Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

17 listopada 2017 r.
15:06

Powiat łęczyński: Z trzech szkół powstanie jedna

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
1 120 A A
Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół im. króla Kazimierza Jagiellończyka<br />
Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół im. króla Kazimierza Jagiellończyka
(fot. ZS im. króla Kazimierza Jagiellończyka)

Starostwo w Łęcznej uruchomiło procedurę połączenia trzech szkół. Od 1 września jednym organizmem będą „jagiellończyk”, szkoła górnicza i Zespół Szkół w Ludwinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oszczędności mają wynieść 700 tysięcy rocznie, zaś po stronie rachunku strat znajduje się 10 etatów związanych z obsługą techniczną i administracyjną. 

W jeden organizm mają być połączone trzy szkoły: Zespół Szkół im. króla Kazimierza Jagiellończyka, Zespół Szkół Górniczych i Zespół Szkół w Ludwinie. Od 1 września 2018 te trzy placówki mają funkcjonować pod jednym szyldem – jako Zespół Szkół Górniczych, Politechnicznych i Ogólnokształcących im. króla Kazimierza Jagiellończyka przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej. Radni powiatowi podjęli już w tej sprawie 10 uchwał „zamiarowych”.

– Wszyscy nauczyciele mają zachować pracę, o ile zdecydują się na zatrudnienie u nowego pracodawcy. Warunki zatrudnienia pozostaną bez zmian. Zachowamy również wszystkie obecne kierunki kształcenia – zapewnia Dariusz Kowalski, wicestarosta łęczyński. – Niestety połączenie wiąże się także z redukcją etatów. Pracę straci około 10 osób związanych z obsługą techniczną i administracyjną tych szkół. Nowa placówka zacznie funkcjonować od 1 września 2018 roku, a oszczędności w kwocie 700 tysięcy rocznie budżet powiatu odczuje w 2019 roku – dodaje wicestarosta.

Najbardziej na planowanym połączeniu ucierpi Ludwin. Z gminy zniknie Zespół Szkół, w którym kształci się ludzi w systemie wieczorowym oraz w ramach kursów zawodowych.

– Na razie prowadzimy rozmowy z członkami naszego związku. Chcemy wypracować wspólne stanowisko w sprawie pomysłu połączenia szkół. Na sercu najbardziej leżą nam stanowiska pracy – mówi Wiesława Stec, przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowo-Wschodniego, a jednocześni szefowa nauczycielskiej „Solidarności” w powiecie łęczyńskim.

Powiat w kwestii łączenia szkół stoi pod ścianą. – Pod skrzydłami powiatu działa 5 szkół plus ośrodek specjalny w Podgłębokim. Z roku na rok rosną koszty oświaty. Deficyt związany z prowadzeniem szkół w minionym roku wyniósł 3,7 mln zł, w tym wyniesie 3,3–3,4 mln zł, zaś w przyszłym jest planowany na poziomie 4 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa badając nasz bilans, wielokrotnie zwracała uwagę na pilną potrzebę zmian w oświacie i zmniejszenia deficytu – dodaje Kowalski.

Powiat od kilku lat intensywnie inwestuje w placówki oświatowe. W Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej za kwotę 370 tys. zł wyremontowano dużą i małą salę gimnastyczną, szatnię wraz z prysznicami i toaletą. Za kolejne 1,4 mln zł zmodernizowano zespół boisk. W Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach za 290 tys. zł wyremontowano salę gimnastyczną wraz z zapleczem.

Teraz jest realizowany duży projekt o wartości 3,1 mln zł w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach oraz w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej. Powstaną tam specjalistyczne pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, drukarki 3D, tokarkę cyfrową z wyświetlaczem 3D i wiele innych. Powstanie też plac manewrowy do nauki jazdy dla szkolnego ośrodka szkolenia kierowców kat. B i T.

