sobota, 24 marca 2018 r.

Łęczna

Puchaczów: Zastępca wójta i urzędnicy z zarzutami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 sierpnia 2009, 08:19
Autor: (er)

Dwaj urzędnicy z zastępcą wójta Puchaczowa na czele, inspektorzy nadzoru i kierownicy budów usłyszeli prokuratorskie zarzuty związane z prowadzeniem gminnych inwestycji.

Najdłuższa lista zarzutów ciąży na Marianie S., zastępcy wójta. Według prokuratury, poświadczał nieprawdę w protokołach odbioru robót kanalizacji w Brzezinach, Nadrybiu Ukaz, rozbudowy szkoły w Puchaczowie. Zapisy w dokumentach mijały się z rzeczywistością.

Takie same zarzuty prokuratura postawiła też inspektorom nadzoru budowlanego i kierownikom budów.

Najpoważniejszy zarzut postawiony Marianowi S. dotyczy niegospodarności. Niewłaściwe prowadzenie rozbudowy szkoły miało przynieść 1,6 mln zł strat.

– Podejrzany nie przyznał się do tych zarzutów – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Za bezzasadne prokuratorskie zarzuty uważa Adam Grzesiuk, wójt Puchaczowa. – Dokumenty odzwierciedlały wykonane roboty – mówi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kolega z sąsiedztwa
piaścik
neo
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kolega z sąsiedztwa
kolega z sąsiedztwa (5 sierpnia 2009 o 01:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No widzisz Marianek, jest sprawiedliwość. Pamiętasz jak sprzedano szkołę w Nadrybiu. Kupiła ją firma elektroniczna. Nie wiem co, nie wiem jak ale pani o takim samym nazwisku ( S.....) została kierowniczką w tej firmie. Pewnie to czysty przypadek. Będąc na publicznym garnuszku masz służyć ludności a nie powodować straty, delikatnie to nazywając.
Rozwiń
piaścik
piaścik (4 sierpnia 2009 o 21:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
neo napisał:
Kolego Piaścik - sprawa przekazana do prokuratury przez RIO.

No to jakiś "wyjątkowy wyjątek". Znam wiele przekrętów na dużą skalę wykręconych przez nietykalnych wójtów, którym nawet włos z głowy nie spadł.
ABW winna się zająć kontrolami wykonanymi przez RIO i ich efektami. RIO wszystko zamiata pod dywan. Nawet jeżeli w protokole wykazane są malwersacje finansowe, to i tak wszystko ugłaskują. To włąsnie na tym poziomie jest największa korupcja. ABW do działania.
Rozwiń
neo
neo (4 sierpnia 2009 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolego Piaścik - sprawa przekazana do prokuratury przez RIO.
Rozwiń
lubelak
lubelak (4 sierpnia 2009 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Święte Krowy jednak są w lubelskim. Wszystkie mają znaczki PSL w klapie. ŻADEN Z 3 WÓJTÓW KTÓRZY OSZUKIWALI W WYBORACH NIE ZOSTAŁ NAWET POSTAWIONY W STAN OSKARŻENIA. Baty za nich zebrali ich podwładni (Kamionka) lub poprzednicy (Konopnica) tak samo będzie w Puchaczowie. A OSZUŚCI DALEJ BĘDĄ U WŁADZY. BRAAWOO LUBELSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI.
Rozwiń
piaścik
piaścik (4 sierpnia 2009 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie w tym czasie był Wójt Gminy. TO ON odpowiada za finanse. Wystawili kozłów ofiarnych a tego co za to wszystko odpowiada się chroni. Gdzie były kontrole?. Zarzut dla Wójta - niedopełnienie obowiązków (nadzór). Gdzie RIO?. Od czego jest to towarzystwo. Wójt z PSL to trzeba go za wszelką cenę chronić a pogrążyć innych, niewinnych ludzi. Gdzie CBA?, Gdzie Julia PItera?. Banda i tyle. KADENCYJNOŚĆ!!!!.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!