czwartek, 22 marca 2018 r.

Łęczna

Proszą burmistrza, żeby przekazał dom potrzebującym. Nic z tego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2010, 16:12
Autor: Paweł Puzio

Stowarzyszenie Bezdomnych i Bezrobotnych "Tęcza” od kilku miesięcy stara się o działkę z budynkami po zmarłym mężczyźnie. Chce tam uruchomić noclegownię i azyl dla kobiet z dziećmi, które są bez dachu nad głową.

Chodzi o prawie 40-arową działkę w centrum Łęcznej oraz zabudowania – dom, obórkę i stodołę.

– Właścicielem nieruchomości przy ulicy Jana Pawła II był Stanisław Roczniewski. Znałam go, pomagałam mu w pisaniu różnych pism do władz miasta. Niejednokrotnie deklarował przekazanie zabudowań i ziemi naszemu stowarzyszeniu – mówi Bożena Siuda, prezes "Tęczy”.

Roczniewski zmarł jesienią ub. roku. Nie zostawił testamentu. O nieruchomość starała się najbliższa rodzina. Dopatrzono się jednak uchybień formalnych. W efekcie – na mocy wyroku sądowego – działkę z zabudowaniami przejął Urząd Miasta w Łęcznej.

– Skoro rodzina nie odzyskała majątku po panu Roczniewskim, czujemy się w obowiązku przejąć go na cele społeczne – tłumaczy Elżbieta Pawłowska, wiceprezes "Tęczy”.

Stowarzyszenie chce w domu po Roczniewskim uruchomić miejsce spotkań łęczyńskich seniorów, noclegownię i azyl dla kobiet z dziećmi, które zostały bez dachu nad głową.

– Walczymy o przejęcie nieruchomości z burmistrzem oraz Radą Miasta od grudnia ubiegłego roku. Jak głową w mur. Wszyscy są głusi na nasze postulaty. Doszło do tego, że podczas sesji Rady Miasta nie chcą już nam udzielać głosu – dodaje B. Siuda.

– Nie ma mowy o żadnym przekazaniu działki – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. – W Łęcznej działa kilka stowarzyszeń tego typu i nigdy żadnemu nie przekazaliśmy nieruchomości. Zatem dla "Tęczy” nie zrobimy wyjątku – podkreśla burmistrz.

Dodaje, że 40-arowa działka jest już rozdysponowana. Na części powstanie ochronny pas zieleni, który przewiduje plan przebudowy ulicy Jana Pawła II, część zajmie droga dojazdowa do nowej komendy policji.

– Pozostały grunt sprzedamy pod zabudowę jednorodzinną. A budynki po zmarłym Stanisławie Roczniewskim są w kiepskim stanie technicznym i zostaną jak najszybciej wyburzone – tłumaczy Kowalski.

– Nie rozumiem takiej postawy. Przecież miasto za darmo weszło w posiadanie tej posesji. Na razie mają tylko plany, a budynek już mógłby służyć potrzebującym w Łęcznej. Trzeba tylko trochę dobrej woli – kończy Siuda.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nic
BIZNESWOMAN-KA
student
(142) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nic
nic (23 maja 2010 o 23:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie! Uchodźcy w Polsce mają za dobrze! Ba! Nawet lepiej niż niektórzy Polacy... Dostają pieniądze, nie pracują to i kradną jeszcze do tego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia... Ja zamiast dawać te pieniądze im dałabym Polskim bezdomnym. Zamiast zapewniać uchodźcom mieszkania zapewniłabym je również Polskim bezdomnym. Może to i jest brak tolerancji ale na złodziejstwo i bandyctwo ja się godzić nie będę! Dopóki tak jest to w Polsce dobrze nie będzie. Uczciwi ludzie pracują latami, żeby czegoś się dorobić a przyjdzie taki jeden z drugim i zabiorą wszystko, bez większego wysiłku. Miejcie się na baczności, bo nigdy nie wiadomo kiedy coś się stanie. Dzisiaj człowiek jest bogaty, jutro biedny. Nie miałabym nic przeciwko temu, żebyśmy stali się krajem samolubnym, który wszystkich uchodźców będzie wyganiał tam skąd przybyli. Rozejrzyjcie się, na dworcach, na ulicach, wszędzie jest pełno bezdomnych. Zamiast zapewniać byt obcokrajowcom, zapewnijmy go rodakom.
Rozwiń
BIZNESWOMAN-KA
BIZNESWOMAN-KA (16 maja 2010 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nzizm nie tolerował pomocy za nazizmu tęczy by nie było.
Rozwiń
student
student (16 maja 2010 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tutaj znów można zauważyć próbę ośmieszenia tej teczy. Swoją drogą jest to jedna z wielu na ostatnich stronach które sobie czytałem z braku ciekawszego zajęcia . I jakże jedna z wielu które są tak nie udane ze wali od nich na kilometr ściemą . To świadczy o tym że ta babka lubi zdrowy styl życia i dba o środowisko bo jeździ rowerem a nie samochodem
A swoją drogą takie techniki demonizowania i ośmieszania ludzi były stosowane przez komunistów , nazistów i innych pajaców w historii . również teraz takie metody są stosowane . Takie metody nazywają się krokiem do tyrani . Dyktatury zawsze próbowały ośmieszyć przeciwników . Lepiej nie stosuj takich metod koleżko bo są to stare metody złych systemów , które lepiej niech nigdy nie wracają . A jeżeli ty popierasz takie metody to niestety muszę to powiedzieć NIE JESTEŚ POLAKIEM . To tyle od młodego studencika
Rozwiń
BIZNESWOMAN
BIZNESWOMAN (15 maja 2010 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prus napisał:
Jeszcze parę miesięcy i jakiś koleś kupi za grosze

TO TĘCZA TAK MAŁO WARTA TYLKO GROSZE.
Rozwiń
prus
prus (15 maja 2010 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze parę miesięcy i jakiś koleś kupi za grosze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (142)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!