Komentarze 120

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
STOP CENZOROM / 5 grudnia 2017 o 17:28
sam widzisz jaka jest rzetelność prasy, nie pękaj damy radę, w tym potoku łęczyńskiej propagandy czas żeby doszli do głosu zwyczajni mieszkańcy, tacy jak Ty czy Bartol, łamią monopol  potoku bzdurnej propagandy sączonej zza urzędniczych biurek - tylko dziennikarstwo społeczne
Avatar
Pewne Info / 5 grudnia 2017 o 12:30
;) napisał:
powiedz coś o cenzurze jakiej doświadczył internauta "Pewne.info" na jednym z łęczyńskich portali, to też wg ciebie Pan Antoni???
Tak to było na Ł24 parę dni temu. Jeden z kolegów pytał na forum gdzie zakupić bloczki betonowe, strop teriwa, pytał czy betonowy atrop lepszy, czy keramzytowy? Oczywiście nadmienił, że jest w posiadaniu działki w Turowoli. Czytając jego wpis postanowiłem mu odpowiedzieć, gdzie może nabyć taniej te materiały i to bezpośrednio od producenta. Jak przeczytałem jego wpis, że się gość wybuduje w Turowoli pomyślałem, że to kolejna osoba, która ucieka z Łęcznej. Nadmieniłem mu, że się cieszę, że kolejny mieszkaniec opuści Łęczną miasto wysokich cen z które owiedzialny jest burmistrz Kosiarski. Zaznaczyłem, że pewnie po takiej krytyce forumowe pieski z Ł24 za wpis mnie oczernią. Potem opisałem osobie pytającej, gdzie może nabyć wymienione materiały na jego budowę. Piesek im Zaciekawiony występujący na Ł24 nie wytrzymał, może wiecie Kto To jest? Moje wpisy z informacjami o materiałach budowlanych całe zostały wykasowane a moderator tylko odpisał, że wpisy moje nie były na temat. Jak krytykuję na forum nieudolne rządy burmistrza Kosiarskiego sam jestem atakowany. To nie dziwne? Usuwają wpisy niewygodne dla władzy, przecież to ja odpowiadam za ich treść. Ale krytyka p. burmistrza powoduje unich nerwowość i chamstwo wypowiedzi na forum.      
Tak to było na Ł24 parę dni temu. Jeden z kolegów pytał na forum gdzie zakupić bloczki betonowe, strop teriwa, pytał czy betonowy atrop lepszy, czy keramzytowy? Oczywiście nadmienił, że jest w posiadaniu działki w Turowoli. Czytając jego wpis postanowiłem mu odpowiedzieć, gdzie może nabyć taniej te materiały i to bezpośrednio od producenta. Jak przeczytałem jego wpis, że się gość wybuduje w Turowoli pomyślałem, że to kolejna osoba, która ucieka z Łęcznej. Nadmieniłem mu, że się cieszę, że kolejny mieszkaniec opuści Łęczną ... rozwiń
Avatar
Cola / 5 grudnia 2017 o 09:27
Powiadają Amerykanie;"pożyjom uwidim".
Avatar
;) / 5 grudnia 2017 o 06:56
{komirsant} napisał:
To w niedawnej przeszłości byli "komisarze" wojskowi i tak ci to utkwiło.Pan Antoni już szykuje oddziały. Niedługo alkohol ma być do 22 wtedy był od 13,marzysz jak Dyzio na łące,nie kładź się na pleckach bo napadało śniegu i przeziębisz płucka.
 powiedz coś o cenzurze jakiej doświadczył internauta "Pewne.info" na jednym z łęczyńskich portali, to też wg ciebie Pan Antoni???
Avatar
teoretyk / 4 grudnia 2017 o 17:18
coto napisał:
Ja napisał:
???6000 napisał:
 Żeby była jasność i nie mylono kompetencji: "       Powiat ma organy organy stanowiące, kontrole i wykonawcze. Za stanowienie prawa oraz kontrolę jego wykonywania odpowiedzialna jest rada powiatu. Natomiast zarząd powiatu jest organem wykonawczym. Oznacza to że wprowadza w życie ustalone przez radę prawo." Zarząd tylko wykonuje postanowienia rady i nie jest władzą absolutną. Rządzi rada powiatu
Ładna teoria, wręcz idealna, z tym ze w Łęcznej Rada i Zarząd to ci sami ludzie (oprócz w-ce starosty),
a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół?
 Zarząd jest czteroosobowy a Rada 17, ale ciekawe że mimo zmiany władzy zarząd zmienił się  nieznacznie, i odpowiedzialni za oświatę umyli ręce 
 Zarząd jest czteroosobowy a Rada 17, ale ciekawe że mimo zmiany władzy zarząd zmienił się  nieznacznie, i odpowiedzialni za oświatę umyli ręce  rozwiń
