa młodzież jest najważniejsza. To budynek dla młodzieży, do nauki a nie na alkoholowe biby - jakby tego nie nazwać. Nie można organizować wesel, o tym bardziej innych alkoholowych imprez chociażby i pod patronatem nawet samego papieża - na mszy też się pije wino.

Rozwiń
gość
gość (14 listopada 2013 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Burmistrz razem z Panem Dyrektorem co roku brali udział w tej imprezie.Nie rozumiem do prawdy o co chodzi.

Rozwiń
Olga
Olga (14 listopada 2013 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zupełnie nie wierzę w zapewnienia Burmistrza. Były górnik , do tego burmistrz i nie zostałby zaproszony na imprezę !! Oj , nieładnie Panie K. czy uważa Pan, że pański elektorat to idioci ?

Rozwiń
Malina
Malina (14 listopada 2013 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

Rozwiń
goska
goska (14 listopada 2013 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!