Avatar
coto / 4 grudnia 2017 o 16:47
Ja napisał:
???6000 napisał:
Żeby była jasność i nie mylono kompetencji: "       Powiat ma organy organy stanowiące, kontrole i wykonawcze. Za stanowienie prawa oraz kontrolę jego wykonywania odpowiedzialna jest rada powiatu. Natomiast zarząd powiatu jest organem wykonawczym. Oznacza to że wprowadza w życie ustalone przez radę prawo." Zarząd tylko wykonuje postanowienia rady i nie jest władzą absolutną. Rządzi rada powiatu
Ładna teoria, wręcz idealna, z tym ze w Łęcznej Rada i Zarząd to ci sami ludzie (oprócz w-ce starosty),
 a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół?
 a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół? rozwiń
Avatar
{komirsant} / 3 grudnia 2017 o 22:47
 To w niedawnej przeszłości byli "komisarze" wojskowi i tak ci to utkwiło.Pan Antoni już szykuje oddziały. Niedługo alkohol ma być do 22 wtedy był od 13,marzysz jak Dyzio na łące,nie kładź się na pleckach bo napadało śniegu i przeziębisz płucka.
Avatar
Solidarny / 2 grudnia 2017 o 19:20
pchi napisał:
Skontaktuj się z tow iliczem leninem on może wskrzesi felka dzierżyńskiego tak ci się marzy komisarz.
 jeżli wszystko kojarzy ci się jedynie z Leninem znaczy że jesteś bolszewikiem! czego Dzierżyński a nie komisarz Rex na przykład?  czym sie zajmujesz w starostwie?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 12:09
Na sesji również był punkt dotyczący obniżenia wynagrodzeń z karty nauczyciela, radni zabierają kasę nauczycielom! Chyba teraz będzie gorąco w starostowie.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 11:27
A co mówi Izba Obrachunkowa na temat wynagrodzeń w starostwie? Nie zaleca obniżek?
Avatar
STOP CENZOROM / 5 grudnia 2017 o 17:28
sam widzisz jaka jest rzetelność prasy, nie pękaj damy radę, w tym potoku łęczyńskiej propagandy czas żeby doszli do głosu zwyczajni mieszkańcy, tacy jak Ty czy Bartol, łamią monopol  potoku bzdurnej propagandy sączonej zza urzędniczych biurek - tylko dziennikarstwo społeczne
Avatar
Pewne Info / 5 grudnia 2017 o 12:30
;) napisał:
powiedz coś o cenzurze jakiej doświadczył internauta "Pewne.info" na jednym z łęczyńskich portali, to też wg ciebie Pan Antoni???
Tak to było na Ł24 parę dni temu. Jeden z kolegów pytał na forum gdzie zakupić bloczki betonowe, strop teriwa, pytał czy betonowy atrop lepszy, czy keramzytowy? Oczywiście nadmienił, że jest w posiadaniu działki w Turowoli. Czytając jego wpis postanowiłem mu odpowiedzieć, gdzie może nabyć taniej te materiały i to bezpośrednio od producenta. Jak przeczytałem jego wpis, że się gość wybuduje w Turowoli pomyślałem, że to kolejna osoba, która ucieka z Łęcznej. Nadmieniłem mu, że się cieszę, że kolejny mieszkaniec opuści Łęczną miasto wysokich cen z które owiedzialny jest burmistrz Kosiarski. Zaznaczyłem, że pewnie po takiej krytyce forumowe pieski z Ł24 za wpis mnie oczernią. Potem opisałem osobie pytającej, gdzie może nabyć wymienione materiały na jego budowę. Piesek im Zaciekawiony występujący na Ł24 nie wytrzymał, może wiecie Kto To jest? Moje wpisy z informacjami o materiałach budowlanych całe zostały wykasowane a moderator tylko odpisał, że wpisy moje nie były na temat. Jak krytykuję na forum nieudolne rządy burmistrza Kosiarskiego sam jestem atakowany. To nie dziwne? Usuwają wpisy niewygodne dla władzy, przecież to ja odpowiadam za ich treść. Ale krytyka p. burmistrza powoduje unich nerwowość i chamstwo wypowiedzi na forum.      
Tak to było na Ł24 parę dni temu. Jeden z kolegów pytał na forum gdzie zakupić bloczki betonowe, strop teriwa, pytał czy betonowy atrop lepszy, czy keramzytowy? Oczywiście nadmienił, że jest w posiadaniu działki w Turowoli. Czytając jego wpis postanowiłem mu odpowiedzieć, gdzie może nabyć taniej te materiały i to bezpośrednio od producenta. Jak przeczytałem jego wpis, że się gość wybuduje w Turowoli pomyślałem, że to kolejna osoba, która ucieka z Łęcznej. Nadmieniłem mu, że się cieszę, że kolejny mieszkaniec opuści Łęczną ... rozwiń
Avatar
Cola / 5 grudnia 2017 o 09:27
Powiadają Amerykanie;"pożyjom uwidim".
Avatar
;) / 5 grudnia 2017 o 06:56
{komirsant} napisał:
To w niedawnej przeszłości byli "komisarze" wojskowi i tak ci to utkwiło.Pan Antoni już szykuje oddziały. Niedługo alkohol ma być do 22 wtedy był od 13,marzysz jak Dyzio na łące,nie kładź się na pleckach bo napadało śniegu i przeziębisz płucka.
 powiedz coś o cenzurze jakiej doświadczył internauta "Pewne.info" na jednym z łęczyńskich portali, to też wg ciebie Pan Antoni???
Avatar
teoretyk / 4 grudnia 2017 o 17:18
coto napisał:
Ja napisał:
???6000 napisał:
 Żeby była jasność i nie mylono kompetencji: "       Powiat ma organy organy stanowiące, kontrole i wykonawcze. Za stanowienie prawa oraz kontrolę jego wykonywania odpowiedzialna jest rada powiatu. Natomiast zarząd powiatu jest organem wykonawczym. Oznacza to że wprowadza w życie ustalone przez radę prawo." Zarząd tylko wykonuje postanowienia rady i nie jest władzą absolutną. Rządzi rada powiatu
Ładna teoria, wręcz idealna, z tym ze w Łęcznej Rada i Zarząd to ci sami ludzie (oprócz w-ce starosty),
a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół?
 Zarząd jest czteroosobowy a Rada 17, ale ciekawe że mimo zmiany władzy zarząd zmienił się  nieznacznie, i odpowiedzialni za oświatę umyli ręce 
 Zarząd jest czteroosobowy a Rada 17, ale ciekawe że mimo zmiany władzy zarząd zmienił się  nieznacznie, i odpowiedzialni za oświatę umyli ręce  rozwiń
Avatar
coto / 4 grudnia 2017 o 16:47
Ja napisał:
???6000 napisał:
Żeby była jasność i nie mylono kompetencji: "       Powiat ma organy organy stanowiące, kontrole i wykonawcze. Za stanowienie prawa oraz kontrolę jego wykonywania odpowiedzialna jest rada powiatu. Natomiast zarząd powiatu jest organem wykonawczym. Oznacza to że wprowadza w życie ustalone przez radę prawo." Zarząd tylko wykonuje postanowienia rady i nie jest władzą absolutną. Rządzi rada powiatu
Ładna teoria, wręcz idealna, z tym ze w Łęcznej Rada i Zarząd to ci sami ludzie (oprócz w-ce starosty),
 a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół?
 a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół? rozwiń
Avatar
{komirsant} / 3 grudnia 2017 o 22:47
 To w niedawnej przeszłości byli "komisarze" wojskowi i tak ci to utkwiło.Pan Antoni już szykuje oddziały. Niedługo alkohol ma być do 22 wtedy był od 13,marzysz jak Dyzio na łące,nie kładź się na pleckach bo napadało śniegu i przeziębisz płucka.
Avatar
Solidarny / 2 grudnia 2017 o 19:20
pchi napisał:
Skontaktuj się z tow iliczem leninem on może wskrzesi felka dzierżyńskiego tak ci się marzy komisarz.
 jeżli wszystko kojarzy ci się jedynie z Leninem znaczy że jesteś bolszewikiem! czego Dzierżyński a nie komisarz Rex na przykład?  czym sie zajmujesz w starostwie?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 12:09
Na sesji również był punkt dotyczący obniżenia wynagrodzeń z karty nauczyciela, radni zabierają kasę nauczycielom! Chyba teraz będzie gorąco w starostowie.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 11:27
A co mówi Izba Obrachunkowa na temat wynagrodzeń w starostwie? Nie zaleca obniżek?
Zobacz wszystkie komentarze 120

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 2

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 14 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 35 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 13

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 8 22

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!